Ubytování EKW Obrázek0
Ubytování EKW Obrázek1
Ubytování EKW Obrázek2
Ubytování EKW Obrázek3
Ubytování EKW Obrázek4
Ubytování EKW Obrázek5
Ubytování EKW Obrázek6
Ubytování EKW Obrázek7
Ubytování EKW Obrázek8
Ubytování EKW Obrázek9
Ubytování EKW Obrázek10
Ubytování EKW Obrázek11
Ubytování EKW Obrázek12
Ubytování EKW Obrázek13
Ubytování EKW Obrázek14

Galapágy - galerie zvířat

Ekvádor - Banos
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu), vnitřní přelet: Guayaquil - Galapágy - Guayaquil, letištní taxy, ubytování v hotelech dle programu ve dvoulůžkových pokojích (12 nocí), stravování dle programu, turistický program, transfery: letiště - hotel - letiště, služby průvodce v Ekvádoru, služby místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).    


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, místní průvodce, spropitné (cena cca 350 EUR/os., povinný poplatek průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Galapagos - Gala zwierząt
Kód zájezdu: EKW 


Upozornění! Nejpozději měsíc před odletem prosím vyplňte údaje o cestovním pasu v rezervačním systému Travella - údaje jsou nutné k zakoupení letenek na vnitrostátní přelet.

Program

Quito - koloniální klenot v Andách (2850 m n. m.) • sopka Cotopaxi • expedice do džungle • Naríz del Diablo - Ďáblův nos • slavné Galapágy • Ostrov Isabela - tučňáci galapážští • ojedinělý zážitek - staneme na obou polokoulích Země • Cuenca - setkání s kulturou • El Cajas - krajina ne z této země • plavba na Galapágy a vnitřní přelety v ceně • prodejní hit!    


Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Quita pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Po příletu transfer do hotelu, odpočinek po cestě. Večeře a  přenocování. 


Den 2
Po snídani prohlídka Quita (druhé nejvýše ležící hlavní město na světě), jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst andské Ameriky. Město se nachází v údolí Guaillabamba na úpatí sopky Pichincha (4879 m n. m.). Mnoho cenných památek tohoto města pochází z koloniálního období. Projedeme novou částí města (panoramatická prohlídka): památník Francisca de Orellana, stezka dobyvatelů, panorama Guapulo, kostel z 16. století, katolická univerzita a polytechnika, parky El Ejido a Alameda, Dům ekvádorské kultury, bazilika a další. Následně přejedeme do koloniální části města a začneme prohlídku nejkrásnějšího a nejzachovalejšího starého města Jižní Ameriky: Plaza Grande, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, renesanční katedrála z 16. století, renesanční kostel a klášter San Francisco ze 16. století (z roku 1535), barokní kostel La Compañía z počátku 17. století (z roku 1605), uvidíme také panorama města z vrcholu hory Panecillo. Následně návštěva Muzea Inti Nan, kde lze pozorovat jev vyskytující se pouze na rovníku: syrové vejce stojí vzpřímeně, přesně na rovníku proudí voda v umyvadle svisle (netočí se), zatímco 1 m na sever od rovníku se otáčí ve směru hodinových ručiček a 1 m na jih od rovníku v opačném směru. Budeme mít možnost pořízení fotografií, zatímco budeme stát na obou polokoulích Země současně. Večeře. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 60 km) 


Den 3
Snídaně. Volný den v Quitě na samostatnou prohlídku města. Pro zájemce (za poplatek cca 90 USD/os.) výlet do Národního parku Cotopaxi a k sopce Cotopaxi - 5897 m n. m., nejvyššímu aktivnímu vulkánu na světě. Cesta cca 1,5 hodiny po asfaltové silnici a 1 hodinu po betonové, příjezd na parkoviště v nadmořské výšce 4500 m. Cestou budeme mít možnost pozorovat tzv. lahary, kusy skály různých velikostí vyplývající ze sopek a rostliny typické pro zónu paramo. Přejezd vyschlým dnem jezera, výšlap do střediska Jose Rivas ležícího ve výšce 4864 m n. m. Tip: doporučujeme trekkingovou obuv, teplé oblečení (šály, čepice, rukavice, mikiny), krém s vysokým UV filtrem (50+) a nepromokavou bundu. Návrat do hotelu, přenocování. 


Den 4
Po snídani se vydáme na cestu do skutečné Amazonie. Cestou budeme mít možnost sledovat vegetaci různých zón nadmořské výšky - od 2400 m n. m. až po 4200 m n. m. Cesta povede ekologickou rezervací Antisana a biologickou rezervací Cayambe - Coca. Překročíme východní andskou Kordilleru přes horský průsmyk ve výšce 4200 m n. m. Koupání v krásném letovisku v Papallactě, na úpatí sopky Antisana (3300 m n. m, teplota vody 30 - 40 °C). Pozorování místní vegetace a běžně se zde vyskytujících kolibříků. Oběd. Následně přejezd do Teny, odkud poplujeme lodí do naší lodgíe u řeky, uprostřed amazonského lesa. Během cesty budeme moci ochutnat grilované larvy červů. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 80 km)


Den 5
Po snídani se vydáme na výlet lodí do místní amazonské komunity. Seznámíme se s jejich zvyky a ochutnáme místní speciality. Návštěva Amazonie je nezapomenutelná, uvidíme místní rostliny a dozvíte se o jejich léčivých vlastnostech. Během výletu budeme pozorovat ptáky (kterých je v této oblasti až 262 druhů), stejně jako opice. Odpoledne pro zájemce (v ceně výletu) - tubing - čili rafting na pneumatikách. Večeře. Večer budeme poslouchat zvuky rovníkového lesa. S baterkou v ruce budeme pozorovat žáby a dokonce i hady nebo pavouky. Přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 6
Snídaně. Brzy ráno se vydáme na cestu do Baños, jednoho z nejznámějších a nejkrásnějších měst v Ekvádoru. Během cesty se zastavíme v místní restauraci na oběd. Údolí ležící v zemi vodopádů, mezi horami je skvělým výchozím bodem na výlety. Pěšky se vydáme k vodopádu Pailon del Diablo (Ďáblova pánev). Odpoledne návštěva jednoho z nejfotografovanějších míst v Ekvádoru - Domu na stromě, kde se lze vyfotografovat při houpání „nad  propastí“ na úpatí sopky Tungurahua. Přenocování. (Trasa cca 350 km)


Den 7
Snídaně. Volný den v Baños. Čas na koupání v termálních lázních a samostatné poznávání města. Pro zájemce návštěva indiánů (za příplatek cca 100 USD/os.). Večeře a přenocování.
 

Den 8
Snídaně a celodenní přejezd do města Cuenca. Během cesty přejezd Národním parkem Chimborazo, kde se nachází nejvyšší vrchol Ekvádoru. Budou nás doprovázet dechberoucí výhledy na sopku. Během cesty návštěva ruin Ingapirca - nejvýznamnějšího archeologického komplexu v Ekvádoru. Navštívíme největší a nejlépe zachované zříceniny z doby Incké říše. Přejezd do hotelu ve městě Cuenca, večeře a přenocování. 
 

Den 9
Po snídani navštívíme Cuencu, malé koloniální městečko nazývané „kulturním hlavním městem Ekvádoru“, které je kolébkou literatury, malířství a poezie. Je také místem mezinárodních kulturních a uměleckých akcí. Uvidíme historické činžovní domy, náměstí, komorní uličky, katedrálu zasvěcenou Neposkvrněnému početí (Catedral de la Inmaculada Concepción). Všechny budovy v Cuenci byly zapsány na seznamu UNESCO. Navštívíme továrnu legendárních klobouků ze slámy toquilla nazývaných „panamami“. Odpoledne návštěva Národního parku El Cajas, jednoho z nejkrásnějších národních parků v Ekvádoru. El Cajas leží v nadmořské výšce od 3100 m až do 4450 m. V areálu parku je cca 270 ledovcových jezer a lagun, které se nachází mezi četnými kopci a horami. Zastavíme se na určeném vyhlídkovém místě, kde budeme mít příležitost zachytit krásné výhledy, které se často skrývají za mraky. Přejezd do Guayaquilu. Večeře a přenocování ve městě Guayaquil. (Trasa cca 200 km)
 

Den 10
Po snídani transfer na letiště a přelet na ostrov Baltra (27 km²) na Galapágách. Toto Darwinem proslavené souostroví je jedinečné místo, kde lze vidět mnoho druhů rostlin a živočichů neexistujících nikde jinde na světě, jako například slavné želvy sloní, či mořské leguány a tereje. Pro srovnání, z 89 druhů ptáků na Galapágách je až 76 endemických. Sopečné ostrovy Galapágů a pás Tichého oceánu, který je obklopuje, jsou až z 98 % pod přísnou ochranou a od roku 1978 je tato zóna zapsána na seznamu UNESCO. Přejezd trajektem přes kanál Itabaka na ostrov Santa Cruz (986 km²), druhý největší a nejlidnatější ostrov. Přejezd do města Puerto Ayora, největšího města v souostroví. Ubytování v hotelu. Odjezd na soukromý ranč a pozorování obřích želv galapago v jejich přirozeném prostředí. Následně návštěva záchranné stanice Charlese Darwina. Během dne oběd. Přenocování.


Den 11
Po snídani navštívíme kolonii lachtanů, a dokonce budeme mít možnost šnorchlovat mezi nimi. Následně se vydáme k Punta Estrada, malé zátoce, kolem které se vyskytují různá zvířata např.: terejové, fregatky, želvy, lachtani. Během procházky budeme pozorovat také leguány a kraby charakteristické pro Galapágy. Navštívíme vyhlídkové místo, ze kterého budeme mít možnost vidět žraloky. Poznáme zdejší endemickou vegetaci. Odpoledne plavba pravidelnou vodní dopravou na ostrov Isabela (pouze s příručním zavazadlem). Je to největší ostrov souostroví a zároveň jeden z nejbohatších z hlediska flóry a fauny. Endemické druhy mangrovů, tučňáci galapážští, želvy, leguáni, lachtani a plameňáci - to jsou jen některá ze zvířat a rostlin vyskytujících se na tomto krásném ostrově. Ubytování v hotelu, volný čas k odpočinku. Přenocování.


Den 12
Po snídani výlet do laguny, kde budeme mít možnost obdivovat plameňáky v jejich přirozeném prostředí. Následně poplujeme na malý ostrůvek Las Tintoreras. Pokud budeme mít štěstí, pak během plavby uvidíme její sympatické nájemníky - tuleně a tučňáky a uvidíme nejoriginálnější obyvatele Galapág - tereje modronohé. Pokud je hladina vody v zálivu Tintoreras nízká, pak se někdy povede zahlédnout také nebezpečnější zvířata - čili žraloky. Po příjezdu na ostrov nás čeká lovení s fotoaparátem, budeme číhat na mořské leguány díky nímž je ostrov Las Tintoreras známý. Tito plazi si obzvláště oblíbili tento ostrov, protože zde nemají žádné přirozené nepřátele, kteří by lovili jejich mladé. S leguány se lze setkat na každém rohu Las Tintoreras - vyhřívají se na skalách, procházejí se po pláži a schovávají se mezi mangrovy. Navštívíme pláž, která je místem rozmnožování leguánů, a navíc ji obývá také kolonie lachtanů. Volný čas na jedné z pláží ostrova, možnost šnorchlování v křišťálově čisté vodě. Možnost obdivování pohádkově barevného a živého podmořského světa plného podivných ryb, roztomilých tučňáků, majestátních želv a mírných žraloků (zvířata žijí ve volné přírodě, není proto žádná záruka, že je všechny uvidíme). Oběd a transfer pravidelnou vodní dopravou do Santa Cruz. Ubytování a přenocování.


Den 13
Snídaně. Vystěhování z hotelu. Transfer na letiště na ostrově Baltra a přelet do Guayaquilu. Následně odlet do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).


Den 14
Přílet do Varšavy.  


Upozornění k programu
- Očkování: žádné očkování není vyžadováno.
- Lidé s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí by měli zájezd konzultovat se svým lékařem.
- Cestovní pas by měl být platný po dobu 6 měsíců od data návratu.
- Oblečení: doporučujeme lehký oděv, nejlépe bavlněný, večer nutný svetr nebo bunda. Nezbytným vybavením je také klobouk nebo čepice, sluneční brýle, krémy s velmi vysokým faktorem. Na Galapágách je vhodné mít s sebou sandály s tlustou podrážkou pro chůzi po ostré lávě, na výlety do džungle dlouhé kalhoty, gumáky a bez ohledu na roční období pláštěnku. Na Cotopaxi je nutná čepice, šála a rukavice (na místě lze zakoupit místní produkty z lam), bunda s kapucí.
- Na mnoha místech nepřijímají 100dolarové bankovky, vezměte s sebou prosím menší bankovky.
- V Ekvádoru je napětí 110 V, je potřebný adaptér amerického typu.
- Program na Galapágách se může měnit v závislosti na povětrnostních podmínkách nebo rozhodnutí Národního parku Galapagos.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Ubytování

Hotely *** - spíše malé, rodinné, dobře udržované hotely.

Pokoje: komfortně zařízené 2lůžkové pokoje s vlastní koupelnou (sprcha, WC, ručníky). Přistýlky na vyžádání.

Snídaně a večeře podobné evropským se podávají v hotelových restauracích, lze si samozřejmě objednat i regionální pokrmy.

Ubytovanie

Hotely *** - spíše malé, rodinné, dobře udržiavané hotely.

Splendid: komfortně zařízené 2-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou (sprcha, WC, uteráky). Prístelky na vyžiadanie.

V hotelových restauraáciách sa podávajú raňajky a večere podobné európskym, samozrejme, je možné objednať si aj regionálne jedlá.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč