Marina Resort Port Ghalib Obrázek0
Marina Resort Port Ghalib Obrázek1
Marina Resort Port Ghalib Obrázek2
Marina Resort Port Ghalib Obrázek3
Marina Resort Port Ghalib Obrázek4
Marina Resort Port Ghalib Obrázek5
Marina Resort Port Ghalib Obrázek6
Marina Resort Port Ghalib Obrázek7
Marina Resort Port Ghalib Obrázek8
Marina Resort Port Ghalib Obrázek9
Marina Resort Port Ghalib Obrázek10
Marina Resort Port Ghalib Obrázek11
Marina Resort Port Ghalib Obrázek12
Marina Resort Port Ghalib Obrázek13
Marina Resort Port Ghalib Obrázek14
Marina Resort Port Ghalib Obrázek15
Marina Resort Port Ghalib Obrázek16
Marina Resort Port Ghalib Obrázek17
Marina Resort Port Ghalib Obrázek18
Marina Resort Port Ghalib Obrázek19
Marina Resort Port Ghalib Obrázek20
Marina Resort Port Ghalib Obrázek21
Marina Resort Port Ghalib Obrázek22
Marina Resort Port Ghalib Obrázek23
Marina Resort Port Ghalib Obrázek24
Marina Resort Port Ghalib Obrázek25
Marina Resort Port Ghalib Obrázek26
Marina Resort Port Ghalib Obrázek27
Marina Resort Port Ghalib Obrázek28
Marina Resort Port Ghalib Obrázek29
Marina Resort Port Ghalib Obrázek30
Marina Resort Port Ghalib Obrázek31
Marina Resort Port Ghalib Obrázek32
Marina Resort Port Ghalib Obrázek33
Marina Resort Port Ghalib Obrázek34
Marina Resort Port Ghalib Obrázek35

Marina Resort Port Ghalib

Egypt - Marsa Alam
Pobytový
Rodinný
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Wellness
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén
Bestseller
Skluzavky
Lehátka zdarma
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Marina Resort Port Ghalib se nachází u Rudého moře, na okraji města a podél pouštního pobřeží. Leží u přístavní promenády Port Ghalib s mnoha kavárnami a restauracemi. Mezinárodní letiště Marsa Alam je vzdáleno 7 km.

Pláž

Hotel Marina Resort Port Ghalib se nachází cca 300 m od soukromé písečné pláže s přírodním korálovým útesem. Lehátka, plážové osuška a slunečníky - zdarma

 

K dispozici pro hosty

Recepce 24h, úschovna zavazadel, lékařská služba 24h (za poplatek) a lékárna na zavolání, obchody se suvenýry, služba concierge, bufetová restaurace a 5 barů (včetně barů u bazénu a na pláži), hotelové taxi, bezplatné parkoviště, prádelna (za poplatek), kuřácký prostor, trezor.  V areálu hotelu je také obchodní pasáž, kosmetický salon a kadeřnictví (za poplatek).

Internet

V celém hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Catering

All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), obědy (12:30-14:30), večeře (18:30-21:30) formou bufetu v hlavní restauraci a pozdní večeře (21:00-03:00) v lobby baru. Navíc občerstvení v baru u bazénu a na pláži (10:00 do západu slunce) a zmrzlina (12:30-14:30) v baru na pláži. Nealkoholické nápoje, teplé nápoje a rozlévané místní alkoholické nápoje jsou během jídel zahrnuty v ceně v hlavní restauraci a ve vybraných barech (10:00 do západu slunce), kromě lobby baru (10:00-23:00).  Dovážené alkoholické nápoje a čerstvé džusy za příplatek. Hotel si vyhrazuje právo na změny, např. v časech podávání jídel.

Sportovní a animační program

V letovisku se nachází největší noční klub v regionu. Hotel má vlastní aquapark s mnoha venkovními bazény (v zimě je voda ve 3 z nich vyhřívaná) a 4 skluzavkami a také aquapark určený zejména pro děti s dalšími 3 skluzavkami (otevřený od 10:00 do západu slunce). V areálu hotelu se nachází wellness (otevřeno od 9:00 do 19:00, pouze pro osoby starší 16 let), které nabízí saunu, parní lázeň, turecké lázně, masážní a léčebné místnosti, kde si lze dopřát relaxaci (pro hotelové hosty 20% sleva na procedury). Dobře vybavená posilovna je otevřena 24 hodin denně (vstup pro osoby starší 16 let). Animátoři nabízí aktivity pro celou rodinu: aqua aerobik, sportovní soutěže, vodní pólo, večerní živou hudbu a profesionální show. Pro děti ve věku 3-12 let je k dispozici klub Kids Planet (denně 10:00-12:30 a 15:00-17:00). Navíc lze zdarma využívat fotbalové hřiště, volejbal, bocciu, tenisové kurty, stolní tenis, lekce jógy. Za příplatek: osvětlení tenisových kurtů, bowling, herna, kulečník, škola potápění, výlety lodí s proskleným dnem, hlídání dětí.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Výhodná poloha u Rudého moře, na okraji města, podél pouštního pobřeží, jen pár kilometrů od letiště. Navíc soukromá pláž s přírodním korálovým útesem, chutné jídlo a vlastní aquapark s četnými bazény. Díky těmto výhodám je hotel Marina Resort Port Ghalib skvělou volbou na úspěšnou dovolenou.

Umiestnenie

Hotel sa nachádza pri Červenom mori, mimo mesta a pozdĺž pobrežia púšte. Nachádza sa na prístavnej promenáde Port Ghalib a ponúka priamy prístup ku kaviarňam a reštauráciám pozdåž nej. Mezinárodní letisko Marsa Alam je vzdálené 7 km.

.
Webová lokalita

www.radissonhotelgroup.com

Športový a animačný program

V rezortu se nachází největší noční klub v regionu. Hotel má vlastný aquapark s množstvom vonkajších bazénov (v zime je voda ve 3 z nich vyhrievaná) a 4 šmykľavkami, ako aj aquapark určený špeciálne pre deti s ďalšími 3 šmykľavkami (otvorený od 10:00 do západu slnka). K dispozici je wellness centrum (otevřeno od 9:00 do 19:00, len pre osoby staršie ako 16 rokov), ktoré ponúka saunu, parný kúpeľ, turecké kúpele a masážne miestnosti a množstvo liečebných miestností, kde si môžete dopriať relax (20% zľava na procedúry pre hotelových hostí). Dobre vybavená posilňovňa je otvorená 24 hodín denne (vstup pre osoby staršie ako 16 rokov). Animátori nabízejí aktivity pre celú rodinu: vodný aerobik, športové súťaže, vodné pólo, večer živá hudba a profesionálne predstavenia. Pre deti vo veku 3-12 rokov je k dispozici klub Kids Planet (denne 10:00-12:30 a 15:00-17:00). Kromě toho můžete bezplatně využívat fotbalové ihrisko, volejbal, bocci, tenisové kurty, stolní tenis, lekcie jogy. Za poplatok: osvetlenie tenisového kurtu, bowling, herňa, biliard, škola potápania, výlety loďou s preskleným dnom, stráženie detí.

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky (7:00-10:00), neskoré raňajky (10:00-11:00), obedies (12:30-14:30), večere (18:30-21:30) formou buetu, občerstvenie v bare v aquaparku a na pláži (12:00-17:(10:00), nealkoholické nápoje, teplé nápoje, místní alkoholické nápoje v pohári, které si můžete zakoupit k jedlám v hlavnej reštaurácii a vo vybraných baroch (10:00 do západu slnka). Dovážané alkoholické nápoje a čerstvé šťávy za příplatek. Denne dopĺňané 2 fľaše minerálnej vody na izbe, fľaša miestneho vína a košík s ovocím a regionálnym pečivom na privítanie na izbe.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Rekcepcia s nepretržitou prevádzkou, úschovňa batožiny, 24-hodinová služba lekára na telefóne a lekáreň na telefóne, obchody so suvenírmi, služby concierge, bufetová restauraácia a'la carte, 6 barov (včetně barov pri bazéne a na pláži), požičovňa áut, bezplatné parkovisko, práčovňa (za poplatok), fajčiarska zóna, trezor. K dispozici je také nákupní pasáž a salón krásy a kaderníctvo.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč