Sunset Beach Hotel Obrázek0
Sunset Beach Hotel Obrázek1
Sunset Beach Hotel Obrázek2
Sunset Beach Hotel Obrázek3
Sunset Beach Hotel Obrázek4
Sunset Beach Hotel Obrázek5

Sunset Beach Hotel

Gambie - Kotu
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Komfortní hotel obklopený exotickou zahradou, který se skládá z několika nízkopodlažních budov rozmístěných kolem bazénu. Celý areál doplňují dokonale zakomponované palmy, tropické stromy a množství květin. Svůj název získalo místo podle okouzlujících romantických západů slunce, které můžete pozorovat z terasy hotelové restaurace.

Hotel se nachází v blízkosti nákupního centra Bengdula v městečku - Kotu a golfového hřiště (18 jamek), v klidné oblasti, příznivé pro procházky a pozorování četných druhů ptáků. Vzdálenost od letiště cca 20 km, transfer trvá cca 40 min.

.
Pláž

Hotel se nachází na široké písečné pláži s pozvolným sestupem do oceánu. Bezplatný plážový servis je zajištěn.

K dispozici pro hosty

Recepce, hotelová hala, hlavní restaurace (s grilem) se stoly k dispozici i venku, kavárna a masážní studio. Bazén pro dospělé se sladkou vodou, dětské brouzdaliště, sluneční terasa. Slunečníky a lehátka u bazénu zdarma.

Internet

Internet v celém hotelu (zdarma), ale nejlépe funguje na recepci.

.
Catering

All inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Nealkoholické nápoje a místní lihoviny v ceně.

Sportovní a animační program

Hotel pořádá večerní animační programy a sportovní aktivity během dne. V areálu je k dispozici plážový volejbal, vodní pólo a stolní tenis. K dispozici jsou masáže a kosmetické procedury (za příplatek). Skvělá poloha pro jogging na pláži.

.
Webové stránky Místní kategorie

***

Podle našeho názoru

Tento vynikající, romantický podnik si získal mnoho stálých zákazníků. Je považováno za velmi bezpečné a místní obyvatelé v okolí jsou velmi přátelští a nevtíraví, doporučují se procházky po pláži.

Hotel získává nejvyšší příčky také za svou skvělou polohu a výborně pracující personál, pro který je každý zákazník na prvním místě. Chloubou restaurace je ocenění získané v soutěži kuchařů.

Příjemné je i ubytování v hotelu.

Umiestnenie

Komfortní hotel obklopený exotickou zahradou se nachází z několika nízkých budov rozmiestnených okolo bazéna. Celý areál dopĺňajú dokonale zakomponované palmy, tropické stromy a množstvo kvetov. Miesto dostalo svoj názov podľa očarujúcich, romantických západov slnka, ktoré môžete pozorovať z terasy hotelovej reštaurácie.

Hotel sa nachádza v blízkosti nákupného centra Bengdula v mestečku - Kotu a golfového ihriska (18 jamiek), v pokojnej oblasti, priaznivej na prechádzky a pozorovanie mnohých druhov vtákov. Vzdialenost od letiska je přibližně 20 km, transfer trvá přibližně 40 min.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel pořádá denní animační programy a sportovní aktivity během dne. V areálu je k dispozici plážový volejbal, vodné pólo a stolní tenis. K dispozici jsou masáže a kozmetické procedury (za příplatek). Výborná poloha na běhání na pláži.

.
Stravovanie

All-inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje v cene.

Miestna kategória

***

K dispozícii pre hostí

Recepce, hotelová hala, hlavná restauraácia (s grilom) so stolmi k dispozícii aj vonku, kaviareň a masážne štúdio. Bazén pre dospelých so sladkou vodou, detské brodítko, slnečná terasa. Free slnečníky a ležadlá pri bazéne.

.
Podľa nášho názoru

Toto vynikajúce, romantické miesto si získalo mnoho stálých zákazníků. Považuje sa za veľmi bezpečné a miestni obyvatelia v tejto oblasti sú veľmi priateľskí a nie vtieraví, pričom odporúčajú prechádzky po pláži.

Hotel zíva popredné umiestnenia aj vďaka svojej skvelej polohe a výbky pracujúcemu personálu, pre ktorý je každý zákazník na prvom mieste. Pýchou restauraácie je ocenenie získané v súťaži kuchárov.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, cestovní pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a jiné osobní výdaje. Povinný letištní bezpečnostní poplatek 40 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Gambia - wczasy

Aktuální podmínky vstupu do Gambie. 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý - předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v taverně cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč