Alegria Florida Park Obrázek0
Alegria Florida Park Obrázek1
Alegria Florida Park Obrázek2
Alegria Florida Park Obrázek3
Alegria Florida Park Obrázek4
Alegria Florida Park Obrázek5
Alegria Florida Park Obrázek6
Alegria Florida Park Obrázek7
Alegria Florida Park Obrázek8
Alegria Florida Park Obrázek9
Alegria Florida Park Obrázek10
Alegria Florida Park Obrázek11
Alegria Florida Park Obrázek12
Alegria Florida Park Obrázek13
Alegria Florida Park Obrázek14
Alegria Florida Park Obrázek15
Alegria Florida Park Obrázek16
Alegria Florida Park Obrázek17
Alegria Florida Park Obrázek18
Alegria Florida Park Obrázek19
Alegria Florida Park Obrázek20
Alegria Florida Park Obrázek21
Alegria Florida Park Obrázek22
Alegria Florida Park Obrázek23
Alegria Florida Park Obrázek24
Alegria Florida Park Obrázek25
Alegria Florida Park Obrázek26
Alegria Florida Park Obrázek27
Alegria Florida Park Obrázek28
Alegria Florida Park Obrázek29
Alegria Florida Park Obrázek30
Alegria Florida Park Obrázek31
Alegria Florida Park Obrázek32
Alegria Florida Park Obrázek33
Alegria Florida Park Obrázek34
Alegria Florida Park Obrázek35
Alegria Florida Park Obrázek36
Alegria Florida Park Obrázek37
Alegria Florida Park Obrázek38

Alegria Florida Park

Španělsko - Costa Brava - Santa Susanna
Pobytový
Rodinný
S výhledem na moře
Wi-Fi
Mezinárodní animace
Doporučujeme
Bestseller
Bazén se sladkou vodou
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Pětipodlažní hotel (zrekonstruovaný v roce 2009) se nachází 150 m od hotelu. od pláže a 500 m od centra letoviska. V areálu bary, restaurace, obchody se suvenýry, centrum vodních sportů, dětský zábavní park Marineland. Hotel je od pláže oddělen promenádou (povolen automobilový provoz) a železnicí spojující pobřeží s Barcelonou. Letiště v Barceloně je vzdáleno přibližně 70 km.

.

Pláž

Přibližně 150 m od hotelu se nachází písečná a oblázková pláž, kterou od hotelu odděluje promenáda (povolená pro automobilovou dopravu) a železnice spojující pobřeží s Barcelonou. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek (cca 8Eur/osoba).

.

K dispozici pro hosty

Recepce, prostorná vstupní hala s barem, klimatizovaná restaurace, kavárna, TV místnost, 3 panoramatické výtahy, zahrada, bazén, dětské brouzdaliště, lehátka a slunečníky u bazénu (zdarma), dětské hřiště, placené parkoviště (10Eur/den + 30 Eur záloha), internetové stanice za poplatek 2 Eur/hodina, wifi za poplatek (1h-2 Eur, 4h-4 Eur, 10h-6 Eur), praní a žehlení prádla za poplatek, plážové osušky (5 Eur/pobyt + 10 Eur záloha). Lehátka a slunečníky na pláži k dispozici za cca 5 Eur/osoba. Upozornění: před hlavní sezónou a po ní nemusí být některé hotelové atrakce k dispozici nebo mohou být otevřeny jen omezenou dobu/rozsah.

Internet

WiFi v hotelu zdarma.

.

Catering

Snídaně a večeře formou bohatého bufetu. 

.

Sportovní a animační program

Hoteloví hosté mohou využívat (za poplatek - cca 10 Eur/den) wellness centrum: malý krytý bazén, saunu, vířivky, hydromasáže, whirlpool, fitness. Dále je k dispozici pingpongový stůl (3 Eur/hod.), kulečník, herna, fotbalové hřiště (9,5 Eur/hod.). V hotelu také probíhají každodenní animační aktivity pro děti i dospělé včetně soutěží, flamenca, večerních představení.

.

Webové stránky Místní kategorie

Hvězdy: ****

Podle našeho názoru

Alegria Florida Park je hotel se skvělým zázemím pro volný čas a prvotřídními službami. Patří k nejprodávanějším nemovitostem v našem portfoliu. Doporučujeme ho jak párům, tak rodinám.

Umiestnenie

Päťposchodový hotel (zrekonstruovaný v roce 2009) se nachází 150 m od hotelu. od pláže a 500 m od centra letoviska. V okolí bary, restauraácie, obchody so suvenírmi, centrum vodných športov, detský zábavný park Marineland. Hotel je od pláže oddělen promenádou (povolená automobilová doprava) a železniční tratí spájajúcou pobřeží s Barcelonou. Letiště v Barceloně je vzdálené přibližně 70 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hoteloví hosté mohou využívat (za poplatok - cca 10 Eur/deň) wellness centrum: malý krytý bazén, sauna, vírivky, hydromasáže, whirlpool, fitnescentrum. Kromě toho je k dispozici pingpongový stůl (3 €/hod.), biliard, herňa, fotbalové ihrisko (9,5 €/hod.). V hotelu sa denne konajú aj animačné aktivity pre deti a dospelých vrátane súťaží, flamenca, večerných predstavení.

.
Stravovanie

Raňajky a večere formou bohatého bufetu. All inclusive je k dispozici za příplatek.

.
Miestna kategória

Hviezdy: ****

K dispozícii pre hostí

Recepce, veřejná vstupní hala s barem, klimatizovaná restauraácia, kaviareň, TV kombi, 3 panoramatické výťahy, záhrada, bazén, detské brodítko, ležadlá a slnečníky pri bazéne (zdarma), detské ihrisko, platené parkovisko (10 Eur/den + 30 Eur záloha), internetová stanice za poplatok 2 Eur/hodina, wifi za poplatok (1h-2 Eur, 4h-4 Eur, 10h-6 Eur), prádelna a žehlenie za poplatok, plážové osušky (5 Eur/pobyt + 10 Eur záloha). Ležadla a slunečníky na pláži k dispozici za cca 5 Eur/os. Upozornění: před hlavní sezónou a po nejhorším nemusí být některé hotelové atrakce k dispozici nebo mohou být otevřené v omezeném čase/rozsahu.

.
Podľa nášho názoru

Florida Park je hotel se skvělým vybavením pro volný čas a prvotřídními službami. Je to jedna z nejpředávanějších nemovitostí v našem portfoliu. Odporúčame ho pre páry aj rodiny.

.

Program:

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště  (přesný čas srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.

Upozornění! V hotelech na území Katalánska je nutné uhradit místní turistický poplatek:
- hotely 5* mimo Barcelonu - cca 2,50 EUR/os./den
- hotely 4* mimo Barcelonu - cca 0.90 EUR/os./den
- hotely 3* mimo Barcelonu - cca 0,45 EUR/os./den
Výše uvedený turistický poplatek se platí přímo na hotelové recepci a platí se max. za 7 pobytu. Klienti, kteří mají koupený dvoutýdenní pobyt, zaplatí pouze za 7 dní. Děti do 16 let neplatí turistický poplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Costa del Maresme a Costa Brava - obecné informace
 
Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit USA dolary. 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné zejména řidičům na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné přičteno k ceně. 

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Španělska s platným průkazem totožnosti nebo cestovním pasem.

Čas
Stejný jako v ČR.

Úřední jazyk
Španělština

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 litr 1-1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 

Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho operátora před odjezdem.  

V oblasti
 
Costa del Maresme
Jižní pás pobřeží Costa Brava, od ústí řeky Tordero v Blanesu po Barcelonu. Costa del Maresme je známá pro velmi dobré hotely, dlouhé a dlouhé kilometry písečných a pískovcových pláží. Mezi nejznámější střediska pobřeží patří Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna a Malgrat de Mar, které jsou spojeny železnicí s hlavním náměstím Barcelony - Plaza Catalunya.

Calella a Pineda de Mar
Resorty s malým starým městem, plné úzkých uliček, kvetoucích balkónů, jídelen, restaurací, barů a obchodů, podtržené místním životem. Calella je po Lloret de Mar, místo, kam se přijíždí bavit mladí lidé. Pineda de Mar se jeví jako nejmírnější (ale ne nudné) přímořské letovisko.

Santa Susanna a Malgrat de Mar
Propojená turistická střediska, ideální nejen pro rodinnou dovolenou. Bohatá hotelová základna, promenáda s nesčetnými obchody, restauracemi, bary a širokou pláží jsou výhodami těchto středisek. Perfektní výchozí bod pro všechny, kteří mají rádi aktivní odpočinek - doporučujeme, abyste se vydali na kole a na pěší turistiku po okolních kopcích Přírodního parku Montnegre.

Costa Brava
Část skutečného Divokého pobřeží, která se táhne od Blanesu k hranicím s Francií, jehož vizitkou jsou malé zátoky ukryté mezi skalami, borovými lesy a bílými městy, které si oblíbili bohatí obyvatelé Barcelony a Francouzi, pro které dovolená v této části pobřeží znamená - fantastická kuchyně, vynikající víno a klimatické hotely.

Lloret de Mar
Jedno z největších turistických letovisek na pobřeží Costa Brava, které nabízí mnoho zábavy pro lidi všech věkových kategorií. Zábavu zde naleznete kdykoliv během dne i v noci. Na okraji města a v části Fenals jsou hotely tiché a jsou tedy častěji volbou pro rodiny s dětmi než-li pro mládež, která touží spíše po zábavě. V Lloret jsou 2 velmi krásné, zálivové pláže.

Tossa de Mar
Městečko Tossa je považováno za jedno z nejromantičtějších míst na pobřeží Costa Brava. K nejznámějším místům patří malebné středověké hradby a staré město plné kaváren, restaurací a obchodů. K tomu všemu je zde písečná pláž a přímořská promenáda.

Odlety: Varšava, Katovice, Vratislav, Poznaň a Gdaňsk. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Magická Barcelona 
 

Divoké pobřeží Tossa de Mar
Výlet podél pobřeží Costa Brava, kde budeme mít možnost obdivovat nádherný výhled na toto „Divoké pobřeží“. Poplujeme lodí do malého středověkého přímořského města, které je vizitkou této oblasti. Hrad s kamennou věží se tyčí nad městem, dlážděnými ulicemi a domy. Každoročně jej navštěvují davy turistů. Klikaté, úzké uličky Tossy jsou plné místních restaurací a obchodů, ve kterých si každý najde něco pro sebe. Město bylo kdysi místem setkávání umělců z celého světa a Marc Chagall zde vytvořil svá největší díla. Na zpáteční cestě navštívíme místní vinárnu na ochutnávku španělských specialit.

 

Rupit a Besalu - středověké Katalánsko
Zveme na výlet do dvou půvabných katalánských měst. První zastávkou bude Besalu - klíčové místo na stezce románských památek Katalánska. Po prohlídce města se vydáme na oběd do restaurace, který bude spojen s ochutnávkou místních nápojů (oběd v ceně výletu). Během cesty zastavíme na vyhlídkové terase, ze které je nádherný výhled na celé okolí. Následně pojedeme do města Rupit - malého středověkého města, které přitahuje turisty díky původním kamenným budovám, dlážděným ulicím a nedalekým útesům.
 

Girona a Salvador Dalí
Prvním bodem programu bude návštěva surrealistického muzea Salvadora Dalího ve městě Figueres (vstup v ceně výletu), jeho rodného města. Zdejší díla jsou kvintesencí stylu, ve kterém tento velký umělec tvořil své obrazy. Následně navštívíme jedno z nejkrásnějších měst Katalánska - Gironu. Toto nádherně zachovalé město plné památek mělo své počátky ještě před začátkem nové éry. Hlavními atrakcemi jsou především největší jednolodní katedrála v Evropě a židovská čtvrť, stejně jako původní arabská architektura, která potvrzuje vliv této civilizace na vzhled dnešního Španělska.
 

PRO AKTIVNÍ

Trekking a kola
Costa Brava a Costa del Maresme jsou rájem pro milovníky trekkingu a cyklistické nadšence. Okolní kopce Přírodního parku Montnegre lákají na prozkoumání stezek - krásná krajina zaručena.

Nordic walking na plážích Costa del Maresme
Dlouhé písečné pláže na Costa del Maresme lákají k této formě aktivity. Doporučujeme nordic walking při západu slunce, obzvláště po klidném a horkém dni.

S DĚTMI

Water World - Lloret de Mar 
Zveme do největších aquaparků na pobřeží Costa Brava - tato aktivita je skvělou zábavou pro celou rodinu, na kterou čekají skluzavky různého stupně obtížnosti a emocí a četné bazény. V parku v Lloret de Mar se nachází největší vodní horská dráha v Evropě - Water Mountain.
Cena cca 33 EUR/dospělá osoba, cca 19 EUR/dítě (do výšky 120 cm).

Marineland - Palafolls
Tento aquapark s dalšími atrakcemi v podobě ukázek drezúry delfínů, tuleňů a papoušků zajistí, že si děti ani dospělí nebudou chtít nechat ujít žádné z představení. Celý den strávený v tomto parku garantuje skvělou zábavu pro celou rodinu. Cena cca 28 EUR/dospělá osoba, cca 18 EUR/dítě (do 12 let).

KUCHYNĚ

Tradiční katalánská kuchyně

Charakter katalánské kuchyně určuje umístění regionu. Blízkost zalesněných hor, moře a zeleniny na slunečných terasách jsou základem pro ingredience, které končí v domácích kotlících (cassolas). Doporučujeme ochutnat cassola de peix (kotlík z ryb a plodů moře) nebo pollastre amb escamarlans (kotlík z kuřete a mořských raků) spolu s pa amb tomaquet čili pečeným chlebem s rajčaty, olivovým olejem a česnekem. Navíc kousek zralé šunky a místního sýra, vše doplněné sklenkou vína z nádherných katalánských vinic.

ODPOČINEK

Hlavní město klubové zábavy: Lloret de Mar
Nejlepším místem k celonoční zábavě jsou kluby v Lloret de Mar. Zde hrají nejlepší DJové a hosté se sjíždějí z celého pobřeží. Centrum města je plné života až do úsvitu.

Marimurtra
Botanická zahrada v Blanes malebně umístěná na strmém útesu a se rozkládá na ploše 4 ha a uchvacuje různorodou florou. Ideální nabídka na odpolední výlet.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je ve Španělsku obvykle od 1.7. do 31.8.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč