Playa Bachata Resort Obrázek0
Playa Bachata Resort Obrázek1
Playa Bachata Resort Obrázek2
Playa Bachata Resort Obrázek3
Playa Bachata Resort Obrázek4
Playa Bachata Resort Obrázek5
Playa Bachata Resort Obrázek6
Playa Bachata Resort Obrázek7
Playa Bachata Resort Obrázek8
Playa Bachata Resort Obrázek9
Playa Bachata Resort Obrázek10
Playa Bachata Resort Obrázek11
Playa Bachata Resort Obrázek12
Playa Bachata Resort Obrázek13
Playa Bachata Resort Obrázek14
Playa Bachata Resort Obrázek15
Playa Bachata Resort Obrázek16
Playa Bachata Resort Obrázek17
Playa Bachata Resort Obrázek18
Playa Bachata Resort Obrázek19
Playa Bachata Resort Obrázek20
Playa Bachata Resort Obrázek21
Playa Bachata Resort Obrázek22
Playa Bachata Resort Obrázek23
Playa Bachata Resort Obrázek24
Playa Bachata Resort Obrázek25
Playa Bachata Resort Obrázek26

Exotika Light - Dominikána

Dominikánská republika - Puerto Plata
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do/z Dominikánské republiky (přímý let), letištní taxy, turistický program (viz níže), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelu dle programu: 7 nocí, stravování: All Inclusive (7), obědy během poznávací části (3), transfery: letiště - hotel - letiště, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polsky mluvícího průvodce nebo polsky hovořícího zástupce místního kontrahenta. Během poznávací části pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné (cca 100 USD/os. - platí se povinně průvodci na místě), další jídla, nápoje k jídlu a jiné osobní výdaje. 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Egzotyka Light - Dominikana
Kód zájezdu: DAF

Program

Autentická Dominikánská republika ● rajské pláže a přírodní zázraky ● Santo Domingo - pociťte smysly hlavní město ● Los Tres Ojos - kouzelný svět jeskyní ● kakaové a kávové plantáže ● exotický trh ● továrna na výrobu doutníků - jak se kouří doutník? ● Dudu - jezero v cenotě ● želvy v laguně Gri Gri ● oběd s humrem v hlavní roli ● pobyt v hotelu v Puerto Plata s All Inclusive


Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Dominikánské republiky, do Puerto Plata charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení. Následně transfer do hotelu (All Inclusive) v okolí Puerto Plata, přenocování. 


Den 2 
Volný den na odpočinek a opalování nebo možnost využít některý z fakultativních výletů (např. vodopády Damajagua, Rajský ostrov (Paradise Island), Puerto Plata - City Tour, Samaná - úplný seznam výletů předloží průvodce na místě). Přenocování v hotelu (All Inclusive) v okolí Puerto Plata.


Den 3
Po snídani přejezd do Santo Domingo - kosmopolitního hlavního města země - prvního evropského města v „Novém světě“ od doby, kdy Kryštof Kolumbus objevil Ameriku. Zona Colonial je nejstarším koloniálním starým městem v Latinské Americe zapsaným na seznamu Světového dědictví UNESCO a skutečnou pokladnicí architektonických památek. Všechno je zde „nejlepší“ - uvidíme mimo jiné katedrálu Primada de America - nejstarší katolický chrám v Novém Světě, první centrum moci nad Novým Světem a nejstarší pevnost v obou částech Ameriky - pevnost Ozama. Uvidíme také: pozůstatky nejstarší nemocnice, malebné zříceniny františkánského kláštera, první univerzitu v dominikánském klášteře. Následně uvidíme dům guvernéra Nicolase de Ovanda, Národní panteon (Pantheon Nacional), Casas Reales se slunečními hodinami (většinu objektů si prohlídneme zvenčí). Poté náměstí Plaza de España s Alcázar de Colón. Navštívíme koloniální interiér paláce, který kdysi obýval nejstarší syn objevitele Nového světa - Diego Kolumbus. Projdeme se také Calle las Damas - nejstarší dlážděnou ulicí Ameriky. Následně přejezd do východní části hlavního města, kde uvidíme monumentální Faro de Colon s hrobkou Kolumba (zvenčí). Přestávka na oběd (v ceně). Na závěr prohlídky fenomenální přírodní atrakce hlavního města: pohádková jezírka Tres Ojos ukrytá ve vápencových skalách mezi tropickou vegetací, kde se natáčely scény k filmu Tarzan. Abyste se dostali k jednomu z nich musíte proplout lodí tunelem v jeskyni. Návrat zpět do centra a panoramatický přejezd přímořskou promenádou Malecón, kolem Gate of Mercy (Brány milosrdenství), Věže pocty, Národního panteonu. Poté dojezd k Puerta del Conde a vstup k Oltáři vlasti, kde byli pochováni největší hrdinové Dominikánské republiky. Volný čas na pěší promenádě Calle del Conde, která je barevná, plná různých jídelen a obchodů se suvenýry. Návrat do hotelu (All Inclusive) v okolí Puerto Plata, přenocování. (Trasa cca 450 km)


Den 4 
Volný den na odpočinek a opalování nebo možnost využít některý z fakultativních výletů.


Den 5
Po snídani odjezd na prohlídku skutečné Dominikánské republiky. Uvidíme, jak vypadá každodenní život Dominikánců, dozvíme se zajímavosti, které v průvodcích nenajdeme, a navštívíme místa mimo vyšlapané turistické stezky. Den zahájíme návštěvou kakaové plantáže, kde se seznámíme s tajemstvím výroby dominikánské čokolády. Nahlédneme do typického dominikánského domu, abychom se dozvěděli, jak žijí obyvatelé vesnice. Poté přejedeme do hlavního města regionu Cibao, kde navštívíme staré město a uděláme si krátkou procházku. Dojedeme na trh, kde mezi stánky s exotickou zeleninou a ovocem najdeme uličky plné šamanských stánků se specifiky s magickými účinky. Poobědváme tradiční dominikánský oběd a poté se vydáme do továrny na výrobu doutníků, kde si prohlédneme profesionální prezentaci výroby doutníků s možností ochutnávky a návodem na kouření. (Trasa cca 200 km)


Den 6
Po snídani přejezd na pravou karibskou pláž se světlým pískem a azurovou vodou. Je to také skvělá příležitost, jak objevit nekomercializované severní pobřeží Dominikánské republiky! První atrakcí na naší trase bude laguna Gri Gri Lagoon, která je mezi milovníky přírody dobře známá - lze zde obdivovat mangrovy lemovaný kanál a zblízka vidět sladkovodní želvy. Poté zastavíme u pláže Caleton Beach, považované za jedno z nejlepších míst na severu Dominikánské republiky pro šnorchlování. Volný čas na opalování a šnorchlování. Typický dominikánský oběd s humrem v hlavní roli si dáme v nádherné scenérii nejkrásnější pláže severní Dominikánské republiky - Playa Grande, kde bude možnost koupání a procházky na sousední, panenskou pláž Playa Preciosa. Poté navštívíme nádherné tyrkysové jezero Dudu v cenotě, které vzniklo po zřícení vápencové jeskyně. Budete mít jedinečnou příležitost ponořit se do jeho krystalické vody o příjemné teplotě a zaplavat si v jedinečné scenérii mezi krápníky. Doporučujeme prohlédnout si velkolepou jeskyni, která kdysi sloužila jako úkryt indiánů kmene Taino. Nevšední atrakcí na závěr dne bude návštěva... místního hřbitova na pláži. Zpáteční transfer do hotelu All Inclusive v okolí Puerto Plata, přenocování. (Trasa cca 280 km)
V době ochrany humrů (březen až srpen) je lov humrů zakázán - během zájezdů realizovaných v těchto termínech budou k obědu servírovány jiné mořské plody (např. krevety).

 

Den 7
Volný den na opalování nebo možnost využít některý z fakultativních výletů.  


Den 8
Po snídani vystěhování (odhlášení do 10:00 hodin) a transfer na letiště v Puerto Plata. Odlet do Polska.
Pro klienty, kteří si vybrali další týden pobytu - transfer do vybraného hotelu.


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Vízum do Dominikánské republiky není vyžadováno při pobytu do 30 dní na základě turistické karty (dále je možné pobyt prodloužit o dalších 60 dní za poplatek). Turistická karta je již zahrnuta v ceně letenky. 

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.   

Upozornění k přeletu

Odlety 
Odlet z Varšavy, Katovic, Poznaně. Sraz na vybraném letišti, u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Přelet
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek. Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 


Standard hotelů v Dominikánské republice
Standard dominikánských hotelů může být odlišný od srovnatelné kategorie evropských hotelů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Dominikánské republice obvykle trvá od poloviny listopadu do března.  

Hotel

Umístění

Hotel Playa Bachata v karibském stylu se nachází v zátoce Maimon Bay, přímo na zlaté písečné pláži v zahradě s bujnou tropickou vegetací a malebným výhledem na hory. Spolu se sousedním hotelem Senator Puerto Plata Spa Resort tvoří rozsáhlý a komfortní hotelový komplex (klienti hotelu Playa Bachata nemohou využívat zařízení hotelu Senator Puerto Plata Spa Resort). Centrum Puerto Plata - hlavního města regionu - je odtud vzdáleno 9 km (zastávka místního autobusu cca 300 m od hotelu).

.
Pláž

Hotel se nachází přímo v malebné zátoce, přímo na široké písečné pláži s pozvolným sestupem do moře. Plážový servis (lehátka, osušky) je zahrnut v ceně.

.
K dispozici pro hosty

Hotelový komplex byl otevřen v roce 1996 (známý jako Riu Merengue). Má nepřetržitě otevřenou recepci s prostornou vstupní halou, obchod se suvenýry a fotoateliér. Hostům jsou k dispozici 2 restaurace (jídla se podávají formou bufetu nebo a'la carte) a 3 bary (včetně disko baru). Využití všech restaurací a barů je zahrnuto v ceně (vztahuje se na ně vzorec All Inclusive). V tropické zahradě se nacházejí 3 venkovní bazény se sladkou vodou (540, 300 a 180 m2, včetně jednoho s oddělenou dětskou částí) a samostatné brouzdaliště pro děti. Lehátka, slunečníky a osušky k bazénu jsou k dispozici zdarma. Kromě toho jsou hostům k dispozici sluneční terasy s lehátky a slunečníky, posilovna a diskotéka Pacha. Za příplatek: prádelna, hlídání dětí, kadeřník, kosmetička, půjčovna aut.

Internet

V lobby je k dispozici bezplatné bezdrátové připojení k internetu. Na pokojích není možnost zakoupení Wi-Fi.

.
Catering

All inclusive: snídaně (7:00-10:00), oběd (13:00-15:00), večeře (18:30-22:00) podávané formou bufetu. K dispozici jsou také restaurace a'la carte Italian a steak house (nutná předchozí rezervace), kde se podávají pouze večeře, a bar u bazénu, kde se podává občerstvení. Dále 3 bary s místními nealkoholickými a alkoholickými nápoji. Využití všech restaurací a barů je zahrnuto v ceně (vztahuje se na ně vzorec All Inclusive).

Sportovní a animační program

V hotelu se denně konají animační aktivity pro děti i dospělé, k dispozici je posilovna (09:00-21:00), hřiště na plážový volejbal a na pláži branky na fotbal nebo házenou. Pro nejmenší (4-12 let) - dva minikluby umístěné na samotné pláži. Za příplatek jsou na hotelové pláži v zátoce k dispozici vodní sporty (nemotorizované sporty zdarma: kajaky, paddle surf, windsurfing).

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Dobře udržovaný hotel na pláži, který do roku 2017 patřil do známého hotelového řetězce Riu a nyní ho spravuje španělský řetězec Senator Hotels & Resorts. Je obklopen tropickou zahradou o rozloze 45 000 m2 a je ideálním místem pro idylický prázdninový pobyt ve dvou, přičemž široká nabídka animačních aktivit pro dospělé i děti zajistí příjemnou rodinnou dovolenou. Pestrá kuchyně a výběr hotelových restaurací a barů vám umožní vychutnat si vynikající místní speciality. Vřele doporučujeme!

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč