Ubytování USH Obrázek0
Ubytování USH Obrázek1
Ubytování USH Obrázek2
Ubytování USH Obrázek3
Ubytování USH Obrázek4
Ubytování USH Obrázek5
Ubytování USH Obrázek6
Ubytování USH Obrázek7
Ubytování USH Obrázek8
Ubytování USH Obrázek9
Ubytování USH Obrázek10
Ubytování USH Obrázek11
Ubytování USH Obrázek12

Kalifornie a Havaj - americká inspirace

USA
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Los Angeles a ze San Francisca do Varšavy, vnitřní přelety; letištní taxy, ubytování (celkem 10 nocí), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během realizace programu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 


Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné, systém Tour Guide - ve výši cca 475 USD/os. (povinný poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Kalifornia i Hawaje - Amerykańskie Inspiracje
Kód zájezdu: USH

Program

Los Angeles - návštěva světa hvězd • Universal Studios - zábava s filmem • Havaj - pozoruhodná příroda • Maui - černá pláž, tropická džungle, strmé útesy a vodopády • Honolulu - hlavní město Havaje • historický Pearl Harbour • Oahu - ráj surfařů na nejkrásnější pláži - Waikiki • oblíbené město Ameriky - San Francisco


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přelet do USA. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Los Angeles, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, transfer do hotelu, odpočinek a přenocování v aglomeraci Los Angeles.


Den 2
Snídaně a přejezd do Griffith Observatory, odkud lze vidět slavný nápis „Hollywood“ stojící na svahu nedalekého kopce a památník Jamese Deana. Po pár minutách jízdy zastavíme u Universal Studios, kde uvidíme zblízka filmový průmysl. Je prakticky nemožné navštívit Los Angeles bez zábavy s filmem! Během této návštěvy získáme informace o realizaci největších filmových produkcí v Americe. V programu budou různorodé atrakce, díky nimž se budete cítit jako opravdový herec. Skvělá zábava je zaručena! Přenocování v hotelu v aglomeraci Los Angeles. (Trasa cca 50 km)


Den 3
Po snídani vystěhování a další prohlídka Los Angeles. Prohlídku města zahájíme návštěvou vlakového nádraží Union Station a starého města neboli staré mise z mexické doby. Poté zastávka u Walt Disney Concert Hall a přejezd na procházku slavnou ulicí „Města andělů“ - Rodeo Drive, která je známá svými exkluzivními obchody. Uvidíme také Beverly Hills a část L.A., kde jsou umístěny domy filmových hvězd, jako například Keanu Reeves, Courtney Cox a Tobey Maguire (nelze projíždět po vnitřních ulicích čtvrti). Den zakončíme u slavného bulváru hvězd - Hollywood Boulevard se jmény celebrit filmu, hudby a televize zakomponovanými do pěticípých hvězd. Pak projdeme k Dolby Theatre, místu každoročního předávání cen Oscarů, kde po červeném koberci projdou nejznámější osobnosti kina. Přejdeme k Grauman’s Chinese Theatre, místu, kde lze najít stopy a ruce filmových celebrit včetně kačera Donalda. Přejezd na letiště a odlet do Kahului na havajském ostrově Maui. Přenocování v okolí Kahului. (Trasa cca 100 km)


Den 4
Po snídani prohlídka ostrova. Navštívíme údolí řeky Iao, zasvěcené bohu Kanemu, ve kterém se na vulkanickém podloží rozrostl nádherný, bujný havajský deštný prales. Následně přejezd k sopce Haleakalā, z jejíhož vrcholu lze za hezkého počasí vidět okolní ostrovy. Na závěr dne přejezd do Lahain - velrybářské osady, ve které rostou největší exempláře fíkovníku bengálského (Banyan tree) v celých Spojených státech. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 250 km)
 

Den 5
Po snídani vystěhování a odpočinek na nejkrásnějším havajském ostrově - Maui. Možnost využití fakultativního výletu: přelet helikoptérou a obdivování tohoto úžasného ostrova z jiného úhlu pohledu (cena cca 500 USD/60 min. letu) nebo si vyzkoušet surfování na jedné z pláží Kahului (ceny závisí na centrech vodních sportů). Odpoledne přelet na ostrov Oahu. Přenocování v hotelu v Honolulu.


Den 6
Po snídani odjezd na prohlídku města Honolulu. Výlet, který bude příležitostí k seznámení se s hlavními atrakcemi ostrova Oahu. Navštívíme mimo jiné: Pearl Barbor - historickou základnu námořnictví a letectví  USA napadenou během 2. světové války vzdušnými silami Japonska, což bylo začátkem intenzivních bojů o Pacifik. Poté prohlídka Honolulu, hlavního města státu Havaj: socha krále Kamehameha, radnice a sídlo guvernéra. Dále nás trasa výletu povede podél pobřeží a poskytne nám nezapomenutelné výhledy! Uvidíme mimo jiné: kráter Diamond Head, který je symbolem ostrova (vjezd dovnitř); gejzír Halona a odpočinek na pláži Waimanalo. Přejezd do hotelu v okolí Waikiki, přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 7
Po snídani odpočinek na pláži Waikiki. Odpoledne odjezd do Polynéského kulturního centra, které se nachází na severovýchodním cípu ostrova Oahu. Účast na „vystoupeních“ v národních vesnicích skanzenu ostrovů: Samoa, Nový Zéland, Fidži, Havaj, Markézy a Tonga. Barevná revue na vodě a následně krátká plavba na voru podél kanálu, který protíná komplex nacházející se v autentické tropické zahradě. Posledním bodem návštěvy bude účast na velké noční revue „Ha - the breath of life“, nejlepší polynéské show na Havaji. Přenocování v hotelu v Honolulu. (Trasa cca 70 km)


Den 8
Snídaně, čas na odpočinek na pláži. Přenocování v hotelu v Honolulu. (Trasa cca 50 km)


Den 9
Snídaně, čas na odpočinek na pláži. Odpoledne přejezd na letiště v Honolulu a odlet do San Francisca. (Trasa cca 50 km + přelet)


Den 10
Po snídani přejezd na prohlídku San Francisca, podle mnohých nejkrásnějšího města Ameriky. Jeho jedinečná architektura a energická atmosféra zůstane dlouho v paměti. Další výhodou je jeho poloha na 43 kopcích tyčících se mezi Tichým oceánem a Sanfranciským zálivem. Začneme výjezdem na nádherné vyhlídkové místo na jednom z kopců Twin Peaks. Projedeme barevnou čtvrtí Castro, známou svou živou nabídkou zábavy, a dojedeme na náměstí Alamo - jedno z nejznámějších náměstí ve městě, s panoramatickým výhledem na centrum s moderními mrakodrapy a bohatými domy „Painted Ladies“, pamatujícími kalifornskou zlatou horečku. Odtud je to doslova jen pár bloků od bláznivé hippie čtvrti Ashbury-Haight. Budeme míjet Golden Gate Park a dojedeme do Lands End, kde lze během procházky obdivovat divoké, větrem a vlnami Tichého oceánu bičované pobřeží. Neoddělitelným „králem“ sanfranciských atrakcí je však Golden Gate Bridge. Most, který byl dlouho uznáván jako největší uměle vytvořená stavba v USA, se vyznačuje charakteristickým odstínem oranžové a extrémně lehkou, elegantní konstrukcí. Zastavíme u Paláce výtvarných umění (The Palace of Fine Arts) - jediné památky na výstavu Panama Pacific Exposition z roku 1915 a přejedeme do krásně zrenovovaného nábřeží Fisherman's Wharf, známého bezpočtem obchodů a vystoupení umělců. Pro zájemce (za příplatek) hodinová plavba po Sanfranciském zálivu, během které budeme mít možnost obdivovat panorama tohoto jedinečného města z úrovně vody, přeplout pod ikonickým Golden Gate Bridge a doplout k slavnému vězení Alcatraz. Návrat do hotelu. (Trasa cca 100 km)


Den 11
Po snídani a vystěhování budeme pokračovat v prohlídce města. Vydáme se do Civic Center - části města, kde se soustředí četná veřejná zařízení, jako jsou divadla a muzea, sídlo baletu a filharmonie, ale především majestátní mramorová radnice. Podíváme se do Čínské čtvrti (Chinatown), největší mimo Asii a nejstarší v Severní Americe, kde se díky všudypřítomným poutačům, neonovým nápisům, obchodům a restauracím na chvíli „přeneseme“ na protější břeh Pacifiku. Tento den se podíváme ještě na centrálně umístěné náměstí Union Square a projedeme se slavnou tramvají, která snadno překonává strmé kopce města. Následně transfer na letiště a odlet do Polska. (Trasa cca 100 km + přelet)


Den 12
Přílet do Varšavy.
 

Upozornění k programu
- Alkoholické nápoje zakoupené v bezcelní zóně a přepravované v příručním zavazadle jsou navzdory odpovídajícímu obalu na evropských letištích zabaveny.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Část atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek. 
- Pro elektrické přístroje jsou nutné adaptéry.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hodnocení klientů

.

Hotel

K dispozici pro hosty

V hotelu je obvykle restaurace a bar.

.
Ubytování

Hotely ***, a případně penziony/motely *** podle kategorizace Rainbow průměrného standardu (v USA neexistuje oficiální kategorizace zařízení); 12 zahájených hotelových nocí: 3 - Los Angeles, 2 -Maui, 2 - Big Island, 2 - Oahu, 2 - San Francisco, 1 - Lompoc).

pokoje: 2lůžkové, možnost ubytování max. 3 dospělé osoby, ale bez možnosti přistýlky - pokoj je vybaven 2 manželskými postelemi (typu queen) .

Catering

Americká snídaně: skládá se především ze sladkých výrobků - sladkých rohlíků, muffinů, toastového chleba, kukuřičných lupínků, ovoce. Někdy jsou k dispozici "hash browns". - Bramboráky nebo horké brambory. Zelenina, sýr nebo studené maso se objevují jen zřídka.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč