IBEROSTAR Parque Central Obrázek0
IBEROSTAR Parque Central Obrázek1
IBEROSTAR Parque Central Obrázek2
IBEROSTAR Parque Central Obrázek3
IBEROSTAR Parque Central Obrázek4
IBEROSTAR Parque Central Obrázek5
IBEROSTAR Parque Central Obrázek6
IBEROSTAR Parque Central Obrázek7
IBEROSTAR Parque Central Obrázek8
IBEROSTAR Parque Central Obrázek9
IBEROSTAR Parque Central Obrázek10
IBEROSTAR Parque Central Obrázek11
IBEROSTAR Parque Central Obrázek12

IBEROSTAR Parque Central

Kuba - Havana
Pobytový
V/blízko centra
Rodinný
Wi-Fi
Fitness
Exkluzivní, 5*

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel IBEROSTAR Parque Central se skládá ze 2 budov Colonial (hlavní budova, postavena v roce 1998) a Moderno (postavena v roce 2010) jsou spojené s tunelem. Tento hotel se nachází v centru města, poblíž Kapitolu a cca 15 min chůze od nejvýznamnějších historických a kulturních památek staré Havany. V okolí naleznete plno kaváren, barů, restaurací, obchodů se suvenýry. Letiště v Havaně je vzdáleno cca 24 km.

Vybavení
Recepce, lobby, 4 restaurace (včetně bufetu a tři restaurace A'la carte), prostornou vstupní halu s barem, bazén na střeše každé budovy, lehátka u bazénu, jacuzzi, pokojová služba (za poplatek), obchod se suvenýry, směnárna, půjčovna kol, parkoviště (za poplatek).

Pokoje
Hotel IBEROSTAR Parque Central nabízí 427 pokojů rozmístěných ve 2 budovách: Colonial a Moderno.
Standardní pokoje Moderno (cca 34 m2.) - Až pro 4 osoby (2+2), se nachází v budově Moderno, všechny pokoje jsou komfortní, klimatizované, s vlastním sociálním zařízením (vysoušeč vlasů), trezorem (zdarma), TV SAT, telefonem , příslušenstvím na přípravu čaje a kávy (za poplatek), minibarem (za poplatek), žehličkou a žehlícím prknem. Dětská postýlka pro děti do 2 let - zdarma.

Stravování
Snídaně formou bohatého bufetu.

Sport a animační programy
Posilovna - zdarma, masáže - za poplatek.

Internet
WiFi v recepci za poplatek cca 4 CUC / hodinu.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.iberostar.com

Náš názor
Nepochybně jeden z nejlepších hotelů v Havaně. Má fantastickou polohu, neboť se nachází v centru hlavního města. Pro hosty, kteří vyhledávají odpočinek jsou k dispozici 2 bazény na střeše, které nabízí nádherný výhled na město.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet do Varadera charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner (přímý let), letištní taxy, Turistickou kartu, ubytování ve vybraných hotelech (4 noci v Havaně a 3 nebo 10 nocí ve Varaderu), stravování dle popisu vybraného hotelu, transfery: letiště - hotel v Havaně - hotel ve Varaderu - letiště, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), služby polského delegáta, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti v Polsku.

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu než je uvedeno v popisu každého hotelu a jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Havana i Varadero - wypoczynek

Program

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Varadera. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu následuje pasová kontrola, setkání s průvodcem a transfer do vybraného hotelu v Havaně.

Den 2 - 4
Pobyt v Havaně. Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů - celkovou nabídku výletů poskytne delegát v místě pobytu.

Den 5 - 7 nebo do 14
Přejezd do vybraného hotelu ve Varaderu, ubytování. Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů - celkovou nabídku výletů poskytne delegát v místě pobytu.

Den 8 nebo 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště ve Varaderu. Odlet do Polska.

Den 9 nebo 16
Přílet do Polska.

Drony
Je přísně zakázáno dovážet na Kubu drony.

Pojištění
Pro ty, kteří se chystají provozovat rizikové sporty doporučujeme dokoupit pojištění - balíček Sport.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Měna
Od 1.1.2021 je kubánskou měnou pouze kubánské peso (CUP). 100 EUR je cca 2 900 CUP a 100 USD je cca 2 400 CUP (podle směnného kurzu z 02.06.21). Na Kubě jsou přijímány kreditní karty Visa a Mastercard, pokud jsou v provozu terminály. Důležité je, aby se nejednalo o kartu vydanou americkou bankou (nebo s americkým kapitálem). Platba za fakultativní výlety je možná pouze v EUR.

Upozorňujeme, že na Kubě není možné platit v USD. Doporučujeme, abyste si s sebou vzali EURO

Orientační ceny
Káva cca 1-2 EUR, cigarety cca 2 EUR, nápoje perlivé do 2 EUR, pivo cca 2 EUR, oběd v restauraci od 15  EUR.

Očkování
Očkování není povinné. Doporučuje se očkování proti hepatitidě typu A a B, tyfu, záškrtu, choleře a tetanu.

Spropitné
Není povinné, ale očekává se (prosíme, pamatujte na to, že Kubánci vydělávají velmi málo). Je vhodné mít s sebou také malé dárky (průpisky, zapalovače, atd.).

Čas
Na Kubě je časový posun - 6 hod. oproti ČR

Elektřina
Americký systém 110 V, ale v hotelech je často používaný systém 220 V. V některých hotelech je zapotřebí tzv. adaptér, není možné jej zakoupit na místě.

Internet
Pamatujte, že internet není všude dostupný (zvláště během poznávacích zájezdů). Ve většině hotelů ve Varadero je internet dostupný, nicméně kvalita připojení se značně liší od evropských standardů. Poplatek za připojení ke bezdrátové síti je cca 30 - 60 CUP/hod. (kartu je třeba zakoupit na recepci).

Otevírací doba
Na Kubě jsou všechny obchody státní. Otevírací doba je obvykle do 21:00, ale doporučujeme nakupovat do 19:30-20:00. Tržiště se suvenýry fungují obvykle do 19:00. V turistických letoviscích jsou obchody a bazary otevřeny 7 dní v týdnu. Na Kubě není siesta, ale pouze polední pauza (cca 12:30-14:00).

Úroveň hotelů na Kubě
Informujeme, že úroveň hotelů na Kubě se může lišit od evropských standardů.

VARADERO
Varadero je nejrozvinutější turistické letovisko na Kubě. Nachází se na poloostrově Hicacos, cca 140 km od Hawany. Ve Varaderu se nachází jedna z nejkrásnějších pláží ostrova - jemný bílý písek a tyrkysová voda - to je opravdový ráj nejen pro milovníky lenošení na pláži, ale také pro osoby milující aktivní odpočinek. Kajaky, katamarány, motorizované sporty - to jsou jen některé z atrakcí, které čekají na turisty. Podél celého letoviska jezdí turistický autobus (za poplatek). Kromě koupání a opalování můžete také navštívit obchůdky a stánky se suvenýry a večer se nechat unést rytmem salsy v některém z místních klubů, např. v ulici 62 nebo v baru The Beatles.

Víza

Cestovní pas 
Při překročení hranice je vyžadována platnost cestovního pasu po dobu nejméně 6 měsíců, počínaje datem plánovaného odletu z Kuby.

Turistická karta
Obyvatelé České republiky, kteří cestují na Kubu, jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista), kterou obdrží na letišti ve Varšavě nebo Katovicích u stanoviště Rainbow (Turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).

Upozornění k přeletu

Přelet:    
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Kubě obvykle trvá od 1. listopadu do 31. března. 

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.2 Kč