Balafon Beach Resort Obrázek0
Balafon Beach Resort Obrázek1
Balafon Beach Resort Obrázek2
Balafon Beach Resort Obrázek3
Balafon Beach Resort Obrázek4
Balafon Beach Resort Obrázek5
Balafon Beach Resort Obrázek6
Balafon Beach Resort Obrázek7
Balafon Beach Resort Obrázek8
Balafon Beach Resort Obrázek9

Balafon Beach Resort

Gambie - Kololi
Pobytový
Pláž do 100 m

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Balafon Beach Resort postavený v roce 2016 se nachází v Kololi, nejoblíbenějším letovisku na gambijském pobřeží, a je obklopen tropickými zahradami. Několik minut chůze podél pláže dělí hotel od místních plážových barů a asi 1,5 km od živého známého turistického centra - ulice Senegambia, kde najdete velký výběr restaurací, barů, klubů a také pestrý trh, kde si můžete zakoupit místní suvenýry. Do národního parku Bijilo je to přibližně 3,5 km a na letiště Banjul přibližně 20 km. Hotel je vhodný pro dospělé.

Pláž

Hotel se nachází přímo na okouzlující široké písečné pláži s pozvolným sestupem do moře. Lehátka, slunečníky a osušky na pláži - zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Hotel je určen výhradně pro hosty starší 18 let! Zařízení objektu evokuje dovolenou v africkém stylu s moderním nádechem. Recepce s nepřetržitým provozem (v hotelu Djembe Beach Resort), restaurace Bantaba s africkou a mezinárodní kuchyní, plážový bar Bantaba, 2 bazény nepravidelného tvaru (slunečníky, lehátka a osušky - zdarma) s "línou řekou", terasa s výhledem na oceán a zahrada. Za příplatek: směnárna, pokojová služba, prádelna.

Internet

Bezdrátové Wi-Fi připojení k internetu ve veřejných prostorách hotelu - zdarma.

Catering

Snídaně se podává formou bufetu. Je možné si dokoupit za příplatek večeři (servírovaná, nápoje se platí zvlášť) nebo plnou penzi.

.

Sportovní a animační program

Hoteloví hosté se mohou třikrát týdně účastnit animačních aktivit v hotelu Djembe Beach Resort: živá hudba, bingo, hry a aktivity. Dále aerobik, volejbal, šipky. Za příplatek: masáže, ošetření obličeje a těla, manikúra, pedikúra v hotelovém wellness centru.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Velmi atraktivní nový hotel zařízený v etno stylu. Komfortní pokoje, krásně uspořádané prostory, pozorná obsluha jsou hlavními přednostmi tohoto zařízení. Určitě jej lze doporučit náročným klientům, kteří hledají pohodlí v exotické lokalitě."

Umiestnenie

Hotel Balafon Beach Resort postavený v roce 2016 se nachází v Kololi, nejoblíbenějším letovisku na gambijském pobřeží, a je obklopený tropickými zahradami. Niekoľko minút chôdze po pláži delí hotel od miestnych plážových barov a přibližně 1,5 km od živého známého turistického centra - ulice Senegambia, kde najdete velký výběr restauraácií, barov, klubov, aj pestrý trh, ktorý je skvelým miestom na nákup miestnych suvenírov. To národného parku Bijilo je to približne 3,5 km a na letisko Banjul približne 20 km. Hotel je vhodný pro dospělé.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hoteloví hostia sa môžu zúčastniť animačných aktivít, ktoré sa v hoteli Djembe Beach Resort konajú 3-krát týždenne: živá hudba, bingo, hry a aktivity. Také aerobik, volejbal, šípky. Za poplatok: masáže, ošetrenie tváre a tela, manikúra, pedikúra v hotelovom wellness centre.

.
Stravovanie

Raňajky sa podávajú formou bufetu. Je možné si zakoupit večeru (servírovaná, nápoje sa platia dodatočne).

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Hotel je určený výhradně pro hosty starších 18 let! Zariadenie objektu evokuje dovolenou v africkom štýle s moderným nádychom. Recepcia s nepretržitou prevádzkou (v hoteli Djembe Beach Resort), reštaurácia Bantaba s africkou a medzinárodnou kuchyňou, plážový bar Bantaba, 2 bazény nepravidelného tvaru (slnečníky, ležadlá a osušky - zdarma) s "lenivou riekou", terasa s výhledem na oceán a záhrada. Za poplatok: zmenáreň, izbová služba, práčovňa.

.
Podľa nášho názoru

Veľmi atraktívny nový hotel zariadený v etno štýle. Komfortné izby, krásne usporiadané priestory, pozorné služby sú hlavnými prednosťami tohto ubytovacieho zariadenia. Určite ho možno odporučiť náročným klientom, ktorí hľadajú komfort v exotickej lokalite."

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, cestovní pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a jiné osobní výdaje. Povinný letištní bezpečnostní poplatek 40 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Gambia - wczasy

Aktuální podmínky vstupu do Gambie. 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna vakcína doživotně). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v restauraci cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč