African Princess Obrázek0
African Princess Obrázek1
African Princess Obrázek2
African Princess Obrázek3
African Princess Obrázek4
African Princess Obrázek5
African Princess Obrázek6
African Princess Obrázek7
African Princess Obrázek8
African Princess Obrázek9
African Princess Obrázek10

African Princess

Gambie
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Wellness
Bazén se sladkou vodou
Lehátka zdarma
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v blízkosti nejznámějších turistických letovisek v Gambii - Kotu a Kololi. Nejznámější ulice Senegambia je vzdálena cca. 1 km, kde potkáte řadu restaurací, barů a klubů. Kombinace moderního designu s africkým stylem, prostředí zahrady a výhled na Atlantický oceán vytváří ideální podmínky pro relaxaci. Přibližně 5 km od hotelu se nachází 18jamkové golfové hřiště. Do největšího města Gambie - Serrekundy je to cca 2 km. 6 km, na letiště cca 25 km. V blízkosti hotelu se nachází řada místních obchodů, barů a restaurací.

Pláž

Písčitá, široká přímo u hotelu s mírným klesáním k vodě. Plážový servis zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Recepce 24h, lobby, hlavní restaurace (otevřená od 7.00 do 22.30), bar, ústředním bodem hotelu je velký bazén se sluneční terasou s nádherným výhledem na oceán, lehátky a slunečníky u bazénu. Za příplatek: prádelna, salon krásy.

Internet

Bezdrátové Wi-Fi připojení k internetu v celém komplexu zdarma.

Catering

Snídaně formou bohatého bufetu. Za příplatek jsou k dispozici doplňkové večeře.

.

Sportovní a animační program

Hotel pořádá každodenní animační a sportovní aktivity. V hotelu je k dispozici fitness centrum se cvičebními stroji a hřiště na padel.

.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Nový exkluzivní hotel se nachází na krásné pláži a v blízkosti turistického centra Senegambie. Rozhodně doporučujeme!

Umiestnenie

Hotel se nachází v blízkosti nejznámějších turistických středisek v Gambii - Kotu a Kololi. Najznámejšia ulica Senegambia je vzdialená cca. 1 km, kde se nachází množství restaurací, barov a klubů. Kombinace moderního designu s africkým stylem, zahradním prostředím a výhledem na Atlantický oceán vytváří ideální podmínky na relaxaci. Približne 5 km od hotelu sa nachádza 18-jamkové golfové ihrisko. Do největšího města Gambie - Serrekunda je to přibližně 1,5 km. 6 km, to letisko cca 25 km. V blízkosti hotelu najdete množstvo miestnych obchodov, barov a reštaurácií.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel denne organizuje animačné a sportovní aktivity. V hotelu se nachází fitnesscentrum s cvičebními pomůckami a ihrisko na padel.

.
Stravovanie

Raňajky formou bohatého bufetu. Doplnkové večere za príplatok.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Hodinová recepce, lobby, hlavná restauraácia (otevřeno od 7.00 do 22.30), bar, ústředním bodom hotela je veľký bazén so slnečnou terasou s nádherným výhľadom na oceán, ležadlami a slnečníkmi pri bazéne. Za poplatok: práčovňa, salón krásy.

.
Podľa nášho názoru

Nový exkluzivní hotel se nachází na krásné pláži a v blízkosti turistického centra Senegambie. Určite doporučujeme!

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, cestovní pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a jiné osobní výdaje. Povinný letištní bezpečnostní poplatek 40 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Gambia - wczasy

Aktuální podmínky vstupu do Gambie. 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna vakcína doživotně). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v restauraci cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč