Ubytování IZM Obrázek0
Ubytování IZM Obrázek1
Ubytování IZM Obrázek2
Ubytování IZM Obrázek3
Ubytování IZM Obrázek4
Ubytování IZM Obrázek5
Ubytování IZM Obrázek6

Izraelské wellness

Izrael - Jeruzalém
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Leonardo Inn Dead Sea IZM

Poloha
Malý hotel Leonardo Inn Dead Sea IZM udržovaný v městském stylu patří ke známému izraelskému řetězci Fattal Hotels. Nachází se v hotelové čtvrti ve městě Ein Bokek, nedaleko pláže a v těsné blízkosti nákupního centra.

Pláž
Soukromá písečná pláž se nachází cca 5 minut chůze od hotelu Leonardo Inn Dead Sea IZM. Plážový servis - za poplatek.

Vybavení
Recepce 24h v lobby, úschovna zavazadel, restaurace servírující snídaně a večeře, lobby bar a snack bar u bazénu. Hostům je k dispozici také sluneční terasa v zahradě, bazén pro dospělé a brouzdaliště. Navíc: prádelna (za příplatek), konferenční centrum a směnárna.

Pokoje
96 pokojů se nachází ve vícepodlažní budově. 
Standardní dvoulůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky pro dospělého nebo 2 přistýlek pro děti). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem, mini ledničkou a příslušenstvím k přípravě čaje a kávy.

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Nápoje k večeři jsou za příplatek.

Sport a zábava
Hostům je k dispozici venkovní bazén a brouzdaliště.

Internet
Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
V Izraeli neexistuje oficiální kategorizace hotelů. Hotelové řetězce přenechávají kategorizace organizátorům turistiky.

Náš názor
Hotel Leonardo Inn Dead Sea IZM má dobrou kvalitu se skvělou atmosférou a přátelským personálem, láká ke strávení nezapomenutelné dovolené u Mrtvého moře.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Leonardo Plaza Dead Sea

Poloha
Leonardo Plaza Dead Sea je překrásně umístěný, komfortní hotel patřící mezi známé izraelské řetězce Fattal Hotels, nachází se v blízkosti veřejné pláže a poblíž mnoha místních zajímavostí.

Pláž
Písečná, veřejná, placená pláž se nachází cca 5 minut chůze od hotelu. Plážový servis za poplatek.

Vybavení
Hotel Leonardo Plaza Dead Sea nabízí 24-hodinovou recepci, prostornou vstupní halu, úschovnu zavazadel, restauraci podávající snídaně a večeře, bar a bar u bazénu. K dispozici je také bazén pro dospělé, brouzdaliště pro děti a lázeňské centrum (za poplatek), které nabízí kosmetické a masážní procedury, dále posilovna, sauna, golfové hřiště (za poplatek), prádelna (za poplatek) a směnárna.

Pokoje
Hotel Leonardo Plaza Dead Sea má 280 pokojů v několikapatrové budově. Dvoulůžkové pokoje typu Standard (možnost 1 přistýlky pro dospělého nebo 2 pro děti), jsou vybaveny: koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem, mini ledničkou a příslušenstvím pro přípravu kávy a čaje.

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Nápoje k večeři jsou za poplatek.

Sport a zábava
Hotel nprovozuje animační programy a umělecká vystoupení. Hosté mají k dispozici venkovní bazén a brouzdaliště pro děti. Hotel má také lázeňské centrum (za poplatek), které nabízí kosmetické procedury a masáže, posilovnu a saunu. Pro děti mini klub.

Internet
Zdarma bezdrátové připojení k internetu.

Místní kategorie
Neexistuje oficiální kategorizace hotelů v Izraeli. Hotelové řetězce zanechávají kategorizaci organizátorům cestovního ruchu.

Náš názor
Poloha v klidné oblasti, blízkost pláže a velký výběr atrakcí zaručuje nezapomenutelný relax a odpočinek u Mrtvého moře.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelety letadlem do/z Tel Avivu, letištní taxy, ubytování: celkem 7 nocí (3 noci v Betlémě/Hebronu a 4 noci u Mrtvého moře), stravování: snídaně (7) a večeře (7), transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupenky, spropitné, systém Tour guide,rezervační poplatky - cca 140 USD/os. (povinný poplatek průvodci); fakultativní výlety uvedené v programu a jiné osobní výdaje. Nejpoužívanější měnou na místě je USD.

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Izraelskie Spa
Kód zájezdu: IZM

Program

Jeruzalém - svaté město tří světových náboženství • Betlém - místo narození Ježíše Krista • Mrtvé moře - odpočinek v největší depresi světa • Caesarea Přímořská - vysněné město Heroda Velikého • Tel Aviv - kosmopolitní metropole • pobyt u Mrtvého moře

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu do Tel Avivu celní a pasové odbavení. Následně přejezd do hotelu v Betlémě/Hebronu (nebo okolí). Pozdní večeře (možnost studené večeře) a přenocování v hotelu. (Trasa cca 70 km)

Den 2
Po snídani přejezd do Jeruzaléma. Prohlídku začneme návštěvou Chrámové hory, kde kdysi stál Jeruzalémský chrám a dnes svatyně s názvem Skalní dóm a mešita Al-Aksá. Následně projdeme Křížovou cestou - Via Dolorosa (od třetí zastávky), která vede malebnými muslimskými uličkami a křesťanskou čtvrtí starého města, mezi stánky a orientálním bazarem, až dojdeme k Chrámu Božího hrobu. Pod jeho střechou jsou poslední zastávky, včetně Golgoty a místa vzkříšení Ježíše. Volný čas ve starém městě. Poté půjdeme ke Zdi nářků, kde se Židé po staletí modlí, oplakávajíc zbořený chrám. Ve druhé polovině dne se vydáme do Betléma a jednoho z nejdůležitějších míst křesťanství - baziliky Narození Páně, kde uvidíme mimo jiné Jeskyni narození. Procházka betlémským starým městem. Návrat na večeři a přenocování do hotelu v Betlémě/Hebronu (nebo okolí). (Trasa cca 30 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Jeruzaléma na Olivovou horu, odkud se rozprostírá nádherný výhled na staré město a západní Jeruzalém. Poté se vydáme na Judskou poušť, kde navštívíme Masadu - pevnost Zélótů. K pevnosti vyjedeme lanovkou. Navštívíme také archeologické naleziště Kumrán - místo, kde byla nalezena hlavní část tzv. svitků od Mrtvého moře. Den zakončíme relaxační koupelí v Mrtvém moři - 420 m pod hladinou světového oceánu! Po koupeli možnost nákupu kosmetiky s minerály z Mrtvého moře. Návrat do hotelu v Betlémě. Večeře a přenocování. (Trasa cca 220 km)
Po večeři pro zájemce prohlídka „nočního Jeruzaléma“ v pozdních večerních hodinách (za příplatek cca 30 USD/os.). Přejedeme Me'a Še'arim - čtvrtí ultraortodoxních Židů. Seznámíme se s pravidly jejich života a uvidíme místní obyvatele v tradičních krojích. Následně se vydáme ke Knesetu - izraelskému parlamentu, kde uvidíme slavnou menóru a Muzeum knihy (zvenčí) - impozantní kopuli, kde se nacházejí biblické texty od Mrtvého moře. Večer zakončíme procházkou starým městem. Návrat na přenocování do hotelu v Betlémě/Hebronu (nebo okolí). (Trasa cca 150 km)

Den 4
Po snídani vystěhování a přejezd do Tel Avivu. Volný čas na samostatné prozkoumávání města, nákupy atd. Pro zájemce (cena cca 60 USD/os.) výjezd do Caesaree Přímořské - nádherného přístavního města postaveného judským králem Herodem Velikým. Uvidíme mimo jiné: hipodrom, divadlo, akvadukt a pozůstatky paláce postaveného Herodem Velikým. Během další cesty pobřežím Středozemního moře dojedeme do Tel Avivu (přejezd nejzajímavějšími částmi města, včetně části s největším počtem staveb ve stylu Bauhaus na světě, na seznamu UNESCO). V Jaffě s více než 4 tisíce let starou historií, která pamatuje události zmíněné ve Starém zákoně, se projdeme půvabnými uličkami starého města. Volný čas v Jaffě. Přejezd k Mrtvému moři. Ubytování a přenocování (od 4. do 7. dne v jednom ze dvou hotelů, z nichž si můžete vybrat u Mrtvého moře). (Trasa cca 250 km)
 
Den 5 - 7
Čas na relax a odpočinek u Mrtvého moře. Popisy hotelů najdete v rezervačním systému R.pl.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu u Mrtvého moře. Následně transfer na letiště v Tel Avivu, pasové odbavení a odlet do Polska. (Trasa cca 50 km)
 
Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifikům multináboženské země (Izrael), zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací doba muzejních památek a chrámů, časy servírování pokrmů a jejich složení).
- V období nejdůležitějšího náboženského svátku Jom kipur, může dojít ke změnám v organizaci poznávací a pobytové části. Všechna jídla v této době jsou podávána pouze za studena, nápoje pouze nealkoholické.
- K elektrickým přístrojům s „tlustými kolíky“ jsou potřebné adaptéry.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno
- Časy odletů/návratů se mohou změnit! Aktuální časy návratů uvede průvodce Rainbow na místě.
- Osobám, které se budou chtít koupat v Mrtvém moři, doporučujeme mít s sebou boty do vody.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Pro krátkodobé turistické pobyty v Izraeli nepotřebují občané ČR vízum.
- Od 1. ledna 2018 státní orgány Izraele nedávají razítka do cestovních pasů na žádném hraničním přechodu. Každý cestující obdrží standardní tištěnou kartu s povolením vstupu a pobytu na území Izraele. Mějte prosím na paměti, že překročení pozemní hranice s Izraelem může znamenat, že je nemožné nebo obtížné vstoupit do Saúdské Arábie, Iráku, Íránu, Libanonu, Libye a Sýrie. Pokud plánujete návštěvu těchto zemí, doporučujeme vyřídit si nový cestovní pas. Naopak není problém se vstupem do Izraele, i když předtím navštívíte některou z arabských zemí nebo jinou zemi, která neuznává Izrael.

Sezónnost

V Izraeli trvá hlavní turistická sezóna obvykle v listopadu a od poloviny prosince do konce dubna.

Informace o hotelech

Ubytování
Hotely odpovídající standardu **/*** podle hodnocení organizátora (dle programu) - (7 nocí: 3 noci během poznávací části a 4 noci během pobytové části).

Vybavení: v hotelu je k dispozici restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky), všechny klimatizované, s koupelnou a většinou se satelitním TV.

Strava: snídaně a večeře (jak je popsáno v programu).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.2 Kč