Faraana Reef Resort Obrázek0
Faraana Reef Resort Obrázek1
Faraana Reef Resort Obrázek2
Faraana Reef Resort Obrázek3
Faraana Reef Resort Obrázek4
Faraana Reef Resort Obrázek5
Faraana Reef Resort Obrázek6
Faraana Reef Resort Obrázek7
Faraana Reef Resort Obrázek8
Faraana Reef Resort Obrázek9
Faraana Reef Resort Obrázek10
Faraana Reef Resort Obrázek11
Faraana Reef Resort Obrázek12
Faraana Reef Resort Obrázek13

Faraana Reef Resort

Egypt - Sharm el Sheikh
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Mezinárodní animace

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Velmi rozsáhlý hotelový komplex uprostřed pečlivě udržované zeleně. Hotel se nachází na kopci Hadabah, do přísného centra Sharm el Sheikhu (Naama Bay) je to cca 9 km, na Starý trh cca 10 km. 2 km. Od letiště je vzdálen cca 22 km.

.
Pláž

Hotel má vlastní písečnou upravenou pláž (na pláž se dostanete po schodech) V blízkosti pobřeží se nachází velmi pěkný korálový útes! Lehátka, slunečníky a matrace na pláži - zdarma.

.
K dispozici pro hosty

Komplex se skládá z hlavní budovy s centrální recepcí, restaurací a obchody a několika bungalovů v několika podlažích.

Rcepce s nepřetržitým provozem, nákupní minicentrum, prádelna, 2 restaurace (hlavní, kde se podávají jídla formou bufetu, a druhá - zavěšená nad útesem s výhledem na moře - specializující se na grilované pokrmy - nutná rezervace, 1× během pobytu), několik barů (i u bazénů a na pláži) a orientální kavárna a diskotéka. V areálu hotelu 3 venkovní sladkovodní bazény s dětským brouzdalištěm (včetně 1 s časovaným umělým vlnobitím, další s vířivkou). Lehátka, slunečníky a matrace u bazénů - zdarma. Plavecké osušky k zapůjčení na kauci.

.
Internet

V hotelu je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu - za poplatek (cca 5 USD/hodina).

.
Catering

Svačina All-inclusive (light): Snídaně formou bohatého bufetu (07:00-10:00) a vydatné večeře s působivým bufetem (19:00-22:00) a oběd s lehkým občerstvením: sendviče, pizza, párky v rohlíku, pečivo, v určené restauraci (13:00-14:30). Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje ve všech restauracích a barech, kromě lobby baru, (10:00-24:00 a v barech u bazénu a na pláži do západu slunce). V baru na pláži a v baru u bazénu se podávají pouze nápoje. Kromě toho na diskotéce (do 02:00 hod.) nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje - zdarma. Obědy (13:00-15:00) formou bufetu v hlavní restauraci za příplatek (za příplatek v případě all inclusive).

Sportovní a animační program

Pravidelně se konají animace během dne a večer. Zdarma: stolní tenis, plážový volejbal, aerobik a za poplatek: posilovna, kulečník, tenisový kurt, sauna a vířivka. Na pláži centrum vodních sportů (za poplatek) -webové stránky: www.kingsnefro.com. Pro nejmenší - miniklub (pravidelně) a dětské hřiště a brouzdaliště.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Skvělá volba pro milovníky potápění a rodiny s dětmi. Senzační poloha u malebné pláže a jednoho z nejhezčích korálových útesů v Sharm El Sheikhu, navíc vynikající kuchyně a nápoje na diskotéce v ceně - vřele doporučujeme!"

Umiestnenie

Veľmi rozsáhly hotelový komplex uprostred starostlivo udržiavanej zelene. Hotel sa nachádza na kopci Hadabah, to centra Sharm el Sheikhu (Naama Bay) je to cca 9 km, na Starý trh cca 10 km. 2 km. Od letiska je vzdálený přibližně 22 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Animácie počas dòa a vo večerných hodinách sa vykonávajú pravidelne. Zdarma: stolní tenis, plážový volejbal, aerobik a za poplatek: posilňovňa, biliard, tenisový kurt, sauna a vírivka. Na pláži centrum vodních sportů (za poplatek) -webová stránka: www.kingsnefro.com. Pre najmenších - miniklub (pravidelne) a detské ihrisko a brodisko.

.
Stravovanie

Svačina All-inclusive (light): (19:00-22:00) a oběd s lehkým občerstvením: sendviče, pizza, párky v rohlíku, pečivo, vo vyhradenej reštaurácii (13:00-14:30). Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje vo všetkých reštauráciách a baroch okrem lobby baru (10:00-24:00 a v baroch pri bazéne a na pláži do západu slnka). V plážovom a bazénovom bare sa podávajú len nápoje. Kromě toho na diskotéce (do 02:00 hod.) nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje - zdarma. Obedy (13:00-15:00) formou bufetu v hlavní restauraácii za príplatok (pro príplatok pri all inclusive).

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Komplex zůstává z hlavní budovy s centrálnou recepcí, restaurací a obchody a z několika bungalovovov na několika místech.

Prevádzka 24 hodin denne, nákupné mini centrum, práčovňa, 2 reštaurácie (hlavná, kde sa podávajú jedlá formou bufetu, a druhá - zavesená nad útesom s výhľadom na more - specializujúca sa na grilované jedlá - rezervácia nutná, 1 x počas pobytu), niekoľko barov (aj pri bazénoch a na pláži) a orientálna kaviareň a diskotéka. V areáli hotela 3 vonkajšie sladkovodné bazény s detskými brodiskami (včetně 1 s časovaným umělým vlnobitím, další s vírivkou). Ležadlá, slunečníky a matrace při bazénoch - zdarma. Plavecké uteráky na zapožičanie so zálohou.

.
Podľa nášho názoru

Skvelá voľba pre nadšencov potápania a rodiny s deťmi. Senzačná poloha pri malbnej pláži a jednoom z najkrajších korálových útesov v Sharm El Sheikhu, navíc vynikajúca kuchyňa a nápoje na diskotéke v cene - vrelo odporúčame!"

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle specifikace hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (nutné v případě opuštění Sinaje, platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Sharm el Sheikh wypoczynek

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT SHARM EL SHEIKH - základní informace

Měna
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 18 EGP; 1 EUR = cca 20 EGP). Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách, v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou alespoň část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Úřední jazyk
Arabština (dialekt egyptský).

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto spropitné je často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů.
Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
V zimním období + 1 hodina oproti České republice, v létě stejný čas jako v ČR.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 100 EGP; 1 l vody 5 EGP; pivo v baru od 30 EGP; káva v kavárně od 5 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízejte cenu, kterou nejste schopni zaplatit a při nakupování nespěchejte. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí od 5 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Oblast

Sharm el Sheikh
Nejznámější letovisko na Sinajském poloostrově je známé především bohatým podmořským světem plným korálových útesů, krásnými plážemi a je ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů. Zátoka Naama Bay vybudovaná ve stylu rekreačních lokalit na pobřeží Středozemního moře nabízí velké množství zábavy. Letovisko se rychle rozrůstá a každý rok nabízí mnoho nových luxusních hotelů a nových atrakcí (delfinárium, vodní parky, zábavní centrum „z tisíce a jedné noci“). Pro milovníky místních zvyklostí  - Old Market s bazarem ve starém stylu s mnoha obchody a uličkami.

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

HORA MOJŽÍŠOVA A KLÁŠTER SV. KATEŘINY
Odjezd autobusem ve večerních hodinách směrem k městu Dahab a klášteru sv. Kateřiny. Příjezd na místo po cca 3 hodinách. Noční výstup na Mojžíšovu horu (cca 3 hod.) Na štítu hory (2285 m.n.m.) pozorování úchvatného východu slunce. Po sestupu z vrcholu přestávka na snídani (balíčky z hotelu). Následuje prohlídka kláštera sv. Kateřiny. Návrat do hotelu kolem 14:00. Je nutno si vzít sebou pevnou obuv a teplé oblečení, protože teplota může klesnout pod 0° C. Cena cca 55 USD.

KLÁŠTER SV. KATEŘINY A MĚSTO DAHAB
Odjezd autobusem v ranních hodinách - přejezd pouští a kolem hory Sinaj. Prohlídka: kláštera-kaple sv. Tryphona, nádvoří s Mojžíšovou studnou a baziliky Proměnění Páně. Dále hořící keř a kostnici. Následuje přestávka na oběd formou bufetu (nápoje za poplatek). Na zpáteční cestě navštívíte město Dahab, kde bude volný čas na nákupy. Návrat cca v 16:00. Cena cca 60 USD.

PETRA (Jordánsko - autobus/jachta)
Odjezd z Sharm el Sheiku po půlnoci. Transfer do Taby (cca 3,5 hod.) a přestup na jachtu, která pluje do Akaby, přímořského města v Jordánsku (30minutová plavba). Následně přejezd do Petry (cca 2 hod.) v klimatizovaném autobuse. Po příjezdu do Petry procházka přes kaňon k růžovému skalnímu městu. Prohlídka Klenotnice (Khazneh), Římského divadla a skalních jeskyň s impozantními monumenty. Na zpáteční cestě z Petry oběd v hotelové restauraci - v ceně výletu (nápoje za poplatek). Přejezd zpět do Akaby, zpáteční plavba jachtou to Taby, překročení hranice a návrat do Sharm el Sheikhu cca v 00:00. Cena zahrnuje vízum a všechny hraniční poplatky v Jordánsku. Cena cca 285 - 315 USD.

JERUZALÉM, BETLÉM A MRTVÉ MOŘE (autobusem)
Odjezd z Sharm el Sheikhu kolem 22:00. Transfer do Taby (egyptsko - izraelská hranice, cca 3,5 hod.) a překročení hranice Taba - Ejlat (změna autobusu na izraelský). Ranní příjezd k Mrtvému moři - snídaně (snídaňové balíčky), možnost koupání a nákupy kosmetiky s minerály z Mrtvého moře. Přejezd do Jeruzaléma - procházka Křížovou cestou k Chrámu božího hrobu a ke Zdi nářků. Následně přejezd na Olivetskou horu, odkud můžete obdivovat výhled na panorama Jeruzaléma, pak na horu Sijón. Přejezd do Betléma: Chrám narození páně - místo narození Ježíše. Návštěva obchodu s devocionáliemi, volný čas k nákupu suvenýrů a na oběd. Zpáteční cesta k hranici s Egyptem (cca 310 km), přejezd do Sharm El Sheikhu (návrat kolem 1:00 - 2:30).
Upozornění! Pořadí jednotlivých bodů programu se může měnit. Cena zahrnuje izraelský hraniční poplatek a polského průvodce v Jeruzalémě. Cena nezahrnuje spropitné (cca 3 USD). Nápoje během oběda jsou k dispozici za příplatek. Cena cca 160 USD.  

BÍLÝ KAŇON
Celodenní výlet, během kterého můžete kombinovat vše, co Sinai nabízí - pouště, korálové útesy a oázy. Odjezd v ranních hodinách (cca 5:00), přejezd do údolí Ghazala (1,5 hodiny od Sharm el Sheikhu) a zastávka u beduínského stanu. Následuje vzrušující jízda džípem přes pouštní krajinu v Sinaji. Příjezd do Bílého kaňonu, po prohlídce (cca 1,5 hodiny) dorazíme do oázy Ain Khudra, která je plná palmových stromů a přírodních vodních zdrojů. Následuje přejezd džípem přes bílou poušť na pláž Blue Hole, kde je možnost šnorchlování (půjčovna vybavení za příplatek) a čas na oběd (nápoje dodatečně splatné). Jízda na velbloudech podél pláže Rudého moře (v ceně). Na zpáteční cestě volný čas pro nakupování v Ramsesově bazaru. Návrat do hotelu kolem 17:00. Cena cca 65 USD.

SUPER JEEP SAFARI
Celodenní výlet 4 v 1 = džípy + šnorchlování + velbloudi + volný čas na nákupy. Odjezd po snídani (kolem 08:00), jízda džípem po poušti a zastávka u beduínského stanu. Následuje přejezd do Dahábu a prohlídka oázy. Dalším bodem je cesta do Blue Hole, kde je možnost šnorchlování (půjčovna vybavení za příplatek) a čas na oběd (nápoje dodatečně splatné). Jízda na velbloudech podél pláže Rudého moře (v ceně). Na zpáteční cestě volný čas na nákupy (cca 30 minut). Návrat do hotelu kolem 17:30. Cena cca 65 USD.

CITY TOUR
Výlet po městě. Program zahrnuje prohlídku Old Marketu ("starého trhu") a Soho Square. Poznáte město Sharm el Sheikh, příjemně zde strávíte volný čas a najdete místa, kde se velmi dobře nakupuje. Cena cca 17 USD.

NÁRODNÍ PARK RAS MOHAMED (lodí)
Národní park Ras Mohamed je místem, kde mohou turisté na vlastní oči obdivovat krásu podmořského světa Rudého moře. Korálový útes tvoří více než 150 druhů korálů a tisíce nádherně zbarvených ryb. Jedná se o výlet lodí s možností sestupu do vody, abyste mohli obdivovat nádhernou přírodu tohoto místa. Během plavby je servírován oběd a nápoje. Vstup do parku je za příplatek - 5 USD. Odjezd z hotelu cca v 7:30, plánovaný návrat přibližně v 17:00. V průběhu plavby jsou naplánovány tři zastávky na moři, včetně dvou zastávek mimo park, kde je možnost potápění. Cena cca 70 USD.

KÁHIRA (1 den letadlem nebo 2 dni autobusem - s noclehem v Káhiře)
Prohlídka Národního muzea a Muzea papyru, pak přejezd do Gízy, kde navštívíme pyramidy a Sfingu. Čas na nákupy - papyru, orientálních parfémů a zlata. Pro zájemce doporučujeme plavbu po Nilu. V ceně výletu je oběd (formou bufetu) v restauraci s výhledem na Nil (nápoje za poplatek). Upozornění! Je nutno mít sebou pas s vízem (za poplatek cca 25 USD). Cena cca 130 USD autobusem, 275 USD letadlem.

SEASCOPE - PONORKA
Hodinový výlet ponorkou, která plave na povrchu a její trup je ponořen ve vodě v hloubce cca 4 m. Podmořská expedice zahrnuje pozorování podmořského světa skrze panoramatické, prosklené stěny ponorky „na sucho”. Cena cca 50 USD.

SAFARI V POUŠTI - čtyřkolky
Projížďka po poušti na čtyřkolkách (quadech) s návštěvou beduínské vesnice (jízda jedním směrem trvá cca 45 min.). Délka výletu je cca 2,5 hodiny. Cena pro 1 osobu na motorce 35 USD, 2 osoby na motorce 45 USD.

Další možnosti výletů (detaily u delegáta):

PETRA - letadlem (cena cca 425 USD)

SHOW V DELFINÁRIU (cena cca 35 USD), plavání s delfíny (cena cca 180 USD)

AQUA PARK (cena cca 50 USD)

POTÁPĚNÍ - v polském potápěčském centru (cena od 85 USD/den potápění),

BEDUÍNSKÁ VEČEŘE (cena cca 50 USD)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů (do Káhiry). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Sezónnost

V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč