Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Ubytování ISR Obrázek0
Ubytování ISR Obrázek1
Ubytování ISR Obrázek2
Ubytování ISR Obrázek3
Ubytování ISR Obrázek4
Ubytování ISR Obrázek5
Ubytování ISR Obrázek6
Ubytování ISR Obrázek7
Ubytování ISR Obrázek8

Jako led a oheň

Island
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem na trase Varšava-Keflavík-Varšava, letištní taxy, přejezdy autokarem, ubytování (4 noci), stravování: 4x snídaně formou bufetu, turistický program viz níže, služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu, další jídla. Náklady na účast v programu: vstupenky do navštívených objektů, plavby, poplatky za průvodce, rezervační poplatky, spropitné - cca 200 EUR/os. (platí se na místě průvodci). Fakultativní výlety: „Velrybí safari” - cca 115 EUR/osoba.
Možnost dokoupení večeří (4) - cena v rezervačním systému.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Jak lód i ogień 

Program

Island - horký ostrov • Reyjkjavík - hlavní město Islandu • na křižovatce tektonických desek - impozantní gejzíry a sopky • malebné vodopády • úchvatné útesy • Modrá laguna - neobvyklé termální lázně

Den 1
Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu v okolí Reykjavíku a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku). (Trasa cca 50 km)

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a krátká prohlídka Reykjavíku. Uvidíme mimo jiné současnou plastiku Sólfarið od Jóna Gunnara Árnasona, která je symbolem města, dům Höfði, kde se Ronald Reagan v roce 1986 setkal s Michailem Gorbačovem, největší kostel na Islandu - Hallgrímskirkja, katedrálu, parlament. Následně přejezd směrem k národnímu parku Þingvellir, ležícímu u břehu největšího islandského jezera, na křižovatce tektonických desek - dochází zde ke zvýšené seismické a sopečné činnosti a půda je poznamenána mnoha štěrbinami. Největší z nich vytváří hlubokou roklinu Almannagia. V roce 2004 byl park zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Dále se vydáme do geotermální oblasti, kde se nachází dva gejzíry: Geysir a Strokkur, gejzír Strokkur vybuchuje každých pár minut. Nezapomeňte být opatrní a nepřibližujte se ke gejzírům příliš blízko, aby nedošlo k popálení. Mezi horkými potůčky se nachází vyznačené turistické stezky, od kterých se nesmíte odchýlit. Další zastávka je jedním z nejpůsobivějších vodopádů Islandu, tzv. Islandský přírodní zázrak - vodopád Gullfoss („zlatý vodopád“), který dosahuje výšky 32 m. Poté přejezd do hřebčína Friðheimar, kde budeme moci obdivovat islandské koně v nezapomenutelné scenérii. Přenocování v okolí Hvolsvollur. (Trasa cca 200 km)

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a cesta podél jižního pobřeží. Na první zastáce bude na nás čekat nádherná scenérie v podobě vodopádu Seljalandsfoss, který lze obdivovat zepředu i zpoza vodní clony. Další zastávka jako stvořená pro překrásné fotografie se nachází u slavné sopky Eyjafjallajökull, jejíž erupce v roce 2010 ochromila leteckou dopravu v Evropě. Poté následuje návštěva vesnice Skógar, kde se nachází další impozantní vodopád Skógafoss (25 m široký a 60 m dlouhý) a také skanzen. Poté se vydáme na procházku k ledovci Myrdalsjokull, konkrétně na jeden z ledovcových jazyků Solheimajokull. Následně přejezd směrem k přírodní rezervaci Dyrhólaey, kde budeme moci obdivovat jedinečné skalní útvary pobřežních útesů (včetně nejznámějšího skalního oblouku Islandu) a také navštívit pozoruhodnou černou pláž Reynisfjara. Na útesech u pláže hnízdí během období rozmnožování tisíce ptáků, především papuchalků, kteří jsou věhlasně známí pro svůj krásný vzhled. Následuje přenocování v okolí vesnice Kirkjubæjarklaustur. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do okolí druhého největšího ledovce Evropy - Vatnajökullu. Budeme obdivovat jeho silné jazyky, pak se vydáme na ledovcovou lagunu - Jökulsárlón a absolvujeme nezapomenutelnou plavbu po jezeře, během níž uvidíme ledovce. Poté projedeme lávovými poli Skeidarársanduru a vrátíme se do Reykjavíku. Následně ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 5
Snídaně (nebo snídaňové balíčky v případě brzkého odjezdu), vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny), volný čas. Pro zájemce možnost vydat se na „velrybí safari” (za poplatek cca 115 EUR/os.). Následně transfer na letiště v Keflavíku. Cestou na letiště návštěva věhlasně známých geotermálních lázní - Modrá laguna. Voda ke koupání má konstantní teplotu 37-39 °C a pochází z hloubky 2 000 metrů, její minerální soli mají řadu léčivých vlastností. Cena vstupenky zahrnuje: ručník, bahenní masku a welcome drink. (Upozornění: návštěva Modré laguny se uskuteční první nebo poslední den zájezdu - v závislosti na čase odletu). Přesné hodiny transferu a odletu poskytne průvodce Rainbow na místě. Odlet do Polska.

Upozornění k programu
Program nebo pořadí jednotlivých bodů programu se mohou změnit.
Průvodce neprovází v muzejních objektech. 
Doporučujeme vhodnou obuv na horskou turistiku.
Doporučujeme vzít kartu EHIC (evropský průkaz zdravotního pojištění) - usnadňuje využití lékařské pomoci na místě. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Hotely **/*** a také penziony s velmi skromným vybavením (4 noci).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky) s koupelnou a WC. 

Strava: snídaně formou bufetu, za příplatek večeře (4).

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč