Oriental Resort Aurora Obrázek0
Oriental Resort Aurora Obrázek1
Oriental Resort Aurora Obrázek2
Oriental Resort Aurora Obrázek3
Oriental Resort Aurora Obrázek4
Oriental Resort Aurora Obrázek5
Oriental Resort Aurora Obrázek6
Oriental Resort Aurora Obrázek7
Oriental Resort Aurora Obrázek8
Oriental Resort Aurora Obrázek9
Oriental Resort Aurora Obrázek10
Oriental Resort Aurora Obrázek11
Oriental Resort Aurora Obrázek12
Oriental Resort Aurora Obrázek13
Oriental Resort Aurora Obrázek14
Oriental Resort Aurora Obrázek15
Oriental Resort Aurora Obrázek16
Oriental Resort Aurora Obrázek17
Oriental Resort Aurora Obrázek18
Oriental Resort Aurora Obrázek19
Oriental Resort Aurora Obrázek20
Oriental Resort Aurora Obrázek21
Oriental Resort Aurora Obrázek22
Oriental Resort Aurora Obrázek23
Oriental Resort Aurora Obrázek24

Oriental Resort Aurora

Egypt - Sharm el Sheikh
Pobytový
Rodinný
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Posilovna
Wellness

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Komfortní hotel patřící do hotelové skupiny Oriental Resorts se nachází v krásné zahradě s fontánami a alejemi. Nachází se cca 18 km od centra Naama Bay a cca 10 km od letiště. Do centra Naama Bay jezdí hotelový shuttle bus (za poplatek). V blízkosti hotelu La Strada - moderní pasáž plná obchodů a restaurací.

Pláž

Objekt se nachází přímo na písečné pláži. Lehátka, slunečníky a osušky na pláži - zdarma.

.
K dispozici pro hosty

Hotel se skládá ze 2 částí: hlavní budovy a vily.

Recepce, trezor na recepci, hlavní restaurace Marhaba a a la carte La Terrazza, několik barů: plážový bar - Tiran Cafe Beach Bar, snack-bar u bazénu - Water Edge, Lemon Twist Lobby Bar, Pathio Pool Bar, směnárna, lékařská péče, obchody se suvenýry, divadlo, diskotéka Zodiac, Shisha Corner - El Mastaba, parkoviště, 3 lagunové bazény včetně 1 s malou skluzavkou (1 v zimní sezóně vyhřívaný). Lehátka, slunečníky a osušky u bazénu - zdarma.

Internet

V hotelu - internetová kavárna - za poplatek, Wi-Fi internet - za poplatek (cca 6 EUR/hodina).

.
Catering

All Inclusive zahrnuje snídaně (7:00-10:00), obědy (13:00-15:00) a večeře (18:30-22:00) podávané formou bufetu v hlavní restauraci Marhaba. Občerstvení v kavárně Water's Edge u bazénu nebo Tiran Café na pláži (11:00-16:00), odpolední čaj s kávou a zákuskem v plážové kavárně (15:00-16:00), místní nealkoholické nápoje: káva, čaj, minerální voda, perlivé nápoje, nealkoholické koktejly a místní alkoholické nápoje: pivo, víno, whisky a vodka (10:00-24:00).

Sportovní a animační program

Široká nabídka sportů včetně plážového volejbalu, sauny, posilovny, stolního tenisu, diskotéky, aerobiku a animací a několikrát týdně živá hudba. Za příplatek jsou k dispozici 2 squashové kurty, 2 tenisové kurty, vodní sporty na pláži, potápění a malé lázeňské centrum (masáže, sauna, vířivka, turecké lázně). Pro nejmenší děti je k dispozici brouzdaliště a dětské hřiště.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Prostorný hotelový komplex s nádhernou prázdninovou atmosférou, který se nachází přímo na písečné pláži a nabízí velmi dobrý standard za senzační cenu. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají jak klid a pohodu, tak i aktivní dovolenou.

Umiestnenie

Komfortný hotel patriaci do hotelovej skupiny Oriental Resorts se nachází v krásnej záhrade s fontánami a alejami. Nachádza sa približne 18 km od centra Naama Bay a približne 10 km od letiska. To centra Naama Bay premáva hotelový autobus (za poplatok na mieste). V blízkosti hotelu La Strada - moderná pasáž plná obchodov a reštaurácií.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Široká ponuka športov vrátane plážového volejbalu, sauny, posilňovne, stolného tenisu, diskotéky, aerobiku, animácií a živej hudby niekoľkokrát týždenne. Za príplatok sú k dispozícii 2 squashové kurty, 2 tenisové kurty, vodné športy na pláži, potápanie a malé wellness centrum (masáže, sauna, vírivka, turecké kúpele). Pre najmenšie deti je k dispozícii detské brodítko a detské ihrisko.

.
Stravovanie

All Inclusive zahàňa raňajky (07:00-10:00), obed (13:00-15:00) a večeru (18:30-22:00) podávané formou bufetu v hlavní restauraácii Marhaba. Občerstvenie v kaviarni Water's Edge pri bazéne alebo Tiran Café na pláži (11:00-16:00), popoludňajší čaj s kávou a koláčom v plážovej kaviarni (15:00-16. 00):(10:00-24:00), miestne nealkoholické nápoje: káva, čaj, minerálna voda, šumivé nápoje, nealkoholické koktaily a miestne alkoholické nápoje: pivo, víno, whisky a vodka (10:00-24:00).

Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Hotel sa skladá z 2 častí: hlavnej budovy a vily.

Recepce, trezor na recepcii, hlavní restaurace Marhaba a a la carte La Terrazza, několik barů: Plážový bar - Tiran Cafe Beach Bar, snack-bar pri bazéne - Water Edge, Lobby bar Lemon Twist, bar pri bazéne Pathio, zmenáreň, lekárska starostlivosť, oslavy se suvenírmi, divadlo, diskotéka Zodiac, Shisha Corner - El Mastaba, parkkovisko, 3 bazény v lagúne vrátane 1 s malou šmykľavkou (1 vyhrievaný v zimnej sezóne). Ležadlá, slnečníky a osušky pri bazéne - zdarma.

.
Podľa nášho názoru

Příjemný hotelový komplex s úžasnou dovolenkovou atmosférou, který se nachází přímo na písčité pláži a nabízí velmi dobrý standard za senzačnou cenu. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho, ako aj aktívnu dovolenku.

Program:

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT SHARM EL SHEIKH - základní informace

Měna
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 18 EGP; 1 EUR = cca 20 EGP). Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách, v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou alespoň část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Úřední jazyk
Arabština (dialekt egyptský).

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto spropitné je často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů.
Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
V zimním období + 1 hodina oproti České republice, v létě stejný čas jako v ČR.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 100 EGP; 1 l vody 5 EGP; pivo v baru od 30 EGP; káva v kavárně od 5 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízejte cenu, kterou nejste schopni zaplatit a při nakupování nespěchejte. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí od 5 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Oblast

Sharm el Sheikh
Nejznámější letovisko na Sinajském poloostrově je známé především bohatým podmořským světem plným korálových útesů, krásnými plážemi a je ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů. Zátoka Naama Bay vybudovaná ve stylu rekreačních lokalit na pobřeží Středozemního moře nabízí velké množství zábavy. Letovisko se rychle rozrůstá a každý rok nabízí mnoho nových luxusních hotelů a nových atrakcí (delfinárium, vodní parky, zábavní centrum „z tisíce a jedné noci“). Pro milovníky místních zvyklostí  - Old Market s bazarem ve starém stylu s mnoha obchody a uličkami.

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

HORA MOJŽÍŠOVA A KLÁŠTER SV. KATEŘINY
Odjezd autobusem ve večerních hodinách směrem k městu Dahab a klášteru sv. Kateřiny. Příjezd na místo po cca 3 hodinách. Noční výstup na Mojžíšovu horu (cca 3 hod.) Na štítu hory (2285 m.n.m.) pozorování úchvatného východu slunce. Po sestupu z vrcholu přestávka na snídani (balíčky z hotelu). Následuje prohlídka kláštera sv. Kateřiny. Návrat do hotelu kolem 14:00. Je nutno si vzít sebou pevnou obuv a teplé oblečení, protože teplota může klesnout pod 0° C. Cena cca 55 USD.

KLÁŠTER SV. KATEŘINY A MĚSTO DAHAB
Odjezd autobusem v ranních hodinách - přejezd pouští a kolem hory Sinaj. Prohlídka: kláštera-kaple sv. Tryphona, nádvoří s Mojžíšovou studnou a baziliky Proměnění Páně. Dále hořící keř a kostnici. Následuje přestávka na oběd formou bufetu (nápoje za poplatek). Na zpáteční cestě navštívíte město Dahab, kde bude volný čas na nákupy. Návrat cca v 16:00. Cena cca 60 USD.

PETRA (Jordánsko - autobus/jachta)
Odjezd z Sharm el Sheiku po půlnoci. Transfer do Taby (cca 3,5 hod.) a přestup na jachtu, která pluje do Akaby, přímořského města v Jordánsku (30minutová plavba). Následně přejezd do Petry (cca 2 hod.) v klimatizovaném autobuse. Po příjezdu do Petry procházka přes kaňon k růžovému skalnímu městu. Prohlídka Klenotnice (Khazneh), Římského divadla a skalních jeskyň s impozantními monumenty. Na zpáteční cestě z Petry oběd v hotelové restauraci - v ceně výletu (nápoje za poplatek). Přejezd zpět do Akaby, zpáteční plavba jachtou to Taby, překročení hranice a návrat do Sharm el Sheikhu cca v 00:00. Cena zahrnuje vízum a všechny hraniční poplatky v Jordánsku. Cena cca 285 - 315 USD.

JERUZALÉM, BETLÉM A MRTVÉ MOŘE (autobusem)
Odjezd z Sharm el Sheikhu kolem 22:00. Transfer do Taby (egyptsko - izraelská hranice, cca 3,5 hod.) a překročení hranice Taba - Ejlat (změna autobusu na izraelský). Ranní příjezd k Mrtvému moři - snídaně (snídaňové balíčky), možnost koupání a nákupy kosmetiky s minerály z Mrtvého moře. Přejezd do Jeruzaléma - procházka Křížovou cestou k Chrámu božího hrobu a ke Zdi nářků. Následně přejezd na Olivetskou horu, odkud můžete obdivovat výhled na panorama Jeruzaléma, pak na horu Sijón. Přejezd do Betléma: Chrám narození páně - místo narození Ježíše. Návštěva obchodu s devocionáliemi, volný čas k nákupu suvenýrů a na oběd. Zpáteční cesta k hranici s Egyptem (cca 310 km), přejezd do Sharm El Sheikhu (návrat kolem 1:00 - 2:30).
Upozornění! Pořadí jednotlivých bodů programu se může měnit. Cena zahrnuje izraelský hraniční poplatek a polského průvodce v Jeruzalémě. Cena nezahrnuje spropitné (cca 3 USD). Nápoje během oběda jsou k dispozici za příplatek. Cena cca 160 USD.  

BÍLÝ KAŇON
Celodenní výlet, během kterého můžete kombinovat vše, co Sinai nabízí - pouště, korálové útesy a oázy. Odjezd v ranních hodinách (cca 5:00), přejezd do údolí Ghazala (1,5 hodiny od Sharm el Sheikhu) a zastávka u beduínského stanu. Následuje vzrušující jízda džípem přes pouštní krajinu v Sinaji. Příjezd do Bílého kaňonu, po prohlídce (cca 1,5 hodiny) dorazíme do oázy Ain Khudra, která je plná palmových stromů a přírodních vodních zdrojů. Následuje přejezd džípem přes bílou poušť na pláž Blue Hole, kde je možnost šnorchlování (půjčovna vybavení za příplatek) a čas na oběd (nápoje dodatečně splatné). Jízda na velbloudech podél pláže Rudého moře (v ceně). Na zpáteční cestě volný čas pro nakupování v Ramsesově bazaru. Návrat do hotelu kolem 17:00. Cena cca 65 USD.

SUPER JEEP SAFARI
Celodenní výlet 4 v 1 = džípy + šnorchlování + velbloudi + volný čas na nákupy. Odjezd po snídani (kolem 08:00), jízda džípem po poušti a zastávka u beduínského stanu. Následuje přejezd do Dahábu a prohlídka oázy. Dalším bodem je cesta do Blue Hole, kde je možnost šnorchlování (půjčovna vybavení za příplatek) a čas na oběd (nápoje dodatečně splatné). Jízda na velbloudech podél pláže Rudého moře (v ceně). Na zpáteční cestě volný čas na nákupy (cca 30 minut). Návrat do hotelu kolem 17:30. Cena cca 65 USD.

CITY TOUR
Výlet po městě. Program zahrnuje prohlídku Old Marketu ("starého trhu") a Soho Square. Poznáte město Sharm el Sheikh, příjemně zde strávíte volný čas a najdete místa, kde se velmi dobře nakupuje. Cena cca 17 USD.

NÁRODNÍ PARK RAS MOHAMED (lodí)
Národní park Ras Mohamed je místem, kde mohou turisté na vlastní oči obdivovat krásu podmořského světa Rudého moře. Korálový útes tvoří více než 150 druhů korálů a tisíce nádherně zbarvených ryb. Jedná se o výlet lodí s možností sestupu do vody, abyste mohli obdivovat nádhernou přírodu tohoto místa. Během plavby je servírován oběd a nápoje. Vstup do parku je za příplatek - 5 USD. Odjezd z hotelu cca v 7:30, plánovaný návrat přibližně v 17:00. V průběhu plavby jsou naplánovány tři zastávky na moři, včetně dvou zastávek mimo park, kde je možnost potápění. Cena cca 70 USD.

KÁHIRA (1 den letadlem nebo 2 dni autobusem - s noclehem v Káhiře)
Prohlídka Národního muzea a Muzea papyru, pak přejezd do Gízy, kde navštívíme pyramidy a Sfingu. Čas na nákupy - papyru, orientálních parfémů a zlata. Pro zájemce doporučujeme plavbu po Nilu. V ceně výletu je oběd (formou bufetu) v restauraci s výhledem na Nil (nápoje za poplatek). Upozornění! Je nutno mít sebou pas s vízem (za poplatek cca 25 USD). Cena cca 130 USD autobusem, 275 USD letadlem.

SEASCOPE - PONORKA
Hodinový výlet ponorkou, která plave na povrchu a její trup je ponořen ve vodě v hloubce cca 4 m. Podmořská expedice zahrnuje pozorování podmořského světa skrze panoramatické, prosklené stěny ponorky „na sucho”. Cena cca 50 USD.

SAFARI V POUŠTI - čtyřkolky
Projížďka po poušti na čtyřkolkách (quadech) s návštěvou beduínské vesnice (jízda jedním směrem trvá cca 45 min.). Délka výletu je cca 2,5 hodiny. Cena pro 1 osobu na motorce 35 USD, 2 osoby na motorce 45 USD.

Další možnosti výletů (detaily u delegáta):

PETRA - letadlem (cena cca 425 USD)

SHOW V DELFINÁRIU (cena cca 35 USD), plavání s delfíny (cena cca 180 USD)

AQUA PARK (cena cca 50 USD)

POTÁPĚNÍ - v polském potápěčském centru (cena od 85 USD/den potápění),

BEDUÍNSKÁ VEČEŘE (cena cca 50 USD)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů (do Káhiry). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Sezónnost

V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč