Porto Antigo Residence Obrázek0
Porto Antigo Residence Obrázek1
Porto Antigo Residence Obrázek2
Porto Antigo Residence Obrázek3
Porto Antigo Residence Obrázek4
Porto Antigo Residence Obrázek5
Porto Antigo Residence Obrázek6
Porto Antigo Residence Obrázek7
Porto Antigo Residence Obrázek8
Porto Antigo Residence Obrázek9
Porto Antigo Residence Obrázek10
Porto Antigo Residence Obrázek11
Porto Antigo Residence Obrázek12
Porto Antigo Residence Obrázek13
Porto Antigo Residence Obrázek14
Porto Antigo Residence Obrázek15
Porto Antigo Residence Obrázek16
Porto Antigo Residence Obrázek17
Porto Antigo Residence Obrázek18
Porto Antigo Residence Obrázek19
Porto Antigo Residence Obrázek20
Porto Antigo Residence Obrázek21
Porto Antigo Residence Obrázek22
Porto Antigo Residence Obrázek23

Porto Antigo Residence

Kapverdy - Sal
Pobytový
Nový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází přímo na pláži a v centru vesnice Santa Maria, v pěší vzdálenosti od barů s živou hudbou, restaurací, obchodů. Letiště Amilcar Cabral cca 17 km. Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 276 CVE (cca 2,5 EUR)/osoba/den. Tato daň je povinná pro osoby starší 16 let a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Přiléhá k hotelu, intimní, zátoka, písčitá s mírným sestupem do vody. Slunečníky a lehátka na pláži za poplatek. K pláži Santa Maria, písčitá, dlouhá až 4 km, široká se světlým pískem a pozvolným sestupem do vody cca 350 m. Teplota vody v Santa Maria je nejvyšší koncem září, kolem 26 °C. Nejchladněji je v únoru, kdy teplota dosahuje 21 °C. Na konci pláže se nachází promenáda, která je vyloučena z automobilového provozu. Podél této promenády se nacházejí mimo jiné hotely a plážové stánky s občerstvením. Lehátka a slunečníky na pláži jsou placené. Možnost plážových a vodních sportů, jako je surfování, SUP, potápění nebo jízda na vodních skútrech. Pláž Santa Maria je jedním z oblíbených míst pro želvy Caretta Caretta (pod ochranou). Pokud budete mít štěstí, uvidíte želvu, jak plave v moři nebo přichází na pláž ve večerních hodinách. Pláž Santa Maria je jedním ze sedmi přírodních divů Kapverdských ostrovů.

K dispozici pro hosty

Recepce, lobby, restaurace, bazén, sluneční terasa lehátka (matrace na opalování s depozitem), kosmetické a wellness centrum, obchod se suvenýry, masáže, noční klub a bar, prádelna (za poplatek). Hotel poskytuje osušky k bazénu (za poplatek).

Internet

Wi-Fi v hotelu zdarma.

Catering

Bez stravy. Je možné zakoupit snídani a oběd nebo snídani a večeři (HB), případně za příplatek tři jídla denně (FB) formou bufetu.

Sportovní a animační program

Hotel neposkytuje animace. Za poplatek SPA centrum, hudební klub.

Webové stránky

https://www.portoantigohotel.com

Místní kategorie

***

Podle našeho názoru

Hotel Porto Antigo 3* je malebný hotel, který se nachází přímo na pláži v srdci půvabné vesničky Santa Maria na ostrově Sal. Hosté mají snadný přístup k místním atrakcím, jako jsou bary, restaurace a obchody. Pláž u hotelu vybízí k relaxaci a vodním aktivitám, zatímco nedaleká pláž Santa Maria nabízí další možnosti rekreace. Hotel nabízí komfortní pokoje i s oddělenou ložnicí. Hosté si mohou vybrat možnost vlastního stravování nebo využít různé možnosti stravování, včetně snídaně, oběda, večeře nebo plné penze. Hotel nabízí možnosti relaxace ve wellness centru a zábavy v hudebním klubu.

Program:

Cena

Cena zahrnuje: charterový let z/do ostrova Sal, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování ve vybraném hotelu (7 nebo 14 nocí), stravování dle popisu vybraného hotelu, péči polsky mluvícího delegáta, balíček pojištění TU Europa (NNW, KL, asistenční služby a zavazadla), letištní taxy (Airport Security Tax).

 

Cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jiná jídla než ta, která jsou uvedena v popisu jídla u každého hotelu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak, a další osobní výdaje. Na všechny cestující (starší 16 let) se vztahuje turistická daň, kterou je třeba uhradit při přihlášení v rezervovaném hotelu (cca 2,5 EUR/osoba/den).

.

Program

Den 1
Setkání na letišti F. Chopina ve Varšavě u odbavovací přepážky Rainbow 2 hodiny před odletem. Transfer charterovým letem na ostrov Sal. Aktuální letové řády si prosím ověřte na r.pl/rozklady. Přílet na ostrov Sal, pasové odbavení, poté transfer do hotelu na přenocování.


Dny 2 až 7 nebo 14
Čas na odpočinek, koupání v moři a na slunci, účast na místních výletech atd.

Den 8 nebo 15
Vystěhování z hotelu. Transfer na letiště. Transfer charterovým letem do Varšavy.


Den 9 nebo 16
Přílet do Polska.

 

Jiné

V regionu

Ostrov SAL
Dotčená krajina, bílé pláže a velmi příjemné, teplé klima - tak lze stručně charakterizovat ostrov Sal, který je součástí Návětrných ostrovů a nejvýznamnějším ostrovem Kapverdského souostroví. Turisté si toto místo rádi vybírají ke krátkému odpočinku a relaxaci, protože nikde jinde neplatí rčení "žádný stres" více než na Kapverdách. Život zde plyne pomalu, každý má čas, slunce svítí a místní obyvatelé jsou přívětiví a vždy usměvaví. To je to, co na dovolené očekáváme, a ještě výborné mořské plody, připravené hned po ulovení, vítr do plachet a každý večer energická místní hudba. Pojeďte s námi!"

Ostrov Boa Vista
Druhým nejoblíbenějším ostrovem Kapverdského souostroví je Boa Vista, jehož název v překladu z portugalštiny znamená Dobrý výhled. Ostrov je skutečně proslulý svými krásnými zlatavými plážemi a písečnými dunami. Je také kulturní kolébkou země a právě odtud pochází kuriózní hudební žánr morna.  

Cape Verde - obecné informace

 

Měna
1 escudo = 100 centavos; 1 EUR = cca 110 CVE; směnu nejlépe provedete v místních bankách, směnárnách nebo hotelech. Dolary nejsou přijímány. Ve větších městech lze použít oblíbené kreditní karty.

 

Víza
Pro polské občany není vízum nutné. Cestovní pas musí být platný 6 měsíců od data návratu.

 

Celní předpisy
Povoluje bezplatný dovoz maximálně 200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 250 g tabáku, 2 lahví vína (každá o objemu do 1 litru), 1 litru vodky na osobu. Obchodování s omamnými látkami a jejich konzumace je zakázána a trestá se odnětím svobody na 1 až 8 let.

 

Čas
- 2 hodiny proti času v ČR v zimě, - 3 hodiny v létě

 

Jazyk
Úředním jazykem je portugalština

 

Elektřina
220 V, standardní zásuvky

 

Doprava
Jezdí se vpravo. Silnice jsou v dobrém stavu. Při jízdě je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože řidiči nejsou ukáznění a na ostrovech neexistuje silniční asistence. Síť veřejné dopravy je velmi dobře rozvinutá.

 

Očkování a zdraví
Neexistuje žádné povinné očkování, ale turisté cestující ze zemí, kde se vyskytuje žlutá zimnice, musí mít v mezinárodní zdravotní knížce zápis potvrzující očkování proti žluté zimnici.

 

Náboženství
V zemi žije více než 80 % katolíků.

Víza

Pas musí být platný nejméně 6 měsíců od data návratu. Na letišti se platí povinná bezpečnostní taxa (Airport Security Tax) ve výši přibližně 31 €/osoba. Zaplacení této daně vás opravňuje k jednorázovému vstupu na Kapverdy a pobytu v zemi po dobu 30 dnů.

.

Víza - informace pro prodejce

Váš cestovní pas musí být platný nejméně 6 měsíců po datu návratu. Na letišti se platí povinná bezpečnostní taxa (Airport Security Tax) ve výši přibližně 31 €/osoba. Zaplacení této daně vás opravňuje k jednorázovému vstupu na Kapverdy a pobytu v zemi po dobu 30 dnů.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč