Movenpick Resort El Quseir Obrázek0
Movenpick Resort El Quseir Obrázek1
Movenpick Resort El Quseir Obrázek2
Movenpick Resort El Quseir Obrázek3
Movenpick Resort El Quseir Obrázek4
Movenpick Resort El Quseir Obrázek5
Movenpick Resort El Quseir Obrázek6
Movenpick Resort El Quseir Obrázek7
Movenpick Resort El Quseir Obrázek8
Movenpick Resort El Quseir Obrázek9
Movenpick Resort El Quseir Obrázek10
Movenpick Resort El Quseir Obrázek11
Movenpick Resort El Quseir Obrázek12
Movenpick Resort El Quseir Obrázek13
Movenpick Resort El Quseir Obrázek14

Movenpick Resort El Quseir

Egypt
Pobytový
Hotel Premium
Rodinný
Bazén
Lehátka zdarma
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Pětihvězdičkový hotel patřící do známého hotelového řetězce Movenpick Hotels & amp; Resort. Nachází se na rozsáhlém pozemku přímo na pláži a nabízí výhled na malebný záliv Rudého moře. Nachází se přibližně 7 km od El Quseiru (jednou týdně v určených časech zdarma kyvadlová doprava), půvabného přístavního města se starým městem, pevností, úzkými uličkami a tradičními pestrobarevnými bazary, a přibližně 87 km od letiště Marsa Alam.

.

Pláž

Stojí na soukromé písečné pláži s korálovým útesem u břehu. Lehátka, slunečníky a osušky zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Objekt se skládá z jednopodlažních bungalovů a dvoupodlažních budov navržených v tradičním núbijském stylu. Hostům je k dispozici nepřetržitě otevřená recepce. V hotelu je hlavní restaurace Orangerie podávající mezinárodní kuchyni formou bufetu, 3 restaurace a'la carte: Al Fresco, Seagull, Diver's Club (jednou týdně zdarma v restauraci Al Fresco, nutná předchozí rezervace), 4 bary (na recepci, u bazénu, na pláži, Top of the Rock bar). Hotel má 2 bazény a 2 dětské bazény. Lehátka, slunečníky a osušky u bazénu zdarma. Za příplatek mohou hosté využít také : lázeňské centrum, potápěčské centrum, lékařské služby, prádelnu, službu hlídání dětí (nutná předchozí rezervace).

Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

.

Catering

All Inclusive: snídaně (6:30-10:30), oběd (12:00-15:00), večeře (18:22:00) formou bufetu v hlavní restauraci Orangerie. Dále v baru u bazénu, pozdní snídaně (10:30-12:00), občerstvení (15:00-18:00), ochutnávka čokolády (15:00-16:00). Místní nealkoholické a alkoholické nápoje v baru u bazénu (10:00-18:00), baru na pláži (10:00-18:00), baru na recepci (10:00-00:00), baru Top of the Rock (16:00-00:00). Hosté mohou využít 3 restaurace a'la carte: Al Fresco, Seagull a Diver's Club (v restauraci Al Fresco jednou týdně zdarma, nutná předchozí rezervace). All Inclusive nezahrnuje zmrzlinu, čerstvé ovocné šťávy, dovážené alkoholické nápoje, lahvové nápoje a některé druhy kávy. Hotel si vyhrazuje právo na změny, např. v časech podávání. Je také možné zaplatit příplatek ke vzorci Plus All inclusive, který zahrnuje: voucher (jeden týdně) do a'la carte restaurace Racek, obědy v a'la carte restauracích Al Fresco a Diver's Club, nealkoholické nápoje v minibaru, speciální nápojový lístek.

Sportovní a animační program

Hotel nabízí každodenní animační program: aqua areobik, gymnastiku, lekce vaření, volejbal, basketbal. Pro nejmenší děti je k dispozici miniklub (4-12 let). Hostům je k dispozici posilovna, kulečník, stolní tenis, stolní hry. Kromě toho jsou k dispozici kajaky, šlapadla, lukostřelba (zdarma jednou denně ve vyhrazených hodinách hotelu). Za příplatek mohou hosté využít také: potápěčské centrum a lázeňské centrum (vířivka, sauna, parní lázeň, kosmetický salon s ošetřením obličeje a těla).

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Hotel láká na krásnou pláž, křišťálově čistou vodu a kvalitní služby. Hotel je ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout, i pro ty, kteří ocení aktivní odpočinek a poznávání památek.

Umiestnenie

Päťhviezdičkový hotel patriaci do známej hotelovej siete Movenpick Hotels & Camp; Resort. Nachádza sa na rozsiahlom pozemku priamo na pláži a ponúka výhľad na malbný záliv Červeného moře. Je vzdálený přibližně 7 km od El Quseir (bezplatná kyvadlová doprava raz týždenne v určených časoch), očarujúceho prístavného mestečka so starým mestom, pevnosťou, úzkymi uličkami a tradičnými farebnými trhoviskami, a približne 87 km od letisko Marsa Alam.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel nabízí každodenný animačný program: vodný areobik, gymnastiku, lekcie varenia, volejbal, basketbal. Pre najmenšie deti je k dispozícii miniklub (4-12 rokov). Hosťom je k dispozici posilňovňa, biliard, stolný tenis, stolné hry. Kromě toho jsou k dispozici kajaky, vodné bicykle, lukostreľba (bezplatne raz denne počas určených hodín hotela). Za príplatok môžu hostia využívať aj: potápačské centrum a wellness centrum (vírivka, sauna, parný kúpeľ, kozmetický salón s ošetřením tváre a tela).

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky (6:30-10:30), oběd (12:00-15:00), večeře (18:22:00) formou bufetu v hlavní restauraci Orangerie. Také v bare pri bazéne, neskoré raňajky (10:30-12:00), občerstvenie (15:00-18:00), ochutnávka čokolády (15:00-16:00). Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v bare pri bazéne (10:00-18:00), plážovom bare (10:00-18:00), bare na recepcii (10:00-00:00), bare Top of the Rock (16:00-00:00). Hostia mohou využívat 3 a'la carte restaurace: (v restauraácia Al Fresco raz týždenne zdarma, nutná predchádzajúca rezervácia). All Inclusive nezahŕnuje zmrzlinu, čerstvé ovocné šťávy, dovážané alkoholické nápoje, fľaškové nápoje a některé druhy kávy. Hotel si vyhradzuje právo na změny, např. v čase podávania. Je také možné zaplatiť príplatok k vzorcu Plus All inclusive, ktorý zahŕňa: voucher (one za týždeňa) do a'la carte reštaurácie Čajka, obed v a'la carte reštauráciách Al Fresco a Diver's Club, nealkoholické nápoje v minibare, špeciálne nápojové menu.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Objekt zůstává z jednopodlažních bungalovov a dvoupodlažních budov navrhnutých v tradičním núbijskom štýle. Hosťom je k dispozici recepcia s nepretržitou prevádzkou. Hotel má hlavnú reštauráciu Orangerie, v ktorej sa podávajú jedlá medzinárodnej kuchyne formou bufetu, 3 a'la carte reštaurácie: (v restauraácia Al Fresco raz týždenne zdarma, nutná predchádzajúca rezervácia), 4 bary (na recepcii, pri bazéne, na pláži, bar Top of the Rock). Hotel má 2 bazény a 2 dětské bazény. Ležadla, slunečníky a osušky pri bazéne zdarma. Za poplatok môžu hostia využívať aj : kúpeľné centrum, potápačské centrum, lekárske služby, práčovňu, službu stráženia detí (nutná rezervácia vopred).

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč