Ubytování DAU Obrázek0
Ubytování DAU Obrázek1
Ubytování DAU Obrázek2
Ubytování DAU Obrázek3
Ubytování DAU Obrázek4
Ubytování DAU Obrázek5
Ubytování DAU Obrázek6
Ubytování DAU Obrázek7
Ubytování DAU Obrázek8
Ubytování DAU Obrázek9
Ubytování DAU Obrázek10
Ubytování DAU Obrázek11
Ubytování DAU Obrázek12

Karibská kráska Premium

Dominikánská republika - poloostrov Samana - Samana
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do/z Dominikánské republiky (přímý let), letištní taxy, turistický program (viz níže), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v 4/5* hotelech dle programu: 7 nocí, stravování: All Inclusive (4), snídaně a večeře (3), transfery: letiště - hotel - letiště, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polsky mluvícího průvodce nebo polsky hovořícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné (cca 275 USD/os. - platí se povinně na místě), další jídla, nápoje k jídlu a jiné osobní výdaje. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Karaibska Ślicznotka Premium

Vzhledem k onemocnění COVID-19 mohou být některé hotelové atrakce/služby časově omezeny a/nebo nemusí být nabízeny.

Program

Dominikánská republika - rajský ostrov ● Puerto Plata - jantarové hlavní město ostrova ● továrna na výrobu rumu a doutníků ● Santo Domingo - pociť smysly hlavní město ● Los Tres Ojos - kouzelný svět jeskyní ● dominikánský večer - v rytmu bachaty a merengue! ● Altos de Chavón - „toskánské“ město v Dominikánské republice ● ostrov Saona - nejkrásnější karibské pláže - ochutnejte pravou piňa coladu! ● Higuey - dominikánská Čenstochová ● Punta Cana - luxus na dosah ruky - odpočinek ● Samaná a projížďka na koni po rajské pláži ● pozorování velryb! (od poloviny ledna do poloviny března) ● 4/5* hotely - All Inclusive a večeře v ceně ● pobyt v hotelech u moře

Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Dominikánské republiky, do Puerto Plata charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení. Následně transfer do hotelu 5* (All Inclusive) v okolí Puerto Plata, přenocování. 

Den 2
Po snídani a vystěhování přejezd do Puerto Plata, hlavního města „jantarového pobřeží“. Výjezd na horu Isabel de Torres nákladními auty - malebná trasa vede malými vesničkami a z kopce se rozprostírá panorama města a pobřeží. Projdeme se zde také zahradou s vegetací typickou pro Dominikánskou republiku. Poté přejezd do centra a procházka hlavním náměstím starého města, kde stojí katedrála a historické domy v charakteristickém viktoriánském stylu. Přechod k přímořskému bulváru El Malecón a k výběžku, na kterém stojí pevnost sv. Filipa ze 16. století a současný amfiteátr, který je známý díky každoročnímu hudebnímu festivalu Merengue. Následně přejezd zemědělským údolím Cibao ve směru Santiago de los Caballeros. Úrodná půda v této oblasti umožňuje pěstování tabáku, který se pak díky sušení, kvašení a řezání stává aromatickým, ručně baleným doutníkem. Tradice kouření v Dominikánské republice sahá až do doby indiánů Taínů. Navštívíme továrnu na výrobu doutníků La Aurora (pouze pro dospělé), která nepřetržitě produkuje nejslavnější dominikánské doutníky více než 100 let. Návštěva galerie a obchodu. Tento den nás čeká také ochutnávka dominikánského rumu. Transfer do Santo Domingo. Přenocování ve stylovém koloniálním 4* hotelu v Santo Domingo; večeře. (Trasa cca 300 km)

Den 3
Po snídani prohlídka Santo Dominga - kosmopolitního hlavního města země - prvního evropského města v „Novém světě“ od objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Zona Colonial je nejstarším koloniálním starým městem v Latinské Americe zapsaným na seznamu Světového dědictví UNESCO a skutečnou pokladnicí architektonických památek. Všechno je zde „nejlepší“ - uvidíme mimo jiné katedrálu Primada de America - nejstarší katolický chrám v Novém Světě (prohlídka vnitřku), první centrum moci nad Novým Světem a nejstarší pevnost v obou částech Ameriky - pevnost Ozama. Uvidíme také: pozůstatky nejstarší nemocnice, malebné zříceniny františkánského kláštera, první univerzitu v dominikánském klášteře, dům guvernéra Nicolase de Ovanda, Národní panteon (Pantheon Nacional), Casas Reales se slunečními hodinami (většinu objektů si prohlídneme zvenčí). Poté náměstí Plaza de España s Alcázar de Colón. Navštívíme koloniální interiér paláce, který kdysi obýval nejstarší syn objevitele Nového světa - Diego Kolumbus. Projdeme se také Calle las Damas - nejstarší dlážděnou ulicí Ameriky. Následně přejezd do východní části hlavního města, kde uvidíme monumentální Faro de Colon s hrobkou Kolumba (zvenčí). Na závěr prohlídky fenomenální přírodní atrakce hlavního města: pohádková jezírka Tres Ojos ukrytá ve vápencových skalách mezi tropickou vegetací, kde se natáčely scény k filmu Tarzan. Abyste se dostali k jednomu z nich musíte proplout lodí tunelem v jeskyni. Návrat zpět do centra a panoramatický přejezd přímořskou promenádou Malecon, kolem Gate of Mercy (Brány milosrdenství), Věže pocty, Národního panteonu. Poté dojezd k Puerta del Conde a vstup k Oltáři vlasti, kde byli pochováni největší hrdinové Dominikánské republiky. Volný čas na pěší promenádě Calle del Conde, která je barevná, plná různých jídelen a obchodů se suvenýry. Návrat do 4* hotelu v Santo Domingo, večeře a přenocování. (Trasa cca 20 km)
Večer nás čekají nezapomenutelné chvíle s dominikánským folklórem. Za doprovodu karibské hudby a tanců ochutnáme místní jídla, kterými je Dominikánská republika známá. Barevné kostýmy, dominikánská výzdoba místa a strhující rytmy garantují spoustu zábavy. Návrat do hotelu na přenocování.
 
Den 4
Po snídani a vystěhování přejezd do přístavu ve stylovém městě Bayahibe, odkud se vydáme na plavbu katamaránem podél Národního parku Cotubanamá na ostrov Saona - nejznámější atrakci Dominikánské republiky. Díky nejkrásnějším plážím v Karibiku ostrov denně navštíví mnoho turistů. Během plavby koupání v přírodním bazénu La Piscina a možnost pozorování oranžovo-červených hvězdic v jejich přirozeném prostředí (pod vodou). Na ostrově volný čas na odpočinek pod palmami, procházku po perlově bílém jemném písku, koupání v azurové vodě a oběd formou bufetu u pláže. Relaxaci doplní místní nápoj Piňa colada servírována v ananasu! Návrat do přístavu v Bayahibe při rytmech merengue a bachaty, ochutnávka místních nápojů servírovaných na palubě katamaránu. Transfer do 4* hotelu v okolí La Romana, večeře a přenocování. (Trasa cca 270 km)

Den 5
Po snídani pro zájemce (za poplatek cca 35 USD) přejezd do městečka Altos de Chavón - postaveného z korálového vápence. Jedná se o rekonstrukci budov ze 16. století, stylizovaných do italské vesnice nacházející se nad hlubokou roklí, vytvořenou řekou Rio Chavón. Mezi dlážděnými uličkami, toskánskými vilami posázenými ibiškem a bugenvileou lze najít kostel, amfiteátr pro více než 5000 lidí, restaurace, galerie a obchody s rukodělnými výrobky. Následně s celou skupinou přejedeme ve směru Higuey, kde navštívíme baziliku Nuestra Señora de la Altagracia, zvanou dominikánskou Čenstochovou. Toto místo navštíví každoročně tisíce poutníků, navštívil ho také papež Jan Pavel II. Cestou zastavíme na ranči, kde bude ochutnávka zdejšího pěstovaného tropického ovoce, kakaa a kávy. Přejezd na pláž v okolí Punta Cana - do luxusního a nejznámějšího letoviska v Dominikánské republice. Toto místo přitahuje každoročně miliony turistů díky jedněm z nejkrásnějších pláží na světě, fantastickým korálovým útesům a vodě tyrkysové barvy. Pro zájemce fakultativní výlet terénními buginami (za příplatek cca 55 USD). Projížďka v otevřených vozidlech místními vesnicemi a přejezd k jeskyni s jezírkem, kde bude možné se vykoupat. Pro zájemce doporučujeme návštěvu Cueva de las Maravillas (za příplatek cca 45 USD). O nezapomenutelný zážitek se postará návštěva Jeskyně zázraků (Cueva de Las Maravillas), dříve známá jako Jaguáří jeskyně. Tento neskutečný a pohádkový podzemní svět je plný působivých geologických útvarů: prostorné komnaty, křišťálová vodní zrcadla, skalní útvary připomínající postavy - to jsou nepopiratelné důkazy, že ta nejlepší díla vytváří příroda. Jeskyně, jejíž uspořádání je vynikajícím příkladem krajinářské architektury je také mimořádnou galerií kreseb a petroglyfů samotných indiánů kmene Taíno. Transfer do 5* hotelu (All Inclusive) v okolí Bavaro/Punta Cana; přenocování. 

Den 6
Volný den na odpočinek, koupání a opalování v 5* hotelu (All Inclusive) u pláže v okolí Bavaro/Punta Cana. Pro zájemce (za poplatek cca 70 USD) výlet na Horu čarodějnic - Montaña Redonda. Čeká nás vzrušující jízda trucky na vrchol, ze kterého se rozprostírá výhled na Samanský záliv, pohoří Miches Cordillera a jezera. Najdeme zde houpačky, houpací sítě a... smetáky. Příležitost pořídit si bláznivé fotky! 
 
Den 7
Po snídani a vystěhování přejezd do Sabana de La Mar, odkud poplujeme do Národního parku Los Haitises. Během plavby po zátoce Samana budeme moci vidět vápencové kužely zarostlé tropickou vegetací - mogoty, kanály mezi mangrovovými lesy vytvářející úžasný dojem, jeskyně s malbami indiánů Taino a desítky exotických ptáků. V termínu od poloviny ledna do poloviny března nabídneme alternativní program (výměnou za Los Haitises): plavbu za pozorováním velryb! Tito obrovští savci v tomto období připlouvají na dominikánské pobřeží. Pozorování keporkaků vynořujících se z vod zálivu, vážících několik desítek tun (30-45 tun) a měřících několik metrů (14-17 m) je nezapomenutelným zážitkem! Doplujeme do přístavu Santa Barbara v Samaně. Den plný atrakcí zakončíme projížďkou na koni, která bude skvělou příležitostí k objevování nejkrásnějších zákoutí poloostrova Samaná ze sedla koně. Během vyjížďky na koních projedeme tropickým pralesem, budeme hledat mangovníky, kakaovníky a kávové keře. Poté dojedeme na rajskou pláž. Výlet je ideální pro začátečníky i pokročilé milovníky jízdy na koni. Přejezd do 5* hotelu (All Inclusive) v okolí Puerto Plata/Sosua. Přenocování. 

Den 8
Po snídani vystěhování (odhlášení do 10:00 hodin) a transfer na letiště v Puerto Plata. Odlet do Polska.
Pro klienty, kteří si rezervovali dodatečně týdenní pobyt - transfer do vybraného hotelu.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.

Zájezd ve verzi PREMIUM - to jsou nezapomenutelné zážitky z památek a cestování spolu s celou řadou dalších výhod, jako je maximálně 25 osob v autobuse a kvalitní 4*/5* hotely s klimatizací. Jako vždy, garantujeme profesionální přístup pečlivě vybraných průvodců a řidičů. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Upozornění k přeletu

Odlety 
Odlet z Varšavy, Katovic, Poznaně. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Přelet
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek. Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 

Standard hotelů v Dominikánské republice
Standard dominikánských hotelů může být odlišný od srovnatelné kategorie evropských hotelů.

Víza - informace pro prodejce

Vízum do Dominikánské republiky není vyžadováno při pobytu do 30 dní na základě turistické karty (dále je možné pobyt prodloužit o dalších 60 dní za poplatek). Turistická karta je již zahrnuta v ceně letenky. 

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. 

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Dominikánské republice obvykle trvá od poloviny listopadu do března. 

Hotel

Ubytování
Hotely odpovídající standardu ****/***** dle hodnocení organizátora - v Puerto Plata (2 noci), Santo Domingo (2 noci), La Romana (1 noc), Bavaro/Punta Cana (2 noci) nebo v okolí výše uvedených měst během poznávací části (celkem 7 nocí).

Ukázkové hotely:
v Puerto Plata
v Santo Domingu
v Punta Cana/Bavaro
 
Pokoje
Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací, často s TV.

Strava
Strava během poznávací části: All Inclusive (4), snídaně a večeře (3) obvykle v hotelových restauracích; nápoje k večeři za příplatek. 
Strava během pobytové části: dle popisu vybraného hotelu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč