Ubytování KOJ Obrázek0
Ubytování KOJ Obrázek1
Ubytování KOJ Obrázek2
Ubytování KOJ Obrázek3
Ubytování KOJ Obrázek4
Ubytování KOJ Obrázek5
Ubytování KOJ Obrázek6
Ubytování KOJ Obrázek7
Ubytování KOJ Obrázek8
Ubytování KOJ Obrázek9
Ubytování KOJ Obrázek10
Ubytování KOJ Obrázek11
Ubytování KOJ Obrázek12
Ubytování KOJ Obrázek13
Ubytování KOJ Obrázek14
Ubytování KOJ Obrázek15
Ubytování KOJ Obrázek16
Ubytování KOJ Obrázek17
Ubytování KOJ Obrázek18
Ubytování KOJ Obrázek19
Ubytování KOJ Obrázek20
Ubytování KOJ Obrázek21
Ubytování KOJ Obrázek22
Ubytování KOJ Obrázek23
Ubytování KOJ Obrázek24
Ubytování KOJ Obrázek25
Ubytování KOJ Obrázek26
Ubytování KOJ Obrázek27
Ubytování KOJ Obrázek28
Ubytování KOJ Obrázek29
Ubytování KOJ Obrázek30
Ubytování KOJ Obrázek31
Ubytování KOJ Obrázek32
Ubytování KOJ Obrázek33
Ubytování KOJ Obrázek34
Ubytování KOJ Obrázek35
Ubytování KOJ Obrázek36
Ubytování KOJ Obrázek37
Ubytování KOJ Obrázek38
Ubytování KOJ Obrázek39
Ubytování KOJ Obrázek40
Ubytování KOJ Obrázek41
Ubytování KOJ Obrázek42
Ubytování KOJ Obrázek43
Ubytování KOJ Obrázek44
Ubytování KOJ Obrázek45
Ubytování KOJ Obrázek46
Ubytování KOJ Obrázek47
Ubytování KOJ Obrázek48
Ubytování KOJ Obrázek49

Jižní Korea a Japonsko - jin a jang

Jižní Korea - Soul
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (bez přestupu) na trase Varšava - Soul a Tokio - Varšava, letištní taxy, ubytování v hotelech (13 nocí), transfery klimatizovaným autokarem, přejezdy vlakem dle programu, stravování dle programu, služby polského průvodce a místních průvodců, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel a obsluhu skupiny v systému TGS (celkové náklady na účast v programu jsou cca 330 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), fakultativní výlety, další jídla a jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Korea Południowa i Japonia - Yin i Yang
Kód zájezdu: KOJ

Program

Soul a královský palác Gyeongbokgung • hranice se Severní Koreou - demilitarizovaná zóna (DMZ) • Gyeongju a Busan • Zlatý pavilon a čtvrť gejš v Kjótu • sopka Fudži a údolí Owakudani • Tokio - tradice a modernost

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Soulu pravidelnou linkou (přímo nebo s přestupem v Istanbulu, v jednom z evropských hlavních měst nebo v některé ze zemí Arabského poloostrova).

Den 2
Přílet do Soulu, pasové a celní odbavení. Následně přejezd k hranici se Severní Koreou. Návštěva demilitarizované zóny. Navštívíme Třetí tunel, hvězdárnu Dora, vlakové nádraží Dorasan a Most svobody. Upozornění! Demilitarizovaná zóna je někdy uzavřená kvůli politické situaci. V případě jejího uzavření bude realizován alternativní program. Večeře a přenocování v hotelu v Soulu. (Trasa cca 130 km)

Den 3
Po snídani prohlídka hlavního města Koreje. Uvidíme mimo jiné: královský palác Gyeongbokgung - rezidenci dávných vládců země a Lidové muzeum (pro zájemce). Poté procházka ulicí Insadong plnou obchodů se starožitnostmi a výjezd na vyhlídkovou věž N Seoul Tower vysokou 236 m (nádherné panorama města). Na závěr návštěva nákupní čtvrti Myungdong, večeře a návrat do hotelu na přenocování. Pro zájemce (za poplatek cca 45 USD/os.) návštěva představení „Nanta“ - v Koreji velmi oblíbené spojení muzikálu a pantomimy.

Den 4
Po snídani odjezd do Punggi-eup - do oblasti proslulé pěstováním ženšenu. Návštěva místního trhu, kde budeme mít možnost vidět různé druhy výrobků z této rostliny. Následně přejezd do vesnice Hahoe (seznam UNESCO). Ve vesnici se zachovala původní dispozice domů a ulic, která se výrazně nezměnila od založení osady v 16. století. Odpoledne přejezd do Kjongdžu, ubytování v hotelu a přenocování. Večeře. (Trasa cca 390 km)

Den 5
Po snídani prohlídka Kjongdžu, kde uvidíme např.: Národní muzeum (pro zájemce), starobylé královské hrobky, astronomickou observatoř ze 7. století, chrám Pulguksa - nejznámější korejský chrám a žulovou jeskyni Sokkuram s pantheonem buddhistických božstev (seznam UNESCO), které se nachází na svahu hory Toham. Návrat do hotelu na přenocování. Večer pro zájemce (za poplatek cca 50 USD/os.) večeře spojená s lekcí vaření tradičních korejských pokrmů. (Trasa cca 20 km)
 
Den 6
Po snídani návštěva kláštera Golgulsa postaveného v 6. století, ve 12 jeskyních skrytých na svahu vápencové hory. Místo je známé díky možnosti sledovat adepty cvičící starověké korejské bojové umění - sunmundo. Následně přejezd na jih do Ulsan, kde navštívíme jednu z největších loděnic v Koreji - Samsung Heavy Industries a seznámíme se s technikou budování nejmodernějších lodí světa (zaměnitelně s Hyundai Heavy Industries). Odpoledne transfer do Pusanu. Během cesty přejezd 7 km dlouhým, visutým mostem Gwangan. Ubytování v hotelu v okolí Pusanu a přenocování. Večeře. (Trasa cca 150 km)

Den 7
Po snídani prohlídka Pusanu - hlavního přístavu a druhého nejlidnatějšího města Jižní Koreje. Přejezd městem a návštěva hřbitova vojsk OSN, kde jsou pohřbeni vojáci padlí během korejské války (1950 - 1953). Následně půjdeme na největší korejský trh s rybami - Jagalachi. Procházka v parku Yongdusan, jehož součástí je vyhlídková věž, která je symbolem města. Návštěva mezinárodního bazaru Gukje. Odpoledne přejezd do přístavu v Pusanu, následně přejezd trajektem (cca 3 hod.) do města Fukuoka v Japonsku. Celní odbavení. Večeře v místní restauraci. Ubytování a přenocování v hotelu ve městě Fukuoka. (Trasa cca 230 km)

Den 8
Snídaně v hotelu.
Upozornění! Na 9. a 10. den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo nebo malý palubní kufr.
Přejezd rychlovlakem do Hirošimy a transfer na ostrov Miyajima, kde navštívíme svatyni Icukušima (seznam UNESCO) se slavnou torií stoupající z vody. Toto místo patří mezi tři nejznámější pohledy Japonska. Následuje prohlídka Hirošimy - Peace Park ze seznamu UNESCO s kopulí atomové bomby a Muzeem atomové bomby. Přejezd do hotelu v okolí Hirošimy. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci (budeme mít možnost ochutnat tradiční japonské jídlo okonomiyaki). (Trasa cca 290 km)

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd rychlovlakem do města Kjóto na celodenní prohlídku památek. Program zahrnuje mimo jiné: hrad Nidžó - bývalé sídlo šógunů; ukázku tradiční techniky ​​zdobení tkaniny (yuzen); buddhistický chrámový komplex Kiyomizu tyčící se nad městem (seznam UNESCO), skládající se z několika dřevěných pavilónů, jehož galerie nabízejí nádherné panorama města Kjóto; procházku ve čtvrti gejš - Gionu. Večer folklorní přehlídka (tanec gejš, klasické japonské divadlo - kyogen, hra na citeru koto). Večeře v místní restauraci, ubytování v hotelu v okolí města Kjóto a přenocování. (Trasa cca 360 km)

Den 10
Po snídani v hotelu přejezd autokarem do Arashiyamy. Zde navštívíme klášter Nebeského draka (Tenrjúdži), obývaný mnichy z japonské Rinzai školy japonského buddhismu Zen. Čeká nás také procházka bambusovým lesem a slavným dřevěným mostem Togetsu. Po obědě další prohlídka města Kjóto. Uvidíme Zlatý pavilon (zapsán na seznamu UNESCO), který se nachází v parku chrámu Zen a jeho stěny jsou pokryty vločkami zlata. Následně se vydáme k Chrámu mírumilovného draka (Rjóandži) se zahradou ve stylu suché krajiny. Večer se zúčastníme tradičního čajového obřadu. Přenocování v hotelu v města Kjóto. (Trasa cca 30 km)

Den 11
Po snídani odjezd do čtvrti Fushimi. Prohlídka chrámu Fushimi Inari Taisha ležícího na pohoří, do kterého vedou tisíce brán torii. Návštěva továrny vyrábějící saké, která je v provozu od roku 1673. Bude také příležitost ochutnat tento nápoj. Přejezd autokarem do Nary. Navštívíme chrám Tódaidži s největší dřevěnou stavbou světa (Síň Velkého Buddhy), uvidíme také chrám Kasuga ze 7. století a přilehlý park s jeleny. Večeře v místní restauraci. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 90 km)

Den 12
Snídaně v hotelu.
Upozornění! Na 13. a 14. den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo nebo malý palubní kufr.
Přejezd rychlovlakem do Nagoje. Návštěva impozantního Pamětního muzea průmyslu a technologie Toyoty, Nagojského hradu - kdysi jedné z nejvýznamnějších staveb tohoto druhu v zemi (přestavěn po válce) a Muzea SCMAGLEV, které představuje vývoj vysokorychlostních vlaků, včetně slavného japonského šinkansenu a „létajícího vlaku“, neboli magnetického vlaku. Večeře v místní restauraci. Ubytování a přenocování v Nagoji. (Trasa cca 130 km)

Den 13
Snídaně, vystěhování z hotelu a přejezd rychlovlakem do Tokia. Prohlídku zahájíme návštěvou nádvoří u císařského paláce, sídla vládce Japonska. Palácový komplex byl kdysi známý jako hrad Edo a byl sídlem šógunů. Přejezd k futuristické radnici čítající 48 pater. Po prohlídce oběd, ke kterému si vlastnoručně připravíme skutečné sushi. Odpoledne navštívíme chrám Asakusa z období Edo, jeden z nejdůležitějších objektů šintoismu a nákupní pasáž Akamise, kde si lze koupit suvenýry a ochutnat místní speciality. Ubytování v hotelu a večeře v japonském stylu. (Trasa cca 350 km)

Den 14
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd k sopce Fudži, symbolu Japonska. Za příznivého počasí vyjedeme na pátou stanici (cca 2300 m n. m.). Následně se dostaneme lanovkou k vysokohorskému vulkanickému údolí Owakudani, známému pro své termální prameny, fumaroly síry a vroucí rybníky. Upozornění! V případě zvýšené seismické aktivity v regionu bude namísto údolí Owakudani realizován alternativní program: lanovkou se dostaneme na horu Kachi-Kachi Yama, kde se nachází vyhlídkové místo nabízející nejlepší panoramatický výhled na okolí. Návrat do okolí Tokia na večeři na přenocování. (Trasa cca 270 km) 

Den 15
Snídaně a vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a odlet do Polska (bez mezipřistání). 

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
 
Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE

Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Mobilní telefony 
V Jižní Koreji a v Japonsku je mobilní síť založena na jiném systému než v Evropě (W-CDMA místo GSM). Z tohoto důvodu nemusejí české telefony fungovat správně - pro více informací se obraťte na svého mobilního operátora.

Platební karty
Upozorňujeme, že v Koreji není rozšířené používání platebních karet. Část obchodů, hotelů a restaurací přijímá platby pouze v hotovosti. Bankomatů je málo a některé z nich mohou přijímat pouze karty mateřské banky. Doporučujeme vzít s sebou odpovídající množství hotovosti (nejlépe USD).

Hotel

*** hotely střední kvality - (celkem 14 nocí).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje, ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny koupelnou s WC, často i TV. Upozornění! Ve většině hotelů jsou k dispozici pouze postele typu twin. Některé hotely nemají přistýlky nebo mají omezený počet - pak mohou být 3 osoby ubytovány ve 2 oddělených pokojích. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč