Ubytování WRT - Léto Obrázek0
Ubytování WRT - Léto Obrázek1
Ubytování WRT - Léto Obrázek2
Ubytování WRT - Léto Obrázek3
Ubytování WRT - Léto Obrázek4
Ubytování WRT - Léto Obrázek5
Ubytování WRT - Léto Obrázek6
Ubytování WRT - Léto Obrázek7
Ubytování WRT - Léto Obrázek8
Ubytování WRT - Léto Obrázek9
Ubytování WRT - Léto Obrázek10

Italské prázdniny

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Italské prázdniny - 10 dnů • Benátky - plavba gondolami • Pisa - Šikmá věž a Campo dei Miracoli (Pole zázraků) • Florencie - hlavní město renesance • Řím - od starověku po baroko • Vatikán - návštěva hrobu sv. Jana Pavla II.  • rezervace do Vatikánských muzeí • pobyt na Jaderské riviéře - relaxace, pláž, odpočinek

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 

Den 2
V dopoledních hodinách příjezd do Benátek na parkoviště Punta Sabbioni nebo Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrtí San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: baziliku sv. Marka, Dóžecí palác a zvonici - nejvyšší budovu ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rialto. Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech. Večer přejezd do hotelu v okolí Benátek. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani přejezd do krásného městečka Pisa, které vzkvétalo ve středověku. V programu mimo jiné: návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice) a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (obdivování zvenčí). Možnost realizace fakultativního výletu do Luccy (za poplatek). Přejezd do hotelu v okolí Montecatini Terme, přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Po snídani přejezd do hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Následně volný čas. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Říma, přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 5
Po snídani přejezd do Vatikánu. Následně prohlídka Vatikánských muzeí (jedné z největších světových sbírek umění s exponáty od antiky po 20. století) a také návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Následně prohlídka baziliky sv. Petra, doporučujeme zejména pietu Michelangela - nádherný baldachýn navržený Berninim a sochu sv. Petra. V programu mimo jiné návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za poplatek). Pozdě večer přejezd do hotelu v okolí Říma (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 140 km)
 
Den 6
Po snídani přejezd do Říma. Následně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme v barokní části, během které uvidíme mimo jiné: Piazza Navona, Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Následně si prohlédneme antické památky. Projdeme ve stopách starobylých obyvatel: Pantheon, Kapitol, Forum Romanum (politické a společenské centrum starého Říma), Koloseum (obdivování zvenčí) a procházku zakončíme u Konstantinova oblouku. Večer přejezd do hotelu v okolí Rimini, ubytování a přenocování. (Trasa cca 490 km)

Den 7 - 8
Pobyt v hotelu na Jaderské riviéře. Volný čas na odpočinek, opalování a nakupování.
 
Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do San Marina - nejstarší republiky světa. Možnost ochutnávky regionálních likérů a volný čas na nakupování. Pozdě odpoledne odjezd do Polska. (Trasa cca 1200 km)
 
Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. V červenci a srpnu existuje kvůli hlavní sezóně možnost ubytování v hotelu mimo výše uvedená letoviska, dále od pláže (do 10 km) - pak zajišťujeme každodenní transfery na pláž.
V Itálii je povinné nošení roušek na veřejných prostranstvích a všech dopravních prostředcích a 2metrový společenský odstup. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

Hotel

Umístění

Diverzní část

Hotely turistické třídy **/***, které se nacházejí v satelitních městech (30-65 km do centra), na trasách mezi navštívenými městy. Začínají 4 hotelové noci:

Pobytová část

Hotely **/*** nacházející se v Rimini nebo jeho okolí, v blízkosti (do 400 m) písečné pláže. 3 zahájené noclehy v hotelech: Igea Marina/Gatteo Mare/San Mauro Mare/Bellariva/Bellaria/Catolica/Riccione/Cesanatico/Ravenna.

K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace nebo bar.

Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

**/***

Umiestnenie

Diverzní část

Hotel turistickej triedy **/***, ktoré sa nachádzajú v satelitných mestách (30-65 km do centra), na trasách medzi navštívenými mestami. 4 začaté hotelové noci:

Pobytová část

Hotely **/*** nachádzajúce sa v Rimini alebo jeho okolí, v blízkosti (do 400 m) piesočnatej pláže. 3 začaté hotelové noci:

. 3. v blízkosti hotelu se nacházejí hotely: Igea Marina/Gatteo Mare/San Mauro Mare/Bellariva/Bellaria/Catolica/Riccione/Cesanatico/Ravenna.
Stravovanie

Kontinentálne raňajky (chlieb, maslo, džem, káva, mlieko) a za príplatok večere (možno v blízkej talianskej reštaurácii), nápoje na večeru za príplatok.

.
Miestna kategória

**/***

K dispozícii pre hostí

Recepcia, reštaurácia alebo bar.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč