Hotel David Obrázek0
Hotel David Obrázek1
Hotel David Obrázek2
Hotel David Obrázek3
Hotel David Obrázek4
Hotel David Obrázek5
Hotel David Obrázek6
Hotel David Obrázek7

Hotel David

Itálie - Emilia-Romania
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel David
se nachází na jihu prázdninového letoviska Cesenatico. Nedaleko hotelu je mnoho atrakcí, obchodů, barů a restaurací. Centrum Cesenatica je vzdáleno cca 3 km (přístup přímořskou promenádou). Přístav Cesenatico a Piazza Spose Dei Marinai se nachází cca 4,5 km. Hotel David leží cca 60 km od Ravenny, cca 40 km od San Marina, cca 100 km od Ferrary, cca 120 km od Boloně a cca 150 km od Florencie.

Pláž
Hotel David
se nachází přímo u široké písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Plážový servis za poplatek na místě. Plážové osušky za poplatek na místě.

Vybavení
Recepce 24h, prostorná lobby, výtah, hlavní restaurace a bar v hotelové lobby. Bazén se slanou vodou s oddělenou částí pro děti s bezplatnými lehátky a slunečníky (v závislosti na dostupnosti) - otevřený od 19. března do 30. října. Navíc za příplatek: prádelna, lékařská konzultace, parkoviště (omezený počet míst; podzemní parkoviště cca 12 EUR/den nebo pod širým nebem cca 8 EUR/den) a půjčovna kol.

Pokoje
Hotel David
má 52 funkčně zařízených dvoulůžkových pokojů umístěných na 4 patrech hlavní budovy a přilehlé přístavby. Pokoje typu Comfort se nachází v hlavní budově (s max. 3 přistýlkami - možné v podobě paland) a jsou vybaveny: koupelnou (sprcha, WC), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem (zdarma), minibarem (konzumace za příplatek). Některé pokoje typu Comfort mají balkon s výhledem na okolí hotelu nebo na moře. Pokoje typu Comfort v nejvyšším patře nemají balkon. V hotelu jsou k dispozici také levné pokoje typu Economy (s max. 2 přistýlkami) umístěné ve vedlejší budově (přístavba), vybavené jako pokoje typu Comfort, ale bez minibaru. Dětská postýlka pro dítě do 2 let - za příplatek cca 20 EUR/den (na potvrzení a po předchozí rezervaci). Hotel akceptuje domácí zvířata - za příplatek na místě cca 15 EUR/pobyt (na vyžádání a potvrzení).

Strava
Kontinentální snídaně, obědy a večeře formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Nápoje k obědu a večeři za příplatek.

Sport a zábava
Hotel David
organizuje denní a večerní animační program pro děti i dospělé (v italštině). Pro nejmenší je k dispozici miniklub (v angličtině, francouzštině a němčině) - v hodinách od 9:30-21:30. Navíc v sesterském hotelu Lungomare: posilovna (zdarma) a za příplatek dobře vybavené wellness centrum (mimo jiné masáže, sauna, turecké lázně).

Internet
V hotelové lobby a na pokojích typu Comfort Wi-Fi připojení k internetu - zdarma. Na pokojích typu Economy chybí internet.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.davidhotels.com

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 1,5 EUR/os./den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Skvělá poloha v rušném přímořském městečku Cesenatico - jednom z nejoblíbenějších letovisek v regionu Emilia-Romagna - s krásným starým městem a okouzlujícím přístavem. Díky blízkosti atrakcí, barů a restaurací, sportovně-rekreačnímu zařízení pro děti a nedaleké pláži je skvělým místem pro dovolenou ve dvou a s rodinou!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: dojezd do/z hotelu, fakultativní výlety, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu stravování hotelů, pobytové taxy placené přímo v hotelech a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy - Emilia-Romania - wczasy z dojazdem własnym
Kód zájezdu: WER

Program

Den 1
Příjezd do hotelu vlastní dopravou.
 
Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, odjezd.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Emilia-Romagna  
Jeden z nejznámějších a nejrozvinutějších regionů Itálie, malebně umístěný mezi dvěma pohořími - Alpami a Apeninami, táhnoucí se na Padanské nížině. Kromě vynikajícího jídla, které je charakteristickým znakem regionu - parmazán nebo parmská šunka, nabízí tento region mnoho památek a krásné pláže. Je to ideální místo k aktivnímu odpočinku spojenému s návštěvou míst, která se stala nedílnou součástí evropské historie.

V oblasti 

Rimini  

Rimini je asi nejznámějším letoviskem na italském pobřeží. Kilometry širokých písečných pláží, exkluzivní hotely, komfortní penziony, kempy, nespočet klubů, diskoték a restaurací, vodní a zábavní parky - to vše dělá z Rimini skutečnou mekku pro turisty z celého světa. Nelze se zde nudit!

Bolonia  
Hlavní město regionu Emilia-Romagna, které je hospodářským, kulturním a zábavním centrem regionu. Historie města sahá až do 2. století př. n. l., proto v něm můžeme obdivovat mnoho památek z prakticky každého období historie. Mezi nejpůsobivější z nich patří náměstí Piazza Maggiore, které je od středověku centrálním náměstím města, s bazilikou sv. Petronia a sídlo University of Bologna, které je nejstarší na světě. Doporučujeme ochutnat originální boloňské špagety a tortellini.

Ravenna
Město s neobvykle dlouhou a bohatou historií, známé hlavně díky svým krásným mozaikám z byzantské doby. Během návštěvy Ravenny doporučujeme prohlídku kostela San Vitale s krásným, bohatě zdobeným interiérem a také mauzolea Galli Placidia z 5. století - obě památky jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Ravenna nabízí kromě památek také krásné a široké pláže - po celém dni stráveném objevováním perel architektury si lze skvěle odpočinout na pobřeží.

Základní informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. Ve většině turistických letovisek se nachází banky a bankomaty.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu tzv. coperto.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Itálie na základě platného občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Italština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, 1 litr vody - cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,5 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí cca 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech. Pošta je otevřená od pondělí do soboty (8:30-12:30).

Elektřina 
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii jsou jiné typy zásuvek než v Česku. Obvykle se vyskytují zásuvky typu L se třemi otvory v jedné řadě. Vejdou se do nich české tenké zástrčky (jako z nabíječky do telefonu), nelze ale zasunout kulaté silné zástrčky (například od vysoušeče vlasů nebo ze zdroje napájení notebooku). V takových případech je nutné používat adaptér. Jsou k dispozici na hotelových recepcích (zdarma, záloha cca 5 EUR), lze si je také koupit v Česku ve stavebních supermarketech  nebo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 EUR).

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit na poště, v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Mobilní telefony fungují po celé Itálii. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční hovory jsou poměrně drahé. Tarif roamingových hovorů do českých mobilních sítí si prosím ověřte u svého operátora ještě před odjezdem na dovolenou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v regionu Emilia-Romagna (Itálie) obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.2 Kč