Iberotel Costa Mares Obrázek0
Iberotel Costa Mares Obrázek1
Iberotel Costa Mares Obrázek2
Iberotel Costa Mares Obrázek3
Iberotel Costa Mares Obrázek4
Iberotel Costa Mares Obrázek5
Iberotel Costa Mares Obrázek6
Iberotel Costa Mares Obrázek7
Iberotel Costa Mares Obrázek8
Iberotel Costa Mares Obrázek9
Iberotel Costa Mares Obrázek10
Iberotel Costa Mares Obrázek11
Iberotel Costa Mares Obrázek12
Iberotel Costa Mares Obrázek13
Iberotel Costa Mares Obrázek14
Iberotel Costa Mares Obrázek15
Iberotel Costa Mares Obrázek16
Iberotel Costa Mares Obrázek17
Iberotel Costa Mares Obrázek18
Iberotel Costa Mares Obrázek19
Iberotel Costa Mares Obrázek20
Iberotel Costa Mares Obrázek21
Iberotel Costa Mares Obrázek22
Iberotel Costa Mares Obrázek23
Iberotel Costa Mares Obrázek24

Iberotel Costa Mares

Egypt - Marsa Alam
Pobytový
Hotel Premium
Rodinný
Lehátka zdarma
Bazén
Bazén se sladkou vodou
Přímo na pláži

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Nově postavený hotel Iberotel Costa Mares známého řetězce Jaz, který je ceněný pro svou vysokou kvalitu služeb. Nachází se v klidné oblasti - ve známé zátoce Marsa Mubarak, přímo u pláže. Je to jedna z nejznámějších lokalit pro potápění s želvami a mořskými krávami. Hotel je vzdálen cca 12 km od letiště Marsa Alam, cca 10 km od Port Ghalib (možnost dojezdu autobusem od hotelu - za poplatek).

Pláž

Soukromá, široká a malebná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází přímo u hotelu. Korálový útes u břehu (doporučujeme ochrannou obuv). Lehátka, matrace, slunečníky a plážové osušky - zdarma.

K dispozici pro hosty

Recepce, směnárna, bankomat, hlavní restaurace s venkovní terasou, restaurace a'la carte na pláži (za poplatek), bar u bazénu, zahrada. V dobře udržovaném areálu jsou 2 bazény (jeden v zimní sezóně vyhřívaný). Za příplatek: lékař a prádelna. 

Internet

Ve veřejných prostorách Wi-Fi připojení k internetu - zdarma (omezená rychlost).

Catering

All Inclusive: snídaně (6:00-10:30), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:30) formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. V restauraci a'la carte na pláži (za poplatek) se podávají obědy (12:00-15:00) a večeře (18:30-21:30). 1x během pobytu večeře v restauraci a'la carte (nutná rezervace). Zmrzlina, káva, čaj, zákusky od 12:00 do 15:00. Vybrané místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 do 24:00. Bar u bazénu je otevřen od 09:00 do 17:00. Na pokoj je denně dodávána láhev minerální vody. Za příplatek: nápoje v lahvích, čerstvě vymačkané džusy, dovážené lihoviny. U večeře je vyžadováno vhodné oblečení. Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů). 

Sportovní a animační program

Hotel nabízí řadu aktivit: animační programy, živou hudbu, večerní show a bocciu, šipky, kulečník, posilovnu, saunu, aerobik a aqua aerobik, stolní tenis, fotbalové hřiště, basketbal a plážový volejbal. Za poplatek: wellness (kosmetické procedury, masáže, koupele) a potápěčské centrum na pláži. Pro děti: miniklub, minidiskotéka, brouzdaliště.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Nový, elegantní hotel Iberotel Costa Mares s dobře vybavenými pokoji a bohatým zázemím pro dospělé i děti. Ideální nabídka pro ty, kteří rádi pozorují podmořský život.

Umiestnenie

Novopostavený hotel známeho a vysoce kvalitního reťazca Jaz, který je oceňovaný pre svoje služby. Nachádza sa v pokojnej oblasti - v známej zátoke Marsa Mubarak, priamo na pláži. Je to jedna z nejznámějších lokalit na potápění s výskytem korytnačiek a morzeých kráv. Vzdialenost od letiska Marsa Alam je 12 km, od přístavu Port Ghalib přibližně 10 km (možnost kyvadlové dopravy z hotelu za poplatok).

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel nabízí množstvo aktivít: animácie, živú hudbu, večerné predstavenia a bocciu, šípky, biliard, posilňovňu, saunu a aerobik a vodný aerobik, stolný tenis, futbalové ihrisko, basketbal a plážový volejbal. Za poplatok: kúpele (kozmetické procedury, masáže, kúpele) a potápačské centrum na pláži. Pre deti - miniklub, minidiskotéka, detské brodítko.

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky (6:00-10:30), oběd (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:30) formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. V a'la carte restauraáciai na pláži (za poplatok) sa podávajú obedy (12:00-15:00) a večere (18:30-21:30). Večera v restauraácii a la carte je zahrnutá raz počas pobytu (rezervácia je potrebná). Zmrzlina, káva, čaj, koláčiky od 12:00 do 15:00. Vybrané místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 do 24:00. Bar pri bazéne je otevřený od 09:00 do 17:00. Fľaša minerálnej vody je denne dodávaná na izbu. Balené nápoje, čerstvo vylisované šťavy, dovážané liehoviny - za príplatok. Pri večeri sa vyžaduje vhodné oblečenie. Hotel si vyhradzuje právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých vo vzorci all inclusive (napr. čas podávania jedál).

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Recepce, zmenáreň, bankomat, hlavná reštaurácia s vonkajšou terasou, a'la carte reštaurácia na pláži (za poplatok na mieste), bar pri bazéne, záhrada. V dobre udržiavanom areáli sa nachádzajú 2 bazény (jeden v zimnej sezóne vyhrievaný). Za príplatok: lekár a práčovňa.

.
Podľa nášho názoru

Nový, elegantní hotel s dobře vybavenými pokoji a množstvím zařízení pro dospělé a děti. Ideálny pre tých, ktorí radi pozorujú podmorska život.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč