MG Alexander The Great Obrázek0
MG Alexander The Great Obrázek1
MG Alexander The Great Obrázek2
MG Alexander The Great Obrázek3
MG Alexander The Great Obrázek4
MG Alexander The Great Obrázek5
MG Alexander The Great Obrázek6
MG Alexander The Great Obrázek7
MG Alexander The Great Obrázek8
MG Alexander The Great Obrázek9
MG Alexander The Great Obrázek10
MG Alexander The Great Obrázek11
MG Alexander The Great Obrázek12
MG Alexander The Great Obrázek13
MG Alexander The Great Obrázek14
MG Alexander The Great Obrázek15
MG Alexander The Great Obrázek16
MG Alexander The Great Obrázek17
MG Alexander The Great Obrázek18
MG Alexander The Great Obrázek19
MG Alexander The Great Obrázek20
MG Alexander The Great Obrázek21
MG Alexander The Great Obrázek22
MG Alexander The Great Obrázek23
MG Alexander The Great Obrázek24
MG Alexander The Great Obrázek25
MG Alexander The Great Obrázek26
MG Alexander The Great Obrázek27
MG Alexander The Great Obrázek28
MG Alexander The Great Obrázek29
MG Alexander The Great Obrázek30
MG Alexander The Great Obrázek31

MG Alexander The Great

Egypt
Pobytový
Doporučujeme
Bazén
Přímo u pláže
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

MG Alexander The Great je skvělý hotel zrekonstruovaný v roce 2022, který se nachází u Rudého moře, u klikaté pobřežní linie plné skrytých korálových útesů, v egyptském letovisku Marsa Alam. Nachází se cca 22 km od centra Marsa Alam, cca 43 km od přístavu v Port Ghalib a cca 47 km od mezinárodního letiště Marsa Alam.

Pláž

Hotel MG Alexander The Great se nachází přímo u soukromé písečné pláže s krásnými korálovými útesy vhodnými pro potápění a šnorchlování.

K dispozici pro hosty

Recepce 24h, hlavní restaurace, restaurace u bazénu „The Grill”, italská restaurace a'la carte „Poseidon”, 4 bary (2 bary u bazénu „Sailors bar” a „Scuba bar”, plážový bar „Pirates bar” a „Waves” (diskotéka)), posilovna, tenisový kurt, dětský klub, lékárna a 3 bazény (mimo jiné: hlavní bazén s vířivkou, dětský bazén (v zimě vyhřívaný) a speciální bazén pro nácvik potápění). Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma. Za příplatek: wellness, kosmetický salon a prádelna.

Internet

Ve společných prostorách hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Catering

All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), obědy (12:30-14:30), večeře (19:00-21:00) a pozdní večeře (22:00-23:00) formou bufetu v hlavní restauraci „Alexander”. Po předchozí rezervaci možnost večeře v italské restauraci a'la carte „Poseidon” (18:30-21:30). Navíc je k dispozici: občerstvení (12:30-16:00) v restauraci „The Grill Restaurant”, „The Time” (17:00-18:00) a zmrzlina (18:30-21:00) v hlavní restauraci. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje jsou k dispozici: v baru u bazénu „Scruba bar” (09:00-22:00), baru u bazénu „Sailors bar” (10:00 až do západu slunce a 20:00-00:00), baru na pláži „Pirates bar” (10:00 až do západu slunce) a „Waves” (diskotéka) (22:00-02:00 - po 00:00 nápoje za příplatek). All inclusive nezahrnuje: čerstvě vymačkané džusy a dovážené alkoholické nápoje.

Sportovní a animační program

Hotel MG Alexander The Great nabízí svým hostům: každodenní animační program, živou hudbu, plážové aktivity, tenisový kurt (zdarma od 10:00 do západu slunce, po předchozí rezervaci), posilovnu a 3 bazény (včetně hlavního s vířivkou, dětského bazénu (v zimě vyhřívaný) a speciálního bazénu pro nácvik potápění). Pro nejmenší hotel nabízí: klub pro děti od 4 do 10 let. Za příplatek: wellness a kosmetický salon.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Skvělý hotel MG Alexander The Great pro klidnou dovolenou s přáteli nebo rodinou.

Umiestnenie

MG Alexander The Great Hotel je skvělý hotel zrekonstruovaný v roce 2022, který se nachází při Červenom mori, na kľukatom pobreží plnom skrytých korálových útesov, v egyptskom letovisku Marsa Alam. Nachádza sa približne 22 km od centra mesta Marsa Alam, približne 43 km od prístavu v Port Ghalib a približne 47 km od medzinárodného letiska Marsa Alam.

Webová lokalita

www.mg-hotels.com

Športový a animačný program

Hotel svým hostům nabízí: každodenní animácie, živú hudbu, plážové aktivity, tenisový kurt (bezplatne od 10:(včetně hlavního s vírivkou, dětského bazénu (v zime vyhrievaného) a speciálního bazénu na nácvik potápania). Pre najmenších hotel ponúka: klub pre deti od 4 do 10 rokov. Za príplatok: wellness centrum a kozmetický salón.

Stravovanie

All Inclusive zahàňa: raňajky (07:00-10:00), neskoré raňajky (10:00-11:00), obedy (12:30-14:30), večere (19:00-21:00) a neskoré večere (22:00-23:00) formou bufetu v hlavní restauraácii "Alexander". Po predchádzajúcej rezervácii možnosť večere v talianskej a la carte reštaurácii "Poseidon" (18:30-21:30). K dispozici také: občerstvenie (12:30-16:00) v reštaurácia "The Grill Restaurant", "The Time" (17:00-18:00) a zmrzlina (18:30-21:00) v hlavnej reštaurácia. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje sú k dispozícii v: bare pri bazéne "Scruba bar" (09:00-22:00), bare pri bazéne "Sailors bar" (10:(10:00 do západu slnka a 20:00-00:00), bare na pláži "Pirates bar" (10:00 do západu slnka) a "Waves" (diskotéka) (22:00-02:00 - po 00:00 nápoje za příplatok). All inclusive nezahàňa čerstvo vylisované šťavy a dovážané alkoholické nápoje.

Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

24hodinová recepce, hlavní restaurace, restaurace v bazénech "The Grill", italská restaurace a la carte "Poseidon", 4 bary (2 bary pri bazéne "Sailors bar" a "Scuba bar", plážový bar "Pirates bar" a "Waves" (diskotéka)), posilňovňa, tenisový kurt, detský klub, lekáreň a 3 bazény (vrátane: (hlavní bazén s vírivkou, detský bazén (v zime vyhrievaný) a speciální bazén na nácvik potápania). Ležadla a slunečníky jsou k dispozici zdarma. Za príplatok: wellness centrum, kozmetický salón a práčovňa.

Podľa nášho názoru

Skvělý hotel na pokojnú dovolenku s priateľmi alebo rodinou.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč