Metzy Obrázek0
Metzy Obrázek1
Metzy Obrázek2
Metzy Obrázek3
Metzy Obrázek4
Metzy Obrázek5
Metzy Obrázek6
Metzy Obrázek7
Metzy Obrázek8
Metzy Obrázek9
Metzy Obrázek10

Metzy

Gambie - Serrekunda
Pobytový
Bazén
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Moderní hotelový komplex (2018) se nachází v klidné části pobřeží mezi nejznámějšími turistickými letovisky v Gambii - Kotu a Kololi. Místní obchody, restaurace a bary jsou v pěší vzdálenosti od hotelu. Hlavní turistické centrum oblasti - ulice Senegambia Street je vzdáleno cca 2 km. 1 km. Pro milovníky exotické flóry a fauny se v této části pobřeží nachází mimo jiné národní park Bijilo (opice, mnoho druhů ptáků). Na letiště Banjul je to cca 25 km.

.

Pláž

Písčitá, široká pláž asi 300 m od hotelu s pozvolným sestupem do moře.

K dispozici pro hosty

Hodinová recepce, lobby, úschovna zavazadel, hlavní restaurace, bar, pokojová služba (za poplatek), směnárna na recepci, konferenční místnost, ústředním bodem hotelu je velký bazén s oddělenou dětskou částí, sluneční terasa, lehátka, slunečníky u bazénu zdarma, denní úklid, denní výměna ručníků a povlečení, prádelna (za poplatek), parkoviště, hlídání dětí (za poplatek).

.

Internet

Bezdrátové Wi-Fi připojení k internetu ve veřejných prostorách zdarma.

Catering

Snídaně formou bohatého bufetu. Večeře za příplatek. Za příplatek možnost také plná penze.

.

Sportovní a animační program

Hotel zajišťuje animaci a aktivity pro děti. Kromě toho je hotelovým hostům k dispozici stolní tenis a masáže (za příplatek).

.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Hotel vyniká přátelskou a vstřícnou obsluhou. Hotel se nachází poměrně blízko hlavní ulice Senegambia, kde najdete obchody, restaurace a mnoho prodejen suvenýrů. Je to místo, kam můžete večer zajít na dobrou večeři nebo do klubu poslechnout si dobrou živou hudbu.

Umiestnenie

Moderní hotelový komplex (2018) se nachází v pokojnej časti pobrežia medzi najznámejšími turistickými strediskami v Gambii - Kotu a Kololi. Miestne obchody, reštaurácie a bary sa nachádzajú v pešej vzdialenosti od hotela. Hlavní turistické centrum oblasti - ulice Senegambia je vzdálená přibližně 1,5 km. 1 km. Pre milovníkov exotickej flóry a fauny sa v tejto časti pobrežia nachádza okrem iného národný park Bijilo (opice, mnoho druhov vtákov). Na letisko Banjul je to přibližně 25 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel poskytuje animace a aktivity pro děti. Kromě toho je pre hotelových hostí k dispozici stolný tenis a masáže (za poplatok).

.
Stravovanie

Raňajky formou bohatého bufetu. Večera za příplatok.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Hodinová recepce, lobby, úschovňa batožiny, hlavná reštaurácia, bar, izbová služba (za poplatok), zmenáreň na recepcii, konferenčná miestnosť, ústredným bodom hotela je veľký bazén s oddelenou detskou časťou, slnečná terasa, ležadlá, slnečníky pri bazéne zdarma, denné upratovanie, denná výmena uterákov a posteľnej bielizne, práčovňa (za poplatok), parkovisko, stráženie detí (za poplatok).

.
Podľa nášho názoru

Hotel se vyznačuje přátelským a pohostinným personálem. Hotel sa nachádza pomerne blízko hlavnej ulice Senegambia, na ktorej sa nachádzajú obchody, reštaurácie a množstvo predajní suvenírov. Je to místo, kam můžete večer zajít na dobrú večeru alebo do klubu vypočuť si dobrú živú hudbu.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, cestovní pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a jiné osobní výdaje. Povinný letištní bezpečnostní poplatek 40 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Gambia - wczasy

Aktuální podmínky vstupu do Gambie. 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna vakcína doživotně). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v restauraci cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč