Movenpick Resort And Spa Dead Sea Obrázek0
Movenpick Resort And Spa Dead Sea Obrázek1
Movenpick Resort And Spa Dead Sea Obrázek2
Movenpick Resort And Spa Dead Sea Obrázek3
Movenpick Resort And Spa Dead Sea Obrázek4
Movenpick Resort And Spa Dead Sea Obrázek5
Movenpick Resort And Spa Dead Sea Obrázek6
Movenpick Resort And Spa Dead Sea Obrázek7

Movenpick Resort And Spa Dead Sea

Jordánsko - Mrtvé moře
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Tenisový kurt
SPA
Bazén
Lehátka zdarma
Novinka
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Resort se nachází na severním pobřeží Mrtvého moře v tradiční vesnici ležící na nejnižším místě na zemi. Je obklopen krásnými zahradami. Horké prameny Ma'in se nacházejí přibližně 14 km od resortu. Nejbližší letiště - Ammán-Queen Alia - je vzdáleno přibližně 40 km od hotelu.

Pláž

Soukromá pláž přímo u hotelu, lehátka a slunečníky pro hosty zdarma

K dispozici pro hosty

Resort se skládá z hlavní budovy a bytů ve vesnici, která je součástí hotelu. Recepce s nepřetržitým provozem, restaurace "Al. Saraya" (středomořská kuchyně), "Louigi's" (italská kuchyně, pizzerie), "Chopsticks" (asijská kuchyně), barbecue restaurace, kavárna, bary včetně baru u bazénu a na pláži, konferenční místnosti, velká zahrada, malá lékárna v areálu SPA, bankomat, směnárna, prádelna (za poplatek na místě), trezor na recepci, společenská místnost, kadeřnictví, zařízení pro tělesně postižené, dobíjecí stanice pro elektromobily, služby concierge, turistická informační kancelář, úschovna zavazadel

Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi

Catering

Snídaně (podávaná od 6:30 do 10:30, o víkendech do 11:00) formou bufetu. Obědy a/nebo večeře je možné dokoupit. Nápoje k jídlu a mezi jídly jsou za příplatek.

.

Sportovní a animační program

V hotelu je k dispozici několik venkovních bazénů. Hotel má vlastní jedinečné lázně "Zara", kde můžete relaxovat při profesionálních procedurách (vstup pouze pro osoby starší 18 let). Každý večer od 20:00 do 00:00 je k dispozici živá hudba. Lázeňská zařízení jsou za příplatek a zahrnují vyhřívané bazény s vířivkami, parní lázně, sprchy s tropickou vůní, turecké lázně, vířivku, bazény s různou koncentrací soli, včetně bazénu s vodou z Mrtvého moře a infiniti bazénu na terase, 4 soukromé prostory s přírodními solárii a 31 léčebných místností, kde si můžete vybrat ze 70 druhů procedur a masáží. Moderní fitness centrum je dobře vybaveno kardio a posilovacími stroji. Kromě toho lázně nabízejí léčebné procedury v oblasti dermatologie a revmatologie. Pro děti ve věku 4-12 let jsou v centru Little Birds Club organizovány různé aktivity (dítě mladší 4 let musí být v doprovodu dospělé osoby): Vodní sporty a hry, malování na obličej, cukrářské lekce a mnoho dalšího. Kromě toho je k dispozici dětské hřiště, herna, zastíněný dětský bazén a spací koutek s tematickými postýlkami. Kromě toho jsou k dispozici tenisové kurty, hřiště s půjčovnou badmintonového vybavení.

Webové stránky

www.movenpick.com/en/middle-east/jordan/dead-sea/resort-dead-sea/overview/

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru
Hotel je jako oáza u Mrtvého moře. Příjemná nízká zástavba v podobě prázdninové vesničky, spousta zeleně, chutná kuchyně a vynikající služby, kterými je hotelový řetězec Movenpick proslulý, se postarají o to, aby vaše dovolená byla úspěšná.
Umiestnenie

Resort sa nachádza na severnom pobreží Màtveho mora, v tradičnej dedine, ktorá leží na najnižšom mieste na zemi. Je obklopený krásnými zahradami. Horúce pramene Ma'in sa nachádzajú približne 14 km od rezortu. Najbližšie letisko - Ammán-Queen Alia - je vzdialené približne 40 km od hotela.

.
Webová lokalita

www.movenpick.com/en/middle-east/jordan/dead-sea/resort-dead-sea/overview/

Športový a animačný program

Hostom je k dispozici několik venkovních bazénov. Hotel má vlastní jedinečné kúpele "Zara", kde si můžete oddýchnuť pri profesionálnych procedúrach (vstup len pre osoby staršie ako 18 rokov). Každý večer od 20:00 do 00:00 je k dispozici živá hudba. Kúpeľné zariadenia sú za príplatok a zahàňajú vyhrievané bazény s vírivkami, parné kúpele, sprchy s tropickou vôňou, turecký kúpeľ, vírivku, basény s rôznou koncentráciou soli vrátane bazéna s vodou z Mŕtveho mora a bazéna infiniti na terase, 4 súkromné priestory s prírodnými soláriami a 31 liečebných miestností, kde si můžete vybrat zo 70 druhov procedúr a masáží. Najmodernejšia posilňovňa je dobre vybavená kardio a posilňovacími zariadeniami. Kromě toho kúpele ponúkajú liečebné procedúry v oblasti dermatológie a rumatológie. Pre deti vo veku od 4 do 12 rokov sa organizujú rôzne aktivity v centre Little Birds Club (dieťa mladšie ako 4 roky musí byť v sprievode dospelej osoby): Vodné športy a hry, maľovanie na tvár, cukrárske lekcie a mnoho ďalšieho. Kromě toho se zde nachází také maloobchodní prodejna, herna, uzavřený maloobchodní bazar a spací kútik s tematickými postieľkami. Kromě toho jsou k dispozici tenisové kurty, ihrisko s požičovňou bedmintonového vybavenia.

.
Stravovanie

Raňajky (podávané od 6:30 do 10:30, cez víkendy do 11:00) formou bufetu. Obedy a/albo večere si můžete zakoupit. Nápoje k jídlu a mezi jídly jsou za příplatek.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Resort sa skladá z hlavnej budovy a apartmánov v dedinke, ktorá je súčasťou hotela. 24-hodinová recepce, restauraácia "Al. Saraya" (Stredomorská kuchyňa), "Louigi's" (Talianska kuchyňa, pizzeria), "Chopsticks" (ázijská kuchyňa), barbecue reštaurácia, kaviareň, bars vrátane baru pri bazéne a na pláži, konferenčné miestnosti, veľká záhrada, malá lekáreň v SPA zóne, ATM, zmenáreň, práčovňa (za poplatok na mieste), trezor na recepcii, spoločenská miestnosť, kaderníctvo, zariadenia pre zdravotne postihnutých, nabíjacia stanica pre elektromobily, služby concierge, turistická informačná kancelária, úschovňa batožiny

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště-hotel-letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Název zájezdu v polském jazyce: Jordania - wypoczynek

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

JORDÁNSKO - základní informace 

Čas

+1 hodina oproti času v České republice v zimním období.

 

Úřední jazyk
Arabština.

 

Měna
Jordánský dinár (JOD), 1 JOD = 1000 filů; Aktuální kurz: 1 JOD = cca 5,5 PLN; 1 EUR = cca 0,8 JOD, 1 USD = cca 0,7 JOD (stálý kurz). Akceptována je většina nejznámějších kreditních karet. V této zemi je mnoho bankomatů. Americký dolar (USD) - akceptované jsou bankovky vydané po roce 2006.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 230 V/50 Hz. V Jordánsku je velká rozmanitost elektrických zásuvek. Rozšířené jsou typy zásuvek: B, C, D, F, G, J. Na mnoha místech budou elektrická zařízení s českými zástrčkami fungovat bez problémů, ale jsou také místa, kde budou fungovat pouze s adaptéry, proto je doporučujeme vzít s sebou. Adaptéry lze zakoupit také na místě ve většině obchodů.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují ve městech velmi dobře, zatímco v pouštních oblastech Jordánska může být pokrytí velmi špatné. Zahraniční hovory jsou velmi drahé. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

 

Spropitné
V Jordánsku je obecně uznáván a uplatňován zvyk dávat spropitné za poskytované služby, a proto například v restauraci může být připočteno dalších 5-10% hodnoty účtu. Je zvykem ponechat malé částky (za služby) řidičům během fakultativních výletů, číšníkům v restauracích a obsluze uklízející pokoje v hotelu.

 

Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 12-15 JOD, pivo - cca 6-7 JOD, káva - cca 1 JOD, velká láhev vody - cca 0,5 JOD. V obchodech se smíšeným zbožím není možné koupit alkohol (lze jej zakoupit pouze na letišti v bezcelní zóně). V hotelech v oblasti Akaby je k dispozici alkohol bez problémů.

 

Oblečení
Během návštěv svatých míst mají návštěvníci určitá omezení týkající se povoleného oblečení. Jak ženy, tak i muži musí mít úplně zakryté nohy, krátké kalhoty/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou akceptovány. U mužů je akceptován krátký rukáv, ženy však musí mít dlouhé rukávy a hlavu pokrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, ale doporučuje se vyhnout se oděvu, který nadměrně odhaluje tělo. Na hotelových plážích, placených plážích u Mrtvého moře nebo v Akabě jsou povoleny plavky, ale ženám se doporučuje mít jednodílné plavky.

 

Alkohol  
V hotelech je zakázáno přinášet alkohol zvenčí (zavazadla jsou vždy u vchodu rentgenována). Alkohol nalezený v zavazadlech je odnesen do úschovny a předán při odhlášení z hotelu. 


V oblasti

Petra
- růžovo-červené město vytesané do skal, po staletí skryté v horách Džebel Harun v jižním Jordánsku, dnes je nejsilnějším magnetem, který láká turisty k návštěvě Jordánu. Petra je divem světa ze seznamu UNESCO a pozadím k mnoha filmům.

 

Wadi Rum - povinná atrakce během návštěvy Jordánska. Je to pouštní údolí, které uchvacuje teplými barvami hnědé a červené a inspiruje svou neobvyklou měsíční krajinou. Právě zde můžete zažít noc pod hvězdami v beduínském stanu na poušti. Také zde doporučujeme vydat se na divokou jízdu automobily s pohonem všech kol.


 
Mrtvé moře, které se nachází více než 400 m pod hladinou světového oceánu, a je největší depresí na Zemi. Je také nejvíce slanou vodní nádrží na světě, díky čemuž koupání v něm je snadné i pro ty, kteří nemohou plavat. Obrovská slanost vody způsobuje, že se člověk vznáší na jeho povrchu a může si například při koupání číst noviny. Doporučujeme jej co nejdříve vidět, protože jeho povrch se každoročně výrazně snižuje!

Amman je největší město a hlavní město Jordánska. Místo, kde se tradice setkává s moderností. Kdysi bylo město postaveno na sedmi kopcích, dnes zabírá téměř třikrát větší plochu. Díky převaze vápencových budov získal Amman přezdívku „bílého města”. Najdete zde starobylé zříceniny, uvidíte vnitřek mešity nebo můžete jít nakupovat do jednoho z nákupních center.

Madaba - největší koncentrace křesťanů v Jordánsku. Zde se také nachází slavná mapa Svaté země skládající se ze dvou milionů prvků (v kostele sv. Jiřího). Je to určitě lákadlo pro všechny milovníky mozaiky a map.

 

Hora Nebo - tady Mojžíš přivedl svůj lid a ukázal jim zaslíbenou zemi. Za hezkého počasí odtud lze vidět Jeruzalém z Izraele. Nachází se zde kostel, památník s hůlkou Mojžíše a malé muzeum.

 

Al - Karak druhý největší křižácký hrad v této části světa, po Krak de Chevaliers v Sýrii. Skrývá mnoho tajemství a příběhů o křižáckých výpravách a rytířích, jako např. o Renaldu z Chastillona.

 

Džaraš je největší a jednou z nejlépe dochovaných zřícenin římského města na Středním východě, pocházejícím z doby Alexandra Velikého. Můžeme zde vidět mimo jiné: dvě římská divadla, lázně, chrám bohyně Artemidy a boha Dia, triumfální oblouk nebo ohromující Cardo Maximus - tzv. „ulici 600 sloupů“.

 

Přírodní rezervace Dana je obrovskou biosférickou rezervací UNESCO, která zahrnuje čtyři biogeografické zóny. Rozkládá se od Mrtvého moře až do výšky 1 500 m nad mořem. Krásné místo s výhledem na údolí plné jordánské přírody.

 

Výlety v okolí

Petra
Jeden ze sedmi divů světa - starobylé město vytesané ve skalách. Skryté v horách Džebel Harun v jižním Jordánsku „růžovo-červené skalní město“ je nejcennější architektonickou památkou zanechanou Nabatejci. V období od 3. století př. n. l. do 1. století n. l. zažilo město Petra největší rozkvět jako hlavní město království. Zveme Vás na výlet, během kterého můžete vidět zblízka toto úžasné místo. Návštěvu začneme procházkou roklí As-Sík (možnost využití kočárů za příplatek), jejíž malebné skalní chodby uchvátí teplými barvami žluté, hnědé a červené, překvapí jedinečným tvarem a přes 80 metrů svislými stěnami. Na konci rokle na nás bude čekat Al-Khazneh, beduíny zvaná také „Faraónova pokladnice“ - nejznámější z „budov“ nacházejících se v Petře, ale ne jediná, protože od tohoto místa na Vás čeká mnoho krásných a jedinečných objektů. Zaručujeme nezapomenutelný zážitek.

 

Petra, Wádí Rum a arabský večer
Zveme na výlet, během kterého navštívíme dvě nejreprezentativnější místa v Jordánsku. Na začátku navštívíme Petru - úžasné skalní město, které je považováno za jeden ze sedmi divů světa. Projdeme se zde malebnou roklí As-Sík, která nás zavede vinutými skalními chodbami do starobylého města Nabatejců, kde na nás čekají ve skále vytesané kláštery, pokladnice, hrobky a mnoho dalších úžasných objektů. Následně přejezd do pouště Wádí Rum. Odtud se vydáme na vzrušující cca 1,5 hodinovou projížďku džípy přes červeno-zlaté písky pouště uprostřed fenomenálních skalních útvarů, které byly častokrát scenérií mnoha filmů, jako například „Indiana Jones“ nebo „Marťan“. Na konci dne návštěva tradičního beduínského tábora, kde si odpočineme a sníme večeři (nápoje za poplatek) za zvuku arabské hudby. Bude možnost ochutnat tradiční jídla a obdivovat břišní tanec nebo jiné arabské tance.

 

Wádí Rum a arabský večer 
Nezapomenutelný výlet na jednu z nejkrásnějších pouští světa - Wádí Rum. Toto fascinující místo, které dodnes obývají kočovní beduíni, bylo častokrát inspirací a přírodní scenérií mnoha filmů, jako například „Indiana Jones“ nebo „Marťan“. Vydáme se na cca 1,5 hodinovou projížďku džípy přes červeno-zlaté písky pouště uprostřed fenomenálních skalních útvarů. Na konci dne navštívíme tradiční beduínský tábor, kde si odpočineme a sníme večeři (nápoje za příplatek) za zvuku arabské hudby. Bude možnost ochutnat tradiční jídla a obdivovat břišní tanec nebo jiné arabské tance.

 

Mrtvé moře, Betánie a horké prameny
To je nabídka především pro ty, kteří milují koupání, opalování a odpočinek. Výlet začneme návštěvou horkých pramenů Ma'in, odkud se po chvilce oddechu ke koupání a relaxaci vydáme na místo křtu Ježíše Krista - Betánie u Jordánu. Toto symbolické místo pro křesťany, které se nachází u řeky Jordán, bylo zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, díky zdejšímu  pravoslavnému kostelu, zříceninám kaplí, křtitelnici a jeskyni byzantských asketů a poustevníků pocházející z raně křesťanského období. Následně se vydáme k nejnižšímu bodu Země - k Mrtvému moři, kde bude čas na koupání a relaxaci. Tato nejvíce slaná vodní nádrž na světě umožňuje koupání i pro ty, kdo nemohou plavat. Obrovská slanost vody způsobuje, že se člověk vznáší na jejím povrchu a může snadno například číst knihu. Na závěr výletu romantická večeře ve světle zapadajícího slunce nad Mrtvým mořem (nápoje za příplatek).

 

Plavba lodí s proskleným dnem
Ideální řešení pro ty, kteří nemají chuť se potápět, ale chtějí obdivovat bohatý korálový útes zálivu Akaba. Plavba bude trvat 1,5 hodiny, během kterých uvidíte nejen útes, ale také jeho barevné obyvatele. Podvodní část lodi je ponořena pod vodou, což umožňuje vidět podvodní faunu a flóru. 

 

Pouštní safari čtyřkolkami „Buggy“
Cca hodinová projížďka na čtyřkolkách s elektrickým pohonem typu „Buggy“ v horských oblastech v blízkosti města Akaba s možností obdivování východu slunce nebo západu slunce (na výběr jedna ze dvou denních dob k projížďce). Krásný výhled, terénní vozidla a skvělá zábava zaručena!

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Fakultativní výlety jsou realizovány při nahlášení minimálního požadovaného počtu účastníků. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Klienti, kteří se účastní poznávacích nebo pobytových zájezdů v Jordánsku zakoupených prostřednictvím Rainbow, obdrží skupinové vízum (zdarma) a jsou osvobozeni od jordánského výstupního poplatku.

Jordánské vízum obdržíme na letišti. Pro úspěšné vyřízení víz je zapotřebí nejpozději 5 dní před odletem doplnit následující údaje o cestovním pase: jméno, příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo cestovního pasu, datum vydání a datum platnosti cestovního pasu (cestovní pas musí být platný ještě min. 6 měsíců).

Sezónnost

V Jordánsku trvá hlavní turistická sezóna obvykle v listopadu a od poloviny prosince do konce dubna.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč