Ubytování IRP Obrázek0
Ubytování IRP Obrázek1
Ubytování IRP Obrázek2
Ubytování IRP Obrázek3
Ubytování IRP Obrázek4
Ubytování IRP Obrázek5
Ubytování IRP Obrázek6
Ubytování IRP Obrázek7
Ubytování IRP Obrázek8
Ubytování IRP Obrázek9

Irsko a Severní Irsko - legendy vytesané ve skále

Irsko - Dublin
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet do Dublinu, letištní poplatky, přejezdy klimatizovaným autokarem, ubytování v hotelech (7 nocí), stravování: 7 kontinentálních snídaní, služby průvodce, turistický program, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky, poplatky za místní průvodce, Tour Guide system, další jídla a nápoje k večeři a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 120 EUR/os. a 100 GBP/os. (placené na místě). Navíc (pro zájemce) výlety: irský večer - cca 45 EUR/os. (při min. 20 zájemcích), výlet do Glendalough - cca 40 EUR/os. (při min. 20 zájemcích).
Za příplatek večeře (6 - od 2. do 7. dne)

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polštině: Irlandia i Irlandia Północna - legendy wykute w skałach
Kód zájezdu: IRP 

Program

Dvě hlavní města - Dublin a Belfast • síla přírody - obří hráz a útesy Moher • irské fjordy • Kerry Loop - nejznámější vyhlídková trasa • hrad Bunratty a Vikingové • nejmalebnější vesnice Irska Adare • Cork - přístavní město na řece Lee

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem. Přelet do Dublinu (možný přestup na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu na předměstí Dublinu, přenocování.

Den 2
Po snídani vystěhování a prohlídka Dublinu - katedrála sv. Patrika (jeden z mála středověkých pozůstatků), návštěva Národního muzea s nádhernou keltskou a středověkou sbírkou, procházka po slavné Grafton Street, Trinity College, Phoenix Park, Temple Bar. Přejezd na sever do okolí Belfastu. Přenocování v hotelu v okolí Belfastu. (Trasa cca 200 km).

Den 3
Po snídani vystěhování a přejezd do Belfastu. Panoramatická prohlídka, mimo jiné: hrad Belfast, hodinová věž Albert Memorial Clock, opera, knihovna Hall Linen Hall a St. Anne. Poté se vydáme směrem na severní pobřeží Severního Irska, které je známé svými úchvatnými útesy, plážemi a skalními útvary. Přenocování na severu Irska. (Trasa cca 150 km)

Den 4
Po snídani vystěhování a odjezd na prohlídku. Navštívíme Dark Hedges - buková alej považovaná za nejkrásnější silnici v zemi a návštěva hradu Dunluce - zříceniny středověkého hradu malebně položeného na útesu nebo Carric-a-Rede - lanový most zavěšený ve výšce cca 30 m, spojující dva útesy cca 20 m od sebe (v závislosti na otevření této atrakce a možnosti rezervace). Návštěva Obří hráze (UNESCO) - neobvyklá skalní formace skládající se z 37 000 čedičových sloupů, z nichž některé jsou vysoké až 12 metrů. Návštěva tradičního irského lihovaru na whisky a ochutnávka „vody života“. Přejezd do Irské republiky směrem na Galway. Přenocování v okolí Sligu. (Trasa cca 400 km)

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu, přejezd měsíční krajinou oblasti Burren. Dojedeme k útesům Moher, kde bude čas obdivovat úžasné útesy dosahující 200 metrů, které jsou jednou z dominant Zeleného ostrova. Následně přejezd do Bunratty a návštěva obrovského středověkého hradu Bunratty založeného Vikingy a skanzénu Bunratty Folk Park, který je replikou irské vesnice z 19. století. Přenocování v okolí Limerick. (Trasa cca 270 km)

Den 6
Po snídani vystěhování a přejezd vesnicí Adare, která byla považována za nejmalebnější vesnici Irska směrem k nejslavnější malebné cestě zvané Kerry Loop - téměř 200 km drsné pobřeží, divoké pláže, rybářské vesnice a zelené kopce v pozadí vytvářejí nádhernou scenérii. Večer pro zájemce (min. 20 osob, za příplatek cca 45 EUR/os.) "irský večer" - fenomenální show s typicky irským tancem, hudbou a zpěvem. Přenocování v okolí Killarney. (Trasa cca 500 km)

Den 7
Po snídani a vystěhování přejezd do Corku - druhého největšího města Irské republiky. Cork je velké přístavní město na řece Lee. Procházka malebným centrem s gruzínským kostelem sv. Anny, dávným máslovým trhem a katedrálou sv. Finbara. Možnost podívat se na Anglický trh s nádhernou viktoriánskou klenbou, kde se zásobovala místními potravinami i Alžběta II. Pozdě odpoledne - příjezd do Dublinu a další prohlídka. Příjezd do hotelu v okolí Dublinu, ubytování a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 8
Po snídani vystěhování a transfer na letiště v Dublinu. Návrat do Polska (možný přestup na jednom z evropských letišť).
Upozornění! V případě pozdějšího odletu volný čas k samostatnému prozkoumání Dublinu (vlastní doprava) a pro zájemce doporučujeme fakultativní výlet (za příplatek cca 40 EUR/os. - realizován při min. 20 zájemcích) do Glendalough, malebně umístěného v Údolí dvou jezer, v srdci rozsáhlého pohoří Wicklow jižně od Dublinu. Je to jedno z nejkouzelnějších míst v Irsku, kde uvidíte např. zříceninu bývalého klášterního komplexu s kostelem sv. Kevina a nádherný hřbitov s keltskými náhrobky. Během výletu procházka podél břehu Dolního jezera, stezkou vedoucí k vodopádu Poulanass. (Trasa - cca 6-7 km) 

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Od 1.10.2021 je vstup do Velké Británie možný pouze s platným cestovním pasem. Do Velké Británie již není možné cestovat na občanský průkaz.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci, baru, často v lobby s TV

Ubytování

Hotely ** / *** - komfortní , nacházející se mimo centrum města.

Místa: 2 - lůžková (možnost přistýlky) s koupelnami .

.
Catering

Kontinentální snídaně a servírované večeře - nápoje se platí na místě.

.
Místní kategorie

**/***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč