Ubytování WIP - Léto Obrázek0
Ubytování WIP - Léto Obrázek1
Ubytování WIP - Léto Obrázek2
Ubytování WIP - Léto Obrázek3
Ubytování WIP - Léto Obrázek4
Ubytování WIP - Léto Obrázek5
Ubytování WIP - Léto Obrázek6
Ubytování WIP - Léto Obrázek7
Ubytování WIP - Léto Obrázek8
Ubytování WIP - Léto Obrázek9
Ubytování WIP - Léto Obrázek10

Itálie a Sicílie - stezkou pomerančů (pro pohodlné)

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelu (12 nocí), stravování: 12 kontinentálních snídaní, za příplatek večeře (9), turistický program, služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (včetně výletní plavby čluny a gondolou v Benátkách, metra v Římě, trajektu na trase Kalábrie-Sicílie-Kalábrie) spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, obsluha skupiny TGS, pobytovou taxu a degustaci toskánských produktů. Orientační náklady na účast v programu - cca 335 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 20 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy i Sycylia - Szlakiem pomarańczy - Dla wygodnych

Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 40 EUR/os., Padova cca 35 EUR/os., Lucca cca 30 EUR/os., Etna cca 70 EUR/os. (výjezd do výšky cca 3000 m n. m.), staré město Neapol cca 20 EUR/os., Bergamo cca 35 EUR/os., Monte Cassino cca 25 EUR/os., Vesuv cca 45 EUR/os. (výlety se konají při velkém počtu zájemců).

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 42 zájemcích.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 25.08.2022 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Itálie a Sicílie - stezkou pomerančů - 14 dní • Benátky - královna laguny • Miláno - hlavní město módy • Pisa - Šikmá věž • Florencie - hlavní město renesance • Vatikán - papežský stát • rezervace do Vatikánských muzeí • Řím - srdce Impéria • Caserta - Versailles jihu • Neapol - hlavní město Kampánie • Pompeje • Sicílie - Taormina a Etna • Alberobello - pohádkové město • St. Giovanni Rotondo - vzpomínka na Otce Pia • San Marino - nejstarší republika světa

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Udine, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 

Den 2
Snídaně. V dopoledních hodinách příjezd do Benátek na parkoviště Punta Sabbioni nebo Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrti San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: baziliku sv. Marka, Dóžecí palác a zvonici - nejvyšší budovu ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rialto. Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech a Canal Grande. Večer přejezd do hotelu v okolí Benátek. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Milána, hlavního města Lombardie. Návštěvu města začneme na Katedrálním náměstí, kde se nachází nádherná gotická katedrála nazývaná „básní z mramoru“. Následně projdeme galerií Vittorio Emanuele II Gallery - elegantní vícepodlažní pasáží, která nás zavede k nejslavnější opeře světa - La Scale. Prohlídku města zakončíme u Castello Sforzesco - impozantního hradu vládce Milána - vévody Ludovica Sforzy (Ludvíka Mouřenína). Volný čas. Přejezd do hotelu v okolí Aqui Terme na přenocování. (Trasa cca 425 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Pisy, krásného městečka mocné Námořní republiky. V programu mimo jiné: návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice) a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (obdivování zvenčí). Následně budeme mít příležitost ochutnat typické aromatické italské espresso v jedné z kaváren v Pise. Odpoledne se vydáme na ochutnávku typických toskánských produktů. Možnost realizace fakultativního výletu do Luccy (za poplatek). Večer příjezd do hotelu v okolí Montecatini Terme, přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 275 km)
 
Den 5
Po snídani přejezd do hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Následně volný čas. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Říma, přenocování. (Trasa cca 400 km)
 
Den 6
Po snídani přejezd do Říma a Vatikánu. Prohlídka Vatikánských muzeí (jedné z největších světových sbírek umění s exponáty od antiky po 20. století) a také návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Následně prohlídka baziliky sv. Petra, kde budeme obdivovat mimo jiné pietu Michelangela - nádherný baldachýn navržený Berninim a sochu sv. Petra. V programu mimo jiné návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za poplatek). Pozdě večer přejezd do hotelu v okolí Říma (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 150 km)
 
Den 7
Po snídani přejezd do Říma. Prohlídku začneme „antickým Římem“: Koloseum (obdivování zvenčí), Forum Romanum (politické a společenské centrum starého Říma), Pantheon a Kapitol. V další části prohlídky uvidíme památky „barokního Říma“: náměstí Piazza Venezia vedle fontány di Trevi, do které je podle tradice třeba vhodit minci, abyste se vrátili do „věčného města“, Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě na úpatí slavných Španělských schodů s kaskádou zábradlí a balkonů. Volný čas. Následně návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 150 km)
 
Den 8
Po časné snídani přejezd do Caserty - nádherného Palazzo Reale - Královského paláce, který se svou velikostí a krásou vyrovnává pařížskému Versailles. Následně přejezd do Neapole - neoficiálního hlavního města italského jihu. Prohlídka: Galerie Umberto I, Piazza del Plebiscito s královským palácem, Teatro San Carlo a nádherného středověkého hradu Castel Nuovo. Poté přejezd do hotelu v okolí Neapole, přenocování. (Trasa cca 225 km)
V tento den možnost fakultativního výletu na Monte Cassino (za poplatek).
 
Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Pompejí - antického města zakrytého obrovským množstvím popela během erupce Vesuvu v roce 79, který zakonzervoval budovy, předměty a některá těla lidí a zvířat, což umožnilo městu zachovat si svou původní zástavbu v nezměněné podobě až do současnosti! Možnost realizace fakultativního výletu na Vesuv - „dřímající“ sopku (za příplatek). Přejezd na přenocování do hotelu v Kalábrii, v okolí Reggio di Calabria. (Trasa cca 475 km)

Den 10
Po časné snídani přejezd do přístavu a plavba trajektem na Sicílii, do nejznámějšího letoviska na ostrově - Taorminy visící na skalách. Procházka fascinujícím starým městem, návštěva antického divadla - nejkrásnějšího starobylého řeckého divadla v Itálii, odkud se rozprostírá úžasný výhled na Etnu a pobřeží Jónského moře. Následně přejezd k Etně - největší a nejvyšší aktivní sopce Evropy. Výjezd do výšky cca 2000 m n. m., procházka kolem jednoho z vyhaslých kráterů. Abyste však plně pocítili sílu a velikost Etny, doporučujeme přejezd lanovkou a poté jeepem do hlavních kráterů ve výšce 3000 m n. m. (za poplatek, výjezd pouze za velkého počtu zájemců). Následně plavba trajektem do Kalábrie a návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách. (Trasa cca 325 km)

Den 11
Po snídani přejezd do pohádkového Alberobello. Následně procházka tímto mimořádně půvabným městečkem. Během procházky uvidíme „trulle“ - cylindrické kamenné domy připomínající úly, postavené bez malty. Následně přejezd na přenocování do hotelu v okolí San Giovanni Rotondo. (Trasa cca 425 km)

Den 12
Po snídani návštěva města San Giovanni Rotondo s kapucínským klášterem Santa Maria della Grazie, ve kterém žil Otec Pio z Pietrelciny (1887-1968). Následně přejezd na přenocování do hotelu v okolí Rimini. (Trasa cca 425 km)
 
Den 13
Snídaně a vystěhování z hotelu. Tento den se vydáme do San Marina - nejstarší republiky světa, kde budeme moci ochutnat regionální likéry. Následně volný čas. Možnost realizace fakultativního výletu do Padovy (za poplatek). Odpoledne odjezd do Polska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1300 km)

Den 14
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 
V Itálii je povinné nošení roušek na veřejných prostranstvích a všech dopravních prostředcích a 2metrový společenský odstup. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

Hotel

Poloha

**/*** hotely - střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 11 nocí: Benátky/Padova/Lido di Jesolo (1 noc), Genua/Acqui Terme (1 noc), Pisa/Montecatini Terme (1 noc), Řím/Fiuggi (3 noci), Neapol/Castellammare di Stabbia (1 noc), Reggio di Calabria (2 noci), St. Giovanni Rotondo (1 noc), Rimini (1 noc).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč