Intercontinental Doha Obrázek0
Intercontinental Doha Obrázek1
Intercontinental Doha Obrázek2
Intercontinental Doha Obrázek3
Intercontinental Doha Obrázek4
Intercontinental Doha Obrázek5
Intercontinental Doha Obrázek6
Intercontinental Doha Obrázek7
Intercontinental Doha Obrázek8
Intercontinental Doha Obrázek9
Intercontinental Doha Obrázek10
Intercontinental Doha Obrázek11
Intercontinental Doha Obrázek12

Intercontinental Doha

Katar
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v blízkosti (přibližně 3,4 km) centra Dauhá, kde je řada turistických atrakcí, například kulturní vesnice Katara, restaurace, obchody a kavárny. Přibližně 25 km od letiště Hamad.

.
Pláž

Přímo na krásné soukromé pláži Westbay. Lehátka a slunečníky na pláži (zdarma).

.
K dispozici pro hosty

V hotelu je nepřetržitě otevřená recepce s lobby, výtahy, obchody se suvenýry, půjčovna aut, úschovna zavazadel, bankomat, prádelna a žehlírna (za poplatek), kadeřnictví (za poplatek) a služby concierge. Kromě toho na hosty čeká 5 restaurací: La Mar (peruánská kuchyně), Coral (mezinárodní kuchyně s tematickými večery), Mykonos (řecká kuchyně), Paloma (mexická kuchyně) a Villa Beirut (libanonská kuchyně), belgická kavárna a několik barů (včetně baru na pláži/bazénu a lobby baru). Vedle pláže se nachází rozsáhlý bazén nepravidelného tvaru obklopený zahradou.

Internet

V hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

.
Catering

Hotel nabízí bohatou snídani formou bufetu. Večeře jsou za příplatek. Nápoje k jídlu a mezi jídly jsou za příplatek.

.
Sportovní a animační program

Hotel nabízí během dne řadu sportovních aktivit, včetně hřiště na squash a plážový volejbal, badmintonu, tenisového kurtu, aerobiku a fitness centra s dobře vybavenou posilovnou (některé aktivity za poplatek). Pro ty, kteří chtějí relaxovat, je k dispozici široká nabídka obličejových a tělových procedur a masáží v hotelovém lázeňském centru (za poplatek; v lázních je také krytý bazén, vířivka a parní lázeň) a wellness zařízení (za poplatek na místě). Pro děti: brouzdaliště, dětské hřiště a herna.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Intercontinental Doha, který navazuje na tradici vysoce kvalitních služeb renomovaného hotelového řetězce, je ideálním místem pro všechny, kdo hledají odpočinek a požitek. Dalšími výhodami jsou poloha přímo u pláže a vysoký standard služeb. Doporučujeme jej všem, kteří ocení nejvyšší kvalitu.

Umiestnenie

Hotel se nachází v blízkosti (přibližně 3,4 km) centra města Dauhá, kde je množství turistických atrakcí, jako například kulturní dědina Katara, restaurace, obchody a kaviarne. Približne 25 km od letiska Hamad.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel ponúka počas dňa množstvo športových aktivít vrátane squashového a plážového volejbalového ihriska, bedminton, tenisového kurtu, aerobiku a fitnescentra s dobre vybavenou posilňovňou (niektoré aktivity za poplatok). Pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť, je k dispozícii široká ponuka ošetření tváre a tela a masáží v hotelovom wellness centre (za poplatok; v kúpeľoch sa nachádza aj krytý bazén, vírivka a parný kúpeľ) a wellness zariadenia (za poplatok na mieste). Pre deti: detský bazén, detské ihrisko a herňa.

Stravovanie

Hotel nabízí bohaté raňajky formou bufetu. Za příplatek si můžete dopriať večeru. Nápoje k jídlu a mezi jídly jsou za příplatok.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

V hotelu je k dispozici 24hodinová recepce s lobby, výtahy, obchody so suvenírmi, požičovňa áut, úschovňa batožiny, bankomat, služby prania a žehlenia (za príplatok), kaderníctvo (za príplatok) a služby concierge. Kromě toho na hostí čeká 5 restaurací: V restauraci se nachází několik restaurací: La Mar (peruánská kuchyňa), Coral (mezinárodní kuchyňa s tematickými večermi), Mykonos (grécka kuchyňa), Paloma (mexická kuchyňa) a Villa Beirut (libanonská kuchyňa), belgická kaviareň a niekoľko barov (vrátane baru na pláži/bazéne a lobby baru). Vedľa pláže sa nachádza rozsiahly bazén nepravidelného tvaru obklopený záhradou.

Podľa nášho názoru

Pokračujúc v tradícii vysokokvalitných služieb renomovaného hotelového reťazca je hotel Intercontinental Doha ideálnym miestom pre každého, kto hľadá relax a pôžitok. Poloha přímo na pláži a vysoký standard služeb jsou dalšími výhodami. Doporučujeme ho všem, kteří oceňují nejvyšší kvalitu.

.

Program:

Program

Den 1
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední 
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Základní informace 

Vízum

S platností od 21.6.2017 nepotřebují občané ČR pro turistické cesty do Kataru předem vyřízené vízum. Cestující obdrží vízum při vstupu do země. Vízum je platné 180 dnů a opravňuje k pobytu maximálně 90 dnů během jeho platnosti (s využitím jednoho či více vstupů). Vízum není zpoplatněno.

Čas
V zimním období + 3 hodiny oproti času v České republice, v létě + 2 hodiny.

Úřední jazyk
Arabština.

Měna
1 Katarský riál (QAR) = 100 dirhamů. Aktuální kurz: 1 QAR = cca 1 PLN; 1 EUR = cca 4,5 QAR; 1 USD = cca 3,64 QAR (stálý kurz). Akceptovány jsou tyto kreditní karty: Visa, Master Card, American Express, Diners Club. V této zemi je mnoho bankomatů. Americký dolar (USD) - akceptované jsou bankovky vydané po roce 2006.

Elektřina
Elektrické napětí je 240 V/50 Hz. Elektrická zařízení fungují pouze s adaptéry, které je možno zakoupit na místě cca 1 - 2 USD, lze si je také zapůjčit na recepci ve většině hotelů (zdarma). Zástrčky jsou se třemi kolíky uspořádanými do trojúhelníku - typ D a G.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Kataru. Místní hovory jsou levné, zatímco volání do zahraničí je velmi drahé. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Spropitné
Obvykle je v restauracích a hotelích připočteno k účtu 15-20 % za služby. Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o řidičích během fakultativních výletů, číšnících v restauracích a obsluze uklízející pokoje v hotelu.

Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 50-70 QAR, pivo - cca 35 QAR, káva - cca 15-20 QAR. V obchodech se smíšeným zbožím není možné koupit alkohol. Ve vybraných hotelech a barech je k dispozici alkohol bez problémů. (Dovážení alkoholu do Kataru je zcela zakázáno).

Oblečení
Během návštěv svatých míst mají návštěvníci určitá omezení týkající se povoleného oblečení. Jak ženy, tak i muži musí mít úplně zakryté nohy, krátké kalhoty/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou akceptovány. U mužů je akceptován krátký rukáv, ženy však musí mít dlouhé rukávy a hlavu pokrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, ale doporučuje se vyhnout se oděvu, který nadměrně odhaluje tělo. Toto pravidlo platí jak pro ženy, tak i pro muže.

Zálohy v hotelech 
Mnoho hotelů v Kataru vybírá během ubytování zálohu za případné dodatečné náklady (např. za minibar). Výše zálohy závisí na hotelu. O podrobnostech týkajících se výše záloh budou klienti informováni na místě.

Dále upozorňujeme, že přijatelné formy zaplacení zálohy jsou následující:

1. Blokování prostředků na kreditní kartě, k odblokování dojde při vystěhování.

2. Platba kreditní kartou, prostředky budou vráceny v hotovosti v místní měně při vystěhování.

3. Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, návrat v místní měně při vystěhování.

Odlet z: Varšavy. Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
 
V oblasti

Doha
Hlavní město Kataru je největší pokladnicí turistických atrakcí v zemi. Ve městě, kde se tradice mísí s modernou, stojí za to vidět mimo jiné:

Staré město - jedna z nejzajímavějších atrakcí Dohy! Skutečný labyrint ulic a malebných náměstí s menšími a většími obchody, kavárnami a restauracemi. Během večerů lze na jednom z náměstí ochutnat místní delikatesy.

The Pearl Qatar - umělý ostrov o rozloze 4 milionů čtverečních kilometrů, jehož postavení stálo Katařany až 15 miliard dolarů! Na ostrově se nachází luxusní vily a apartmány určené pro nejbohatší obyvatele.

Banana Island - uměle vybudovaný ostrov ve tvaru banánů, po kterém se lze pohybovat pouze na kole! Hlavní vizitkou ostrova je azurová voda a domy na kůlech se soukromými bazény. Na ostrově si lze zahrát golf a tenis nebo využít wellness.

Muzeum islámského umění - v muzeu lze obdivovat sbírku islámského umění ze tří kontinentů, která zahrnuje více než 1400 let. Díla mají jak světský, tak i náboženský charakter, ale všechny jsou spojeny s islámským kulturním prostředím. Stavba budovy navržená světoznámým architektem I. M. Pei, autorem skleněné pyramidy v Louvru, je považována za skutečnou perlu architektury.

Nakupování - Nenechte si ujít návštěvu bazaru (Souku Waqif) s tradičními úzkými uličkami a typickou katarskou architekturou. Najdete zde všechny druhy řemesel, koberce, kadidla a zlaté šperky. A navíc je to ideální místo k ochutnání místních specialit v jedné z mnoha kaváren a restaurací. Katar nabízí také řadu moderních nákupních center s mezinárodními značkami. Nejznámější jsou: Villagio Mall, Royal Plaza a City Center Doha.

Inland Sea 
Vnitrozemské moře je jednou z nejoriginálnějších a nejvýznamnějších atrakcí Kataru. Je to bezesporu největší přírodní poklad této země, ale dostupný pouze pro vozidla s pohonem čtyř kol. Dalšími atrakcemi jsou nekonečné duny a jízda na velbloudech.

Plameňáci
Pokud přijedete do Kataru mezi listopadem a dubnem pak vás přivítají krásní a důstojní plameňáci. Lze je pozorovat na mnoha místech, například během romantických procházek.

Výlety v okolí

City Tour - Doha
Zveme Vás na výlet do hlavního města Kataru - Dohy - fascinujícího města, kde se tradice mísí s modernou. Během celodenní prohlídky uvidíme jedny z nejzajímavějších míst v Doha - začneme fantastickým umělým ostrovem „The Pearl Qatar“, kde jsou umístěny ty nejluxusnější rezidence a hotely v hlavním městě, a výlet zakončíme v starém městě, kde se vydáme na nákupy na slavný bazar Waqif Souk - tradiční trh plný koření, bylin, parfémů, šperků a typických arabských oděvů. Tento den navštívíme také Corniche - nejoblíbenější promenádu města, která se táhne podél pobřeží a je téměř 7 kilometrů dlouhá. Navštívíme také obchodní čtvrť West Bay s mrakodrapy, kde se nachází nejznámější moderní budovy v zemi, jako např. věž „Tornado Tower” nebo „Doha Tower”. Navštívíme také „Cultural Village“ - kulturní „vesnici“ ležící v centru Dohy, postavenou v arabském stylu, kde lze najít četná divadla, galerie, amfiteátr, restaurace a kavárny. Jednou ze zastávek bude také Aspire Park, který je považován za největší a nejkrásnější park v celém Perském zálivu, uprostřed kterého se tyčí charakteristická věž „Aspire“ neboli tzv. „Pochodeň“. Další místo, které tento den navštívíme, bude Muzeum islámského umění, kde lze obdivovat sbírku islámského umění ze tří kontinentů, která zahrnuje více než 1400 let. Dalším lákadlem je samotná budova. Stavba navržená světoznámým architektem I. M. Peiem je považována za skutečnou perlu architektury. Během dne bude také volný čas v moderním nákupním centru - Villaggio Mall. Nachází se zde více než 200 obchodů, které jsou umístěny uprostřed barevných domů napodobujících italské budovy. Můžete zde nejen nakupovat, ale také (za poplatek): plout v gondole, zabruslit si, nebo využít vodní auta.
 

Arabští koně a Sheikh Faysal Museum
Cca 45 km západně od Dohy se nachází Sheikh Faysal Museum - soukromé muzeum člena vládnoucí rodiny v Kataru. Sheikh Faysal Bin Qassim Al Thani je průkopníkem kulturního světa Kataru. Ve svém muzeu nasbíral mnoho exponátů z celého světa, včetně: maleb, starožitností, vynikající sbírky starých automobilů od počátku automobilové éry, ale i amerických limuzín ze 60. a 70. let minulého století, pár bývalých arabských lodí dau (dhow), velké sbírky indoperských zbraní, stejně jako značné množství minerálů a fosilií. Po prohlídce muzea navštívíme královské stáje Kataru - Al Shaqab, kde budeme moci obdivovat téměř neocenitelné královské koně čisté arabské krve. Tento den navštívíme také eklektické Muzeum arabského moderního umění Mathaf v Doha.
 

Pouštní safari - přes písečné duny
Půldenní výlet vozy s pohonem všech čtyř kol! Přejezd na jih od Dohy, do vnitrozemí, do míst, kde dominuje pouštní krajina. Zde na nás čekají nezapomenutelné emoce během jízdy po písečných dunách (výlet s anglicky mluvícím řidičem). Následně návštěva jedinečného místa, jakým je „Inland Sea“ - vnitrozemské moře, které se nachází na jihu státu nedaleko hranice se Saúdskou Arábií - je jednou z nejoriginálnějších a významných atrakcí Kataru.
 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Fakultativní výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků). Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. 

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Kataru obvykle trvá od začátku listopadu do poloviny dubna. 

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč