Steigenberger Alcazar Obrázek0
Steigenberger Alcazar Obrázek1
Steigenberger Alcazar Obrázek2
Steigenberger Alcazar Obrázek3
Steigenberger Alcazar Obrázek4
Steigenberger Alcazar Obrázek5
Steigenberger Alcazar Obrázek6
Steigenberger Alcazar Obrázek7
Steigenberger Alcazar Obrázek8
Steigenberger Alcazar Obrázek9
Steigenberger Alcazar Obrázek10
Steigenberger Alcazar Obrázek11
Steigenberger Alcazar Obrázek12
Steigenberger Alcazar Obrázek13
Steigenberger Alcazar Obrázek14
Steigenberger Alcazar Obrázek15
Steigenberger Alcazar Obrázek16
Steigenberger Alcazar Obrázek17
Steigenberger Alcazar Obrázek18
Steigenberger Alcazar Obrázek19
Steigenberger Alcazar Obrázek20
Steigenberger Alcazar Obrázek21
Steigenberger Alcazar Obrázek22
Steigenberger Alcazar Obrázek23
Steigenberger Alcazar Obrázek24
Steigenberger Alcazar Obrázek25
Steigenberger Alcazar Obrázek26
Steigenberger Alcazar Obrázek27
Steigenberger Alcazar Obrázek28
Steigenberger Alcazar Obrázek29
Steigenberger Alcazar Obrázek30
Steigenberger Alcazar Obrázek31
Steigenberger Alcazar Obrázek32
Steigenberger Alcazar Obrázek33
Steigenberger Alcazar Obrázek34
Steigenberger Alcazar Obrázek35
Steigenberger Alcazar Obrázek36
Steigenberger Alcazar Obrázek37
Steigenberger Alcazar Obrázek38
Steigenberger Alcazar Obrázek39
Steigenberger Alcazar Obrázek40
Steigenberger Alcazar Obrázek41
Steigenberger Alcazar Obrázek42
Steigenberger Alcazar Obrázek43
Steigenberger Alcazar Obrázek44

Steigenberger Alcazar

Egypt - Sharm el Sheikh - Sharm el Sheikh
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Steigenberger Alcazar je nejnovějším hotelem v Nabqu, který se nachází asi 13 km od mezinárodního letiště v Šarm aš-Šajchu, asi 400 m od čtvrti Nabq Bay, asi 22 km od známé zátoky Naama Bay a asi 55 km od národního parku Ras Mohammed.


.
Pláž

U hotelu se nachází soukromá písčito-oblázková pláž s molem dlouhým asi 300 m, přístup na pláž je po chodníku. Lehátka, slunečníky a osušky zdarma.

.
K dispozici pro hosty

Recepce s nepřetržitým provozem, prostorná vstupní hala, obchody s místními produkty, půjčovna aut, směnárna.

K dispozici jsou 3 velké bazény, 2 dětské bazény, sauna, vířivka a lázeňské centrum (za poplatek).

Široká nabídka jídel a nápojů: hlavní restaurace s bufetovými jídly, 5 restaurací a la carte, 7 barů a cukrárna.Doporučujeme vám širokou nabídku jídel a nápojů: hlavní restauraci s bufetovými jídly, 5 restaurací a la carte, 7 barů a cukrárnu.Internet

V celém objektu je k dispozici bezplatné bezdrátové připojení k internetu.

.
Catering

All inclusive: snídaně (7.00-10.30), oběd (12.30-15.00), večeře (18.30-22.00) v hlavní restauraci Rihanna formou bufetu, pozdní snídaně (10.30-11.00), večeře (18.30-22.00) v hlavní restauraci Rihanna formou bufetu, pozdní snídaně (10.30-11.00).30) a občerstvení (12.00 - 17.30) ve Snack baru Almaza, občerstvení (12.00 - 17.00) v barech Amoura a Sanafir, koláče (18.00 - 22.00) v baru Cazar, pozdní večeře (24.00 - 02.00) v baru Marha. Hosté mohou využít také restaurace a la carte (3x během týdenního pobytu, nutná rezervace, 18.30 - 22.30):

Místní nealkoholické a alkoholické nápoje se podávají v mnoha barech: Hama - japonská kuchyně, Limoni - italská kuchyně, Amoura - libanonská kuchyně, Sanafir - pokrmy z mořských plodů (pokrmy z humra za příplatek), La Maison - středomořská kuchyně.

Místní nealkoholické a alkoholické nápoje se podávají v mnoha barech: Bar Marha ve vstupní hale (24 h), bar Cazar ve vstupní hale (19.00 - 01.00), Amoura u bazénu (10.00 - 02.00), Almaza u bazénu (10.00 - 17.30), Adults Pool Bar (pro dospělé, 10.00 - 17.30), bar u bazénu (pro dospělé, 10.00 - 17.30), bar u bazénu (pro dospělé, 10.00 - 17.30).00 - 17.30), Sanafir Bar u pláže (10.00 - 22.30).

Dovezené lihoviny, čerstvě vymačkané džusy a některé druhy kávy jsou za poplatek.

.
Sportovní a animační program

Resort se může pochlubit mimořádně širokou nabídkou sportovních a rekreačních zařízení.

Hosté mají k dispozici 3 velké sladkovodní bazény (v zimě vyhřívané), hřiště na bocciu, šipky, stolní tenis, hřiště na minifotbal, hřiště na plážový volejbal, kulečník, posilovnu, 2 tenisové kurty (za poplatek za večerní osvětlení kurtu), hřiště na týmové hry, jacuzzi, saunu a lázeňské centrum a turecké lázně (za poplatek).

Sportovní a animační program během dne a večera zahrnuje: aerobik, vodní aerobik, sportovní hry a mnoho dalšího.

Za příplatek je u pláže k dispozici široká nabídka vodních sportů a potápěčské centrum.

Pro děti:: 2 bazény, 2 minikluby s brouzdališti (4-12 let), animace, možnost hlídání dětí (za poplatek)

.
Webové stránky

https://www.steigenberger.com/en/hotels/all-hotels/egypt/sharm-el-sheikh/steigenberger-alcazar

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Značka Steigenberger mluví sama za sebe. Dokonale zorganizovaná dovolená v malebném prostředí uspokojí i ty nejnáročnější hosty.

.

Program:

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

EGYPT SHARM EL SHEIKH - základní informace

Měna
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 18 EGP; 1 EUR = cca 20 EGP). Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary (nejsou akceptované bankovky vydané před rokem 1996). Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách, v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou alespoň část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto spropitné je často velkou finanční pomocí. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

 

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.
Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů.
Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

 

Čas
V zimním období + 1 hodina oproti České republice, v létě stejný čas jako v ČR.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 100 EGP; 1 l vody 5 EGP; pivo v baru od 30 EGP; káva v kavárně od 5 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízejte cenu, kterou nejste schopni zaplatit a při nakupování nespěchejte. V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

 

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí od 5 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Místní hovory jsou levné, volání do zahraničí je však mnohem dražší. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Oblast

Sharm el Sheikh
Nejznámější letovisko na Sinajském poloostrově je známé především bohatým podmořským světem plným korálových útesů, krásnými plážemi a je ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů. Zátoka Naama Bay vybudovaná ve stylu rekreačních lokalit na pobřeží Středozemního moře nabízí velké množství zábavy. Letovisko se rychle rozrůstá a každý rok nabízí mnoho nových luxusních hotelů a nových atrakcí (delfinárium, vodní parky, zábavní centrum „z tisíce a jedné noci“). Pro milovníky místních zvyklostí  - Old Market s bazarem ve starém stylu s mnoha obchody a uličkami.

 

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně, Wroclaw, Gdaňsk. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

HORA MOJŽÍŠOVA A KLÁŠTER SV. KATEŘINY
Odjezd autobusem kolem 21:00 hodiny směrem k městu Dahab a klášteru sv. Kateřiny. Příjezd na místo po cca 3 hodinách. Noční výstup na Mojžíšovu horu (cca 3 hod., možnost jízdy na velbloudech - za poplatek). Na štítu hory (2285 m.n.m.) pozorování úchvatného východu slunce. Po sestupu z vrcholu přestávka na snídani (balíčky z hotelu). Následuje prohlídka kláštera sv. Kateřiny. Návrat do hotelu kolem 14:00. Je nutno si vzít sebou pevnou obuv a teplé oblečení, protože teplota může klesnout pod 0° C. 

 

KLÁŠTER SV. KATEŘINY A MĚSTO DAHAB
Odjezd autobusem v ranních hodinách - přejezd pouští a kolem hory Sinaj. Prohlídka: kláštera-kaple sv. Tryphona, nádvoří s Mojžíšovou studnou a baziliky Proměnění Páně. Dále hořící keř a kostnici. Následuje přestávka na oběd formou bufetu (nápoje za poplatek). Na zpáteční cestě navštívíte město Dahab, kde bude volný čas na nákupy. Návrat cca v 16:00.

 

PETRA (Jordánsko - autobus/jachta)
Odjezd z Sharm El Sheiku po půlnoci. Transfer do Taby (cca 3,5 hod.) a přestup na jachtu, která pluje do Akaby, přímořského města v Jordánsku (30minutová plavba). Následně přejezd do Petry (cca 2 hod.) v klimatizovaném autobuse. Po příjezdu do Petry procházka přes kaňon k růžovému skalnímu městu. Prohlídka Klenotnice (Khazneh), Římského divadla a skalních jeskyň s impozantními monumenty. Na zpáteční cestě z Petry oběd v hotelové restauraci - v ceně výletu (nápoje za poplatek). Přejezd zpět do Akaby, zpáteční plavba jachtou to Taby, překročení hranice a návrat do Sharm El Sheikhu cca v 00:00. Cena zahrnuje vízum a všechny hraniční poplatky v Jordánsku. 

 

JERUZALÉM, BETLÉM A MRTVÉ MOŘE (autobusem)
Odjezd z Sharm El Sheikhu kolem 22:00. Transfer do Taby (egyptsko - izraelská hranice, cca 3,5 hod.) a překročení hranice Taba - Ejlat (změna autobusu na izraelský). Ranní příjezd k Mrtvému moři - snídaně (snídaňové balíčky), možnost koupání a nákupy kosmetiky s minerály z Mrtvého moře. Přejezd do Jeruzaléma - procházka Křížovou cestou k Chrámu božího hrobu a ke Zdi nářků. Následně přejezd na Olivetskou horu, odkud můžete obdivovat výhled na panorama Jeruzaléma, pak na horu Sijón. Přejezd do Betléma: Chrám narození páně - místo narození Ježíše. Návštěva obchodu s devocionáliemi, volný čas k nákupu suvenýrů a na oběd. Zpáteční cesta k hranici s Egyptem (cca 310 km), přejezd do Sharm El Sheikhu (návrat kolem 1:00 - 2:30).
Upozornění! Pořadí jednotlivých bodů programu se může měnit. Cena zahrnuje izraelský hraniční poplatek a polského průvodce v Jeruzalémě. Cena nezahrnuje spropitné (cca 3 USD). Nápoje během oběda jsou k dispozici za příplatek.  

 

BÍLÝ KAŇON
Celodenní výlet, během kterého můžete kombinovat vše, co Sinai nabízí - pouště, korálové útesy a oázy. Odjezd v ranních hodinách (cca 5:00), přejezd do údolí Ghazala (1,5 hodiny od Sharm el Sheikhu) a zastávka u beduínského stanu. Následuje vzrušující jízda džípem přes pouštní krajinu v Sinaji. Příjezd do Bílého kaňonu, po prohlídce (cca 1,5 hodiny) dorazíme do oázy Ain Khudra, která je plná palmových stromů a přírodních vodních zdrojů. Následuje přejezd džípem přes bílou poušť na pláž Blue Hole, kde je možnost šnorchlování (půjčovna vybavení za příplatek) a čas na oběd (nápoje za poplatek). Jízda na velbloudech podél pláže Rudého moře (v ceně). Na zpáteční cestě volný čas pro nakupování v Ramsesově bazaru. Návrat do hotelu kolem 17:00. 

 

CITY TOUR
Výlet po městě. Program zahrnuje prohlídku Old Marketu ("starého trhu") a Soho Square. Poznáte město Sharm el Sheikh, příjemně zde strávíte volný čas a najdete místa, kde se velmi dobře nakupuje. 

 

NÁRODNÍ PARK RAS MOHAMED (lodí)
Národní park Ras Mohamed je místem, kde mohou turisté na vlastní oči obdivovat krásu podmořského světa Rudého moře. Korálový útes tvoří více než 150 druhů korálů a tisíce nádherně zbarvených ryb. Jedná se o výlet lodí s možností sestupu do vody, abyste mohli obdivovat nádhernou přírodu tohoto místa. Během plavby je servírován oběd a nápoje. Vstup do parku je v ceně výletu. Odjezd z hotelu cca v 7:30, plánovaný návrat přibližně v 16:30. V průběhu plavby jsou naplánovány tři zastávky na moři, včetně dvou zastávek mimo park, kde je možnost potápění. 

 

OSTROV TIRAN  
Šnorchlování a/nebo potápění. Výlet lodí kolem pobřeží ostrova Tiran spojený se šnorchlováním - plavání s maskou mezi korálovými útesy. Během výletu uvidíte pozůstatky potopené lodi. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.

 

KÁHIRA (1 den letadlem nebo 2 dni autobusem - s noclehem v Káhiře)
Odjezd z Sharm El Sheikhu v ranních hodinách. Po příjezdu do Káhiry přenocování (autokarová verze) nebo návštěva Národního muzea a Muzea papyru, pak přejezd do Gízy, kde navštívíme pyramidy a Sfingu (letecká verze). Čas na nákupy - papyrus, egyptské parfémy a zlato. Kolem půlnoci návrat do Sharm el Sheikhu. V ceně výletu je oběd (formou bufetu) v restauraci s výhledem na Nil (nápoje za poplatek). Upozornění! Je nutno mít sebou pas s vízem.

 

SEASCOPE - PONORKA
Hodinový výlet ponorkou, která plave na povrchu a její trup je ponořen ve vodě v hloubce cca 4 m. Podmořská expedice zahrnuje pozorování podmořského světa skrze panoramatické, prosklené stěny ponorky „na sucho”. 

 

SAFARI V POUŠTI - ČTYŘKOLKY
Projížďka po poušti na čtyřkolkách (quadech) s návštěvou beduínské vesnice (jízda jedním směrem trvá cca 45 min.). Délka výletu je cca 2,5 hodiny. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport. 

 

Další možnosti výletů (detaily u delegáta):

SHOW V DELFINÁRIU (cena cca 30 USD), plavání s delfíny (cena cca 120 USD)

AQUA PARK (cena cca 45 USD)

POTÁPĚNÍ - v polském potápěčském centru. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport (cena od 80 USD/den potápění),

BEDUÍNSKÁ VEČEŘE (cena cca 45 USD)

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta.

Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je nutné pouze v případě, že turisté opouštějící Sinaj nebo během některých fakultativních výletů (do Káhiry). Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Sezónnost

V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od poloviny prosince do konce března.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč