Senegambia Obrázek0
Senegambia Obrázek1
Senegambia Obrázek2
Senegambia Obrázek3
Senegambia Obrázek4
Senegambia Obrázek5
Senegambia Obrázek6
Senegambia Obrázek7
Senegambia Obrázek8
Senegambia Obrázek9
Senegambia Obrázek10
Senegambia Obrázek11
Senegambia Obrázek12
Senegambia Obrázek13
Senegambia Obrázek14
Senegambia Obrázek15
Senegambia Obrázek16
Senegambia Obrázek17
Senegambia Obrázek18
Senegambia Obrázek19
Senegambia Obrázek20
Senegambia Obrázek21
Senegambia Obrázek22
Senegambia Obrázek23
Senegambia Obrázek24
Senegambia Obrázek25
Senegambia Obrázek26
Senegambia Obrázek27
Senegambia Obrázek28
Senegambia Obrázek29
Senegambia Obrázek30

Senegambia

Gambie - Kololi
Pobytový
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
V/blízko centra
Wi-Fi
Tenisový kurt
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Rozsáhlý komplex se nachází v centru největšího turistického střediska v oblasti, kterým je město Kololi. Hotel se nachází v krásném parku, v blízkosti nejznámější gambijské ulice Senegambia. Město nabízí nepřeberné množství místních obchodů, barů, restaurací, trhů a mnoho stánků se suvenýry. Okolí je rájem pro milovníky exotické flóry a fauny. Opice, motýli, kteří nemají obdoby, a množství pestrobarevných ptáků jsou jen některými z atrakcí. Místo je označováno za Mekku milovníků ornitologie. Při procházce s pomocí místního průvodce můžeme poznat asi 100 jejich druhů. V blízkosti hotelu se nachází národní park Bijilo. . Transfer z letiště do hotelu trvá asi 40 minut.

Pláž

Komplex se nachází na písečné pláži, která je vhodná k procházkám, joggingu a jízdě na koni. Plážový servis - zdarma.

.
K dispozici pro hosty

Hotelové budovy jsou navrženy v africkém stylu a jsou začleněny do pohádkové zelené tropické oázy. Každodenní procházku nádhernou vegetací doprovází zvuky zvířat, která zde žijí.

Přepážka s lobby otevřenou 24 hodin denně, obchod se suvenýry, butik, minimarket, dva velké bazény s odděleným dětským bazénem, lehátka a slunečníky u bazénu a na pláži zdarma, půjčovna aut, směnárna na místě, trh s řemeslnými výrobky a suvenýry ve čtvrtek a v neděli. K dispozici je hlavní restaurace s venkovní terasou, kde se podávají snídaně formou bufetu (kromě mezinárodního menu můžete ochutnat i místní speciality specifické pro tento region), a'la carte restaurace Flamingo, plážový bar s grilovanými pokrmy, bar u bazénu.

Internet

V hale u recepce - bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. internetový koutek - za příplatek.

Catering

Snídaně se podává formou bufetu. Je možné dokoupit večeři formou bufetu (za poplatek na místě cca 10-12 EUR/den/osoba).

.
Sportovní a animační program

Celodenní sportovní a animační program pro děti i dospělé. V areálu: squashové, volejbalové a tenisové kurty. Je možné využít golfové hřiště s instruktorem (cca 8 €/hod.). Každý den se zde konají animační programy s atmosférickou africkou hudbou, místní taneční vystoupení, karaoke programy.

.
Webové stránky Místní kategorie

***

Podle našeho názoru

Hotel Senegambia je jedním z nejznámějších hotelů v regionu, který je proslulý svou skvělou atmosférou. Zákazníci jsou velmi spokojeni s působivou zahradou, blízkostí zvířat a pravou, energickou africkou hudbou, která zde zní. Blízkost mnoha velmi dobrých a opravdu levných restaurací dělá z této možnosti BB pro klienta nejlepší poměr ceny a kvality.

.
Umiestnenie

Rozsáhlý komplex se nachází v centru největšího turistického střediska v oblasti, kterým je město Kololi. Hotel sa nachádza v krásnom parku, v blízkosti nejznámejšej ulice Gambie - Senegambia. Mesto ponúka množstvo miestnych obchodov, barov, reštaurácií, trhov a množstvo stánkov so suvenírmi. Okolie je rajom pre milovníkov exotickej flóry a fauny. Opice, nevídané motýle a množstvo farebných vtákov sú len niektoré z atrakcií. Toto místo sa nazýva mekkou milovníkov ornitológie. Pri prechádzke s pomocou miestneho sprievodcu môžeme spoznať asi 100 ich druhov. V blízkosti hotelu sa nachádza národný park Bijilo. . Transfer z letiska do hotelu trvá přibližně 40 minut.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Celodenní sportovní a animační program pro děti a dospělé. V areáli: squash, volejbalové a tenisové kurty. Je možné využít golfové ihrisko s instruktorem (cca 8 €/hod.). Každý deň sa konajú animačné programy s atmosférickou africkou hudbou, miestne tánčné vystúpenia, karaoke programy.

.
Stravovanie

Raňajky sa podávajú formou bufetu. Je možné zakoupit si večeru formou bufetu (poplatok na místě cca 10-12 EUR/deň/osoba).

.
Miestna kategória

***

K dispozícii pre hostí

Hotelové budovy jsou navrhnuté v africkém stylu a jsou začleněné do rozprávkové zelené tropické oázy. Každodennú prechádzku nádhernou vegetáciou sprevádzajú zvuky zvierat, ktoré tu žijú.

Prevádzkuje vás 24-hodinová recepce s lobby, obchod so suvenírmi, boutique, minimarket, dva velké bazény s odděleným dětským bazénem, bezplatná lehátka a slunečníky na základně a na pláži, restaurace v areálu, šatny, obchod s remeselnými výrobky a suvenírmi vo štvrtok a nedeľu. K dispozici je hlavná reštaurácia s vonkajšou terasou, kde sa podávajú raňajky formou bufetu (okrem medzinárodného menu môžete ochutnať aj miestne špeciality špecifické pre tento región), a'la carte reštaurácie Flamingo, plážový bar s grilovanými jedlami, bar pri bazéne.

.
Podľa nášho názoru

Hotel Senegambia je jedním z nejznámějších zařízení v regionu, které je známé svou skvělou atmosférou. Zákazníci jsou velmi spokojní s působivou zahradou, blízkostí zvířat a pravou, energickou africkou hudbou, která tu zní. Blízkosť mnohých veľmi dobrých a naozaj lacných reštaurácií robí z tejto možnosti BB pre klienta najlepší pomer ceny a kvality.

.

Program:

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý - předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v taverně cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč