Ubytování TSI Obrázek0
Ubytování TSI Obrázek1
Ubytování TSI Obrázek2
Ubytování TSI Obrázek3
Ubytování TSI Obrázek4
Ubytování TSI Obrázek5
Ubytování TSI Obrázek6
Ubytování TSI Obrázek7
Ubytování TSI Obrázek8
Ubytování TSI Obrázek9

Istanbul - prohlídni si, ochutnej a dotkni se

Turecko - Istanbul
Poznávací
Bestseller

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (TSI - 6 nocí), transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: během poznávací části - snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné, služby místního průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS - cena cca 250 EUR/os. (povinný poplatek průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu, cca 15-18 EUR/1 jídlo) a jiné osobní výdaje.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.
 

Název zájezdu v polském jazyce: Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Kód zájezdu: TSI

 

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky byly uvedeny ke dni 05.07.2023 a mohou se změnit.

 

Od 26.4.2019 přestaly platit v Turecku bankovky o nominální hodnotě 500 EUR. Nejsou přijímány také dolary vytištěné před rokem 1996 (s malými podobiznami prezidentů). Z tohoto důvodu mějte prosím na paměti, že touto bankovkou nebude možné platit průvodci fakultativní výlety.   

Program

Istanbul - prohlídni si, ochutnej a dotkni se - 8 dnů, palácový komplex Topkapi, Hagia Sofia, Modrá mešita, hipodrom, palác Dolmabahçe, Theodosiova cisterna, Miniaturk, bazar Kapali Carsi, turecké speciality - káva, kumpir (pečená brambora) a vodní dýmka


Den 1

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Odlet z Varšavy pravidelnou linkou.
Přistání na letišti v Istanbulu. Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu v Istanbulu, ubytování. Večeře a přenocování.


Den 2
Po snídani prohlídka Istanbulu. Prohlídku začneme druhou největší mešitou ve městě - Sulejmanovou mešitou (Süleymaniye Camii) ze 16. století, která je mistrovským dílem osmanské architektury. Jejím tvůrcem byl světoznámý turecký stavitel Sinan (osobní architekt pěti sultánů). Následně uvidíme mešitu Sultána Eyupa (Eyüp Sultan Camii), která je pro muslimy jednou z nejdůležitějších mešit v Istanbulu díky Abu Ayyube al-Ansari, který zde odpočívá a byl přítelem proroka Mohameda. Následně vyjedeme na horu Pierre Loti, ze které u šálku turecké kávy budeme obdivovat nádherné panorama města. Poté navštívíme park miniatur Miniaturk, kde se nachází sbírka detailně zkopírovaných nejslavnějších objektů z celé země. Miniaturk je jedním z největších objektů tohoto typu na světě. Lze zde obdivovat více než 120 modelů, z nichž cca 60 jsou objekty z Istanbulu a sbírka se stále rozrůstá. Dalším bodem programu bude návštěva muzea „Panorama roku 1453“, jediného panoramatického muzea na světě. Největší atrakcí je obrovský obraz zachycující dobytí Konstantinopole Turky, plátno má rozlohu cca 2000 m². Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 70 km)
 

Den 3
Po snídani začneme prohlídku na náměstí Beyazit, kde se nachází mešita Beyazit, nazývána také „Holubí mešitou“. S největší pravděpodobností byla vytvořena v 16. století a je příkladem klasické osmanské architektury. Součástí komplexu jsou i další budovy: kuchyně, dvě mauzolea, škola koránu, lázně, poutní dům a karavanseráj. Následně uvidíme Věž Beyazit - 85metrovou mramorovou budovu postavenou na příkaz sultána Mahmuta II. ke sledování požárů. Čtyři patra věže jsou pojmenována: Stráž, Signál, Koš a Vlajka. Budeme také obdivovat budovu Istanbulské univerzity, jedno z nejstarších vědeckých center nejen na Středním východě, ale i na světě. Poté volný čas v „největším nákupním centru Istanbulu“ - Grand Bazaar (Kapali Carsi), který má 64 ulic, přes 4000 obchodů a 22 vchodů. Následně Vás pozveme na návštěvu čtvrti Ortaköy, ve které uvidíme nádhernou mešitu Grand Mosque Imperial, postavenou z bílého kamene v novobarokním slohu. Volný čas v Ortaköy, během kterého doporučujeme ochutnat turecké speciality, např.: kumpir, čili brambory pečené ve slupce s různými zálivkami. Poté návštěva Námořního muzea založeného v roce 1897 na příkaz velitele Bozcaadali Hasan Hüsnü Pashe. Následně návštěva paláce Dolmabahçe, postaveného v 19. století sultánem Abdülmecidem I. Palác měl podávat svědectví o stálé moci Osmanské říše, byl navržen a postaven v západoevropském stylu, a jako předloha posloužil francouzský Louvre a anglický Buckinghamský palác. Uvidíme také Galatský most, který protíná zaplavené říční údolí Zlatý roh a z mostu stejnojmennou 63metrovou věž. Galatská věž byla postavena v roce 1384 jako součást opevnění tehdejší janovské kolonie a byla jejím nejdůležitějším bodem. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. Večer pro zájemce: Noční život v Istanbulu (cena cca 25 EUR). (Trasa cca 70 km)


Den 4
Po snídani přejezd trajektem do asijské části města - Istanbul je totiž jediným městem na světě, které se nachází na dvou kontinentech. Dojedeme do čtvrti Üsküdar, která byla ve starověku nazývána „zlatým městem“ a sloužila jako městský hřbitov. Z pobřeží uvidíme věž Kizkulesi (Panenská věž nebo Leanderová věž) ležící na ostrově, která je spojena s tajemnou legendou. Uvidíme nejslavnější mešitu Üsküdaru - mešitu Mihrimah Sultan, postavenou na příkaz milované dcery Sulejmana Velkolepého a Roxolany - Mihrimah. Následně se vydáme do letního paláce Küçüksu, který se nachází na Bosporu. Do evropské části města se vrátíme přes Bosporský most spojující evropské a asijské pobřeží. Tento den budeme mít možnost nákupu koženého zboží a tureckých sladkostí. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 5
Po snídani navštívíme historickou čtvrť Sultanahmet nazývanou často „srdcem Istanbulu“. Prohlídku města začneme římským hipodromem, který mohl pojmout 100 000 diváků a kde se konaly závody kvadrig a antická představení. Z původního hipodromu se dodnes zachoval: Konstantinův sloup, Hadí sloup a egyptský obelisk. Následně uvidíme Modrou mešitu. Dalším bodem programu bude návštěva Hagia Sofia - byzantského kostela založeného císařem Justiniánem I. Velikým a prohlídka palácového komplexu Topkapi, který byl od 15. do 19. století sídlem sultánů. Nepochybně největší bohatství ukrývá zdejší pokladnice naplněná osmanskými šperky a drahými kovy a zvědavost vzbuzují četné místnosti harému (více než 300!), ve kterých přebývalo téměř 5 000 osob. Dalším bodem programu bude Cisternová bazilika (Yerebatan Sarnici), která vznikla za vlády císaře Justiniána I. Velikého. V případě války měla přivádět vodu do císařského paláce. Tento den bude příležitost se seznámit s tradicí tkaní tureckých koberců - možnost nákupu. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 60 km)


Den 6
Po snídani navštívíme Archeologické muzeum, které se skládá ze tří částí. Uvnitř najdeme sbírku pamětních exponátů, od starověkých mincí po sarkofágy a basreliéfy. Uvidíme také historickou budovu stanice Sirkeci - poslední zastávku Orient Expressu, který jezdil s přestávkami mezi Paříží a Istanbulem v letech 1883-1977. Volný čas na nákupy. Následně doporučujeme navštívit centrum, rozloučit se s Istanbulem. Možnost nákupu originálních bižuterních výrobků. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. Pro zájemce - Turecká noc (cca 55 EUR). (Trasa cca 50 km)


Den 7
Po snídani se vydáme na úžasnou plavbu po Bosporu. Odpoledne transfer na letiště. Odlet z Istanbulu pravidelnou linkou. Přistání na letišti F. Chopina ve Varšavě. (Trasa cca 70 km)


Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
V prvních dnech významných náboženských svátků (Kurban Bayrami, Ramazan Bayrami) mohou být některá muzea a náboženská místa pro návštěvníky uzavřena.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Výlety v okolí

HAMMAM - cca 40 EUR
HAMMAM S MASÁŽÍ - cca 56 EUR
ISTANBUL V NOCI - cca 25 EUR
TURECKÁ NOC - cca 55 EUR

Víza - informace pro prodejce

Vízum
Čeští občané potřebují k překročení tureckých hranic občanský průkaz - jeho platnost by měla pokrývat celou plánovanou dobu pobytu NEBO cestovní pas platný nejméně 150 dní od prvního vstupu do Turecka, tedy o 60 dní déle, než je povolená doba bezvízového pobytu (přes msz.gov.pl).

Čeští občané jsou osvobozeni od vízové ​​povinnosti pro turistické účely až na 90 dnů během 180 dnů od data prvního vstupu.

Upozornění: Na držitele dočasných cestovních pasů se mohou vztahovat odlišné podmínky vstupu. Na osoby s jiným než polským občanstvím se mohou vztahovat jiné vízové ​​podmínky, proto prosím kontaktujte vízové oddělení Rainbow pro jejich ověření. 

Hotel

Umístění

Hotely v prohlídkové části - skromný hotel ***, který se nachází mimo centrum (6 započatých nocí v hotelu v Istanbulu).

K dispozici pro hosty

restaurace a bar.

.

Catering

Snídaně a večeře formou kontinentálního bufetu (bufet nebo sety servírované na stůl). Nápoje k večeři jsou za příplatek.

.

Umiestnenie

Hotely v turistickej časti - skromný hotel ***, ktorý nachádza mimo centra (6 začatých hotelových nocí v Istanbule).

Stravovanie

Kontinentálne raňajky a večere formou bufetu (bufet nebo sety servírované na stôl). Nápoje k večeri jsou za příplatok.

.
K dispozícii pre hostí

reštaurácia a bar.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč