Ubytování USG Obrázek0
Ubytování USG Obrázek1
Ubytování USG Obrázek2
Ubytování USG Obrázek3
Ubytování USG Obrázek4
Ubytování USG Obrázek5
Ubytování USG Obrázek6
Ubytování USG Obrázek7
Ubytování USG Obrázek8
Ubytování USG Obrázek9
Ubytování USG Obrázek10
Ubytování USG Obrázek11
Ubytování USG Obrázek12
Ubytování USG Obrázek13
Ubytování USG Obrázek14
Ubytování USG Obrázek15
Ubytování USG Obrázek16
Ubytování USG Obrázek17

Kalifornie a Arizona - Wild Wild West

USA
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Los Angeles a z Los Angeles do Varšavy, letištní taxy, ubytování (celkem 12 nocí), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během realizace programu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).  


Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné, systém Tour Guide atd. - cca 550 USD (povinný poplatek placený průvodci na místě); přejezdy městskou hromadnou dopravou, fakultativní výlety (orientační ceny v programu), další osobní výdaje a ostatní náklady, jež nejsou výše zahrnuty.
 

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Kalifornia i Arizona - Wild Wild West
Kód zájezdu: USG  

Program

 

 

 

San Francisco - město u zálivu • symboly San Francisca - Golden Gate a Alcatraz • pobřeží Pacifiku • Los Angeles a Hollywood • Údolí smrti (Death Valley) • kalifornská brána do Mexika - San Diego • majestátní Grand Canyon • město hříchů Las Vegas - nejznámější kasina na světě 


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přelet do USA. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Los Angeles, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, transfer do hotelu, odpočinek a přenocování v aglomeraci Los Angeles.


Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně přejezd do Santa Monicy, kde končí slavná „Route 66“ a kde si lze odpočinout na lavičce z filmu Forest Gump. Uvidíme Beverly Hills a část L.A., kde jsou umístěny domy filmových hvězd, jako například Keanu Reeves, Courtney Cox a Tobey Maguire (nelze projíždět po vnitřních ulicích čtvrti). Prohlédneme si také slavný bulvár hvězd - Hollywood Boulevard se jmény celebrit filmu, hudby a televize zakomponovanými do pěticípých hvězd. Pak projdeme k Dolby Theatre, místu každoročního předávání cen Oscarů, kde po červeném koberci projdou nejznámější osobnosti kina. Přejdeme k Grauman’s Chinese Theatre, místu, kde lze najít stopy a ruce filmových celebrit včetně kačera Donalda. Přejdeme také k hotelu Roosevelt, místu, kde byly poprvé udělovány Oscary. Přejezd do Griffith Observatory, odkud lze vidět slavný nápis „Hollywood“ stojící na svahu nedalekého kopce a památník Jamese Deana. Následně návštěva vlakového nádraží Union Station a starého města neboli staré mise z mexické doby. Poté zastávka u Walt Disney Concert Hall a přejezd na procházku slavnou ulicí „Města andělů“ - Rodeo Drive, která je známá svými exkluzivními obchody. Odpoledne přejezd do San Diega, které leží na hranici s Mexikem. Ubytování v hotelu v San Diegu. (Trasa cca 260 km)


Den 3
Po snídani vystěhování a přejezd na procházku po pláži, kolem slavného hotelu Del Coronado. Následně prohlídka starého koloniálního města San Diego. Během procházky mezi koloniálními bílými domy plnými obchodů a restaurací se budeme cítit spíše jako v mexické provincii než uprostřed americké metropole. Po volném čase přejedeme ze San Diega přes hory Peninsular Range do Arizony. Během cesty budou lesy pomalu přecházet v oblasti pouštní vegetace. Následně zastavíme v městečku Yuma, jež je podle Guinessovy knihy rekordů nejslunnějším místem světa. Navštívíme zde vězení (zvenčí) zvěčněné ve westernu „15:10 do Yumy“. Přenocování v hotelu v okolí Yumy. (Trasa cca 520 km)


Den 4
Po snídani vystěhování. Přejezd ve směru hlavního města Arizony - Phoenixu. Během prohlídky uvidíme (zvenčí) State Capitol, radnici, impozantní sportovní halu týmu hrajícího v NBA - Phoenix Suns a nedaleký basketbalový stadion Chase Field. Následně přejezd pohořím zarostlým nádhernými kaktusy saguaro do oblasti krásných a bohatých - malého městečka Sedona. Nachází se v údolí uprostřed monumentálních červených skal, tzv. Red Rocks, láká nejen turisty, ale také filmové hvězdy - své domy zde mají Johnny Depp a Nicolas Cage. Den zakončíme ve Flagstaffu, půvabném městečku nacházejícím se na historické cestě „Route 66“. Přenocování v hotelu v okolí města Flagstaff. (Trasa cca 290 km)
 

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu. Tento den se vydáme prozkoumat jeden z největších přírodních divů světa - Grand Canyon. Je to jeden z nejpozoruhodnějších a nejúchvatnějších výhledů světa - obří „štěrbina v zemi“, kterou vyhloubila řeka Colorado. Pro zájemce přelet helikoptérou nad Grand Canyonem (za příplatek, cena cca 270 USD/os. za 25minutový let). Odpoledne zastavíme na nejkrásnějších vyhlídkových místech s panoramatem na kaňon Colorado, abychom se mohli pokochat mimořádnými výhledy. Večer dorazíme k okraji jezera Powell a k cíli naší cesty, čili do města Page. Přenocování v hotelu v okolí města Page. (Trasa cca 350 km)


Den 6
Po snídani odjezd ke slavnému Monument Valley, neboli Údolí pomníků. Nazývá se tak díky majestátnosti volně stojících skalních útvarů, které jsou rozprostřeny na obrovské ploše Coloradské náhorní roviny, jež se nachází v indiánské rezervaci kmene Navajo. V jejich doprovodu ji projedeme speciálně upravenými džípy. Je to obrovská oblast protkaná kaňony vytvořenými tekoucími řekami. Byla pozadím pro mnoho filmů, dokonce westerny Johna Forda či kultovní „Forest Gump“. Následně plavba po jezeře Powell, které je považováno za jednu z nejkrásnějších vodních nádrží. Je to druhé největší uměle vytvořené jezero v USA, díky hrázi, která je na něm postavena. Jeho klikaté břehy skrývají četné zátoky a okouzlující pláže, do kterých jsou vetkány pískovcové útesy a různorodé skalní útvary. Návrat na přenocování do hotelu v okolí Page. (Trasa cca 260 km)


Den 7
Po snídani a vystěhování z hotelu se vydáme k jednomu z nejúžasnějších kaňonů, známému jako Antilopí kaňon (Antelope Canon). V doprovodu místních průvodců z kmene Navajo se vydáme na krátkou projížďku džípy do rezervace, ve které budeme obdivovat úžasné skalní útvary skryté ve štěrbině kaňonu, připomínající ztuhlé vlny, mořské hřívy nebo kouřové pruhy. Antilopí kaňon je zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Jeho malebné formy inspirovaly filmaře a fotografy a je nezapomenutelným zážitkem pro turisty. Další atrakcí dne bude návštěva komplexu kaňonů známého jako Bryce Canyon, proslaveného výhledem na skály ve tvaru jehlanů, věží a obrovských balvanů balancujících na vrcholech, jako kdyby odporovaly síle gravitace. Barvy balvanů se  mění v závislosti na denní době. Ubytování a přenocování v hotelu v Las Vegas. (Trasa cca 500 km)
 

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Po dnech strávených v nádherné přírodě, jež nás ohromovala svými díly, dojedeme na zcela jiné místo - do světové metropole hazardu, čili Las Vegas. Po příjezdu volný čas - doporučujeme návštěvu místních outletů slavných značek, ve kterých lze během výprodeje využít skvělé možností (www.premiumoutlets.com/outlet/las-vegas-north). Pozdě odpoledne prohlídka města - procházka nejznámější ulicí „města hříchů“ - The Strip. Zveme Vás k návštěvě nejznámějších kasin v Las Vegas, kde se každý bude cítí jako milionář! Uvidíme zde benátské kanály a římské uličky s fontánou di Trevi, dechberoucí tančící fontány u hotelu Bellagio a mnoho jiných. Přenocování v hotelu v Las Vegas. (Trasa cca 150 km)


Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd k jednomu z nejúžasnějších míst v Americe - Death Valley (Údolí smrti), které se nachází více než 80 metrů pod hladinou moře (z bezpečnostních důvodů může být vjezd do Údolí smrti nemožný při teplotách vzduchu nad 45° C, v takovém případě nabídneme náhradní program v podobě jiné atrakce). Zastavíme na několika vyhlídkových místech tohoto nejvíce neobvyklého klimatického a scénického místa severní Ameriky. Zastavíme také na vyhlídkovém místě - Zabriskie Point. Uvidíme zde úžasný svět písečných hornin - Artist's Pallete, které mají díky přítomnosti mnoha minerálů efektní barvy a také vyschlé slané jezero, které je známé díky „putujícím kamenům“. Během další cesty zastavíme v turistickém centru Furnace Creek a u dun Mesquite, kde opustíme Údolí smrti. Přejezd do okolí hor Sierra Nevada, přenocování v okolí města Bishop. (Trasa cca 490 km)


Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu a celodenní přírodovědná expedice. Přejedeme do údolí Tuolumne Grove, ve kterém uvidíme sekvoje - největší stromy na světě. Navštívíme také jeden z nejstarších amerických národních parků - Yosemitský národní park (UNESCO). Budeme tam obdivovat malebné skalní útvary podél pohádkového údolí Yosemite a nejvyšší vodopád v Americe, který dosahuje výšky až 740 m. Tyto výhledy jistě zůstanou v naší paměti na dlouho. (V některých zimních a jarních termínech není z důvodu uzavření silnice SR120 - Tioga Pass Road vjezd do Yosemitského národního parku možný; výměnou doporučujeme návštěvu hlavního města Kalifornie - Sacramento). Přejezd na přenocování do hotelu v okolí Manteca/Modesto. (Trasa cca 370 km)


Den 11
Po snídani vystěhování a přejezd do San Francisca. Prohlídka nejoblíbenějšího města Ameriky „Města u zálivu“. Najdeme zde seskupení etnických čtvrtí, řady elegantních domů, slavnou pozemní lanovou dráhu a barevné nábřeží. Program zahrnuje také prohlídku: slavného mostu Golden Gate Bridge, Alamo Square s krásnými viktoriánskými domy, Fisherman’s Wharf, „nejvíce vinuté ulice na světě“ - Lombard Street a Golden Gate Park. Projedeme se pozemní lanovou dráhou „Cable Car“. Zastavíme také na hranici nejvíce proslulé čtvrti sexuálních menšin Castra a hippie komuny v Ashbury & Haight. To vše vytváří jedinečnou atmosféru města. Naši prohlídku obohatíme plavbou po zátoce. Během plavby uvidíme zblízka slavné vězení Alcatraz a most Golden Gate. Odpoledne volný čas na procházku po městě a nákupy na Union Square. Ubytování a přenocování v hotelu v aglomeraci San Francisco. (Trasa cca 150 km) 


Den 12
Snídaně a vystěhování z hotelu. Přejezd přes Křemíkové údolí (Silicon Valley). Zastavíme na místě, které je symbolem informační éry - u sídla společnosti Apple. Následně přejezd do Monterey. Projedeme slavnou soukromou trasou 17 Miles Drive. Tato trasa vede podél majestátního nábřeží, golfových hřišť a impozantních rezidencí - zastávky k fotografování. Navštívíme nejznámější golfové hřiště v Pebble Beach sponzorováno rodinou Samuela Morse - vynálezce Morseovy abecedy. Následně se vydáme do centra Monterey. Na nábřeží bude volný čas na pozorování tuleňů a pelikánů, pro které je záliv v Monterey místem hnízdění. Bude také čas na ochutnávku pravých, čerstvých ústřic z Pacifiku a sýrové polévky s kalamáry (za poplatek). Ubytování v hotelu v okolí Buellton/Lompoc. (Trasa cca 480 km)


Den 13
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do Solvang, dánské vesnice Old Danish Village - procházka tímto „malým Dánskem“. Následně přejezd legendární dálnici číslo 1 - známou jako „dálnice Slunce“. Během cesty návštěva ranče prezidenta Reagana v Simi Valley se skutečným letadlem Air Force One, kterým létal prezident Kennedy, Reagan a Bush a s Marine One, prezidentským vrtulníkem. Navíc se každý bude moci vyfotit ve stylu „skutečného prezidentského páru“ a vejít do oválné pracovny vytvořené v měřítku 1:1 - totožné s oválnou pracovnou v Bílém domě. Přejezd do města andělů - Los Angeles, transfer na letiště a odlet do Polska. (Trasa cca 280 km)


Den 14
Přílet do Varšavy.


Upozornění k programu
- Alkoholické nápoje zakoupené v bezcelní zóně a přepravované v příručním zavazadle, jsou navzdory vhodnému balení na evropských letištích zabaveny.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Pro elektrické přístroje jsou nutné adaptéry.
- Část z atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek.
- V případě uzavření silnice SR120 umožňující přejezd do a přes Yosemitský národní park (např. z důvodu atmosférických podmínek) bude zrealizován náhradní program - návštěva Sacramenta. Den otevření silnice lze zjistit na webové stránce Yosemitského národního parku: https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/tiogaopen.htm  


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.  

Víza

Vízum do USA     
- Podrobnosti naleznete na stránkách: https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů - cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.

Hotel

Ubytování
Hotely *** střední třídy, obvykle umístěné mimo centra měst (celkem 12 nocí: 2 noci - San Francisco, 1 noc - Lompoc, 2 noci - Los Angeles, 1 noc - San Diego, 1 noc Yumie, 1 noc Flagstaff, 1 noc Keyenta, 1 noc - Page, 2 noci - Las Vegas).

Vybavení: v hotelích je restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové s možností přistýlky, všechny klimatizované, s vlastním sociálním zařízením a nejčastěji také s TV-sat.

Strava: snídaně (za příplatek večeře v hotelových restauracích).

Místní kategorie: ***
Trajekty

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč