Lemon Creek Obrázek0
Lemon Creek Obrázek1
Lemon Creek Obrázek2
Lemon Creek Obrázek3
Lemon Creek Obrázek4
Lemon Creek Obrázek5
Lemon Creek Obrázek6
Lemon Creek Obrázek7
Lemon Creek Obrázek8
Lemon Creek Obrázek9

Lemon Creek

Gambie
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Komorní hotel se nachází v turistické vesnici Bijilo, jen asi 1,5 km od národního parku Bijilo, kde mají svůj domov opice, chameleoni a mnoho druhů ptáků. Do centra Kololi a známé, živé ulice Senegambia je to cca 3,5 km (lze si najmout levné taxi) - zde najdete nejen četné restaurace, bary či hudební kluby, ale také místní bazar, kde rozhodně nebudete mít nouzi o ručně vyráběné suvenýry. Na letiště Banjul je to přibližně 16 km.

.
Pláž

Hotel se nachází přímo na krásné, široké, písečné pláži Bijilo (k dispozici jsou slunečníky a lehátka).

K dispozici pro hosty

Objekt se skládá z několika patrových budov v koloniálním stylu uprostřed tropických palem. Recepce s nepřetržitým provozem, restaurace s místní a mezinárodní kuchyní, bar u bazénu, malý bazén nepravidelného tvaru obklopený kokosovými palmami (k dispozici jsou slunečníky a lehátka), zahrada, sluneční terasa, obchod, parkoviště, úschovna zavazadel. Infrastruktura a pokoje nejsou vhodné pro osoby se zdravotním postižením.

Internet

Ve veřejných prostorách hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

Snídaně (07:00-10:00) formou bufetu. Obědy (11:00-16:00) a večeře (17:00-21:00) lze zakoupit na místě, nápoje za příplatek.

Sportovní a animační program

Hotel příležitostně pořádá večerní zábavu a nabízí také možnost zahrát si volejbal a šachy. Za příplatek: masáže.

.
Webové stránky Místní kategorie

***

Podle našeho názoru

Hotel se nachází na velmi pěkné pláži, na klidném místě, v blízkosti parku. Za zmínku stojí exotičnost místa a atraktivní cena.

.
Umiestnenie

Komorný hotel se nachází v turistické vesničce Bijilo, asi 1,5 km od národního parku Bijilo, kde mají svůj domov opice, chameleóny a mnohé druhy vtákov. Do centra Kololi a na známu, rušnú ulicu Senegambia je to cca 3,5 km (možnosť prenájmu lacných taxíkov) - nájdete tu nielen množstvo reštaurácií, barov či hudobných klubov, ale aj miestny bazár, kde určite nebudete mať núdzu o ručne vyrábané suveníry. Na letisko Banjul je to přibližně 16 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel príležitostne organizuje večernú zábavu a nabízí možnost hrát volejbal a šachy. Za příplatok: masáže.

.
Stravovanie

Raňajky (07:00-10:00) formou bufetu. Obedy (11:00-16:00) a večere (17:00-21:00) si můžete zakoupit na místě, nápoje za příplatok.

.
Miestna kategória

***

K dispozícii pre hostí

Objekt zůstává z několika poschodových budov v koloniálnom štýle uprostred tropických paliem. Recepcia s nepretržitou prevádzkou, reštaurácia s miestnou a medzinárodnou kuchyňou, bar pri bazéne, malý bazén nepravidelného tvaru obklopený kokosovými palami (k dispozici slnečníky a ležadlá), záhrada, slnečná terasa, obchod, parkovisko, úschovňa batožiny. Infrastruktúra a izby nie sú vhodné pre osoby so zdravotným postihnutím.

.
Podľa nášho názoru

Hotel sa nachádza na veľmi peknej pláži, na pokojnom mieste, v blízkosti parku. Za změnou stojí exotika místa a atraktívna cena.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, cestovní pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a jiné osobní výdaje. Povinný letištní bezpečnostní poplatek 40 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Gambia - wczasy

Aktuální podmínky vstupu do Gambie. 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna vakcína doživotně). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v restauraci cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč