Sunbeach Obrázek0
Sunbeach Obrázek1
Sunbeach Obrázek2
Sunbeach Obrázek3
Sunbeach Obrázek4
Sunbeach Obrázek5
Sunbeach Obrázek6
Sunbeach Obrázek7
Sunbeach Obrázek8
Sunbeach Obrázek9
Sunbeach Obrázek10
Sunbeach Obrázek11
Sunbeach Obrázek12
Sunbeach Obrázek13
Sunbeach Obrázek14
Sunbeach Obrázek15
Sunbeach Obrázek16
Sunbeach Obrázek17
Sunbeach Obrázek18
Sunbeach Obrázek19
Sunbeach Obrázek20
Sunbeach Obrázek21
Sunbeach Obrázek22
Sunbeach Obrázek23
Sunbeach Obrázek24
Sunbeach Obrázek25
Sunbeach Obrázek26

Sunbeach

Gambie
Pobytový
Pláž do 100 m
V/blízko centra

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Luxusní hotel se nachází v prestižním centru Gambie - v srdci Cape Point-Bakau. K nejbližším obchodům dojedete autem asi za 15-20 minut a ke krokodýlímu bazénu Kachikally dojdete asi za 20 minut. Mezinárodní letiště Yundum je vzdáleno 15 km od hotelu.

Pláž

Hotel se nachází přímo na nádherné pláži.

.
K dispozici pro hosty

Recepce, lobby, hlavní restaurace Togali (africká kuchyně, mezinárodní kuchyně), restaurace La Cucina (kuchyně s mořskými plody) - za příplatek; bazén (lehátka a slunečníky zdarma); lobby bar (otevřený 24 hodin denně), bar Bambo (10:00-19:00), bar u bazénu (10:00-0:00); v hotelu je také obchod se suvenýry a prádelna.

Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

All inclusive - stravování formou bufetu: snídaně (7:00-10:00), oběd (12:00-14:30), večeře (19:00-21:30) podávané v restauraci Togali. Dále: čerstvé ovoce (15:00-16:00), lehké občerstvení (16:00-17:00) - podává se v baru u bazénu a v baru Bambo; zmrzlina (17:00-17:45) v baru u bazénu. Nealkoholické a alkoholické nápoje: točené pivo, domácí víno, vybrané alkoholické koktejly, teplé nápoje, balená voda - podávají se v určených barech (10:00-23:00).

Sportovní a animační program

Hotel nabízí široký animační balíček pro děti i dospělé: plážové sporty (volejbal, fotbal, jogging), aerobik, taneční a sportovní aktivity, vodní pólo, vodní volejbal, jógu, stolní tenis, badminton, šipky, živou hudbu, kvíz, bingo a také stolní hry - včetně scrabble, monopoly, šachy. V areálu se nachází také lázeňské centrum s širokou nabídkou masáží - za příplatek. Za příplatek můžete využít také tenisové kurty a golfové hřiště, které se nachází v blízkosti hotelu.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Výhled z hotelu na Atlantický oceán a řeku Gambii je úchvatný. Široká nabídka zábavy a aktivit, které hotel nabízí, zajistí zábavu i klidnou dovolenou!

Umiestnenie

Luxusní hotel se nachází v prestižním centru Gambie - v srdci Cape Point-Bakau. K najbližším obchodom sa dostanete autom za približne 15 - 20 minút a ku krokodílej nádrži Kachikally je to približne 20 minút chôdze. Mezinárodní letisko Yundum je vzdálené 15 km od hotelu.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel nabízí široký balík animácií pre deti aj dospelých: V tomto případě se jedná o následující aktivity: plážové sporty (volejbal, fotbal, jogging), aerobik, taneční a sportovní aktivity, vodné pólo, vodný volejbal, jogu, stolný tenis, bedminton, šípky, živú hudbu, kvíz, bingo, ako aj stolové hry - vrátane scrabble, monopoly, šach. Na místě se nachází aj kúpeľné centrum so širokou ponukou masáží - za poplatok. Za príplatok môžete využívať aj tenisové kurty a golfové ihrisko, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hotela.

.
Stravovanie

All inclusive - stravování formou bufetu: raňajky (07:00-10:00), oběd (12:00-14:30), večeře (19:00-21:30) podávané v restauraácii Togali. Dále: čerstvé ovoce (15:00-16:00), ľahké občerstvenie (16:00-17:00) - podávané v bare pri bazéne a v bare Bambo; zmrzlina (17:00-17:45) v bare pri bazéne. Nealkoholické a alkoholické nápoje: čapované pivo, domácí víno, vybrané alkoholické koktaily, horúce nápoje, balená voda - podávané v určených barech (10:00-23:00).

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Recepcia, vstupná hala, hlavná reštaurácia Togali (africká kuchyňa, medzinárodná kuchyňa), reštaurácia La Cucina (kuchyňa s morzeovými plodmi) - za poplatok; bazén (ležadlá a slnečníky sú zdarma); lobby bar (otvorený 24 hodín denne), bar Bambo (10:V hotelu se nachází i obchod so suvenírmi a práčovňa (10:00-19:00), bar pri bazéne (10:00-0:00).

Podľa nášho názoru

Výhled z hotelu na Atlantický oceán a řeku Gambiu je úchvatný. Široká ponuka zábavy a aktivit, které hotel nabízí, se postará o zábavu i pokojnú dovolenku!

Program:

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý - předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v taverně cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč