Novotel Marsa Alam Resort Obrázek0
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek1
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek2
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek3
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek4
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek5
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek6
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek7
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek8
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek9
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek10
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek11
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek12
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek13
Novotel Marsa Alam Resort Obrázek14

Novotel Marsa Alam Resort

Egypt - Marsa Alam
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Fitness
Wellness
Bazén se sladkou vodou
Exkluzivní, 5*
Bazén
Bezplatná lehátka

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Novotel Marsa Alam Resort patří ke známému a uznávanému hotelovému řetězci Novotel. Nachází na velké, udržované ploše přímo u písečné pláže. Leží cca 19 km od města El Quseir a cca 60 km od letiště v Marsa Alam.

 

Pláž

Hotel má soukromou, písečnou pláž o délce cca 650 m, na které jsou slunečníky, lehátka, matrace a osušky - zdarma. U břehu je korálový útes a molo (doporučujeme ochrannou obuv).

 

K dispozici pro hosty

Recepce 24h, prostorná lobby, směnárna, bankomat, obchod se suvenýry, minimarket, konferenční centrum. Hosté mohou využívat hlavní restauraci La Palme (bufet, mezinárodní kuchyně), restauraci a'la carte Pasta e Basta (italská kuchyně, nutná předchozí rezervace, jednou týdně večeře zdarma) a 3 bary: Papyrus v lobby, Island u bazénu a Ramla na pláži. V areálu hotelu jsou 3 venkovní bazény, včetně jednoho vyhřívaného v zimní sezóně (sladká voda) a brouzdaliště pro děti, obklopené sluneční terasou. Slunečníky, lehátka, matrace a osušky u bazénů - zdarma. Za poplatek: pokojová služba, hlídání dětí, prádelna.

 

Internet

V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Catering

All Inclusive (jídla formou bufetu): snídaně (7:00-10:00), obědy (13:00-15:00), večeře (18:30-21:30) v hlavní restauraci La Palme. Italská restaurace a'la carte (19:00-22:00) je k dispozici zdarma jednou během pobytu (nutná rezervace předem). Během dne občerstvení v baru u bazénu (12:00-15:00). Místní nealkoholické nápoje se podávají v baru u bazénu (od 10:00 do západu slunce), v plážovém baru (od 10:00 do západu slunce) a v Papyrus Lounge Baru (otevřen 24 hodin denně, All Inclusive do 24:00).

 

Sportovní a animační program

Bohatý animační program pro dospělé i děti, např.: aerobik, vodní gymnastika, lekce tance, večerní představení a živé show. Zdarma: plážový volejbal, fitness centrum, pétanque, šipky, vodní pólo. Pro nejmenší hosty je k dispozici: brouzdaliště, dětské hřiště a miniklub (4-12 let). Za poplatek: potápěčské centrum, wellness, sauna, turecké lázně, vířivka, masáže, ošetření obličeje a těla.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Exkluzivní hotel Novotel Marsa Alam Resort patřící k renomovanému řetězci Novotel nabízí svým hostům komfortní odpočinek. Bohatý program All Inclusive, velký bazénový komplex a krásná písečná pláž umožní pohodový pobyt. Díky široké nabídce sportů a animací se nebudete nudit - doporučujeme zejména rodinám cestujícím s dětmi!

 

Umiestnenie

Novopostavený hotel vysoké třídy patriaci do známej a uznávanej hotelovej siete Novotel sa nachádza v rozľahlom, dobre udržiavanom areáli priamo na piesočnatej pláži. Približne 19 km od mesta El Quseir a približne 60 km od letiska Marsa Alam.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Počas dňa a vo večerných hodinách sa tu koná animačný program pre dospelých a deti, zábavné hry, lekcie tanca, večerné predstavenia a živé šou. Plážový volejbal, fitnescentrum, vodný aerobik, boccia, šípky, vodné pólo, krytý bazén areú k dispozici zadarmo. Pre najmenších hostí je k dispozici: detské bazény, detské ihrisko a aktivity miniklubu (4-12 rokov). Za poplatok: potápačské centrum, kúpele, sauna, turecký kúpeľ, vírivka, masáže, ošetrenie tváre a tela.

.
Stravovanie

All Inclusive zahàňa: raňajky (7:00-10:00), obedy (13:00-15:00), večere (19:00-22:00) formou bufetu v hlavní restauraácii, počas dòa občerstvenie podávané v určených baroch, miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v určených baroch (10:00-23:00). K dispozici jsou dětské sedadla a menu. Za poplatok: značkové liehoviny, čerstvo vylisované džúsy, espresso a cappuccino. Pre hotelových hostí zľava 25 % v reštaurácii a la carte.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

24-hodinová recepce, priestranná vstupná hala, zmenáreň, bankomat, obchod so suvenírmi, minimarket, konferenčné centrum. Hostia môžu využívať hlavnú reštauráciu La Palme (bufet, medzinárodná kuchyňa), reštauráciu a la carte Pasta e Basta (Talianska kuchyňa, nutná predchádzajúca rezervácia) a 3 bary: Papyrus vo vstupnej hale, Island pri bazéne a Ramla na pláži. K dispozici jsou 3 vnější bazény včetně jednoho vyhrievaného v zimnej sezóne (sladká voda) a detské brodítko, které obklopuje slnečná terasa. Slnečníky, ležadla, matrace a osušky pri bazénoch zdarma. Za poplatok: izbová služba, stráženie detí, práčovňa.

.
Podľa nášho názoru

Člen renomovanej siete Novotel, exkluzívny hotel, ktorý ponúka svojim hostom pohodlnú dovolenku. Bohatý program all inclusive, velký bazénový komplex a krásná pieočnatá pláž vám umožňuje pobyt plný relaxu. Také široká nabídka sportovních a zábavních aktivit vás nenechá se nudit - těšíme se především na rodiny cestující s dětmi!

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Marsa Alam wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow. 
Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
Stejný jako v České republice.

 

Úřední jazyk
Arabský (dialekt egyptský).

 

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (minimálně 1 USD). Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Oblast

 

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
 

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.


V galábiji přes El Quseir!
Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
 

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. 

Asuán a Abu Simbel 
Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
 

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
 

Další možnosti výletů

Káhira letadlem
Plavby lodí po Rudém moři 
Návštěva aquaparku Akassia

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu.

Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Egyptě obvykle trvá od listopadu do poloviny března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč