Ubytování GUJ Obrázek0
Ubytování GUJ Obrázek1
Ubytování GUJ Obrázek2
Ubytování GUJ Obrázek3
Ubytování GUJ Obrázek4
Ubytování GUJ Obrázek5
Ubytování GUJ Obrázek6
Ubytování GUJ Obrázek7
Ubytování GUJ Obrázek8
Ubytování GUJ Obrázek9
Ubytování GUJ Obrázek10
Ubytování GUJ Obrázek11
Ubytování GUJ Obrázek12
Ubytování GUJ Obrázek13
Ubytování GUJ Obrázek14
Ubytování GUJ Obrázek15

Gruzie - Gruzínská hostina

Gruzie
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Batumi - černomořské letovisko • řeka Rioni a památník Argonautů • Kutaisi (seznam UNESCO) • Gori - Stalinův rodný dům • Tbilisi - kulturní kotlík • přejezd gruzínskou vojenskou cestou • Mccheta - náboženské hlavní město Gruzie • Vardzia - klášter vytesaný do skály • Bordžomi - „Alpské lázně“

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Gruzie - Batumi. Po příletu transfer do hotelu v okolí Batumi. Volný čas a přenocování (tento den není v hotelu večeře).

Den 2
Po snídani a vystěhování z hotelu prohlídka Batumi. Hlavní město Adžárie je dnes nejznámějším přímořským letoviskem Gruzie. Zdejší pláže jsou všeobecné známé a jedna z nejdelších promenád na světě přitahuje davy turistů. Lze zde obdivovat okouzlující uličky, vkusné budovy, chrámy různých vyznání a subtropickou vegetaci. Zpívající fontány, noční kluby, delfinárium, různé atrakce - to vše dělá město rušným a nezapomenutelným. Uvidíme starou a novou část města, promenádu s Abecední věží a osmimetrové sochy „Ali a Nino“, náměstí a sochu Médey, která drží zlaté rouno. Projedeme také uličkou Marie a Lecha Kaczyńskich. Následně přejezd do Kutaisi. Město je osídleno již 4000 let. Bylo hlavním městem starověkého království Kolchida, do kterého podle legendy přišel Jáson s Argonauty pro zlaté rouno. V Kutaisi navštívíme katedrálu Bagrati, stejně jako klášter Gelati (seznam UNESCO) a uvidíme novou budovu parlamentu a Kolchidskou fontánu. Večeře a přenocování v Kutaisi. (Trasa cca 160 km)

Den 3
Po snídani v hotelu vystěhování a přejezd do Tbilisi. Odpoledne navštívíme hlavní město Gruzie, kde uvidíme mimo jiné: nejposvátnější stavbu jižního Kavkazu - katedrálu Nejsvětější Trojice, vyjedeme lanovkou k Narikale - starobylé pevnosti tyčící se nad Tbilisi, s nádherným panoramatem města. Rustaveli Avenue - nejdelší ulicí Tbilisi, která se táhne od náměstí Revoluce růží až k náměstí Svobody. Podél ní se nachází mimo jiné: starý parlament, Národní muzeum, stejně jako četné galerie, divadla a kavárny. Následně pro zájemce večeře v tradiční restauraci spojená s uměleckým programem (za příplatek cca 45 EUR/os.). Ubytování v hotelu v okolí Tbilisi, přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 240 km)

Den 4
Po snídani se vydáme směrem k Vysokému Kavkazu, kterým se vine horská gruzínská vojenská cesta. První zastávkou bude vyhlídkové místo u pevnosti Ananuri, která se nachází na strmém svahu u jezera Žinvali. Následně přejedeme Křížovým průsmykem a dojedeme do Stepancmindy (česky Svatý Štěpán, dříve Kazbegi) - horského městečka na hranici s Ruskem. Za hezkého počasí se odtud rozprostírá nádherný výhled na vrcholky Kavkazu s masivem Kazbek (5033 m n. m.). Tady přesedneme do terénních aut a dojedeme ke kostelu Cminda Sameba. Fotografie tohoto chrámu ze 14. století je ozdobou všech alb a průvodců po Gruzii. Během výletu oběd. Následně návrat do hotelu v okolí Tbilisi na přenocování. 

Den 5
Po snídani přejezd do Mcchety, prvního hlavního města a náboženského centra Gruzie (na seznamu UNESCO). Nachází se na hlavní obchodní cestě spojující Černé moře s městy na pobřeží Kaspického moře a existovalo již v dávném starověku. Po několik století byla Mccheta hlavním městem gruzínského království Ibérie. Král Mirian III., který v Mcchetě sídlil, přijal v roce 317 křesťanství, proto také bylo město později sídlem nejvyšších orgánů gruzínské pravoslavné církve. V centru navštívíme katedrálu Sveticchoveli (v překladu Katedrálu životodárných sloupů), která byla po staletí místem korunovace a pohřbu gruzinských králů - podle legendy je zde uloženo Kristovo roucho. Vyjedeme také na vyhlídkové místo u kostela Džvari. Přejezd do hotelu v Bakuriani/Akhaltsikhe, večeře a přenocování. (Trasa cca 240 km)

Den 6
Snídaně v hotelu a přejezd malebnou trasou do Vardzie, skalního města-kláštera vybudovaného ve stěně hory Erušetu. Ve středověku sloužila Vardzia jako úkryt během mongolských invazí; byla jedním z nejdůležitějších gruzínských měst. Mohlo zde žít téměř 60 tisíc lidí. Později byla Vardzia přeměněna královnou Tamarou z obranné pevnosti na rezidenčně-klášterní komplex. Komplex je vytesán do skalní stěny v několika úrovních. Jeho centrem je kostel Nanebevzetí (ze 12. století), který je vyzdoben barevnými freskami. Následně návštěva města Achalciche, kde si prohlédneme pevnost Rabati (ze 12. století), nacházející se na kopci ve staré části města. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 7
Po snídani v hotelu vystěhování a přejezd do Bordžomi, známého gruzínského lázeňského města, kde ochutnáme minerální vodu z pramene v Parku minerálních vod. Budeme se cítit jako lázeňští hosté obklopení vysokohorskou krajinou. Následně přejezd ve směru Batumi. Během cesty do okolí Kutaisi navštívíme jednu z jeskyní, známých díky krásným krasovým útvarům. Příjezd do Batumi, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny). Následně transfery:
- pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu v Batumi, pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
- Výše uvedený program je pouze rámcový, jednotlivé body programu mohou být realizovány v jiném pořadí.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- V Gruzii, kromě pláží v Batumi, je od turisty očekáváno skromné ​oblečení; muži obvykle nosí dlouhé kalhoty, dámy šaty/sukně pod kolena, pokud žena zvolí kalhoty, měly by být až ke kotníkům. Ženy by neměly nosit halenky s hlubokými výstřihy. Dodržujte prosím tyto pokyny - v opačném případě nemusí být turistům povolen vstup do navštívených památek. 
- Pohodlné boty. K mnoha atrakcím je třeba dojít kamenitými cestami do kopce. Nezapomeňme, že na každé trase zdoláváme úseky přes hory, kde se počasí může výrazně lišit od údolí. Doporučuje se teplejší oblečení, které také chrání před deštěm a opalovací krém. Upozornění: Nejedná se o zimní bundy. 
- Pro dámy bude velmi užitečný šál; v Gruzii v řadě posvátných objektů je od žen vyžadována pokrývka hlavy. 
- V Gruzii je nutná výměna peněz na místní měnu - Gruzínské lari (GEL). Aktuální kurzy lze nalézt na internetových stránkách www.cnb.cz.
- Existuje možnost používání platebních/kreditních karet, ale v méně rozvinutých oblastech je potřeba mít hotovost. 
- Ohledně dotazů týkajících pokrytí v Gruzii a poplatků za roamingové služby se obraťte přímo na svého operátora.
- V Gruzii je stále nejpopulárnějším cizím jazykem ruština. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení Gruzínci nemají nic proti používání tohoto jazyka.
- Pro všechny léky dovážené do Gruzie by měli mít klienti lékařské předpisy/osvědčení a vše mít v příručním zavazadle. V opačném případě mohou být hlavní zavazadla rozbalena a léky bez certifikátů mohou být zabaveny. Do Gruzie platí absolutní zákaz dovozu léků obsahujících kodein nebo pseudoefedrin (např. Ibuprofen). Potřebné informace získáte na Gruzínské ambasádě v Praze tel. 233 311 749. 
- Každé zavazadlo je před opuštěním příletové haly zrentgenováno. Stejný postup je i u odletu: zde je kontrola ikon, nožů, starožitných suvenýrů. Každý takovýto předmět musí mít oficiální certifikát povolující vývoz ze země. Některé obchody jej vydají hned, ale ne vždy a ne všude.
- Vzhledem k odlišné bakteriální flóře doporučujeme koupit si léky na žaludeční potíže typu Stoperan (tyto léčivé přípravky jsou povoleny v Gruzii a není zapotřebí lékařského potvrzení).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Občané ČR nepotřebují pro vstup na území Gruzie vstupní vízum. 
Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data návratu. 

Informace o hotelech

Ubytování:

*** hotely střední kvality (7 nocí) - se většinou nachází mimo centra měst.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení výletu o týdenní pobyt v Gruzii v Batumi ve Vámi vybraném hotelu (za příplatek). Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v katalogu „Pobyt - Gruzie“ a v rezervačním systému.

Vybavení: v hotelu je k dispozici restaurace a bar.

Strava: kontinentální snídaně (formou bufetu) a večeře dle programu (formou bufetu nebo menu servírované ke stolu).

Místní kategorie: ***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hotel

Euphoria Batumi

K dispozici pro hosty

v hotelu je restaurace a bar

Ubytování

Hotely *** turistické třídy (začíná se 7 hotelovými nocemi) - obvykle se nacházejí mimo centra měst.

Lodžie: 2lůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Poznámka!Pro zájemce je za příplatek možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Gruzii v Batumi v hotelu dle vlastního výběru. Popisy hotelů na následujících stránkách nebo další nabídky v katalogu "Volný čas - Gruzie" a v rezervačním systému.

Catering

Kontinentální snídaně formou bufetu a večeře podle programu (bufet nebo sety podávané ke stolům)

.
Místní kategorie

***

Panorama

K dispozici pro hosty

v hotelu je restaurace a bar

Ubytování

Hotely *** turistické třídy (začíná se 7 hotelovými nocemi) - obvykle se nacházejí mimo centra měst.

Lodžie: 2lůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Poznámka!Pro zájemce je za příplatek možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Gruzii v Batumi v hotelu dle vlastního výběru. Popisy hotelů na následujících stránkách nebo další nabídky v katalogu "Volný čas - Gruzie" a v rezervačním systému.

Catering

Kontinentální snídaně formou bufetu a večeře podle programu (bufet nebo sety podávané ke stolům)

.
Místní kategorie

***

Ire Palace

K dispozici pro hosty

v hotelu je restaurace a bar

Ubytování

Hotely *** turistické třídy (začíná se 7 hotelovými nocemi) - obvykle se nacházejí mimo centra měst.

Lodžie: 2lůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Poznámka!Pro zájemce je za příplatek možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Gruzii v Batumi v hotelu dle vlastního výběru. Popisy hotelů na následujících stránkách nebo další nabídky v katalogu "Volný čas - Gruzie" a v rezervačním systému.

Catering

Kontinentální snídaně formou bufetu a večeře podle programu (bufet nebo sety podávané ke stolům)

.
Místní kategorie

***

Aqua Batumi

K dispozici pro hosty

v hotelu je restaurace a bar

Ubytování

Hotely *** turistické třídy (začíná se 7 hotelovými nocemi) - obvykle se nacházejí mimo centra měst.

Lodžie: 2lůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Poznámka!Pro zájemce je za příplatek možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Gruzii v Batumi v hotelu dle vlastního výběru. Popisy hotelů na následujících stránkách nebo další nabídky v katalogu "Volný čas - Gruzie" a v rezervačním systému.

Catering

Kontinentální snídaně formou bufetu a večeře podle programu (bufet nebo sety podávané ke stolům)

.
Místní kategorie

***

White Sails Residential Hotel

K dispozici pro hosty

v hotelu je restaurace a bar

Ubytování

Hotely *** turistické třídy (začíná se 7 hotelovými nocemi) - obvykle se nacházejí mimo centra měst.

Lodžie: 2lůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Poznámka!Pro zájemce je za příplatek možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Gruzii v Batumi v hotelu dle vlastního výběru. Popisy hotelů na následujících stránkách nebo další nabídky v katalogu "Volný čas - Gruzie" a v rezervačním systému.

Catering

Kontinentální snídaně formou bufetu a večeře podle programu (bufet nebo sety podávané ke stolům)

.
Místní kategorie

***

Galogre Hotel

K dispozici pro hosty

v hotelu je restaurace a bar

Ubytování

Hotely *** turistické třídy (začíná se 7 hotelovými nocemi) - obvykle se nacházejí mimo centra měst.

Lodžie: 2lůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Poznámka!Pro zájemce je za příplatek možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Gruzii v Batumi v hotelu dle vlastního výběru. Popisy hotelů na následujících stránkách nebo další nabídky v katalogu "Volný čas - Gruzie" a v rezervačním systému.

Catering

Kontinentální snídaně formou bufetu a večeře podle programu (bufet nebo sety podávané ke stolům)

.
Místní kategorie

***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč