Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek0
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek1
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek2
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek3
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek4
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek5
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek6
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek7
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek8
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek9
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek10
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek11
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek12
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek13
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek14
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek15
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek16
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek17
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek18
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek19
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek20
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek21
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek22
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek23
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek24
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek25
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek26
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek27
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek28
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek29
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek30
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek31
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek32
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek33
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek34
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek35
Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa Obrázek36

Elba Estepona Gran Hotel & Thalasso Spa

Španělsko - Estepona
Pobytový
Pláž do 100 m
Rodinný pokoj
S oddělenou ložnicí

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Tento špičkový hotel se nachází přímo na oblázkovo-písečné pláži Arena, asi 3 km od půvabného letoviska Estepona (bary, restaurace, obchody). Vedle hotelu se nachází autobusová zastávka zajišťující dopravu do okolních vesnic. Do Estepony se lze dostat také taxíkem (cena cca 10 EUR). Letiště v Malaze je vzdáleno přibližně 90 km.

.
Pláž

Pláž Arrayo Vaquero u hotelu (přes promenádu), oblázková a písečná. Lehátka a slunečníky za poplatek (cca 15 €/komplet).

.
K dispozici pro hosty

Recepce s prostornou vstupní halou, výtahy, 4 restaurace (včetně hlavní bufetové a 3 a'la carte: francouzsko-italské, španělské a asijské), 3 bary (piano, lobby a u bazénu), sluneční terasa v zahradě, bazén a brouzdaliště (v bazénech sladká voda), čítárna a knihovna, malá nákupní pasáž, obchodní a konferenční centrum, pokojová služba (za poplatek), wi-fi zdarma v celém hotelu, internetové pracovní stanice za poplatek. Hotel poskytuje ručníky k bazénu (zdarma, v případě ztráty ručníku je vyžadován příplatek cca 25 EUR). Na pláži lehátka a slunečníky za poplatek cca 6 EUR/osoba.

.
Internet

Wi-Fi v celém hotelu (včetně pokojů) zdarma.

.
Catering

Snídaně formou bohatého bufetu. Je možné si připlatit za obědy, obědy a večeře nebo za All Inclusive Prestige. All Inclusive Prestige: snídaně (07:30-10:30), obědy (13:30-16:00) a večeře (19:30-22:30). Občerstvení, např. sladkosti, sendviče, zmrzlina (10:30-18:00 a 16:00-19:30). Místní alkoholické a nealkoholické nápoje dle karty All Inclusive (10:30-24:00); denní doplňování minibaru (voda, džusy, např. kolové nápoje, 7up a místní pivo). 1 večeře během pobytu v jedné z restaurací a'la carte. Hotel si vyhrazuje právo na změnu hodin podávaných jídel a změnu formy podávání obědů a/nebo večeří z bufetu na tříchodová jídla.

.
Sportovní a animační program

Hotel zajišťuje každodenní animaci pro děti (od poloviny června do konce srpna). Charakteristickým znakem hotelu je obrovské lázeňské centrum Thalasso (přes 1400 m2): posilovna, bazény s vířivkami a masážními lůžky, vířivka, suchá sauna a turecké lázně, relaxační zóna. Za ošetření obličeje a těla se platí příplatek. Klienti, kteří si zakoupili All Inclusive, mají neomezený vstup do lázní v ceně (ošetření obličeje a těla se platí na místě). Pro ostatní klienty je vstup do lázní zpoplatněn částkou cca 30 EUR/osoba/den.

.
Webové stránky Místní kategorie

*****GL

Podle našeho názoru

Jeden z nejlepších hotelů na pobřeží Costa del Sol a jediný *****, který nabízí All Inclusive. Prostorné a luxusní pokoje, skvělé jídlo, špičkové služby podepsané značkou Elba hotel, završené profesionálními Thalasso Spa. K tomu všemu výhled na Gibraltar - při správné viditelnosti můžete obdivovat skálu vzdálenou pouhých 35 km. Vřele doporučujeme!

Umiestnenie

Tento prvotriedny hotel sa nachádza priamo na štrkovo-piesočnatej pláži Arena, približne 3 km od očarujúceho letoviska Estepona (bary, reštaurácie, obchody). Vedľa hotela sa nachádza autobusová zastávka zabezpečujúca dopravu do okolitých dedín. To Estepona sa dostanete aj taxíkom (cena cca 10 EUR). Letiště Malaga je vzdálené přibližně 90 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel poskytuje každodenné animácie pre deti (od polovice júna do konca augusta). Výstavným prvkom hotela je obrovské kúpeľné centrum Thalasso Spa (viac ako 1400 m2): posilňovňa, bazény s vírivkami a masážnymi lôžkami, jacuzzi, dry sauna a turecký kúpeľ, relaxačná zóna. Za ošetrenie tváre a tela sa platí príplatok. Klienti, kteří si zakoupili All Inclusive, mají neobmedzený vstup do Spa v cene (ošetrenie tváre a tela sa platí na mieste). Pre ostatných klientov je vstup do kúpeľov spoplatnený sumou približne 30 EUR/osoba/deň.

.
Stravovanie

Snídane formou bohatého bufetu. Za obedy, obedy a večere alebo za All Inclusive Prestige je možné zaplatiť príplatok. All Inclusive Prestige: raňajky (07:30-10:30), obedy (13:30-16:00) a večere (19:30-22:30). Občerstvenie, napr. sladkosti, sendviče, zmrzlina (10:30-18:00 a 16:00-19:30). Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podle karty All Inclusive (10:30-24:00); denné dopĺňanie minibaru (voda, džúsy, napr. kolové nápoje, 7up a miestne pivo). 1 večera během pobytu v jedné z a'la carte restauraácií. Hotel si vyhrazuje právo na změnu hodin podávání jídla a změnu formy podávání obědů a/nebo večerí z bufetových stolů na 3chodové jedlá.

.
Miestna kategória

*****GL

K dispozícii pre hostí

Recepce s priestrannou vstupní halou, výťahy, 4 restauraácie (vrátane hlavnej bufetovej a 3 a'la carte: (francouzsko-talianskej, španielskej a ázijskej), 3 bary (piano, lobby a pri bazéne), slnečná terasa v záhrade, bazén a detské brodítko (sladká voda v bazénoch), čitáreň a knižnica, malá nákupní pasáž, obchodní a konferenční centrum, izbová služba (za poplatok), wi-fi připojení na internet zdarma v celém hotelu, internetové pracovní stanice za poplatok. Hotel poskytuje uteráky do bazéna (bezplatne, v prípade straty uteráka sa účtuje príplatok cca 25 EUR). Na pláži ležadlá a slunečníky za poplatok cca 6 EUR/osoba.

.
Podľa nášho názoru

Jeden z nejlepších hotelů na pobřeží Costa del Sol a jediný *****, který nabízí All Inclusive. Priestranné a luxusné izby, skvelé jedlo, špičkové služby s podpisom značky Elba hotel, zavŕšené profesionálnymi kúpeľmi Thalasso Spa. K tomu všetkému výhled na Gibraltár - pri správnej viditeľnosti môžete obdivovať skalu vzdialenú len 35 km. Vrelo odporúčame!

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfer letiště – hotel – letiště, 7,10, 11 nebo 14 nocí v hotelu, stravu dle popisu ubytování, polsky mluvícího delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu než je uvedeno v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak), osobní výdaje.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, (přesnou hodinu srazu poskytne delegát na místě), návrat do Polska. 

Jiné

COSTA DEL SOL - obecné informace
 
Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit peníze.

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné přičteno k ceně. 

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat s platným průkazem totožnosti nebo cestovním pasem.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 litr - 1 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva od 1 EUR.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 

Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho operátora před odjezdem na dovolenou.  
 
Costa del Sol
Toto slunečné pobřeží je turistickou oblastí v jihovýchodní Andalusii, na Středozemním moři, která se táhne od Gibraltaru po pobřeží Almerie. Je rozděleno na východní část Costa Tropical se středisky Almunecar, Nerja, Torrox a západní část (Occidental) se středisky Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola, Mijas Costa, Marbella a Estepona. Malaga je největší město na pobřeží. Kromě dobře připraveného turistického zázemí se pobřeží může pochlubit obrovským počtem golfových hřišť - proto je také Costa del Sol nazývá Costa del Golf.
 
Letoviska na Costa del Sol
 
Torremolinos, Benalmadena i Fuengirola
Nejstarší rekreační střediska Costa del Sol, které přitahují největší počet turistů. Vyznačují se největší hotelovou základnou, širokými a dlouhými plážemi, starými městy s vinutými uličkami, obchody, restauracemi, bary, kluby a mezinárodní atmosférou. Ideální místo pro ty, kteří mají rádi rušná střediska, ale i pro ty, kteří hledají bohatý noční život. Cestování po lokalitách usnadňuje místní doprava, která je také propojena s přístavním městem Málaga.
 
Estepona
Nejmladší letovisko na západním pobřeží, nadále více španělské než kosmopolitní. Ale v žádném případě to neznamená, že je nudné. Estepona láká turisty především svým okouzlujícím starým městem s dlážděnými uličkami, stejně jako svou krásnou pláží a promenádu. K tomu všemu kavárny, restaurace a tapas bary, kde s večerními hodinami toto město ožívá. Při dobré viditelnosti je z hotelů v oblasti Estepone vidět až na pohoří Gibraltar.
 
Marbella / Puerto Banus
Opravdu luxusní letoviska. Kotví zde ty nejdražší jachty a nemovitosti zde nakupují lidé z titulních stran tisku. Přímořská promenáda je plná luxusních obchodů a restaurací. Tady všechno stojí víc a sází se pouze na kvalitu. Přístav v Puerto Banus je považován za nejkrásnější ve Španělsku.
 
 
Letoviska na Costa Tropical
 
Torrox
Malé tiché letovisko se nachází cca 50 km východně od Málagy - pro všechny, kteří se chtějí dostat pryč od rušných středisek.
 
Almunecar
Stále rostoucí rekreační středisko se nachází cca 75 km od Málagy.  I když Almunecar nepatří mezi velká střediska, má vše, co je třeba pro příjemnou dovolenou - bohatou historii, památky, krásné pláže, dlouhou promenádu s malým centrem s restauracemi a bary.
 
Odlety: Varšava, Katovice, Gdaňsk a Poznaň. Sraz na letišti u přepážky Rainbow Tours 2 hod. před odletem. Aktuální letový řád sledujte na r.pl\rozklady.

Výlety v okolí

Granada

Granada - výlet vedoucí malebnou krajinou Andalusie přímo do nejdéle trvajícího arabského království ve Španělsku - Granady. Město proslavila mimo jiné Alhambra s krásně udržovanými zahradami Generalife a maurským palácovým komplexem (vstupenka do Alhambry v ceně zájezdu). Kromě toho arabská čtvrť Albaicín, procházka centrem Granady, během které bude možno vidět katedrálu a královskou kapli (zvenčí). Cena cca 80 EUR. Sevilla - hlavní město Andalusie, město slavných oper, nádherných parků a kolébka španělských námořních výprav na přelomu 15. a 16. století. Program zahrnuje panoramatickou prohlídku Parku Marie Luisy, místa slavné ibersko-americké výstavy z roku 1929 - ohromující španělské náměstí, návštěvu čtvrti Santa Cruz, která je jednou z nejstarších částí města a nádherné katedrály, která je největším gotickým kostelem na světě (zde uvidíte mimo jiné hrobku Kryštofa Kolumba, největší oltář na světě a sakristii). Po návštěvě katedrály doporučujeme vejít na slavnou zvonici Giraldu, ze které se rozprostírá nádherný výhled na celou Sevillu!!! Cena cca 80 EUR. Příplatek za večeři cca 15 EUR.


Córdoba

Město, kde se spojují tradice sefardských Židů, muslimů a křesťanů, velkolepé hlavní město Chalífátu v 10. století. Program zahrnuje návštěvu perly Chalífátu - bývalé mešity, nyní impozantní katedrály. Procházka bývalou židovskou čtvrtí tzv. Juderií a návštěva jediné synagogy v Andalusii. Jedním ze symbolů Córdoby jsou slavné terasy zdobené květinami a neuvěřitelně úzká, okouzlující ulice zvaná „Calle flores“, kterou budeme moci obdivovat během naší návštěvy města. Navštívíte také historickou čtvrť Axarquía s hlavním náměstím Plaza de la Corredera. Cena cca 75 EUR. Příplatek za večeři cca 15 EUR.


Nerja, jeskyně a Frigiliana

Nerja, na rozdíl od turistických měst ležících západně od Málagy, si zachovala klima malého andaluského městečka. Nejslavnější místo v Nerji je Balcon de Europa - promenáda na skalnatém mysu s úžasným výhledem na okolní pláže a vrcholy hory. Fakultativně pro zájemce plavba kajaky z Nerje k útesům Maro. Jeskyně se nacházejí v masivu Sierra de Almijara a byly náhodně objeveny v roce 1959. Kromě četných zajímavých krápníkových útvarů se v nich nachází největší stalagmit na světě. Frigiliana je jednou z nejkrásnějších bílých vesnic - procházka dlážděnými uličkami uprostřed bílých domků s květinovými balkony. Cena za osobu cca 40 EUR. Kajaky za příplatek.


Sierra Nevada a bílé vesnice Andalusie

Výlet do pohoří Sierra Nevada - do země minerálních pramenů, olivového oleje a šunky jamon serrano. Výlet začneme ochutnávkou desítek druhů olivového oleje a návštěvou muzea oleje. Následně přejezd přes město Lanjarón, jehož vizitkou jsou malé fontány s pitnou pramenitou vodou rozptýlené po ulicích a náměstích. Během cesty do městečka Travélez krátká zastávka na jednom z vyhlídkových míst, ze kterých se rozprostírá panorama Sierra Nevady, a následně zastávka při jímce šumivé vody v Fuente Agira. Travélez je nejvýše ležícím městem ve Španělsku - tam navštívíme sušárnu šunky, kde se seznámíme s výrobním procesem této speciality, ochutnáme víno a nejlepší šunku pata negra. Posledním bodem programu bude okouzlující Pampaneira s kostelem z 16. století postaveným ve stylu mudéjar. Cena za osobu cca 50 EUR.


Maroko - Ceuta a Tetuán

Výlet do Tangeru je nezapomenutelným dobrodružstvím, cestou do míst, kde se mísí tradice berberů, arabů, židů a křesťanů. Program zahrnuje plavbu trajektem z Tarify (nejjižnější bod Evropy) přes Gibraltarskou úžinu do Tangeru. V Tangeru se vydáme na procházku místní medínou (staré město), kde lze vidět, jak žijí lidé v 15. století (podle marockého kalendáře máme nyní rok 1438). Zažijeme jedinečnou atmosféru a vůni skutečného arabského trhu. Během procházky navštívíme berberskou lékárnu, ve které mimo jiné budeme mít možnost koupit světoznámý a proslulý krém z marocké růže s jeho úžasnými vlastnostmi a arganový olej, stejně jako koření a další místní produkty. Na závěr ochutnáme typickou marockou kuchyni ve stylové restauraci v samém centru medíny. Během našeho pobytu v Maroku pojedeme také malebnou cestou vedoucí podél pobřeží do starobylého městečka Assilah. Trasa se táhne mezi pobřežím Středozemního moře a strmými svahy pohoří Atlas. Cena cca 100 EUR UPOZORNĚNÍ! Je nutné mít s sebou cestovní pas nebo občanský průkaz.


Gibraltar

Britská enkláva s výhledem na Afriku - Gibraltar - bývalé Calpe, pohoří Tarika je jedním ze sloupů Herkula, který je celou dobu anglickou kolonií. Program zahrnuje přejezd minibusy po kopci se zastávkami na vyhlídkových místech: Punto Europa s nádherným panoramatem na Afriku a Gibraltarský průliv, ohromující jeskyně sv. Michala a návštěva slavných gibraltarských opic - makaků bezocasých. Po prohlídce budou 2 hodiny volného času na hlavní ulici, kde v katedrále můžete vidět pamětní desku generála Sikorského, jíst typické fish & chips nebo nakupovat v bezcelní zóně (levné parfémy, alkohol, cigarety, elektronická zařízení atd.). Na zpáteční cestě zastavíme v Marbelle, abyste mohli vidět slavný jachetní přístav - Puerto Jose Banus. Cena za osobu cca 55 EUR. Příplatek za večeři cca 15 EUR.

 

El Caminito del Rey

Cesta krále byla až donedávna považována za nejnebezpečnější horskou stezku na světě. Stezka nedaleko Malagy byla zrekonstruována a zpřístupněna turistům. El Caminito del Rey vede v nadmořské výšce cca 100 m podél vápencových stěn, ve kterých řeka Guadalhorce vytesala obrovský kaňon. Útesy se tyčí na nejvyšším místě až do výšky 700 metrů. Cena za osobu cca 55 EUR.


Ronda

Ronda - město zavěšené na dvou kopcích oddělených impozantní propastí - El Tajo (výškový rozdíl 130 m). Program zahrnuje: návštěvu kolegiátního kostela Panny Marie, procházku starým městem, návštěvu domu Juana de Bosca, prohlídku mostu Puente Nuevo ze 16. století spojujícího dvě části města a návštěvu nejstarší býčí arény ve Španělsku. Kromě samotného města je zajímavá také cesta do Rondy vedoucí nesčetnými serpentinami vinoucími se podél strmých propastí. Cena za osobu cca 50 EUR.


Upozornění! Předchozí popisy místních zájezdů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny pořádány. Úplný seznam dostupných místních atrakcí spolu s jejich aktuálním ceníkem je k dispozici u našich delegátů.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Sezónnost

Ve Španělsku je obvykle hlavní sezóna v období od 1.7. do 31.8.

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč