Ubytování WDW Obrázek0
Ubytování WDW Obrázek1
Ubytování WDW Obrázek2
Ubytování WDW Obrázek3
Ubytování WDW Obrázek4
Ubytování WDW Obrázek5
Ubytování WDW Obrázek6
Ubytování WDW Obrázek7
Ubytování WDW Obrázek8
Ubytování WDW Obrázek9
Ubytování WDW Obrázek10
Ubytování WDW Obrázek11

Itálie pro pohodlné (příjezd autobusem - návrat letadlem z Lamezie Terme)

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: odjezd a přejezdy pohodlným autokarem (WC, klimatizace, bar, video), návrat charterovým letadlem na trase Lamezia di Terme - Varšava, letištní poplatky, ubytování v hotelech (7 nocí), stravování: 7 kontinentálních snídaní, za příplatek 6 večeří, turistický program (viz níže), polský průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených atrakcí, přejezdy hromadnou dopravou (včetně výletních lodí a gondol v Benátkách, metro v Římě, trajektů a plaveb do Capri), místní průvodce, náklady na rezervaci vstupenek do navštívených atrakcí, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 240 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 7 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy dla wygodnych (przyjazd autokarem-powrót samolotem z Lamezii)

Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 40 EUR/os., Padova cca 35 EUR/os. (prohlídka se koná při velkém počtu zájemců).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31.08.2022 a mohou se změnit. 

Program

Itálie pro pohodlné - 9 dní • Benátky - královna laguny • Florencie - hlavní město renesance • Řím a historie Impéria • rezervace do Vatikánských muzeí • Vatikán - papežské město • Pompeje - město ve stínu Vesuvu • Capri - neobvyklý ostrov

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km)  

Den 2
V dopoledních hodinách příjezd do Benátek na parkoviště Punta Sabbioni nebo Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrtí San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: baziliku sv. Marka, Dóžecí palác a zvonici - nejvyšší budovu ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rialto. Následně plavba gondolami po benátských kanálech a Canal Grande. Přenocování v okolí Benátek. (Trasa cca 50 km)

Den 3
Po snídani přejezd do hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Možnost realizace fakultativního výletu do Padova (za poplatek). Přenocování v hotelu v okolí Chianciano Terme. (Trasa cca 400 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Říma. Následně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme antickými památkami: Koloseum (zvenčí), Forum Romanum, Pantheon a Kapitol. Další částí prohlídky bude barokní Řím: náměstí Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Přenocování v okolí Říma. (Trasa cca 260 km)

Den 5
Snídaně a přejezd k návštěvě Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Odpoledne prohlídka baziliky sv. Petra a volný čas. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové restauraci (za poplatek). Pozdě večer návrat do hotelu na přenocování (bez večeře v hotelu). (Trasa cca 180 km)

Den 6
Snídaně a další prohlídka Říma. Začneme u baziliky sv. Jana v Lateráně. Následně přejdeme k bazilice Santa Maria Maggiore a bazilice Santa Maria degli Angeli, která byla postavena podle návrhu Michelangela na místě bývalých Diokleciánových lázní (Terme Diocleziano). Procházku zakončíme u kostela Santa Maria della Vitoria se slavnou sochou Lorenza Berniniho „Ecstasy of St. Teresa“. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 7
Po snídani přejezd a návštěva Pompejí - starobylého města zasypaného sopečným popelem během obrovské erupce Vesuvu, díky čemuž město zachovalo svou původní strukturu v nezměněné podobě. V další části programu prohlídka Neapole - neoficiálního hlavního města italského jihu. Prohlídka: Galerie Umberto I, Piazza del Plebiscito s královským palácem, Teatro San Carlo a nádherného středověkého hradu Castel Nuovo. Přejezd do hotelu v okolí Neapole, přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 8
Po snídani přejezd trajektem na malebný ostrov Capri. V programu na Capri: plavba podél pobřeží ostrova, výjezd lanovou dráhou do centra na cca 400 m n. m. Následně procházka květinovými zahradami Augusta, odkud budeme obdivovat krásné panorama, slavné Faragliony (tři skály vynořující se z moře) a oblouk lásky - Arco dell’Amore. Přejezd do hotelu v okolí Lamezia Terme, přenocování. (Trasa cca 380 km)
 
Den 9
Snídaně a transfer na letiště v Lamezia Terme. Odlet do Polska. Dojezd do míst svého bydliště na vlastní náklady.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
růvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech.
S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek.
Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech.
V Itálii je nutné nosit roušky na veřejných prostranstvích, ve všech dopravních prostředcích a je zde 2metrová sociální vzdálenost. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.  

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření. 

Hotel

Poloha

**/*** hotely - střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 7 nocí: Benátky/Padova (1 noc), Chianciano Terme (1 noc), Fiuggi (2 noci), Neapol/Castellammare di Stabia/Sorrento (2 noci), Lamezia di Terme (1 noc).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč