Ubytování KOR Obrázek0
Ubytování KOR Obrázek1
Ubytování KOR Obrázek2
Ubytování KOR Obrázek3
Ubytování KOR Obrázek4
Ubytování KOR Obrázek5
Ubytování KOR Obrázek6
Ubytování KOR Obrázek7
Ubytování KOR Obrázek8
Ubytování KOR Obrázek9
Ubytování KOR Obrázek10
Ubytování KOR Obrázek11
Ubytování KOR Obrázek12
Ubytování KOR Obrázek13
Ubytování KOR Obrázek14
Ubytování KOR Obrázek15
Ubytování KOR Obrázek16
Ubytování KOR Obrázek17
Ubytování KOR Obrázek18
Ubytování KOR Obrázek19
Ubytování KOR Obrázek20
Ubytování KOR Obrázek21
Ubytování KOR Obrázek22
Ubytování KOR Obrázek23
Ubytování KOR Obrázek24
Ubytování KOR Obrázek25
Ubytování KOR Obrázek26

Jižní Korea - z očí do očí s asijským tygrem

Jižní Korea - Soul
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (přímo nebo s přestupem v Istanbulu, na jednom z evropských letišť nebo na jednom z letišť Arabského poloostrova), letištní taxy, ubytování v hotelech (9 nocí), transfery klimatizovaným autokarem, stravování dle programu, služby polského průvodce a místních průvodců, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel (celkové náklady na účast v programu jsou cca 275 USD), další jídla, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Korea Południowa - oko w oko z azjatyckim tygrysem
Kód zájezdu: KOR

Program

Soul a královský palác Gyeongbokgung • hranice se Severní Koreou - demilitarizovaná zóna (DMZ) • hora Soraksan • chrámový komplex Haeinsa s dřevěnou tripitakou • Kjongdžu a Pusan

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Soulu pravidelnou linkou (přímo nebo s přestupem v Istanbulu, v jednom z evropských hlavních měst nebo v některé ze zemí Arabského poloostrova).

Den 2
Přílet do Soulu, pasové a celní odbavení. Následně prohlídka hlavního města. Uvidíme mimo jiné: královský palác Gyeongbokgung - rezidenci dávných vládců země a Lidové muzeum (pro zájemce). Poté procházka ulicí Insadong plnou obchodů se starožitnostmi a výjezd na vyhlídkovou věž N Seoul Tower vysokou 236 m (nádherné panorama města). Přejezd do hotelu na přenocování. 

Den 3
Po snídani přejezd k hranici se Severní Koreou. Návštěva demilitarizované zóny. Navštívíme Třetí tunel, hvězdárnu Dora, vlakové nádraží Dorasan a Most svobody. Upozornění! Demilitarizovaná zóna je někdy uzavřená kvůli politické situaci. V případě jejího uzavření bude realizován alternativní program. Odpoledne procházka vesnicí Bukchon Hanok s tradiční architekturou a městským uspořádáním, navštívíme také trh Gwangjang a čtvrť Gangnam. Poté návrat do hotelu. (Trasa cca 130 km)

Den 4
Po snídani přejezd k Národnímu parku Seoraksan (Seoraksan National Park - Hory zasněžených skal) - malebnému horskému pásmu plnému žulových vrcholů, vodopádů a starých buddhistických chrámů. Výjezd lanovkou na horu Gwongeumseong - prohlídka ruin pevnosti, odkud se rozprostírá nádherný výhled na okolní hory. Poté procházka k chrámu Sinheungsa s více než 100tunovou sochou Buddhy. Během dne oběd. Na závěr dne uvidíme také olympijské skokanské můstky v Pchjongčchangu. Přejezd do hotelu v horách Seoraksan. (Trasa cca 250 km)

Den 5
Po snídani odjezd do Punggi-eup - do oblasti proslulé pěstováním ženšenu. Návštěva místního trhu, kde budeme mít možnost vidět různé druhy výrobků z této rostliny. Následně přejezd do vesnice Hahoe (seznam UNESCO). Ve vesnici se zachovala původní dispozice domů a ulic, která se výrazně nezměnila od založení osady v 16. století. Během prohlídky oběd. Ubytování v hotelu ve městě Andong. (Trasa cca 240 km)

Den 6
Po snídani přejezd a prohlídka Kjongdžu, kde uvidíme např.: Národní muzeum (pro zájemce, cca 1,5 hodiny), starobylé královské hrobky, astronomickou observatoř ze 7. století, chrám Pulguksa - nejznámější korejský chrám a navštívíme žulové jeskyně Sokkuram s pantheonem buddhistických božstev (seznam UNESCO), které se nachází na svahu hory Toham. Ubytování v hotelu. Večer pro zájemce (za poplatek cca 50 USD/os.) večeře spojená s lekcí vaření tradičních korejských pokrmů. (Trasa cca 100 km)
 
Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do hor Gayasan, k chrámu Haeinsa (seznam UNESCO). V chrámu z 9. století je uložena korejská tripitaka „Tripitaka Koreana“ - sbírka více než 80000 dřevěných desek používaných pro tisk buddhistických rukopisů. Přejezd do Pusanu - hlavního přístavu a druhého nejlidnatějšího města Jižní Koreje. Přejezd městem a návštěva hřbitova vojsk OSN, kde jsou pohřbeni vojáci padlí během korejské války (1950 - 1953). Následně přejedeme na největší korejský trh s rybami - Jagalachi. Ubytování v hotelu ve městě Pusan. (Trasa cca 220 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Procházka v parku Yongdusan, jehož součástí je vyhlídková věž, která je symbolem města Pusan. Přejezd do Hadongu. Návštěva muzea, kde se nejen seznámíme s čajovým obřadem, ale budeme také moci vyzkoušet tradiční korejské kostýmy (hanbok). Následně přejezd ke svatyni Samseonggung, zvané Palácem tří mudrců, zasvěcené mýtickým zakladatelům Koreje. Během prohlídky oběd. Ubytování v hotelu ve městě Hadong. (Trasa cca 130 km)
 
Den 9
Po snídani přejezd do buddhistického chrámu Tapsa ležícího v horách s originálními kamennými pagodami. Odpoledne přejezd do města Čondžu - návštěva muzea papíru a vesnice s budovami typu hanok. Během dne oběd. Přenocování ve městě Čondžu. (Trasa cca 140 km)
 
Den 10
Po snídani přejezd do palírny v Tangdžin, kde se vyrábí rýžové víno - návštěva spojená s ochutnávkou místních likérů. Odpoledne přejezd do Soulu a ubytování v hotelu. Večer pro zájemce (za poplatek cca 50 USD) návštěva představení „Nanta“ - v Koreji velmi oblíbené spojení muzikálu a pantomimy. (Trasa cca 220 km) 

Den 11
Snídaně a vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a odlet do Polska, přistání ve Varšavě ve stejný den.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
Průvodce neprovází po muzejních objektech. 
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Upozornění! Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Mobilní telefony  
V Jižní Koreji je mobilní síť založena na jiném systému než v Evropě (W-CDMA místo GSM). Z tohoto důvodu nemusejí české telefony fungovat správně - pro více informací se obraťte na svého mobilního operátora.

Platební karty
Upozorňujeme, že v Koreji není rozšířené používání platebních karet. Část obchodů, hotelů a restaurací přijímá platby pouze v hotovosti. Bankomatů je málo a některé z nich mohou přijímat pouze karty mateřské banky. Doporučujeme vzít s sebou odpovídající množství hotovosti (nejlépe USD).

Hotel

Ubytování

Hotely *** dobré kvality (celkem 9 zahájených hotelových nocí).

Pokoje: 2lůžkové (možnost přistýlky), všechny hotely mají vlastní koupelnu s WC a často TV.

.
Ubytovanie

Hotel *** dobré kvality (spolu 9 začatých hotelových nocí).

Spálne:

Předpokládá se, že v hotelu budou k dispozici 2 pokoje (možnost přístelky), všechny hotely mají vlastní koupelnu s WC a často TV.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč