Ubytování WDP Obrázek0
Ubytování WDP Obrázek1
Ubytování WDP Obrázek2
Ubytování WDP Obrázek3
Ubytování WDP Obrázek4
Ubytování WDP Obrázek5
Ubytování WDP Obrázek6
Ubytování WDP Obrázek7
Ubytování WDP Obrázek8
Ubytování WDP Obrázek9
Ubytování WDP Obrázek10

Itálie pro pohodlné (přílet do Lamezie - návrat autobusem)

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Itálie pro pohodlné - 9 dní • Benátky - královna laguny • Florencie - hlavní město renesance • Řím a historie Impéria • rezervace do Vatikánských muzeí • Vatikán - papežské město • Pompeje - město ve stínu Vesuvu • Capri - neobvyklý ostrov


Den 1 
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Lamezia Terme, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v okolí Lamezia Terme, přenocování. (Trasa cca 40 km)


Den 2
Po snídani přejezd do Neapole - neoficiálního hlavního města italského jihu. Prohlídka: Galerie Umberto I, Piazza del Plebiscito s královským palácem, Teatro San Carlo a nádherného středověkého hradu Castel Nuovo. V programu také neapolské staré město a katedrála sv. Januaria. Přenocování a večeře v okolí Neapole. (Trasa cca 400 km)


Den 3
Snídaně a přejezd trajektem na nejkrásnější ostrov Neapolského zálivu Capri. Během plavby budeme moci obdivovat nádherné přírodní jeskyně a jedinečný výhled na ostrov z moře. Volný čas. Tento den doporučujeme neapolský večer (za příplatek). Návrat do hotelu v okolí Neapole a přenocování. (Trasa cca 300 km)


Den 4
Po snídani přejezd na prohlídku Pompejí - starobylého města zaplaveného lávou během erupce Vesuvu, díky čemuž si zachoval svůj původní strukturu v nezměněném tvaru. Odpoledne přejezd do okolí Říma na přenocování a večeři. (Trasa cca 300 km)


Den 5
Po snídani přejezd do Říma. Srdečně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme antickými památkami: Koloseum (zvenčí), Forum Romanum (politické a společenské centrum starého Říma), Pantheon a Kapitol. Poté uvidíme barokní část: náměstí Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádovitý zábradlím a slavnou fontánou di Trevi. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za poplatek). V pozdních večerních hodinách návrat do hotelu na přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 150 km)


Den 6
Snídaně a přejezd do Vatikánu. Návštěva Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela a prohlídka baziliky sv. Petra. Volný čas. Přenocování v hotelu v okolí Chianciano Terme. (Trasa cca 260 km)
 

Den 7
Po snídani prohlídka hlavního města Toskánska - Florencie. Program zahrnuje: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších obyvatel města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria s radnicí, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s velkou, osmibokou kopulí navrženou významným italským architektem Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Možnost realizace místního výletu do Padovy (za poplatek). Přenocování v Benátkách. (Trasa cca 500 km)


Den 8
Po snídani přejezd do Benátek. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrtí San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: baziliku sv. Marka, Most vzdechů, Dóžecí palác a zvonici - nejvyšší budovu ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rialto. Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech. Večer odjezd ve směru Polska. (Trasa cca 1400 km)


Den 9
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00). Návrat do měst podle dostupnosti v rezervačním systému. 


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech.
S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek.
Pobytová taxa se platí na místě, přímo v hotelech.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.  

Hotel

Umístění

Hotely **/ *** turistické třídy, které se nacházejí v satelitních městech (30-65 km do centra), na trasách mezi městy, která mají být navštívena. Začátek 7 hotelových nocí: Neapol/ Castellammare di Stabia (2), Řím/ Fiuggi (3), Florencie/ Chcianciano Terme (1), Benátky (1).

.
K dispozici pro hosty

recepce, restaurace nebo bar.

.
Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

**/ ***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč