Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek0
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek1
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek2
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek3
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek4
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek5
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek6
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek7
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek8
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek9
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek10
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek11
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek12
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek13
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek14
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek15
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek16
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek17
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek18
Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras) Obrázek19

Amphoras Beach (ex. Shores Amphoras)

Egypt - Sharm el Sheikh
Pobytový
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Wellness

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Stojí na útesech Um El Seid, na malé soukromé hotelové pláži se vstupem do moře z mola, v blízkosti jednoho z nejkrásnějších korálových útesů v Šarm aš-Šajchu. Přibližně 11 km od zátoky Naama Bay, kam se hoteloví hosté dostanou dvakrát denně bezplatným hotelovým autobusem, přibližně 12 km od hotelu se nachází golfové hřiště. Hotel se nachází přibližně 18 km od letiště.

.
Pláž

Hotel se nachází na malé soukromé hotelové pláži se vstupem do moře z mola, v blízkosti jednoho z nejkrásnějších korálových útesů v Šarm aš-Šajchu. Lehátka a slunečníky na pláži jsou k dispozici zdarma.

K dispozici pro hosty

Recepce, hlavní restaurace "Amphoras", 2 restaurace a'la carte: italská Bella Vista a středomořská Mermaid, lobby bar, 2 bary u bazénu "Palm Bar" a "Splash Bar", plážový bar "Cabana", kavárna "Panorama", orientální kavárna "Layalina", konferenční místnost, 6 bazénů s odděleným dětským bazénem, jeden z bazénů je sezónně vyhřívaný. Za poplatek: internet (cca 6 USD/60 min., cca 15 USD/den), 24hodinová pokojová služba, prádelna, obchody se suvenýry a klenoty, lékárna, kadeřnictví, půjčovna aut a směnárna. Lehátka a slunečníky u bazénu a na pláži zdarma.

Internet

V lobby je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

.
Catering

All Inclusive zahrnuje snídaně (7:00-10:00), obědy (12:30-15:00) a večeře (18:30-21:30) podávané formou bufetu v hlavní restauraci. Lehké občerstvení po celý den v určených barech. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje od 10:00 do 23:00 v určených barech. Jednou během pobytu bezplatné využití restaurace a'la carte, výběr z italské nebo středomořské kuchyně (nápoje za poplatek) - nutná předchozí rezervace.

.
Sportovní a animační program

Bohaté denní a večerní animační programy, volejbalové hřiště na pláži, 2 stoly na stolní tenis a za poplatek: kulečník, squash, fitness klub, wellness centrum, masáže, sauna, vířivka, potápěčské centrum, vodní sporty na pláži.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Komfortní hotelový komplex pro náročné hosty. Skládá se z hlavní budovy, pavilonů a vil zasazených do krásné zelené zahrady. Vřele doporučujeme!

Umiestnenie

Umiestněný na útesoch Um El Seid, na malé soukromé hotelové pláži s přístupem do moře z móla, v blízkosti jednoho z nejkrásnějších korálových útesů v Šarm aš-Šajchu. Približne 11 km od zátoky Naama Bay, kam sa hoteloví hostia môžu dostať dvakrát denne bezplatným hotelovým autobusom, približne 12 km od hotela sa nachádza golfové ihrisko. Nachádza sa približne 18 km od letisko.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Bohaté denní a večerní animační programy, volejbalové ihrisko na pláži, 2 stolní tenis a za poplatek: biliard, squash, fitnes klub, wellness centrum, masáže, sauna, jacuzzi, potápěčské centrum, vodné športy na pláži.

.
Stravovanie

All Inclusive zahàňa raňajky (07:00-10:00), obed (12:30-15:00) a večeru (18:30-21:30) podávané formou bufetu v hlavní restauraácii. Ľahké občerstvenie počas dòa v určených baroch. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje od 10:00 do 23:00 v určených baroch. Raz počas pobytu možnosť bezplatného využitia a'la carte reštaurácie, výber z talianskej alebo stredomorskej kuchyne (nápoje za poplatok) - nutná rezervácia vopred.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Recepce, hlavní restaurace "Amphoras", 2 restaurace a'la carte: V restauraci se nachází: Talianska Bella Vista a stredomorská Mermaid, lobby bar, 2 bary pri bazéne "Palm Bar" a "Splash Bar", plážový bar "Cabana", kaviareň "Panorama", orientálna kaviareň "Layalina", konferenčná miestnosť, 6 bazénov s oddeleným detským bazénom, jeden z bazénov sezónne vyhrievaný. Za úhradu: internet (cca 6 USD/60 min., cca 15 USD/den), 24hodinová izbová služba, práčovňa, obchody so suvenírmi a šperkami, lekáreň, kaderníctvo, požičovňa áut a zmenáreň. Ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži zdarma.

.
Podľa nášho názoru

Komfortní hotelový komplex před náročnými hosty. Pozostáva z hlavní budovy, pavilónů a viliek zasadených do krásnej zelenej záhrady. Vrelo odporúčame!

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle specifikace hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD/os. (nutné pouze v případě opuštění Sinaje v rámci fakultativního výletu, platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje. 

 

Název zájezdu v polském jazyce: Sharm el Sheikh wypoczynek

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT SHARM EL SHEIKH - základní informace

Měna
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 18 EGP; 1 EUR = cca 20 EGP). Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách, v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou alespoň část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto spropitné je často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů.
Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
V zimním období + 1 hodina oproti České republice, v létě stejný čas jako v ČR.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 100 EGP; 1 l vody 5 EGP; pivo v baru od 30 EGP; káva v kavárně od 5 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízejte cenu, kterou nejste schopni zaplatit a při nakupování nespěchejte. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí od 5 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Oblast

Sharm el Sheikh
Nejznámější letovisko na Sinajském poloostrově je známé především bohatým podmořským světem plným korálových útesů, krásnými plážemi a je ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů. Zátoka Naama Bay vybudovaná ve stylu rekreačních lokalit na pobřeží Středozemního moře nabízí velké množství zábavy. Letovisko se rychle rozrůstá a každý rok nabízí mnoho nových luxusních hotelů a nových atrakcí (delfinárium, vodní parky, zábavní centrum „z tisíce a jedné noci“). Pro milovníky místních zvyklostí  - Old Market s bazarem ve starém stylu s mnoha obchody a uličkami.

 

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně, Wroclaw, Gdaňsk. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

HORA MOJŽÍŠOVA A KLÁŠTER SV. KATEŘINY
Odjezd autobusem kolem 21:00 hodiny směrem k městu Dahab a klášteru sv. Kateřiny. Příjezd na místo po cca 3 hodinách. Noční výstup na Mojžíšovu horu (cca 3 hod., možnost jízdy na velbloudech - za poplatek). Na štítu hory (2285 m.n.m.) pozorování úchvatného východu slunce. Po sestupu z vrcholu přestávka na snídani (balíčky z hotelu). Následuje prohlídka kláštera sv. Kateřiny. Návrat do hotelu kolem 14:00. Je nutno si vzít sebou pevnou obuv a teplé oblečení, protože teplota může klesnout pod 0° C. 

 

KLÁŠTER SV. KATEŘINY A MĚSTO DAHAB
Odjezd autobusem v ranních hodinách - přejezd pouští a kolem hory Sinaj. Prohlídka: kláštera-kaple sv. Tryphona, nádvoří s Mojžíšovou studnou a baziliky Proměnění Páně. Dále hořící keř a kostnici. Následuje přestávka na oběd formou bufetu (nápoje za poplatek). Na zpáteční cestě navštívíte město Dahab, kde bude volný čas na nákupy. Návrat cca v 16:00.

 

PETRA (Jordánsko - autobus/jachta)
Odjezd z Sharm El Sheiku po půlnoci. Transfer do Taby (cca 3,5 hod.) a přestup na jachtu, která pluje do Akaby, přímořského města v Jordánsku (30minutová plavba). Následně přejezd do Petry (cca 2 hod.) v klimatizovaném autobuse. Po příjezdu do Petry procházka přes kaňon k růžovému skalnímu městu. Prohlídka Klenotnice (Khazneh), Římského divadla a skalních jeskyň s impozantními monumenty. Na zpáteční cestě z Petry oběd v hotelové restauraci - v ceně výletu (nápoje za poplatek). Přejezd zpět do Akaby, zpáteční plavba jachtou to Taby, překročení hranice a návrat do Sharm El Sheikhu cca v 00:00. Cena zahrnuje vízum a všechny hraniční poplatky v Jordánsku. 

 

JERUZALÉM, BETLÉM A MRTVÉ MOŘE (autobusem)
Odjezd z Sharm El Sheikhu kolem 22:00. Transfer do Taby (egyptsko - izraelská hranice, cca 3,5 hod.) a překročení hranice Taba - Ejlat (změna autobusu na izraelský). Ranní příjezd k Mrtvému moři - snídaně (snídaňové balíčky), možnost koupání a nákupy kosmetiky s minerály z Mrtvého moře. Přejezd do Jeruzaléma - procházka Křížovou cestou k Chrámu božího hrobu a ke Zdi nářků. Následně přejezd na Olivetskou horu, odkud můžete obdivovat výhled na panorama Jeruzaléma, pak na horu Sijón. Přejezd do Betléma: Chrám narození páně - místo narození Ježíše. Návštěva obchodu s devocionáliemi, volný čas k nákupu suvenýrů a na oběd. Zpáteční cesta k hranici s Egyptem (cca 310 km), přejezd do Sharm El Sheikhu (návrat kolem 1:00 - 2:30).
Upozornění! Pořadí jednotlivých bodů programu se může měnit. Cena zahrnuje izraelský hraniční poplatek a polského průvodce v Jeruzalémě. Cena nezahrnuje spropitné (cca 3 USD). Nápoje během oběda jsou k dispozici za příplatek.  

 

BÍLÝ KAŇON
Celodenní výlet, během kterého můžete kombinovat vše, co Sinai nabízí - pouště, korálové útesy a oázy. Odjezd v ranních hodinách (cca 5:00), přejezd do údolí Ghazala (1,5 hodiny od Sharm el Sheikhu) a zastávka u beduínského stanu. Následuje vzrušující jízda džípem přes pouštní krajinu v Sinaji. Příjezd do Bílého kaňonu, po prohlídce (cca 1,5 hodiny) dorazíme do oázy Ain Khudra, která je plná palmových stromů a přírodních vodních zdrojů. Následuje přejezd džípem přes bílou poušť na pláž Blue Hole, kde je možnost šnorchlování (půjčovna vybavení za příplatek) a čas na oběd (nápoje za poplatek). Jízda na velbloudech podél pláže Rudého moře (v ceně). Na zpáteční cestě volný čas pro nakupování v Ramsesově bazaru. Návrat do hotelu kolem 17:00. 

 

CITY TOUR
Výlet po městě. Program zahrnuje prohlídku Old Marketu ("starého trhu") a Soho Square. Poznáte město Sharm el Sheikh, příjemně zde strávíte volný čas a najdete místa, kde se velmi dobře nakupuje. 

 

NÁRODNÍ PARK RAS MOHAMED (lodí)
Národní park Ras Mohamed je místem, kde mohou turisté na vlastní oči obdivovat krásu podmořského světa Rudého moře. Korálový útes tvoří více než 150 druhů korálů a tisíce nádherně zbarvených ryb. Jedná se o výlet lodí s možností sestupu do vody, abyste mohli obdivovat nádhernou přírodu tohoto místa. Během plavby je servírován oběd a nápoje. Vstup do parku je v ceně výletu. Odjezd z hotelu cca v 7:30, plánovaný návrat přibližně v 16:30. V průběhu plavby jsou naplánovány tři zastávky na moři, včetně dvou zastávek mimo park, kde je možnost potápění. 

 

OSTROV TIRAN  
Šnorchlování a/nebo potápění. Výlet lodí kolem pobřeží ostrova Tiran spojený se šnorchlováním - plavání s maskou mezi korálovými útesy. Během výletu uvidíte pozůstatky potopené lodi. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 

KÁHIRA (1 den letadlem nebo 2 dni autobusem - s noclehem v Káhiře)
Odjezd z Sharm El Sheikhu v ranních hodinách. Po příjezdu do Káhiry přenocování (autokarová verze) nebo návštěva Národního muzea a Muzea papyru, pak přejezd do Gízy, kde navštívíme pyramidy a Sfingu (letecká verze). Čas na nákupy - papyrus, egyptské parfémy a zlato. Kolem půlnoci návrat do Sharm el Sheikhu. V ceně výletu je oběd (formou bufetu) v restauraci s výhledem na Nil (nápoje za poplatek). Upozornění! Je nutno mít sebou pas s vízem.

 

SEASCOPE - PONORKA
Hodinový výlet ponorkou, která plave na povrchu a její trup je ponořen ve vodě v hloubce cca 4 m. Podmořská expedice zahrnuje pozorování podmořského světa skrze panoramatické, prosklené stěny ponorky „na sucho”. 

 

SAFARI V POUŠTI - ČTYŘKOLKY
Projížďka po poušti na čtyřkolkách (quadech) s návštěvou beduínské vesnice (jízda jedním směrem trvá cca 45 min.). Délka výletu je cca 2,5 hodiny. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport. 

 

Další možnosti výletů (detaily u delegáta):

SHOW V DELFINÁRIU (cena cca 30 USD), plavání s delfíny (cena cca 120 USD)

AQUA PARK (cena cca 45 USD)

POTÁPĚNÍ - v polském potápěčském centru. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport (cena od 80 USD/den potápění),

BEDUÍNSKÁ VEČEŘE (cena cca 45 USD)

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.

Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů (do Káhiry). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Sezónnost

V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od poloviny prosince do konce března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč