Ubytování RGC Obrázek0
Ubytování RGC Obrázek1
Ubytování RGC Obrázek2
Ubytování RGC Obrázek3
Ubytování RGC Obrázek4
Ubytování RGC Obrázek5
Ubytování RGC Obrázek6
Ubytování RGC Obrázek7
Ubytování RGC Obrázek8
Ubytování RGC Obrázek9
Ubytování RGC Obrázek10
Ubytování RGC Obrázek11

Itálie se špetkou Monaka

Monako - Monte Carlo
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem do/z Bergama (přímý let), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v hotelech (7 nocí), stravování: 7 kontinentálních snídaní, za příplatek 6 večeří v hotelu nebo v nedalekých restauracích, turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS - cena cca 290 EUR/os. (poplatek placený průvodci). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 15 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety: oběd v Cinque Terre - cca 45 EUR/os., večeře (Lombardské menu) - cca 45 EUR/os.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Włochy ze szczyptą Monako
Kód zájezdu: RGC


Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky jsou uvedeny ke dni 13.09.2023 a mohou se změnit.
 

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení. 

Program

Miláno - móda a historie • Cinque Terre - to nejkrásnější v Ligurii • Janov - Kryštof Kolumbus a Janovská republika • Monako a Monte Carlo - královská historie rodu Grimaldiů • Turín - královské hlavní město Piemontu a Turínské plátno • jezero Como - nejkrásnější plavba uprostřed Alp do Bellagia


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Bergama, transfer do hotelu v okolí Acqui Terme, volný čas. Přenocování. (Trasa cca 190 km)


Den 2
Po časné snídani přejezd do Janova - hlavního města Ligurie. Prohlídka historického centra města. V programu mimo jiné: katedrála San Lorenzo, dům slavného námořníka Kryštofa Kolumba a náměstí Piazza de Ferrari s Dóžecím palácem a se slavnou ulicí Garibaldiho. Procházku zakončíme ve starém městském přístavu. Následně přejezd do Santa Margherita, návštěva turistického přístavu, poté plavba do Portofino - Ligurské perly. Prohlídka okouzlujícího městečka známého mimo jiné z písně Sławy Przybylskiej „Miłość w Portofino“. Následně přejezd do hotelu v okolí Janova, přenocování. (Trasa cca 280 km)


Den 3
Po snídani přejezd do Monackého knížectví. Prohlídka historického centra města. Poté navštívíme Monte Carlo, které je známé díky nádherným kasinům, ve kterých se každý může stát milionářem. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 500 km)


Den 4
Po snídani přejezd do Národního parku Cinque Terre, který zahrnuje 5 horských pohlednicových měst, která se nacházejí na strmých skalách Ligurského pobřeží. Nad touto oblastí, jednou z nejkrásnějších v Itálii, převzalo péči UNESCO. V programu mimo jiné: přejezd vlakem do Monterosso al Mare (prohlídka města) a následně plavba do kouzelného města Vernazza a jeho prohlídka. Poté přejezd vlakem do Manaroly a procházka městem. Během prohlídky doporučujeme oběd v jedné z restaurací v Cinque Terre - místní menu (za poplatek). Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 150 km)
 

Den 5
Po snídani přejezd do centra Milána. Návštěvu města začneme na Katedrálním náměstí, kde se nachází nádherná gotická katedrála nazývaná „básní z mramoru“. Následně projdeme galerií Vittorio Emanuele II Gallery - elegantní vícepodlažní pasáží, která nás zavede k nejslavnější opeře světa - La Scale (prohlídka také vnitřku). Prohlídku města zakončíme u Castello Sforzesco - impozantního hradu vládce Milána - vévody Ludovica Sforzy (Ludvíka Mouřenína). Odpoledne doporučujeme večeři - Lombardské menu (za poplatek). Přejezd do hotelu v okolí Milána, přenocování. (Trasa cca 370 km)
Upozornění! Tento den není v hotelu večeře.


Den 6
Po snídani přejezd do Como, krátká prohlídka města. Následně plavba nejkrásnějším úsekem jezera Como, obklopeném Alpami, do města Bellagio. Návštěva městečka a poté volný čas. Následně návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 170 km)


Den 7
Po snídani přejezd do Turína - hlavního města Piemontu. Procházka historickým centrem města. V programu mimo jiné: náměstí Piazza Castello, Palazzo Madama, Královský palác, náměstí Piazza Carlo Alberto, čtvrť Quadrilatero Romano, kde se do dnešního dne dochovaly starověké římské památky. Navštívíme také katedrálu, kde je uloženo Turínské plátno (návštěvníkům není k dispozici) a jeden z kopců, abychom viděli baziliku de Superga. Návštěva královských hrobek (bez prohlídky apartmánů). Následně návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 170 km)
 

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu, volný čas. Následně transfer na letiště. (Trasa cca 120 km)
V případě časného odletu - snídaně formou balíčků.


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.   

Hotel

Umístění

Hotely **/*** turistické třídy, které se nacházejí v satelitních městech (30-65 km do centra) na trasách mezi navštívenými městy. 7 započatých hotelových nocí: Janov (3), Milán/Bergamo (4).

.
K dispozici pro hosty

Restaurace a bar.

.
Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

**/ ***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč