Ubytování ISR Obrázek0
Ubytování ISR Obrázek1
Ubytování ISR Obrázek2
Ubytování ISR Obrázek3
Ubytování ISR Obrázek4
Ubytování ISR Obrázek5
Ubytování ISR Obrázek6
Ubytování ISR Obrázek7
Ubytování ISR Obrázek8

Jako led a oheň

Island
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem na trase Varšava-Keflavík-Varšava, letištní taxy, přejezdy autokarem, ubytování (4 noci), stravování: 4x snídaně formou bufetu, turistický program viz níže, služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu, další jídla. Náklady na účast v programu: vstupenky do navštívených objektů, plavby, poplatky za průvodce, rezervační poplatky, spropitné - cca 200 EUR/os. (platí se na místě průvodci). Fakultativní výlety: „Velrybí safari” - cca 115 EUR/osoba.
Možnost dokoupení večeří (4) - cena v rezervačním systému.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Jak lód i ogień 

Program

Island - horký ostrov • Reyjkjavík - hlavní město Islandu • na křižovatce tektonických desek - impozantní gejzíry a sopky • malebné vodopády • úchvatné útesy • Modrá laguna - neobvyklé termální lázně

Den 1
Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu v okolí Reykjavíku a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku). (Trasa cca 50 km)

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a krátká prohlídka Reykjavíku. Uvidíme mimo jiné současnou plastiku Sólfarið od Jóna Gunnara Árnasona, která je symbolem města, dům Höfði, kde se Ronald Reagan v roce 1986 setkal s Michailem Gorbačovem, největší kostel na Islandu - Hallgrímskirkja, katedrálu, parlament. Následně přejezd směrem k národnímu parku Þingvellir, ležícímu u břehu největšího islandského jezera, na křižovatce tektonických desek - dochází zde ke zvýšené seismické a sopečné činnosti a půda je poznamenána mnoha štěrbinami. Největší z nich vytváří hlubokou roklinu Almannagia. V roce 2004 byl park zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Dále se vydáme do geotermální oblasti, kde se nachází dva gejzíry: Geysir a Strokkur, gejzír Strokkur vybuchuje každých pár minut. Nezapomeňte být opatrní a nepřibližujte se ke gejzírům příliš blízko, aby nedošlo k popálení. Mezi horkými potůčky se nachází vyznačené turistické stezky, od kterých se nesmíte odchýlit. Další zastávka je jedním z nejpůsobivějších vodopádů Islandu, tzv. Islandský přírodní zázrak - vodopád Gullfoss („zlatý vodopád“), který dosahuje výšky 32 m. Poté přejezd do hřebčína Friðheimar, kde budeme moci obdivovat islandské koně v nezapomenutelné scenérii. Přenocování v okolí Hvolsvollur. (Trasa cca 200 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a cesta podél jižního pobřeží. Na první zastáce bude na nás čekat nádherná scenérie v podobě vodopádu Seljalandsfoss, který lze obdivovat zepředu i zpoza vodní clony. Další zastávka jako stvořená pro překrásné fotografie se nachází u slavné sopky Eyjafjallajökull, jejíž erupce v roce 2010 ochromila leteckou dopravu v Evropě. Poté následuje návštěva vesnice Skógar, kde se nachází další impozantní vodopád Skógafoss (25 m široký a 60 m dlouhý) a také skanzen. Poté se vydáme na procházku k ledovci Myrdalsjokull, konkrétně na jeden z ledovcových jazyků Solheimajokull. Následně přejezd směrem k přírodní rezervaci Dyrhólaey, kde budeme moci obdivovat jedinečné skalní útvary pobřežních útesů (včetně nejznámějšího skalního oblouku Islandu) a také navštívit pozoruhodnou černou pláž Reynisfjara. Na útesech u pláže hnízdí během období rozmnožování tisíce ptáků, především papuchalků, kteří jsou věhlasně známí pro svůj krásný vzhled. Následuje přenocování v okolí vesnice Kirkjubæjarklaustur. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do okolí druhého největšího ledovce Evropy - Vatnajökullu. Budeme obdivovat jeho silné jazyky, pak se vydáme na ledovcovou lagunu - Jökulsárlón a absolvujeme nezapomenutelnou plavbu po jezeře, během níž uvidíme ledovce. Poté projedeme lávovými poli Skeidarársanduru a vrátíme se do Reykjavíku. Následně ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 5
Snídaně (nebo snídaňové balíčky v případě brzkého odjezdu), vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny), volný čas. Pro zájemce možnost vydat se na „velrybí safari” (za poplatek cca 115 EUR/os.). Následně transfer na letiště v Keflavíku. Cestou na letiště návštěva věhlasně známých geotermálních lázní - Modrá laguna. Voda ke koupání má konstantní teplotu 37-39 °C a pochází z hloubky 2 000 metrů, její minerální soli mají řadu léčivých vlastností. Cena vstupenky zahrnuje: ručník, bahenní masku a welcome drink. (Upozornění: návštěva Modré laguny se uskuteční první nebo poslední den zájezdu - v závislosti na čase odletu). Přesné hodiny transferu a odletu poskytne průvodce Rainbow na místě. Odlet do Polska.

Upozornění k programu
Program nebo pořadí jednotlivých bodů programu se mohou změnit.
Průvodce neprovází v muzejních objektech. 
Doporučujeme vhodnou obuv na horskou turistiku.
Doporučujeme vzít kartu EHIC (evropský průkaz zdravotního pojištění) - usnadňuje využití lékařské pomoci na místě. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Hotely **/*** a také penziony s velmi skromným vybavením (4 noci).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky) s koupelnou a WC. 

Strava: snídaně formou bufetu, za příplatek večeře (4).

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč