Kombo Beach Hotel Obrázek0
Kombo Beach Hotel Obrázek1
Kombo Beach Hotel Obrázek2
Kombo Beach Hotel Obrázek3
Kombo Beach Hotel Obrázek4
Kombo Beach Hotel Obrázek5
Kombo Beach Hotel Obrázek6
Kombo Beach Hotel Obrázek7
Kombo Beach Hotel Obrázek8
Kombo Beach Hotel Obrázek9
Kombo Beach Hotel Obrázek10
Kombo Beach Hotel Obrázek11
Kombo Beach Hotel Obrázek12
Kombo Beach Hotel Obrázek13
Kombo Beach Hotel Obrázek14
Kombo Beach Hotel Obrázek15
Kombo Beach Hotel Obrázek16
Kombo Beach Hotel Obrázek17
Kombo Beach Hotel Obrázek18
Kombo Beach Hotel Obrázek19

Kombo Beach Hotel

Gambie - Kotu
Pobytový
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Tenisový kurt
Bazén se sladkou vodou
Bazén
Lehátka zdarma

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Kombo Beach se nachází ve vesnici Kotu. Poloha hotelu je příznivá pro zajímavé výlety do okolí (národní park Bijilo nebo krokodýlí farma - asi 20 minut jízdy autem). V okolí najdete nákupní místa, restaurace, stánky se suvenýry. Transfer z letiště trvá přibližně 40 minut.

.

Pláž

Hotel se nachází přímo na krásné, široké písečné pláži. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Velmi dobře udržovaný hotel. Částečně zrekonstruovaný (v roce 2011) komplex je obklopen tropickou zelení - roste zde krásný baobab, jeden z nejstarších v oblasti.

24hodinová recepce s lobby, velký bazén s odděleným dětským bazénem, lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, obchod se suvenýry, wellness salon (procedury za poplatek). K dispozici je hlavní restaurace s venkovní terasou, kde se podávají snídaně formou bufetu (kromě mezinárodního menu můžete ochutnat i místní speciality specifické pro tento region), dvě restaurace a`la carte a bar u bazénu. Dále je k dispozici fitness, dětské hřiště, lékařské centrum, prádelna (za poplatek). Hotel má konferenční prostory.

.

Internet

Bezdrátové Wi-Fi na recepci - zdarma, v internetovém koutku a na pokojích - za příplatek.

Catering

Snídaně se podává formou bufetu. Večeře lze dokoupit (bufet nebo výběr ze 3 jídel při nízké obsazenosti hotelu). Za příplatek možnost all inclusive.

.

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá řada animačních a sportovních aktivit pro děti i dospělé. Zákazníci mohou využít fitness (zdarma), tenisové kurty, dětské hřiště. Kromě toho se zde denně konají taneční večery, představení, a to i s živou hudbou.

.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Velmi dobře organizovaný, živý a energický hotel. Těm, kteří během dne nespotřebovali veškerou energii, doporučujeme návštěvu hotelového nočního klubu. Za tuto cenu rozhodně dobrý standard!

Umiestnenie

Hotel Kombo Beach se nachází v obci Kotu. Poloha hotelu je příznivá pro zajímavé výlety v okolí (národný park Bijilo alebo krokodília farma - asi 20 minút jazdy autom). V okolí najdete nákupné miesta, reštaurácie, stánky so suvenírmi. Transfer z letiska trvá přibližně 40 minut.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

V hotelu probíhají početné animační a sportovní aktivity pro děti i dospělé. Zákazníci mohou využívat fitnesscentrum (zdarma), tenisové kurty, dětské hřiště. Kromě toho se tu denne konajú tanečné večery, predstavenia aj so živou hudbou.

.
Stravovanie

Raňajky sa podávajú formou bufetu. Večeru si můžete zakoupit (formou bufetu nebo výběrem ze 3 chodov při nízké obsazenosti hotelu).

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Veľmi dobře udržiavaný hotel. Čiastočne zrekonstruovaný (v roce 2011), komplex je obklopený tropickou zeleňou - nachádza sa tu krásny baobab, jeden z nejstarších v oblasti.

24-hodinová recepce s lobby, velký bazén s odděleným detským bazénem, bezplatné ležadlá a slunečníky při bazénu, obchod se suvenírmi, wellness salón (procedury za poplatek). K dispozici je hlavná reštaurácia s vonkajšou terasou, kde sa podávajú raňajky formou bufetu (okrem medzinárodného menu môžete ochutnať aj miestne špeciality špecifické pre tento región), dve a`la carte reštaurácie a bar pri bazéne. Kromě toho je k dispozici fitnesscentrum, detské ihrisko, zdravotné stredisko, práčovňa (za poplatok). Hotel má konferenční prostory.

.
Podľa nášho názoru

Veľmi dobre organizovaný, živý a energický hotel. Pre tých, ktorí nespotrebovali všetku energiu počas dňa, odporúčame návštevu hotelového nočného klubu. Za tuto cenu rozhodne dobrý standard!

.

Program:

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý - předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v taverně cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč