IBEROSTAR Parque Central Obrázek0
IBEROSTAR Parque Central Obrázek1
IBEROSTAR Parque Central Obrázek2
IBEROSTAR Parque Central Obrázek3
IBEROSTAR Parque Central Obrázek4
IBEROSTAR Parque Central Obrázek5
IBEROSTAR Parque Central Obrázek6
IBEROSTAR Parque Central Obrázek7
IBEROSTAR Parque Central Obrázek8
IBEROSTAR Parque Central Obrázek9
IBEROSTAR Parque Central Obrázek10
IBEROSTAR Parque Central Obrázek11
IBEROSTAR Parque Central Obrázek12

IBEROSTAR Parque Central

Kuba - Havana
Pobytový
V/blízko centra
Rodinný
Wi-Fi
Fitness
Exkluzivní, 5*
Bazén
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v centru města v jeho starší části, v pěší vzdálenosti od historických a kulturních památek (např. Muzea výtvarného umění Capitol) a obchodů a restaurací. Mezinárodní letiště Jose Marti je vzdáleno 25 km. A letiště ve Varaderu je vzdáleno přibližně 120 km. Nejbližší lékárna se nachází pouhé 2 bloky vedle hotelu.

Pláž

25 km od hotelu se nachází veřejná písečná pláž Playas del Este. Najdete zde snack bar a můžete využít také lehátka a slunečníky (za příplatek).

K dispozici pro hosty

24hodinová recepce, hlavní budova, koloniální budova, zahrada, 4 restaurace: "Mediterraneo" se středomořskou kuchyní, "El Paseo" steak house, "Habana Elegante" s mezinárodní kuchyní, "Mirabana" s mezinárodní kuchyní, 4 bary: "El Portico" v lobby, "Habanobar" v lobby, "Nuevo Mundo" u bazénu, "Mirabana" u bazénu, služby concierge, zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Za příplatek: půjčovna aut, směnárna, trezor na recepci, denní tisk, obchod, parkování na ulici a v garáži, lékař na telefonu, konferenční místnosti.

Internet

Wi-Fi síť je v celém objektu zpoplatněna.

Catering

Bez stravy. Možnost příplatku za snídani a/nebo večeři.

Sportovní a animační program

V areálu jsou 2 bazény se sladkou vodou. Lehátka a slunečníky jsou rozmístěny na sluneční terase a lze je využívat zdarma. Osušky jsou pro hotelové hosty zahrnuty v ceně. Dospělí mohou navíc využít vířivku. Součástí hotelu je také fitness centrum s dobře vybavenou posilovnou. Za příplatek je k dispozici hlídání dětí a masáže.

Webové stránky

https://www.iberostar.com/en/hotels/la-habana/iberostar-parque-central/

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Hotel je díky své poloze v centru Havany doporučován zejména těm, kteří mají rádi ruch města a blízkost památek. Historické centrum v docházkové vzdálenosti je bezpochyby jednou z předností tohoto hotelu.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet do Varadera charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner (přímý let), letištní taxy, Turistickou kartu, ubytování ve vybraných hotelech (4 noci v Havaně a 3 nebo 10 nocí ve Varaderu), stravování dle popisu vybraného hotelu, transfery: letiště - hotel v Havaně - hotel ve Varaderu - letiště, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), služby polského delegáta, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti v Polsku.

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu než je uvedeno v popisu každého hotelu a jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Havana i Varadero - wypoczynek

Program

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Varadera. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu následuje pasová kontrola, setkání s průvodcem a transfer do vybraného hotelu v Havaně.

Den 2 - 4
Pobyt v Havaně. Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů - celkovou nabídku výletů poskytne delegát v místě pobytu.

Den 5 - 7 nebo do 14
Přejezd do vybraného hotelu ve Varaderu, ubytování. Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů - celkovou nabídku výletů poskytne delegát v místě pobytu.

Den 8 nebo 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště ve Varaderu. Odlet do Polska.

Den 9 nebo 16
Přílet do Polska.

Drony
Je přísně zakázáno dovážet na Kubu drony.

Pojištění
Pro ty, kteří se chystají provozovat rizikové sporty doporučujeme dokoupit pojištění - balíček Sport.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Měna
Od 1.1.2021 je kubánskou měnou pouze kubánské peso (CUP). 100 EUR je cca 2 900 CUP a 100 USD je cca 2 400 CUP (podle směnného kurzu z 02.06.21). Na Kubě jsou přijímány kreditní karty Visa a Mastercard, pokud jsou v provozu terminály. Důležité je, aby se nejednalo o kartu vydanou americkou bankou (nebo s americkým kapitálem). Platba za fakultativní výlety je možná pouze v EUR.

Upozorňujeme, že na Kubě není možné platit v USD. Doporučujeme, abyste si s sebou vzali EURO

Orientační ceny
Káva cca 1-2 EUR, cigarety cca 2 EUR, nápoje perlivé do 2 EUR, pivo cca 2 EUR, oběd v restauraci od 15  EUR.

Očkování
Očkování není povinné. Doporučuje se očkování proti hepatitidě typu A a B, tyfu, záškrtu, choleře a tetanu.

Spropitné
Není povinné, ale očekává se (prosíme, pamatujte na to, že Kubánci vydělávají velmi málo). Je vhodné mít s sebou také malé dárky (průpisky, zapalovače, atd.).

Čas
Na Kubě je časový posun - 6 hod. oproti ČR

Elektřina
Americký systém 110 V, ale v hotelech je často používaný systém 220 V. V některých hotelech je zapotřebí tzv. adaptér, není možné jej zakoupit na místě.

Internet
Pamatujte, že internet není všude dostupný (zvláště během poznávacích zájezdů). Ve většině hotelů ve Varadero je internet dostupný, nicméně kvalita připojení se značně liší od evropských standardů. Poplatek za připojení ke bezdrátové síti je cca 30 - 60 CUP/hod. (kartu je třeba zakoupit na recepci).

Otevírací doba
Na Kubě jsou všechny obchody státní. Otevírací doba je obvykle do 21:00, ale doporučujeme nakupovat do 19:30-20:00. Tržiště se suvenýry fungují obvykle do 19:00. V turistických letoviscích jsou obchody a bazary otevřeny 7 dní v týdnu. Na Kubě není siesta, ale pouze polední pauza (cca 12:30-14:00).

Úroveň hotelů na Kubě
Informujeme, že úroveň hotelů na Kubě se může lišit od evropských standardů.

VARADERO
Varadero je nejrozvinutější turistické letovisko na Kubě. Nachází se na poloostrově Hicacos, cca 140 km od Hawany. Ve Varaderu se nachází jedna z nejkrásnějších pláží ostrova - jemný bílý písek a tyrkysová voda - to je opravdový ráj nejen pro milovníky lenošení na pláži, ale také pro osoby milující aktivní odpočinek. Kajaky, katamarány, motorizované sporty - to jsou jen některé z atrakcí, které čekají na turisty. Podél celého letoviska jezdí turistický autobus (za poplatek). Kromě koupání a opalování můžete také navštívit obchůdky a stánky se suvenýry a večer se nechat unést rytmem salsy v některém z místních klubů, např. v ulici 62 nebo v baru The Beatles.

Víza

Cestovní pas 
Při překročení hranice je vyžadována platnost cestovního pasu po dobu nejméně 6 měsíců, počínaje datem plánovaného odletu z Kuby.

Turistická karta
Obyvatelé České republiky, kteří cestují na Kubu, jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista), kterou obdrží na letišti ve Varšavě nebo Katovicích u stanoviště Rainbow (Turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).

Upozornění k přeletu

Přelet:    
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Kubě obvykle trvá od 1. listopadu do 31. března. 

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč