Dunas de Sal Obrázek0
Dunas de Sal Obrázek1
Dunas de Sal Obrázek2
Dunas de Sal Obrázek3
Dunas de Sal Obrázek4
Dunas de Sal Obrázek5
Dunas de Sal Obrázek6
Dunas de Sal Obrázek7
Dunas de Sal Obrázek8
Dunas de Sal Obrázek9
Dunas de Sal Obrázek10
Dunas de Sal Obrázek11
Dunas de Sal Obrázek12
Dunas de Sal Obrázek13
Dunas de Sal Obrázek14
Dunas de Sal Obrázek15
Dunas de Sal Obrázek16
Dunas de Sal Obrázek17
Dunas de Sal Obrázek18
Dunas de Sal Obrázek19
Dunas de Sal Obrázek20
Dunas de Sal Obrázek21
Dunas de Sal Obrázek22
Dunas de Sal Obrázek23
Dunas de Sal Obrázek24

Dunas de Sal

Kapverdy - Sal
Pobytový
Nový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Moderní hotel navržený architektem Guilhermem Parisem Couto se nachází v jižní části ostrova Sal. Přibližně 1,5 km od centra města Santa Maria a přibližně 18 km od letiště Amilcar Cabral. Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 276 CVE (cca 2,5 EUR)/osoba/den. Tato daň je povinná pro osoby starší 16 let a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Asi 300 m od hotelu Santa Maria pláž, písečná ve velkém zálivu dlouhém až 4 km, široká se světlým pískem a pozvolným sestupem do vody. Teplota vody v Santa Maria je nejvyšší koncem září, kolem 26 °C. Nejchladněji je v únoru, kdy teplota dosahuje 21 °C. Na konci pláže se nachází promenáda, která je vyloučena z automobilového provozu. Podél této promenády se nacházejí mimo jiné hotely a plážové stánky s občerstvením. Lehátka a slunečníky na pláži jsou placené. Možnost plážových a vodních sportů, jako je surfování, SUP, potápění nebo jízda na vodních skútrech. Pláž Santa Maria je jedním z oblíbených míst pro želvy Caretta Caretta (pod ochranou). Pokud budete mít štěstí, uvidíte želvu, jak plave v moři nebo přichází na pláž ve večerních hodinách. Pláž Santa Maria je jedním ze sedmi přírodních divů Kapverdských ostrovů.

K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace, bar, bazén, brouzdaliště, sluneční terasa s lehátky a slunečníky, udržovaná tropická zahrada, půjčovna aut a kol.

Internet

Bezplatné Wi-Fi v hotelu

Catering

Snídaně formou bufetu. Je možné si připlatit za večeři nebo tři jídla denně. Nápoje jsou za příplatek.

 

Sportovní a animační program

Hotel neposkytuje animace. Zdarma posilovna, lekce fitness. Spa & Wellness centrum za poplatek.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Dunas de Sal je komorní, moderní hotel pro ty, kteří hledají klid. Komfortní a elegantní pokoje, příjemný bazén vytvářejí ideální atmosféru pro odpočinek a relaxaci. Navíc v blízkosti jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Cabo Verde.

Program:

Cena

Cena zahrnuje: charterový let z/do ostrova Sal, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování ve vybraném hotelu (7 nebo 14 nocí), stravování dle popisu vybraného hotelu, péči polsky mluvícího delegáta, balíček pojištění TU Europa (NNW, KL, asistenční služby a zavazadla), letištní taxy (Airport Security Tax).

 

Cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jiná jídla než ta, která jsou uvedena v popisu jídla u každého hotelu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak, a další osobní výdaje. Na všechny cestující (starší 16 let) se vztahuje turistická daň, kterou je třeba uhradit při přihlášení v rezervovaném hotelu (cca 2,5 EUR/osoba/den).

.

Program

Den 1
Setkání na letišti F. Chopina ve Varšavě u odbavovací přepážky Rainbow 2 hodiny před odletem. Transfer charterovým letem na ostrov Sal. Aktuální letové řády si prosím ověřte na r.pl/rozklady. Přílet na ostrov Sal, pasové odbavení, poté transfer do hotelu na přenocování.


Dny 2 až 7 nebo 14
Čas na odpočinek, koupání v moři a na slunci, účast na místních výletech atd.

Den 8 nebo 15
Vystěhování z hotelu. Transfer na letiště. Transfer charterovým letem do Varšavy.


Den 9 nebo 16
Přílet do Polska.

 

Jiné

V regionu

Ostrov SAL
Dotčená krajina, bílé pláže a velmi příjemné, teplé klima - tak lze stručně charakterizovat ostrov Sal, který je součástí Návětrných ostrovů a nejvýznamnějším ostrovem Kapverdského souostroví. Turisté si toto místo rádi vybírají ke krátkému odpočinku a relaxaci, protože nikde jinde neplatí rčení "žádný stres" více než na Kapverdách. Život zde plyne pomalu, každý má čas, slunce svítí a místní obyvatelé jsou přívětiví a vždy usměvaví. To je to, co na dovolené očekáváme, a ještě výborné mořské plody, připravené hned po ulovení, vítr do plachet a každý večer energická místní hudba. Pojeďte s námi!"

Ostrov Boa Vista
Druhým nejoblíbenějším ostrovem Kapverdského souostroví je Boa Vista, jehož název v překladu z portugalštiny znamená Dobrý výhled. Ostrov je skutečně proslulý svými krásnými zlatavými plážemi a písečnými dunami. Je také kulturní kolébkou země a právě odtud pochází kuriózní hudební žánr morna.  

Cape Verde - obecné informace

 

Měna
1 escudo = 100 centavos; 1 EUR = cca 110 CVE; směnu nejlépe provedete v místních bankách, směnárnách nebo hotelech. Dolary nejsou přijímány. Ve větších městech lze použít oblíbené kreditní karty.

 

Víza
Pro polské občany není vízum nutné. Cestovní pas musí být platný 6 měsíců od data návratu.

 

Celní předpisy
Povoluje bezplatný dovoz maximálně 200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 250 g tabáku, 2 lahví vína (každá o objemu do 1 litru), 1 litru vodky na osobu. Obchodování s omamnými látkami a jejich konzumace je zakázána a trestá se odnětím svobody na 1 až 8 let.

 

Čas
- 2 hodiny proti času v ČR v zimě, - 3 hodiny v létě

 

Jazyk
Úředním jazykem je portugalština

 

Elektřina
220 V, standardní zásuvky

 

Doprava
Jezdí se vpravo. Silnice jsou v dobrém stavu. Při jízdě je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože řidiči nejsou ukáznění a na ostrovech neexistuje silniční asistence. Síť veřejné dopravy je velmi dobře rozvinutá.

 

Očkování a zdraví
Neexistuje žádné povinné očkování, ale turisté cestující ze zemí, kde se vyskytuje žlutá zimnice, musí mít v mezinárodní zdravotní knížce zápis potvrzující očkování proti žluté zimnici.

 

Náboženství
V zemi žije více než 80 % katolíků.

Víza

Pas musí být platný nejméně 6 měsíců od data návratu. Na letišti se platí povinná bezpečnostní taxa (Airport Security Tax) ve výši přibližně 31 €/osoba. Zaplacení této daně vás opravňuje k jednorázovému vstupu na Kapverdy a pobytu v zemi po dobu 30 dnů.

.

Víza - informace pro prodejce

Váš cestovní pas musí být platný nejméně 6 měsíců po datu návratu. Na letišti se platí povinná bezpečnostní taxa (Airport Security Tax) ve výši přibližně 31 €/osoba. Zaplacení této daně vás opravňuje k jednorázovému vstupu na Kapverdy a pobytu v zemi po dobu 30 dnů.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč