Ubytování WRY - Léto Obrázek0
Ubytování WRY - Léto Obrázek1
Ubytování WRY - Léto Obrázek2
Ubytování WRY - Léto Obrázek3
Ubytování WRY - Léto Obrázek4
Ubytování WRY - Léto Obrázek5
Ubytování WRY - Léto Obrázek6
Ubytování WRY - Léto Obrázek7
Ubytování WRY - Léto Obrázek8
Ubytování WRY - Léto Obrázek9
Ubytování WRY - Léto Obrázek10
Ubytování WRY - Léto Obrázek11
Ubytování WRY - Léto Obrázek12

Italské prázdniny - pro pohodlné

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (9 nocí), stravování: 9 kontinentálních snídaní, 6 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (včetně plavby turistickou lodí a gondolami v Benátkách, metrem v Římě), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 185 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 15 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje, fakultativní výlety a plážový servis na pobřeží - cca 30-35 EUR/den/set (2 lehátka + slunečník) nebo cca 6 EUR/den/lehátko (v závislosti na sezóně a hotelu).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Włoskie Wakacje - Dla wygodnych

Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 40 EUR/os., Padova cca 35 EUR/os., Lucca cca 30 EUR/os. (výlety se konají při velkém počtu zájemců).

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 38 zájemcích. 

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 25.08.2022 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Italské prázdniny - pro pohodlné - 10 dnů • tranzitní noclehy na území Itálie - prohlídky po nočním odpočinku • Benátky - plavba gondolami • Pisa - Šikmá věž a Campo dei Miracoli (Pole zázraků) • Florencie - hlavní město renesance • Řím - od starověku po baroko • Vatikán - návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. • rezervace do Vatikánských muzeí • pobyt na Jaderské riviéře - relax, pláž, odpočinek

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Udine, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 

Den 2
Snídaně. Přejezd do Benátek na parkoviště Punta Sabbioni nebo Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrtí San Marco, kde jsou koncentrovány nejvýznamnější památky města: bazilika sv. Marka, Dóžecí palác a zvonice - nejvyšší budova ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Ponte di Rialto. Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech. Večer přejezd do hotelu v okolí Benátek. (Trasa cca 320 km)

Den 3
Po snídani přejezd do krásného městečka Pisa, které vzkvétalo ve středověku. V programu mimo jiné: návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice) a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (obdivování zvenčí). Možnost realizace fakultativního výletu do Luccy (za poplatek). Přejezd do hotelu v okolí Montecatini Terme, přenocování. (Trasa cca 350 km)
 
Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších obyvatel města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Následně volný čas. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Říma, přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 5
Po snídani přejezd do Vatikánu. Následně prohlídka Vatikánských muzeí (jedné z největších světových sbírek umění s exponáty od antiky po 20. století) a také návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Následně prohlídka baziliky sv. Petra, doporučujeme zejména pietu Michelangela - nádherný baldachýn navržený Berninim a sochu sv. Petra. V programu mimo jiné návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za poplatek). Pozdě večer přejezd do hotelu v okolí Říma (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 140 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Říma. Následně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme v barokní části, během které uvidíme mimo jiné: Piazza Navona, Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Následně si prohlédneme antické památky. Projdeme ve stopách starobylých obyvatel: Pantheon, Kapitol, Forum Romanum (politické a společenské centrum starého Říma), Koloseum (obdivování zvenčí) a procházku zakončíme u Konstantinova oblouku. Večer příjezd do hotelu v okolí města Rimini, ubytování a přenocování. (Trasa cca 490 km)

Den 7 - 8
Pobyt v hotelu na Jaderské riviéře. Volný čas na odpočinek, opalování a nakupování. Ve večerních hodinách večeře v hotelu. 

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně přejezd do San Marina - nejstarší republiky světa. Možnost ochutnávky regionálních likérů a volný čas na nakupování. Následně přejezd do Polska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1350 km)
 
Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00). (Trasa cca 860 km)
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. V červenci a srpnu existuje kvůli hlavní sezóně možnost ubytování v hotelu mimo výše uvedená letoviska, dále od pláže (do 10 km) - pak zajišťujeme každodenní transfery na pláž.
V Itálii je povinné nošení roušek na veřejných prostranstvích a všech dopravních prostředcích a 2metrový společenský odstup. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

Hotel

Poloha

Poznávací část
Tříhvězdičkové hotely nebo zařízení „villagio turistico“, které se nacházejí v satelitních městečkách (30-65 km do centra), na trasách mezi navštěvovanými městy. Tranzitní ubytování na 6 nocí v: Itálie/Udine (2), Benátky/Lido di Jesolo/Padova (1), Florencie/Montecatini Terme (1), Řím/Fiuggi (2).

Pobytová část
Dvouhvězdičkové/tříhvězdičkové hotely nebo zařízení „villagio turistico“, které se nacházejí v Livornu nebo v okolí, nedaleko (do 400 m) od písčité pláže. 3 noci.

Vybavení
Recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje
Komfortně zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnou a klimatizací.

Strava
Kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko), večeře za příplatek (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeřím za poplatek.

Místní kategorie
***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč