Porto Kaleo Resort Obrázek0
Porto Kaleo Resort Obrázek1
Porto Kaleo Resort Obrázek2
Porto Kaleo Resort Obrázek3
Porto Kaleo Resort Obrázek4
Porto Kaleo Resort Obrázek5
Porto Kaleo Resort Obrázek6
Porto Kaleo Resort Obrázek7
Porto Kaleo Resort Obrázek8
Porto Kaleo Resort Obrázek9
Porto Kaleo Resort Obrázek10
Porto Kaleo Resort Obrázek11
Porto Kaleo Resort Obrázek12
Porto Kaleo Resort Obrázek13
Porto Kaleo Resort Obrázek14
Porto Kaleo Resort Obrázek15
Porto Kaleo Resort Obrázek16
Porto Kaleo Resort Obrázek17
Porto Kaleo Resort Obrázek18
Porto Kaleo Resort Obrázek19
Porto Kaleo Resort Obrázek20
Porto Kaleo Resort Obrázek21
Porto Kaleo Resort Obrázek22
Porto Kaleo Resort Obrázek23
Porto Kaleo Resort Obrázek24
Porto Kaleo Resort Obrázek25
Porto Kaleo Resort Obrázek26

Porto Kaleo Resort

Itálie
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Komplex se nachází na okraji klidné vesnice San Leonardo di Cutro (cca 4 km do centra). Do vesnice La Castella (známé svým zámkem z napoleonské éry), kde jsou obchody, restaurace a pizzerie, je to cca 10 km. Na letiště Lamezia di Terme cca 75 km. Povinná turistická taxa - platí se na místě cca 1,5 EUR/osoba/den (pro osoby starší 10 let).

.
Pláž

Budova se nachází přibližně 400 m od pláže s bílým jemným pískem (hotel nabízí bezplatný transfer na pláž). Plážový servis zdarma: 1 slunečník a 2 lehátka na pokoj od třetí řady. Plážové osušky za příplatek (cca 2,5 EUR/ osuška/den).

.
K dispozici pro hosty

Hodinová recepce, prostorná vstupní hala, hlavní restaurace, 2 restaurace a'la carte: White Coral (středomořská kuchyně) a Red Coral (grilovaná jídla), 3 bary: lobby bar, bar na pláži a bar u bazénu, 2 bazény se sladkou vodou, včetně jednoho aquaparku se skluzavkami, dětský bazén. Dále: úschovna zavazadel, obchod se suvenýry, parkoviště, lékařské služby (za poplatek).

.
Internet

V hotelové hale je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

All Inclusive Light: snídaně, obědy a večeře formou bohatého bufetu podávané v hlavní restauraci. K jídlu je v ceně 0,5 litru vody a 0,25 litru místního vína na osobu. Dále: kolové nápoje, džusy, ledový čaj a pivo v plážovém baru (10:00-19:00). Za příplatek: jídla a'la carte (nutná předchozí rezervace) v restauracích Red Coral a White Coral a tradiční italská pizzerie s pecí na dřevo otevřená od 21:30 (od poloviny června do poloviny září).

.
Sportovní a animační program

Od 19. června do 10. září probíhá v hotelu rozsáhlý animační program během dne i ve večerních hodinách. Pro dospělé mimo jiné: aerobik, taneční lekce, diskotéky, kulturní akce v hotelovém amfiteátru a pro nejmenší děti hřiště a: Baby Club (pro děti ve věku 3 - 7 let), Mini Club (8 - 11 let), Junior Club (12 - 17 let). Veškeré animační programy jsou poskytovány v italštině. Dále: víceúčelové hřiště, lukostřelba, stolní tenis. Za poplatek: tenis (osvětlení a vybavení za poplatek) a vodní sporty na pláži.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Dobře vybavený rozsáhlý hotelový komplex, který se nachází v klidné oblasti, s širokými možnostmi zábavy pro děti a výhodnou formulí all inclusive light, je zárukou úspěšné rodinné dovolené i dovolené ve dvou. Díky rozsáhlému sportovnímu a zábavnímu zázemí a animačním aktivitám je ideálním místem pro aktivní dovolenou.

Umiestnenie

Komplex se nachází na okraji pokojnej dedinky San Leonardo di Cutro (cca 4 km do centra). Do obce La Castella (známej svojím hradom z napoleonskej éry), kde sa nachádzajú obchody, reštaurácie a pizzerie, je to približne 10 km. Na letisko Lamezia di Terme cca 75 km. Povinná turistická taxa - platí se na místě cca 1,5 EUR/osoba/den (pre osoby staršie ako 10 rokov).

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Od 19. června do 10. září se v hotelu koná rozsáhlý animační program během dne i večera. Pre dospelých okrem iného: aerobik, lekcie tanca, diskotéky, kultúrne podujatia v hotelovom amfiteátri a pre najmenšie deti detské ihrisko a: Baby Club (pre deti vo veku 3 - 7 rokov), Mini Club (8 - 11 rokov), Junior Club (12 - 17 rokov). Všechny animace jsou poskytované v taliančine. Dále: multifunkční ihrisko, lukostreľba, stolní tenis. Za poplatok: tenis (osvětlení a vybavení za poplatok) a vodné športy na pláži.

.
Stravovanie

All Inclusive Light: raňajky, obedy a večere formou bohatého bufetu podávané v hlavní restauraci. K jedlám je v ceně 0,5 litru vody a 0,25 litru místního vína na osobu. Také: kolové nápoje, džúsy, ľadový čaj a pivo v plážovom bare (10:00-19:00). Za příplatok: jedlá a'la carte (nutná rezervace předem) v restauraáciách Red Coral a White Coral a tradičná talianska pizzeria s pecou na drevo otvorená od 21:30 (od polovice června do polovice září).

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Hodinová recepce, priestranná vstupná hala, hlavná restauraácia, 2 restauraácie a'la carte: White Coral (stredomorská kuchyňa) a Red Coral (grilované jedlá), 3 bary: lobby bar, bar na pláži a bar pri bazéne, 2 bazény so sladkou vodou vrátane jedného aquaparku so šmykľavkami, detský bazén. Dále: úschovňa batožiny, obchod so suvenírmi, parkovisko, lekárske služby (za poplatok)./p>.

Podľa nášho názoru

Dobře vybavený rozsáhlý hotelový komplex, který se nachází v pokojnej oblasti, takže širokými možnostmi zábavy pre deti a výhodnou formulou all inclusive light zaručuje úspešnú rodinnú dovolenku, aj dovolenku pre dvoch. Díky rozsiahlemu športovému a rekreačnému zázemiu a animačným aktivitám je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku.

.

Program:

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer na hotel. 
Upozornění! Klienti, kteří přiletí do Kalábrie pozdě večer, nebudou mít ten den večeři. 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a výlety po okolí.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a odlet do Polska.

Upozornění k programu
V Itálii je nutné nosit roušky na veřejných prostranstvích, ve všech dopravních prostředcích a je zde 2metrová sociální vzdálenost. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

KALÁBRIE - obecné informace

Měna
EUR-Euro. Můžete platit kreditními kartami a využívat bankomatů. V turistických oblastech se nachází bankovní úřady a bankomaty.

Spropitné
Je běžným zvykem nechávat drobný obnos ve formě spropitného. Zejména se to týká řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je připočítáno k účtu jako tzv. coperto.

Víza
Čeští občané mohou cestovat do Itálie i na základě platného občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Italština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 l - cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,5 EUR.

Poštovní služby
Známka na pohled stojí cca 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech. Pošta má otevřeno od pondělí do soboty od 8:30 do 12:30.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii se používají jiné typy zásuvek než v Česku. Obvykle se používají zásuvky typu L se třemi otvory v řadě. Pasují do nich české ploché dvou-kolíčkové zástrčky (např. jako u nabíječky do telefonu). Nelze však použít klasické kulaté zástrčky (například od vysoušečů na vlasy či pro napájení přenosného počítače). V takových případech je nutné použít adaptéry. Jsou dostupné v hotelových recepcích (bezplatně, vratná kauce 5 EUR), lze je rovněž zakoupit v Čechách v supermarketech nebo prodejnách elektra (cca 100 Kč) nebo přímo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 EUR).

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit na poště, v obchodech a stáncích nedaleko veřejných telefonních budek. Mobilní telefony fungují v celé Itálii. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční hovory jsou poměrně drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

KALÁBRIE
Geograficky umístěná na konci „italské boty“, plná historických budov a zázraků přírody, idylických městeček a malebných zátok s písečnými plážemi. Kalábrie - to je charakter italského jihu, kde život plyne pomaleji a čas jako by se zastavil na místě. Nenalezneme zde velkoměstský shon a ruch, ani velká letoviska. Místo toho nás okouzlí nádherná příroda, slunce, chuť jižního vína a plodů moře v místních tavernách.

Reggio di Calabria
Jedno ze známějších měst regionu nazývané městem bergamotu - Bronzi di Riaca a Fatamorgány. Je to jedno z mála větších měst v dané oblasti. Přímořská promenáda (lungomare) bývá nazývána „nejkrásnějším kilometrem Itálie“, protože je z ní možno obdivovat Sicílii s charakteristickým vulkanickým kuželem Etny. Návštěva tohoto místa během dovolené na jihu Itálie je téměř povinností.

Tropea
Jedná se o známé a uznávané přímořské městečko, považované za nejhezčí v Kalábrii, oceňované pro svůj příznivý vliv na zdraví, tyčící se na vrcholku skalního srázu který prudce padá do Tyrhénského moře. Procházka po uličkách tohoto města není jen  atmosféra jihu Itálie, ale také nezapomenutelné výhledy na moře a symbol města - Kostel na Ostrově (Santa Maria dell´Isola). Z vyhlídkových teras v centru lze obdivovat Liparské ostrovy se sopkou Stromboli jako na dlani, večer pak západy slunce.

Soverato
Situované u jedné z nejkrásnějších a nejširších pláží Jónského moře. Přitahuje milou, středozemní atmosférou a velikou promenádou s početnými obchody a restauracemi. Tato „perla Jónského moře“ byla kdysi starověkou kolonií a dnes je novodobým městem, které je v létě plné života.

Catanzaro
Hlavní město Kalábrie, vybudované na několika návrších spojených obrovskými mosty. Dávné centrum výroby hedvábí v 16. století se v sočasnosti promněnilo na město plné života s hlavní obchodní ulicí Corso Mazzini, která je obklopená největšími historickými budovami v Catanzaro.

Výlety v okolí

Eolské ostrovy - noční Stromboli 
Toto je neopakovatelná příležitost vidět noční představení - vulkanickou aktivitu na Stromboli a strávit několik hodin v okouzlujícím přístavním městečku San Vincenzo. Stromboli je jeden z mála vulkánů na světě, a jediný v Itálii, který je stále aktivní. Tento vulkán pravidelně chrlí lávu, plyn a prach do výšky od několika až po několik desítek metrů, což je nejlépe vidět večer a v noci. Po připlutí na ostrov je dostatek času na procházku po městečku, s množstvím kaváren, obchůdků a také na nejvyšší vyhlídkový bod, ze kterého lzeobdivovat aktivní vulkán. Návrat do hotelu v noci. Cena cca 55 EUR/os. + cca 5 EUR/os. přístavní poplatek.

Sicílie: Taormina 
Po krátké plavbě trajektem na Sicílii - panoramatickou trasou přes Messinskou úžinu - se dostaneme do Taorminy. Malebné uličky, staré domy a nespočetné schody na úbočích Monte Tauro navozují charakteristickou středomořskou atmosféru. Nezbytným doplňkem této barevné, idylické krajiny, je samotná Etna. Téměř nutností je návštěva antického divadla, jedné ze světově nejznámějších a nejslavnějších historických staveb Sicílie. Během výletu bude čas na vyhlídky, procházky, nákup suvenýrů a také ochutnání sicilské kuchyně v pauze na oběd.Cena cca 61 EUR/os.

Liparské (Eolské) ostrovy 
Jedna z největších atrakcí regionu - plavba lodí na Eolské ostrovy. Toto souostroví tvoří 7 větších ostrovů a celá řada malých ostrůvků a skalisek. Pokud se jedná o administrativní uspořádání, patří Liparské ostrovy k regionu Sicílie. Nabízíme celodenní plavbu se zastávkou na třech nejznámějších ostrovech souostroví: Lipari (největší z ostrovů, nabízí možnost návštěvy, procházek, nákupů a neuvěřitelnou atmosféru uzounkých uliček s balkóny ověšenými květy), Vulcano (na kterém je možno si dopřát koupel v teplém siřičitém bahně a samozřejmě i koupel v moři, mimo jiné i na pláži s gejzíry) a Stromboli (současně ostrov a zároveň i nejčinnější sopka Evropy). Během plavby nás často doprovázejí delfíni. Nezapomenutelné zážitky! Cena cca 60 EUR/os. + cca 5 EUR/os. přístavní poplatek.

Tropea, Capo Vaticano, Pizzo - 3 perličky Tyrhénského pobřeží
Zveme Vás na návštěvu tří nejznámějších míst Kalábrie. Nejprve se vypravíme do Pizza - ospalého sídla ze 14. století, typického pro jižní Itálii. Zde budete mít po návštěvě zámku, ve kterém byl vězněn jeden z Napoleonových generálů - Murat. Následně si vychutnáme slavnou zmrzlinu Tartufo. Nsledně se vypravíme do Tropei - „perly Kalábrie“, vystavěné na pískovcové skále, podle legendy založené samotným Herkulem. Zde budete mít možnost si nakoupit suvenýry a dárky. Později budeme pokračovat do Capo Vaticano, který je považován za místo s nejromantičtějším výhledem v Evropě, a kde se setkávají vody třech různých tyrkysových odstínů. Cena cca 55 EUR/os.

Špička italské boty - Reggio di Calabria - Scilla 
Návštěva Národního muzea (pro zájemce, vstupné cca 8 EUR/os.), kde uvidíme slavné bronzové sochy „Bronzi di Riace“ (připisované Feidiovi). Samostatná procházka „nejkrásnějším kilometrem Itálie“ - přímořskou promenádou Reggio di Calabria a elegantní nákupní ulici Corso Garibaldi. Na zpáteční cestě podél krásné „Costa Viola” zastavíme ve Scille - nádherném bájném městečku, na jehož pobřeží bojoval sám Odysseus s bájnou mořskou obludou Skyllou, dnes je to místo známé lovem mečounů. Na závěr cesty procházka starou rybářskou čtvrtí Chianalea. Cena cca 46 EUR/os. 

Upozornění! Prohlídky jsou vedeny v polštině. Jejich organizátorem není Rainbow Tours, ale místní pobočka, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Organizuje rovněž program, stanovuje ceny a termíny odjezdů, proto je nutno případné reklamace směřovat přímo na tohoto organizátora. V katalogu uvedené popisy a ceny jsou pouze orientační, konkrétní informace obdržíte na požádání u našeho zástupce. Delegát je pouze prostředníkem pro evidenci zájemců o fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé zájezdy organizovány. Ceny výletů se liší v závislosti na umístění hotelu.

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným vízovým podmínkám, proto prosím kontaktujte prodejce pro ověření.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Kalábrii (Itálie) trvá obvykle od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč