Ocean Bay Obrázek0
Ocean Bay Obrázek1
Ocean Bay Obrázek2
Ocean Bay Obrázek3
Ocean Bay Obrázek4
Ocean Bay Obrázek5
Ocean Bay Obrázek6
Ocean Bay Obrázek7
Ocean Bay Obrázek8
Ocean Bay Obrázek9
Ocean Bay Obrázek10
Ocean Bay Obrázek11
Ocean Bay Obrázek12
Ocean Bay Obrázek13
Ocean Bay Obrázek14

Ocean Bay

Gambie - Bakau
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Posilovna
Bazén se sladkou vodou
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Luxusní hotel s perfektní polohou (přímo na nejkrásnější široké zlaté pláži v oblasti) se skládá z několika dvoupatrových budov dokonale začleněných do tropické zahrady. Centrum nedalekého letoviska Bakau je vzdáleno asi 1,5 km. Zde najdete mimo jiné: široký výběr barů a restaurací, kde se nejen vyplatí, ale prostě musí ochutnat vynikající speciality (levné!). Najdete zde také typický, živý africký trh, kde kromě koření, místních pochoutek najdete i řemeslné dílny. Hotel se nachází cca. 13 km od hlavního města Gambie Banjulu a 20 km od mezinárodního letiště, transfer z letiště do hotelu trvá cca 30 min.

.

Pláž

Přímo na nejkrásnější široké zlatavé pláži v oblasti.

K dispozici pro hosty

Recepce s lobby (otevřeno 24 hodin denně), klimatizovaná hlavní restaurace (dětské židličky zdarma), restaurace a la carte s krásným výhledem na oceán, koktejlový bar u bazénu, plážový bar, velký sladkovodní bazén a dětské brouzdaliště, bezplatné plážové osušky, lehátka a slunečníky u bazénu a na pláži (zdarma), prádelna (za poplatek), knihovna, nepřetržitá lékařská pomoc - objednání po telefonu, půjčovna aut, masážní salón, kadeřnictví, obchod se suvenýry. Hotel poskytuje pokojovou službu. V blízkosti hotelu se nachází stanoviště taxi. Hotel přijímá kreditní karty Visa a Mastercard.

.

Internet

V celém komplexu je k dispozici Wi-Fi

Catering

Snídaně. Za příplatek možnost dokoupení polopenze: snídaně (07:00-10:00) a večeře (19:00-22:00) formou bufetu (předkrmy, saláty, hlavní jídla, dezerty, také vegetariánská jídla). Můžete si také vychutnat časnou snídani v lobby (05:00-07:00). 

.

Sportovní a animační program

Animační programy pro děti i dospělé vedené v angličtině (lekce kreslení na písku, aqua aerobik, hry a představení, večerní show), hřiště na plážový volejbal, kosmetické procedury a masáže (za poplatek). Dále tenis, golfové hřiště v okolí.

.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Vysoce kvalitní, dobře organizovaný hotel plný atrakcí, se skvělými službami a především dobrým týmem animátorů, kteří vás nenechají se nudit. Vřele doporučujeme!

Umiestnenie

Luxusní hotel s perfektní polohou (přímo na nejkrajnější široké zlatisté pláži v oblasti) zůstává z několika dvouposchoďových budov dokonale začleněných do tropické zahrady. Centrum neďalekej dedinky Bakau je vzdálené přibližně 1,5 km. Tu kromě jiného najdete: široký výběr barov a restauraácií, kde se nejen oplatí, ale jednoduše musí ochutnat vynikajúce špeciality (lacné!). Nájdete tu aj typický, živý africký trh, kde kromě korenín, miestnych pochúťok nájdete aj remeselné dielne. Hotel se nachází cca. 13 km od hlavního města Gamba Banjul a 20 km od mezinárodního letiska, transfer z letiska do hotelu trvá přibližně 30 min.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Animácie pre deti a dospelých v angličtině (hodiny kreslenia na piesku, vodný aerobik, hry a predstavenia, večerné predstavenie), ihrisko na plážový volejbal, kozmetické procedury a masáže (za poplatok). Tenis, golf a golfové hřiště v okolí.

Stravovanie

Raňajky (07:00-10:00) a večere (19:00-22:00) formou bufetu (předjedlá, šaláty, hlavní jídla, dezerty, i vegetariánská jídla). V lobby si můžete vychutnat aj skoré raňajky (05:00-07:00). Za príplatok si můžete objednať plnú penziu (obohatenú o obed).

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Recepcia s lobby (open 24 hodín denne), klimatizovaná hlavná reštaurácia (k dispozici jsou bezplatné detské stoličky), reštaurácia a la carte s krásnym výhľadom na oceán, nápojový bar pri bazéne, plážový bar, veľký sladkovodný bazén a detský brodítko, plážové osušky, ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži (zdarma), práčovňa (za poplatok), knižnica, 24-hodinová lekárska pomoc - objednanie po telefóne, požičovňa áut, masážny salón, kaderníctvo, obchod so suvenírmi. Hotel poskytuje izbovou službu. V blízkosti hotelu sa nachádza stanovište taxíkov. Hotel prijíma kreditné karty Visa a Mastercard.

.
Podľa nášho názoru

Vysokokvalitní, dobře organizovaný hotel plný atrakcí, se skvělými službami a především s dobrým týmem animátorů, kteří vám nedovolia nudiť sa. Vrelo odporúčame!

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, cestovní pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a jiné osobní výdaje. Povinný letištní bezpečnostní poplatek 40 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Gambia - wczasy

Aktuální podmínky vstupu do Gambie. 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (do doby odhlášení), transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Očkování 
Žádné očkování není povinné. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna vakcína doživotně). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Měna
1 Dalasi GMD (1 EUR = cca 50 GMD). Není zde mnoho bankomatů na kreditní karty, proto se doporučuje mít s sebou hotovost. Euro (EUR), americký dolar (USD) a frank Afrického finančního společenství (XAF) - platební prostředek v sousedních zemích - jež je přijímán např. na trhu nebo při nákupu suvenýrů.

Čas
Časový posun vůči ČR: - 2 hodiny v době letního času, - 1 hodina v době zimního času.

Vízum
Občané České republiky nepotřebují do Gambie vízum. Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu ze země.

Orientační ceny
Oběd v restauraci cca 5-10 EUR; 1 l vody - cca 0,5 EUR; pivo v baru cca 1 EUR; káva v kavárně cca 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Ve většině hotelů jsou elektrické zástrčky přizpůsobeny naším elektrickým spotřebičům. Vyskytují se také zástrčky typu G (používané ve Velké Británii). Doporučuje se vzít s sebou příslušný adaptér.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř po celé Gambii. Informujte se před odjezdem u svého operátora na ceny a dostupnost vámi používaného tarifu.

Bezpečnost
Gambie je zemí velmi přátelskou k turistům, místní obyvatelé jsou velmi příjemní, zdvořilí a nenápadní. Dobré kontakty podporuje povinný anglický jazyk, který je v Gambii úředním jazykem. Samozřejmě je nutná opatrnost a obezřetnost, každý hotel má k dispozici trezory, kde lze vložit dokumenty a cennosti.
 
Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o nosičích zavazadel, řidičích, číšnících a obsluze hotelu.

Oblast

Banjul - hlavní město a čtvrté největší město Gambie (největší je nedaleké město Serrekunda), jež se nachází na ostrově St. Mary (neboli Banjul Island) v ústí řeky Gambie do Atlantského oceánu.

Výlety v okolí

Makasutu Culture Forest - přírodní park Makasutu
Celodenní výlet do velkého, rozmanitého přírodního parku Makasutu, který se nachází na břehu krásného přítoku meandrující řeky Gambie. V tomto parku je mnoho různých ekosystémů. Savannas, mangrovové lesy, africký keř a louky jsou domovem mnoha živočišných druhů, včetně Můžete se zde setkat se stovkami druhů ptáků, 3 druhy opic, warans, zakrnělých jelenů.
Program výletu zahrnuje tradiční pozorování ptáků a zvířat z místních lodí, procházku v parku s průvodcem. Zde uvidíme také sbírku ústřic. Následně se vydáme na oběd, kde ochutnáme nejlepší africkou kuchyni tohoto regionu. Během oběda ukázka místních tanců s hudbou. 

Kořeny (Roots) 
Plavba po stopách Kunta Kinte, hrdiny slavného televizního seriálu "Kořeny". Seriál vypráví o původu a osudu prvních afroamerických obyvatel USA.
Výlet začíná v Banjulu, odkud se budeme plavit do Albredy, jež byla kdysi francouzskou základnou pro obchodování v době otroctví. Navštívíme Muzeum otroctví, kostel, jeden z prvních v Gambii a uvidíme vlajku svobody. Pak se vydáme do vesnice Juffureh, kde stojí dům slavného otroka, na základě jehož osudu vznikl seriál. Následuje plavba lodí na ostrov James, druhé jméno ostrova Kunta Kinteh. Nachází se zde pevnost James (Fort James), která spolu s několika historickými budovami nedaleké Albredy, byla zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historie tohoto ostrova je mimořádná, bohužel jeho existence je ohrožena vzhledem k neustále stoupající hladině vody, která podmývá ruiny staré pevnosti. Zpáteční plavba do Banjulu, transfer do příslušných hotelů (oběd na lodi v ceně zájezdu). 

Banjul
Výlet do hlavního města Gambie začne návštěvou rybářské vesnice Bakau. Zastavíme se u nejrušnějšího přístavu, kde uvidíme rybáře vykládat své úlovky, ženy během čištění ryb, jež jsou důležitou součástí místní kuchyně. Přejezd do Serrekundy, největšího města Gambie, volný čas k nakupování suvenýrů. Následně se vydáme směrem k Banjulu. Dozvíme se o historii této oblasti a města. Zastavíme u Národního muzea, kde se seznámíme podrobněji s touto kulturou, tradicemi a místními zvyky. Během procházky městem zastavíme na náměstí sv.Alberta. Přestávka na oběd v nové restauraci Bachus, kde jsou formou bufetu servírovány nejlepší pokrmy africké kuchyně. Posledním bodem výletu je Triumfální oblouk Arch 22 s panoramatickým výhledem na celé město. 

Upozornění! Organizátorem výletů není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Veškeré stížnosti by měly být proto adresovány přímo pořadateli. Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Podrobnější informace jsou k dispozici u našeho zástupce v Gambii. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé výlety nejsou organizovány.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč