Ubytování KTL Obrázek0
Ubytování KTL Obrázek1
Ubytování KTL Obrázek2
Ubytování KTL Obrázek3
Ubytování KTL Obrázek4
Ubytování KTL Obrázek5
Ubytování KTL Obrázek6
Ubytování KTL Obrázek7
Ubytování KTL Obrázek8
Ubytování KTL Obrázek9
Ubytování KTL Obrázek10

Exotika light - Katar

Katar
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Doha - perla Kataru ● panorama West Bay a stadiony Mistrovství světa ve fotbale - FIFA World Cup 2022 ● Al-Wakrah - vzpomínka starověkého Kataru ● Muzeum islámského umění ● orientální souq Waqif ● fakultativně - možnost prodloužení pobytu v Kataru (5 nocí)

Den 1
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Kataru na letiště v Doha (možnost přestupu). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Doha (nebo v okolí). Ubytování ve 4* hotelu a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku).
Upozornění!!! Za příplatek možnost ubytování v 5* hotelu u moře se soukromou pláží (např. Intercontinental Doha nebo podobný hotel v rezervačním systému).
 
Den 2
Po snídani prohlídka hlavního města státu Katar - Dohy. Vydáme se do Muzea islámského umění, které se nachází na bulváru Corniche. Muzeum představuje umění inspirované islámem a vědeckými úspěchy z různých částí islámského světa. Následně přejezd promenádou nazývanou Corniche, s výhledem na záliv a West Bay. Cestou budete míjet symbol města - Pearl Monument a kanceláře emíra. Ve čtvrti West Bay přejedeme kolem nových ikon Dohy - mrakodrapu Tornado a Doha Tower. Dojedeme do Kataru, ve kterém se projdeme kolem Holubích věží, mnoha galerií a výstavních síní, až dojdeme k amfiteátru umístěnému u břehu zálivu. Navštívíme největší a nejvýznamnější mešitu v Kataru - al-Wahab (prohlídka zvenčí). Cestou budeme míjet slavné tenisové kurty, na kterých se hraje Qatar Total Open. Přejedeme do čtvrti Aspire, ve které budeme mít čas na oběd (za příplatek) - v nákupním centru Villagio Mall. Nedaleko Villagia se nachází stylový mrakodrap The Torch a staví se stadion Kalifa (Khalifa International Stadium), kde se bude odehrávat Mistrovství světa ve fotbale - FIFA World Cup 2022. Nachází se zde také koňská dráha nebo obrovský Aspire park. Následně přejezd do historického centra města, na souk Waqif a prohlídka: oddělení sokolnictví, stájí arabských koní, úzkých průchodů plných obchodů s kořením a cukrovinkami, hradu Kut. Procházka hlavní ulicí souku s množstvím obchodů a kaváren. Návrat do hotelu, volný čas, přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa cca 150 km)

Den 3
Po snídani se vydáme do města Al-Wakrah. Kdysi důležité přístavní město na mapě Kataru později zcela ustoupilo hlavnímu městu Doha a dnes znovu získává svůj lesk a stává se oblíbeným místem k výletům. Navštívíme místní přístav, do kterého přijíždějí lodě s exotickými rybami. Procházka promenádou. Následně přejezd na prohlídku opevněných věží Barzan, typických pro region pevností, ve kterých žili místní obyvatelé a které také sloužily jako zastávky pro arabské obchodníky cestující po Arabském poloostrově. Návrat do hotelu na odpočinek a přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa cca 150 km)

Den 4 - 5
Pobyt v hotelu, volný čas a možnost využití fakultativních výletů, mimo jiné: pouštní safari, nocleh v poušti atd. Úplný seznam fakultativních výletů uvede průvodce zájezdu na místě. Večeře (fakultativně).

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny) a přejezd na letiště v Doha. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. Odlet do Polska (možnost přestupů).
Pro zájemce (za příplatek) možnost prodloužení zájezdu o 5 denní pobyt v hotelech v Kataru. 
 
Upozornění k programu
- Ve vánočních a novoročních termínech možnost dokoupení slavnostních večeří (za příplatek) na místě u průvodce. Podrobné informace uvedeme v listopadu 2022 na webové stránce R.pl.
- Program je rámcový. Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady
- Do Kataru není možno dovážet žádný alkohol (ani v hlavním zavazadle), je zabaven na letišti v Doha.
- Ve většině hotelů je servírován alkohol (kromě výjimky - dry hotels).
- Pláže v Doha jsou obvykle soukromé (vstupní poplatek činí cca 30 USD/den/os.)
- Na veřejné pláži (stejně jako soukromé) je třeba mít vhodné oblečení (není možno nosit bikiny nebo plavky). Tato pravidla se nevztahují na hotely se soukromou pláží.
- Ženy by měly mít zahalená ramena a ruce k loktům, břicho a nohy ke kolenům a muži by měli nosit šortky.
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD).
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 5 USD).
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šátky jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza - informace pro prodejce

Čeští občané, cestující do Státu Katar za účelem turistickým, mohou na hraničním přechodu do Státu Katar (letiště, pozemní přechod i přístav) obdržet tzv. vízum po příjezdu. Jde o bezpatné povolení vstupu do země, jedinou podmínkou zůstává platný cestovní pas minimálně 6 měsíců od doby plánovaného opuštění Kataru.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Kataru obvykle trvá od začátku listopadu do poloviny dubna.

Hotel

Ubytování

Horizon Manor Hotel **** (městský hotel) nebo podobný hotel se nachází v blízkosti centra Dauhá, nedaleko promenády Corniche, Muzea islámského umění a souku Wagif. V blízkosti se nachází moderní čtvrť West Bay a Perský záliv.

Směnárna, střešní bazén, posilovna. K dispozici jsou také restaurace, noční klub a hospoda v britském stylu.

Standardní pokoje pro 2 osoby s výhledem na město (nebo na moře za příplatek) s vlastní koupelnou, klimatizací, satelitní TV, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy a minibarem (za příplatek). Internet - bezplatné wi-fi připojení ve veřejných prostorách.

Strava: bohaté snídaně formou bufetu nebo za příplatek večeře (5) - nápoje za příplatek.

Webové stránky: http://www.horizonmanor.com/

Poznámka: Možnost připlatit si v pobytové části hotel ***** u moře s privátní pláží (od 3. - 7. dne zájezdu - 4 započaté hotelové noci)

Mariott Doha Hotel ***** nebo podobný (za příplatek) - patřící do světoznámého hotelového řetězce, který se nachází na privátní pláži s panoramatickým výhledem na Perský záliv. Centrum Dauhá s promenádou Corniche a nákupním centrem Villagio je vzdáleno cca 4 km od hotelu. Mezinárodní letiště je vzdáleno přibližně 15 km.

Vybavení: bankomat a směnárna, velký venkovní bazén, 6 restaurací (včetně 1 u bazénu), bar, kavárna, noční klub. Dále posilovna a lázně

Ubytovanie

Horizon Manor Hotel **** (mestský hotel) alebo podobný hotel sa nachádza v blízkosti centra mesta Doha, neďaleko promenády Corniche, Múzea islámského umenia a súku Wagif. V blízkosti se nachází moderní čtvrť West Bay a Perzský záliv.

Zariadenie na výmenu valút, strešný bazén, posilňovňa. K dispozici jsou i restaurace, noční klub a hospoda v britském stylu.

Standardní 2-lůžkové pokoje s výhledem na město (nebo na více za příplatok) s vlastní koupelnou, klimatizáciou, satelitní TV, příslušenstvom na prípravu kávy a čaju a minibarom (za príplatok). Internet - bezplatné Wi-Fi připojení na internet ve veřejných prostorách.

Strava: bohaté raňajky formou bufetu nebo za príplatok večere (5) - nápoje za poplatok.

Webová stránka: http://www.horizonmanor.com/

Poznámka: Možnosť doplatku v pobytovej časti za hotel ***** pri mori so súkromnou plážou (od 3. - 7. 3.). dňa zájazdu - 4 začaté hotelové noci)

Mariott Doha Hotel ***** alebo podobný (za príplatok) - patrí do svetoznámej hotelovej siete, nachádza sa na súkromnej pláži s panoramatickým výhľadom na Perzský záliv. Centrum Dohy s promenádou Corniche a nákupním centrem Villagio je vzdálené přibližně 4 km od hotelu. Mezinárodní letisko je vzdálené přibližně 15 km.

Vybavenie: bankomat a zmenáreň, veľký vonkajší bazén, 6 reštaurácií (vrátane 1 pri bazéne), bar, kaviareň, nočný klub. Kromě toho posilňovňa a kúpele

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč