Ubytování UZL Obrázek0
Ubytování UZL Obrázek1
Ubytování UZL Obrázek2
Ubytování UZL Obrázek3
Ubytování UZL Obrázek4
Ubytování UZL Obrázek5
Ubytování UZL Obrázek6
Ubytování UZL Obrázek7
Ubytování UZL Obrázek8
Ubytování UZL Obrázek9
Ubytování UZL Obrázek10
Ubytování UZL Obrázek11
Ubytování UZL Obrázek12
Ubytování UZL Obrázek13
Ubytování UZL Obrázek14

Kazachstán, Kyrgyzstán, Uzbekistán - spojené hedvábím

Uzbekistán
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotely ***/****. Počet nocí: Almaty (1), Caracol (1), Cholpon Ata (1), Issyk Kul (1), Bishkek (1), Samarkand (2), Buchara (1), Taškent (2).

Vybavení
Restaurace, bar. Obvykle také bezdrátový přístup k internetu a obchod se suvenýry a základními potravinářskými výrobky.

Pokoje
Pouze dvoulůžkové pokoje, žádné třílůžkové nebo dvoulůžkové pokoje s přistýlkou. Pokoje sou vybaveny klimatizací, koupelnou, často minibarem (za příplatek) a TV.

Strava
Snídaně formou bufetu. Večeře jsou obvykle podávány ke stolu se salátovým bufetem. Nápoje k snídani a večeři za poplatek.

Místní kategorie
***/****

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava-Biškek-Taškent-Varšava (s přestupem), vnitřní přelety Biškek-Taškent a Buchara-Taškent (váhový limit zavazadla 20 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování v 3* a 4* hotelech (10 nocí), stravování dle programu, transfery klimatizovaným autokarem, turistický program (viz níže), služby polského průvodce a místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, poplatky za fotografování a spropitné. Orientační náklady na účast v programu - cca 260 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje: další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje, fakultativní výlety a poplatek za vyřízení víza.

Fakultativní výlety: návštěva továrny hedvábného papíru cca 5 USD/os., ochutnávka vín a likérů cca 20 USD/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan - połączone jedwabiem
Kód zájezdu: UZL

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31.08.2022 a mohou být změněny. 

Program

Kazachstán, Kyrgyzstán a Uzbekistán - 12 dní • koloniální Almata • kaňon Šaryn - kazašský Grand Canyon • Biškek - s „fototapetou hor“ v pozadí • malebné jezero Issyk-kul • zasněžené horské vrcholky Národního parku Ala-Archa • Taškent - nádherné hlavní město • Samarkand - nejstarší město světa • Buchara - „město-muzeum“

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Biškeku pravidelnou linkou (s přestupem).

Den 2
Po příletu snídaně v restauraci a následně přejezd do hlavního města Kyrgyzstánu - Biškeku. Uvidíme mimo jiné: Náměstí vítězství s památníkem ve tvaru stanu připomínajícího jurtu (přenosný nomádský stan), centrální náměstí Ala-Too, kde se nám možná povede být svědky obřadu změny stráže, památník Kurmanjan Datky - političky, budovu parlamentu. Procházku ukončíme na hlavním náměstí, na kterém se nacházel poslední památník Lenina ve střední Asii (nyní přenesen do zadní části Historického muzea), místní ortodoxní kostel a mešitu. Odpoledne volný čas na poslední nákupy. (Trasa cca 240 km)

Den 3
Snídaně. Následně přejezd do Národního parku Ala-Archa, který chrání malebné horské oblasti s nejvyššími vrcholky dosahujícími výšky 4000 m n. m. Procházka horskou oblastí parku, s výhledem na zasněžené vrcholky hor, během které budeme mít možnost pozorovat místní faunu. Následně přejezd k jedné z největších atrakcí země - jezeru Issyk-kul. Toto horské jezero ležící v nadmořské výšce cca 1600 m je obklopeno zasněženými vrcholky hor, stejně jako písečnými plážemi. Voda v jezeře nikdy nezamrzá, odtud jeho název, který v kirgizském jazyce označuje teplou vodu. Cestou se zastavíme ve městě Balasagun, které přežilo mongolské invaze. Uvidíme zde věž Burana, která slouží jako minaret. Následně oběd na místní farmě v okolí města Tokmok, během kterého bude příležitost seznámit se s obyčeji místního obyvatelstva. Přenocování v okolí Cholpon-Ata u jezera Issyk-kul. (Trasa cca 240 km)

Den 4
Po snídani přejezd do města Karakol (dříve známého jako Prževalsk), které se nachází cca 150 km od hranice s Čínou. Město je propojeno vlivy ruské a čínské kultury. Uvidíme mimo jiné: mešitu Dungan se silným vlivem čínské architektury, typický pro Rusko pravoslavný kostel postavený bez použití hřebíků, Muzeum Nikolaje Převalského - slavného ruského badatele střední Asie a hor Tchien-šan. Následně přejezd do údolí Djety-Oguz, které za svůj název vděčí tzv. sedmi býkům, čili nádherně tvarovaným pískovcovým skalám. Procházka údolím. Přejezd na večeři do hotelu ve městě Karakol (nebo okolí), přenocování. (Trasa cca 160 km)

Den 5
Po snídani se vydáme ke kazašsko-kyrgyzské hranici. Poté nás čeká několikahodinový výlet ke kaňonu Šaryn. Kaňon se nachází v jihovýchodním Kazachstánu, v okolí hor Tchien-šan, cestovateli je nazýván Velkým kaňonem Asie (je cca 150 km dlouhý). Uvidíme nejkrásnější část kaňonu - zvanou Údolím hradů, s krásnými skalními útvary vyřezanými větrem a vodou. Volný čas na obdivování majestátu okolní přírody. Další přejezd na večeři a přenocování do hotelu v okolí Almaty. (Trasa cca 450 km)
 
Den 6
Po snídani návštěva Alma-Aty, bývalého hlavního města Kazachstánu a současně největšího města v zemi. Během dne navštívíme park Panfilov, ve kterém se nachází zajímavá zářivě žlutá Zenkova katedrála (Chrám Nanebevstoupení Páně) - chrám Ruské pravoslavné církve pamatující ještě carské časy. Následně se vydáme k monumentálnímu památníku Velkého vlastence. Dalším bodem programu je návštěva Národního muzea hudebních nástrojů. Postsovětské budovy v hlavních částech města jsou zajímavé, trochu kontroverzní, působivě strohé a zároveň mírně ohromující - perfektním příkladem je Republikánské náměstí a Muzeum historie. Trochu odlišným druhem atrakce, kterou budeme mít možnost vidět je Medeo - světově proslulé kluziště umístěné v horské soutěsce nedaleko města. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 40 km)

Den 7
Časná snídaně a transfer na letiště Almata (možnost snídaně v podobě cestovních balíčků nebo po příletu do Taškentu). Přelet do Taškentu, vízové ​​a pasové formality. Transfer na snídani a přejezd do města Samarkand. Po příjezdu ubytování v hotelu, odpočinek po cestě. Pozdě odpoledne odjezd na prohlídku továrny na výrobu „hedvábného“ papíru (za poplatek). Ve večerních hodinách večeře v Samarkandě.

Den 8
Po snídani prohlídka města Samarkand - „hlavního města hlavních měst“ - jednoho z nejstarších měst světa, jehož počátky sahají do 8. století př. n. l., a je považováno za jedno z nejkrásnějších ve Střední Asii. Nejdřív navštívíme observatoř Ulugh Beg krále-astronoma, který fascinován hvězdami a vesmírem postavil jednu z největších observatoří v starověkém světě. Poté navštívíme Afrasiab muzeum, jehož název je odvozen od jména legendárního krále. Krátký přejezd k Mauzoleu Tímúrů v hřbitovním komplexu Shah-i Zinda (doslovně žijící král) ze 14.-15. století, po jehož návštěvě se projdeme starobylým centrem Marakandy. Uvidíme mešitu Bibi-Khanym postavenou Tamerlánem jako největší mešita v islámském světě a nedaleký starobylý bazar Siab - největší bazar ve městě. Shrnutím naší prohlídky bude náměstí Registan - nejdůležitější náměstí ve městě, s dokonale zachovalými medresami a mauzoleum Gur-e Amir, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a bylo postaveno Tamerlánem v roce 1404. V tomto mauzoleu byl pohřben vládce a všichni členové jeho rodiny. Pro zájemce návštěva výrobny místních vín a likérů, ochutnávka spojená s možností nákupu (za poplatek). Večeře a přenocování v hotelu ve městě Samarkand. (Trasa cca 60 km)

Den 9
Po snídani odjezd ve směru města Buchara. Během cesty zastavíme u Navoiy, kde uvidíme polský hřbitov, který je jednou z nekropolí, svědčící o přítomnosti Poláků, kteří byli během války v těchto oblastech jako součást Andersovy armády. Další zastávka bude ve městě G´ijduvon, které se od starověku považovalo za centrum obchodu a keramiky. Navštívíme rodinnou dílnu Narzullaevů, která vyrábí keramiku již po 7 generací a je jednou z nejuznávanějších v této oblasti. Následně přejezd do Vobkentu, kde uvidíme 40 m vysoký minaret z konce 12. století. Po příjezdu do Buchary navštívíme letní sídlo posledního emíra Buchary - Sitoraie Mokhi-Khosa. Večeře a přenocování v hotelu ve městě Buchara. (Trasa cca 470 km)

Den 10
Po snídani návštěva města Buchara, které je díky své 25 staletí dlouhé historii nazýváno „městem-muzeem“. Toto magické město bylo kdysi hlavním městem mocného emirátu Buchary. Historie Buchary sahá až 2300 let zpátky, což lze vidět pozorováním více než 140 památek nacházejících se na jeho území. Město bylo kdysi významným nákupním centrem na Hedvábné stezce. Prohlídku začneme návštěvou Mauzolea Ismáíla Sámáního - zakladatele perské samanidské dynastie. Následně uvidíme: citadelu Ark, Chashma-Ayub - mauzoleum z 12. století, komplex Po-i-Kalyan z 12. století, který zahrnuje mešitu Kalyan a minaret Mir-i Arab a mešitu Magok-i-Attari, kde uvidíme sbírky cenných koberců z různých oblastí střední Asie. Během prohlídky oběd. Přelet do Taškentu, po příletu ubytování v hotelu v Taškentu. Večeře přenocování v hotelu v Taškentu. (Trasa cca 40 km + přelet)

Den 11
Po snídani se vydáme na prohlídku Taškentu - hlavního města Uzbekistánu a jednoho z největších měst ve střední Asii. Uvidíme mimo jiné novou část města: Náměstí Nezávislosti - největší městské náměstí v bývalém Sovětském svazu, na kterém se kdysi nacházel nejvyšší pomník Lenina (30 m vysoký). Pomník byl v roce 1992 nahrazen velkým globusem představujícím mapu Uzbekistánu. Následně přejedeme do staré části města, kde uvidíme mimo jiné: komplex Khazrati Imam s mešitou, medresu Kukeldash ze 16. století - největší koránskou školu ve střední Asii a navštívíme Chorsu bazar. Odpoledne uvidíme Muzeum užitého umění představující uzbecké ozdoby na předmětech každodenního užití, následně Prokatedru Ježíšova Svatého srdce a památník připomínající Poláky padlé v uzbeckých zemích. Ve večerních hodinách tradiční folklórní večeře s ukázkami. Přenocování v hotelu v Taškentu. (Trasa cca 60 km)

Den 12
Brzké vystěhování z hotelu, snídaně v podobě cestovních balíčků. Odlet z Taškentu do Varšavy (s přestupem).

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Nejlépe směnitelnou měnou je USD (pouze nové bankovky vydané po roce 2006 a EUR).

Víza

Od 1.2.2019 mohou občané ČR cestovat do Uzbekistánu bez víz, pobyt však nesmí přesáhnout 30 dní.

Pro občany ČR byla do Kyrgyzstánu zrušena vízová povinnost pro turistické cesty či cesty na základě pozvání nepřesahující 60 dnů pobytu.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.2 Kč