Ubytování FOR Obrázek0
Ubytování FOR Obrázek1
Ubytování FOR Obrázek2
Ubytování FOR Obrázek3
Ubytování FOR Obrázek4
Ubytování FOR Obrázek5
Ubytování FOR Obrázek6
Ubytování FOR Obrázek7
Ubytování FOR Obrázek8
Ubytování FOR Obrázek9
Ubytování FOR Obrázek10
Ubytování FOR Obrázek11
Ubytování FOR Obrázek12
Ubytování FOR Obrázek13
Ubytování FOR Obrázek14
Ubytování FOR Obrázek15

Florencie & Miláno - s vášní pro život, s láskou k umění

Itálie - Florencie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Velcí umělci ve Florencii: Leonardo, Michelangelo, Rafaell • Belle Arte • Galerie Uffizi - nejbohatší muzeum v Itálii • Santa Maria Novella - perla renesance • sv. Kříž - italský pantheon • Katedrální muzeum - Michelangelova Pieta • Cappella dei Magi - fantastické fresky Benozzo Gonzoly v paláci Ricardi • Galerie Brera - milánské Uffizi 


Den 1
Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Bergama, transfer do hotelu v okolí Florencie, volný čas. Přenocování. (Trasa cca 350 km)
 

Den 2
Po časné snídani přejezd do Florencie. Prohlídku města začneme u kostela sv. Kříže nazývaného florentským Pantheonem. Právě zde jsou pohřbeni slavní Florenťané, mimo jiné Michelangelo Buonarotti nebo Galileo. V další části programu: Palazzo Vecchio (česky Starý palác) - srdce florentské moci. V budově Palazzo, kterou navrhl Arnolfo di Cambio, budeme obdivovat Sál pěti set, který je známý díky nezrealizovaným freskám Michelangela a Leonarda da Vinciho. Přejezdy do historického centra jsou realizovány městskou hromadnou dopravou. Návrat do hotelu a přenocování. (Trasa cca 35 km)


Den 3
Po snídani pokračování v prohlídce Florencie. V programu mimo jiné: Santa Maria Novella (bazilikální kostel), ve kterém se nachází fresky Domenica Ghirlandaia a kde začal svou práci Michelangelo Buonarotti. V další části návštěvy: Palazzo dei Medici z Cappella dei Magi, ve kterém budeme moci obdivovat umění Benozzo Gonzoli, stejně jako návštěva Medicejské kaple, ve které se nachází náhrobky rodu Medici, ručně vyřezávané Michelangelem. Dalším bodem programu bude návštěva kaple Brancacciů, kde budeme obdivovat fantastické fresky italského malíře Masaccio. Volný čas. Přejezdy do historického centra jsou realizovány městskou hromadnou dopravou. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 30 km)


Den 4
Po snídani se projdeme centrem historického města Florencie, kde navštívíme: Katedrální muzeum, kde se mimo jiné seznámíme s historií založení katedrály Santa Maria del Fiore, stejně jako budeme moci obdivovat Pietu od Michelangela. Následně navštívíme impozantní baptisterium sv. Jana Křtitele. Posledním bodem programu bude návštěva katedrály Santa Maria del Fiore. Volný čas. Na závěr dne doporučujeme večeři - toskánské menu (za poplatek). Přejezdy do historického centra jsou realizovány městskou hromadnou dopravou. Odpoledne návrat do hotelu, přenocování. Upozornění! Tento den není v hotelu večeře. (Trasa cca 30 km)


Den 5
Po snídani návštěva nejbohatšího muzea v Itálii, čili Galerie Uffizi. V programu prohlídka muzea s průvodcem, bude možnost obdivovat obrazy velkých umělců, mimo jiné: Michelangela, Leonarda da Vinciho a Botticelliho. Poté v muzeu volný čas na samostatné obdivování umění. Následně procházka na vyhlídkovou terasu, ze které budeme obdivovat fantastické panorama Florencie. Přejezd do hotelu v okolí Milána, přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 6
Po snídani přejezd do Milána. V programu prohlídky: procházka po nádvořích zámku dynastie Sforzů, návštěva hradního muzea, kde uvidíme mimo jiné poslední nedokončené dílo Michelangela - Pieta Rondandini. Dalším bodem programu bude návštěva katedrály a galerie Viktora Emanuela II. Poté uvidíme náměstí La Scala a Muzeum La Scala. Volný čas na oběd. Odpoledne návštěva kostela sv. Satiry s iluzionistickým interiérem Bramantého a návštěva čtvrti módy. Návštěva kostela Santa Maria delle Grazie, ve kterém budeme moci obdivovat Poslední večeři Leonarda da Vinciho. Volný čas. Přejezdy do historického centra jsou realizovány městskou hromadnou dopravou. Večer milánská večeře (za příplatek). Návrat do hotelu na přenocování. Upozornění! Tento den není v hotelu večeře. (Trasa cca 90 km)


Den 7
Po snídani přejezd do Milána. V programu prohlídky: kostel sv. Mořice nazývaný Sixtinskou kaplí Milána, bazilika patrona Milána - sv. Ambrože, Muzeum vědy a techniky Leonarda da Vinciho. Následně přejezd do čtvrti kanálů. Dalším bodem programu bude návštěva moderní architektonické čtvrti Porta Nuova, kde se nachází nejvyšší a nejkrásnější stavby v celé Itálii. Na závěr programu procházka uměleckou čtvrtí Brera a návštěva pinakotéky Brera. Volný čas. Přejezdy do historického centra jsou realizovány městskou hromadnou dopravou. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 85 km)


Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu, volný čas. Následně transfer na letiště. (Trasa cca 120 km)
V případě časného odletu - snídaně formou balíčků. Odlet do Varšavy.


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu ve Florencii a Miláně bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.  

Hotel

Umístění

 

K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace, bar.

.
Ubytování

Hotel *** - nachází se v blízkosti centra města nebo v blízkosti zastávek místní veřejné dopravy, odkud se pohodlně dostanete k hlavním turistickým atrakcím Florencie a Milána.

Pokoje: 2lůžkové pokoje (možnost přistýlky) s vlastním sociálním zařízením. Dále: telefon, satelitní TV, minibar (konzumace za příplatek) a trezor.

.
Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč