Albatros Obrázek0
Albatros Obrázek1
Albatros Obrázek2
Albatros Obrázek3
Albatros Obrázek4
Albatros Obrázek5
Albatros Obrázek6
Albatros Obrázek7
Albatros Obrázek8
Albatros Obrázek9
Albatros Obrázek10
Albatros Obrázek11

Albatros

Řecko
Pobytový
Bazén se sladkou vodou
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Albatros se nachází v letovisku Karterados, asi 800 m od centra hlavního města ostrova Fira, kde je řada taveren, kaváren, barů, restaurací a obchodů. Od oblíbeného přístavu Athinios je hotel vzdálen asi 12 km. Hotel je vzdálen asi 5 km od letiště a transfer trvá cca 2 hodiny. 15 minut. Přímo u hotelu se nachází autobusová zastávka, odkud se snadno dostanete do dalších částí ostrova.

Upozorňujeme! Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 7 EUR/pokoj/den. Daň je povinná a platí se přímo na recepci, před ubytováním klientů v hotelu.

.

Pláž

Oblázková pláž se nachází přibližně. 3 km od hotelu. Plážový servis je za poplatek.

K dispozici pro hosty

Recepce otevřená 24 hodin denně, snídaňová místnost a snack bar, bar u bazénu, TV místnost, placený trezor na recepci, půjčovna aut a motocyklů, parkoviště, prádelna, žehlička a žehlicí prkno (na vyžádání), vstupenky na místní atrakce/výlety.

Internet

Wi-Fi v areálu (zdarma).

.

Catering

Snídaně formou bufetu.

.

Sportovní a animační program

Zařízení nenabízí animaci ani žádné sportovní aktivity.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Ideální volba pro klienty, kteří chtějí prozkoumat Santorini na vlastní pěst, protože poloha hotelu v blízkosti hlavního města ostrova Fira je skvělým výchozím bodem. Dalšími přednostmi hotelu Albatros jsou velký bazén a zrekonstruované pokoje.

.

Umiestnenie

Hotel Albatros se nachází v letovisku Karterados, asi 800 m od centra hlavního města ostrova Fira, kde je množství taverien, kaviarní, barov, restauraácií a obchodov. Od oblíbeného přístavu Athinios ho dělí asi 12 km. Hotel se nachází asi 5 km od letiska a transfer trvá přibližně 2 hodiny. 15 minut. Priamo pri hoteli sa nachádza autobusová zastávka, odkiaľ sa ľahko dostanete do ostatných častí ostrova. Cena nezahàňa miestnu turistickú daň vo výške 3 EUR/izba/deň. Daň je povinná a platí se přímo na recepcii před ubytovaním klientů v hotelu.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Zariadenie neponúka animácie ani žiadne športové aktivity.

Stravovanie

Raňajky formou bufetu.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Recepce otevřená 24 hodin denně, restaurace a snack bar, bar pri bazéne, TV místnost, placený trezor na recepci, parkoviště, prádelna, žehlička a žehliaca doska (na vyžádání), vstupenky na místní atrakce/výlety.

Podľa nášho názoru

Ideálna voľba pre klientov ktorí chcú preskúmať Santorini na vlastnú päsť, pretože poloha hotela v blízkosti hlavného mesta ostrova Fira je skvelým východiskovým bodom. Veľký bazén a zrekonstruované izby sú ďalšími výhodami hotela Albatros.

.

Program:

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

SANTORINI - obecné informace

Čas
+ 1 hodina (oproti času v ČR).

Úřední jazyk
Řečtina.

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů.

Spropitné
Je zvykem nechávat menší částky jako spropitné. To platí zejména u řidičů fakultativních výletů a u číšníků v restauracích. Spropitné může být již připočteno k celkové ceně. 

Vízum
Občané ČR mohou cestovat do Řecka s platným cestovním pasem či občanským průkazem.

Orientační ceny
Oběd v taverně cca od 12 EUR; 1 l vody - 1,5 EUR; pivo v baru od 2 EUR; káva v kavárně od 2 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0.50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často bývají také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Telefonní karty stojí 5 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční jsou poměrně dražší. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Kamari
Nejoblíbenější letovisko na Santorini, které se nachází ve východní části ostrova, nejblíže k letišti. V Kamari najdete dlouhou promenádu, široký výběr restaurací a hospůdek a dobře upravenou pláž s tmavým vulkanickým pískem.

Perivolos
O něco menší a tišší letovisko se nachází na jihu ostrova nedaleko Perissy. Najdeme zde četné restaurace a taverny a pobřežní promenádu s krásným výhledem.

Fira
Hlavní město ostrova umístěné kaskádovitě na strmých skalách potopených v moři. Fira je esencí Kyklad, krásné, bílé domky přilepené k vrcholku sopky vytvářejí místo plné jedinečné atmosféry.

Oia
Letovisko je slavné především díky kouzelným západům slunce (zapsané na seznamu UNESCO). Oia je nazýváno také mekkou umělců a jedním z nejromantičtějších míst na Zemi.

Odlety z: Varšavy. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Sopka, sirné prameny a malé Santorini
Výlet na vulkanický ostrov Nea Kameni. Přejezd do přístavu a plavba lodí na ostrov, následně procházka do kráteru stále aktivní sopky. Návrat na loď a přejezd k dalšímu vulkanickému ostrovu Palea Kameni, kde se nacházejí horké minerální prameny Hot Springs. Tady budete mít možnost vykoupat se v léčivých vodách. Poté přejezd na další ostrov Thirasia. Zde budeme mít 2 hodiny k prozkoumání vesnice, nebo k odpočinku v přístavu v jedné z taveren. Cena cca 48 EUR.

Samé nej ... (Pofiti Ilias, Pyrgos, Empoiro, víno a západ slunce) 
Prvním místem, kam se vydáme, bude nejzachovalejší benátská pevnost na ostrově a vesnice Empoiro - jedna z nejstarších na ostrově. Následně se vydáme na nejvyšší vrchol Santorini - Profiti Ilias ve výšce 565 m n. m. Z tohoto místa lze obdivovat celé souostroví Santorini, a za hezkého počasí také několik sousedních ostrovů. Dalším bodem tohoto výletu bude dávné hlavní město a nejvýše položená vesnice Pyrgos, kde do dnešního dne pomáhají obyvatelům oslíci. Poté navštívíme vinici, kde ochutnáme nejslavnější místní vína. Posledním bodem bude město Oia. Rituálem na Santorini je pozorování západu slunce v Oia, je to jedinečný zážitek. Oia se nachází na vysokém útesu. Právě tady uvidíme slavné, dechberoucí výhledy na kalderu. Cena cca 47 EUR.

Plavba na ostrov Ios
Patří k souostroví jižních Kyklad, s počtem cca 2 tisíce obyvatel. Ostrov Ios přitahuje turisty svými písečnými plážemi, nezapomenutelnou krajinou a exotickým prostředím. Ostrov milovali před několika lety členové hippies. Dnes je zde klid a ticho během dne, avšak vnoci probíhají velké party. Ostrov je převážně hornatý. Pohoří jsou pokrytá bylinami a jemně klesají k moři - vytvářejí tak krásné skální zátoky. Ios má 35 impozantně krásných pláží o celkové délce téměř 75 km, nejkrásnější je Mylopotas se zlatým pískem. Cena cca 70 EUR.

Nová Fira a Ztracená Atlantida 
Procházka hlavním městem ostrova - Firou, následně sjezd lanovkou dolů do přístavu, hlavně za krásnými výhledy z tohoto místa. Cestou zpět nahoru se svezeme na oslech. Po prohlídce města navrhujeme přestávku na kávu v jedné z taveren visících nad propastí, výhled z tohoto místa je dechberoucí. Než navštívíme Ztracenou Atlantidu navštívíme také muzeum prehistorie, abychom zjistili, co objevili archeologové. Poté navštívíme Akrotiri - známé jako řecké Pompeje. Posledním bodem bude procházka na červenou pláž. Cena cca 45 EUR.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 10 - 20 osob). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Řecku obvykle od 15.6. do 15.9.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč