Ubytování WRY - Léto Obrázek0
Ubytování WRY - Léto Obrázek1
Ubytování WRY - Léto Obrázek2
Ubytování WRY - Léto Obrázek3
Ubytování WRY - Léto Obrázek4
Ubytování WRY - Léto Obrázek5
Ubytování WRY - Léto Obrázek6
Ubytování WRY - Léto Obrázek7
Ubytování WRY - Léto Obrázek8
Ubytování WRY - Léto Obrázek9
Ubytování WRY - Léto Obrázek10
Ubytování WRY - Léto Obrázek11
Ubytování WRY - Léto Obrázek12

Italské prázdniny - pro pohodlné

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha

Poznávací část
Tříhvězdičkové hotely nebo zařízení „villagio turistico“, které se nacházejí v satelitních městečkách (30-65 km do centra), na trasách mezi navštěvovanými městy. Tranzitní ubytování na 6 nocí v: Itálie/Udine (2), Benátky/Lido di Jesolo/Padova (1), Florencie/Montecatini Terme (1), Řím/Fiuggi (2).

Pobytová část
Dvouhvězdičkové/tříhvězdičkové hotely nebo zařízení „villagio turistico“, které se nacházejí v Livornu nebo v okolí, nedaleko (do 400 m) od písčité pláže. 3 noci.

Vybavení
Recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje
Komfortně zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnou a klimatizací.

Strava
Kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko), večeře za příplatek (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeřím za poplatek.

Místní kategorie
***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (9 nocí), stravování: 9 kontinentálních snídaní, 6 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (včetně plavby turistickou lodí a gondolami v Benátkách, metrem v Římě), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 170 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 15 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje, fakultativní výlety a plážový servis na pobřeží - cca 15-20 EUR/den/set (2 lehátka + slunečník) nebo cca 6 EUR/den/lehátko (v závislosti na sezóně a hotelu).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Itálie.

Název zájezdu v polském jazyce: Włoskie Wakacje - Dla wygodnych

Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 30 EUR/os. a výlety, které se konají při velkém počtu zájemců: Padova cca 13 EUR/os., Lucca cca 18 EUR/os.

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 38 zájemcích. 

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 12.5.2020 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Italské prázdniny - pro pohodlné - 10 dnů • tranzitní noclehy na území Itálie - prohlídky po nočním odpočinku • Benátky - plavba gondolami • Pisa - Šikmá věž a Campo dei Miracoli (Pole zázraků) • Florencie - hlavní město renesance • Řím - od starověku po baroko • Vatikán - návštěva hrobu sv. Jana Pavla II.  • rezervace do Vatikánských muzeí • pobyt v Toskánsku - relax, pláž, odpočinek

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Udine, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 

Den 2
Snídaně. Přejezd do Benátek na parkoviště Punta Sabbioni nebo Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrtí San Marco, kde jsou koncentrovány nejvýznamnější památky města: bazilika sv. Marka, Dóžecí palác a zvonice - nejvyšší budova ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rizoto (Ponte di Rialto). Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech. Večer přejezd do hotelu v okolí Benátek. (Trasa cca 320 km)

Den 3
Po snídani přejezd do krásného městečka Pisa, které vzkvétalo ve středověku. V programu mimo jiné: návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice) a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (obdivování zvenčí). Možnost realizace fakultativního výletu do Luccy (za poplatek). Přejezd do hotelu v okolí Montecatini Terme, přenocování. (Trasa cca 350 km)
 
Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších obyvatel města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Následně volný čas. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Říma, přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 5
Po snídani přejezd do Vatikánu. Následně prohlídka Vatikánských muzeí (jedné z největších světových sbírek umění s exponáty od antiky po 20. století) a také návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Následně prohlídka baziliky sv. Petra, doporučujeme zejména pietu Michelangela - nádherný baldachýn navržený Berninim a sochu sv. Petra. V programu mimo jiné návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za poplatek). Pozdě večer přejezd do hotelu v okolí Říma (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 140 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Říma. Následně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme v barokní části, během které uvidíme mimo jiné: Piazza Navona, Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Následně si prohlédneme antické památky. Projdeme ve stopách starobylých obyvatel: Pantheon, Kapitol, Forum Romanum (politické a společenské centrum starého Říma), Koloseum (obdivování zvenčí) a procházku zakončíme u Konstantinova oblouku. Večer příjezd do hotelu v okolí města Livorno, ubytování a přenocování. (Trasa cca 490 km)

Den 7 - 8
Pobyt v hotelu na pobřeží Ligurského moře. Volný čas na odpočinek, opalování a nakupování. Ve večerních hodinách večeře v hotelu. 

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně přejezd do San Marina - nejstarší republiky světa. Možnost ochutnávky regionálních likérů a volný čas na nakupování. Následně přejezd do Polska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1350 km)
 
Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00). (Trasa cca 860 km)
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. V červenci a srpnu existuje kvůli hlavní sezóně možnost ubytování v hotelu mimo výše uvedená letoviska, dále od pláže (do 10 km) - pak zajišťujeme každodenní transfery na pláž.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Výlety v okolí

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 38 zájemcích. 

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč